Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Powiatowy Konkurs Mitologiczny

21 maja podczas Powiatowego Konkursu Mitologicznego dwaj uczniowie reprezentowali naszą szkołę: Piotr Lubszczyk z klasy 6a i Jakub Granieczny z klasy 6b. Musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą i znajomością  „Mitologii”, ale również zaprezentować jednego z bogów. Piotr wcielił się w Hermesa, natomiast Jakub odegrał Dionizosa. Za tę niezwykłą prezentację Jakub Granieczny zdobył wyróżnienie . Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Haliny Winkler. Gratulujemy.

 
Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019

Podczas tegorocznego Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce – Leszczynach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

I miejsce  Patrycja Piechoczek z kl. V (indywidualnie)
III miejsce Amelia Polok z klasy VI (indywidualnie)
III miejsce dla zespołu „Coda”

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Ewy Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Sukcesy sportowe

Nasza drużyna dziewczyn starszych wywalczyła: I miejsce w Powiatowych Igrzyskach w piłce ręcznej oraz II miejsce w Rejonowych Igrzyskach w piłce ręcznej . W skład drużyny wchodzą: Magda Bierska, Natalia Brachmańska, Zuzanna Dudek, Kinga Francuz, Natalia Godziek, Martyna Gonsior, Ewa Harańczyk, Zuzanna Jabłońska, Karolina Niemiec, Lilianna Nowak, Wiktoria Rduch, Katarzyna Rejek, Oliwia Sosna, Zuzanna Urbaczka, Marta Witebska oraz Zofia Capek. Ogromne gratulacje dla uczennic i trenera: pani Mireli Majtyka.

 
Tydzień Ziemi

 

W dniach 6-10 maja, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole odbyło się kilka przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, rozwijających zainteresowania przyrodnicze, promujących zdrowy styl życia. Podczas kolorowego Tygodnia Ziemi uczniowie ubierali się na niebiesko, żółto, zielono oraz przynosili drugie śniadania z owocami i warzywami. Uczniowie klas I-V przygotowali Drzewo Życzeń z własnymi pomysłami dotyczącymi poprawy stanu środowiska. Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty o tematyce dotyczącej ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, odnawialnych źródeł energii, globalnych skutków zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z leśnikiem, p. Dominikiem Magierą, który opowiedział na czym polega praca leśnika, jak dba się o las, jakie zwierzęta spotkamy w naszych lasach.

 
Bieg Przyjaźni w Stonavie

7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Przyjaźni, który co roku organizowany jest w Stonavie. W zawodach wzięli udział także uczniowie z czeskich szkół okręgu karwińskiego. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem sportowców w hali sportowej. Wielu naszych uczniów stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych:


1 miejsce -  Lilianna Nowak ( klasa 8b) kategoria klas 8-9;

1 miejsce - Artur Baczyński (klasa 7a), kategoria klas 6-7;
2 miejsce - Bartłomiej Głowacki (klasa 7a)
3 miejsce - Adrian Kabut (klasa 7b);

1 miejsce - Wiktoria Elias (klasa 5b) kategoria klas 4-5.

Organizatorem wyjazdu była pani Mirela Majtyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
VI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 marca odbył się VI Powiatowy konkurs języka angielskiego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W kategorii English Challenge dla uczniów VIII SP Alicja Sterańczak (kl. 8c) zdobyła II miejsce, w kategorii Prove Your English dla uczniów klas III gimnazjum Łukasz Pustelnik (kl. 3a) również zdobył II miejsce. Opiekunem uczniów jest pani Justyna Magnor. GRATULUJEMY! Smile
 
Sukcesy najmłodszych
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Maksymilian Sobik zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym dla klas II-III i będzie reprezentował Gminę Marklowice w konkursie na szczeblu powiatowym. Na co dzień pracuje pod kierunkiem pani Katarzyny Rybka-Kocuper. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile
 
Rekrutacja do klas VII oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2019/2020
 

Od 1 września 2019 r. ruszają w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach oddziały dwujęzyczne na poziomie klas VII.

Nauczanie dwujęzyczne w: języku polskim i języku angielskim.

Egzamin predyspozycji językowych 24.04.2019 r. o godz. 14.30  

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji.

Wnioski kandydatów przyjmowane są do 5.04.2019 r.

 
 
 
 
I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy VI b Hanna Konieczny zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 marca w Rydułtowach. Dodatkowo zdobyła nagrodę publiczności. Teraz będzie reprezentowała szkołę w XXI REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE” w  Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy jest pani Halina Winkler. Gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Światowy Dzień Wody

22 marca w budynku gimnazjum odbyły się obchody Światowego Dnia Wody z udziałem klas VI-VIII szkoły podstawowej. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu oraz jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek zasobów wody pitnej. Uczniowie podczas 2-godzinnych zmagań wzięli udział w wielu konkursach, quizach oraz testach wiedzy na temat wody. Do naszych działań włączyła się również Rada Rodziców, która ufundowała dla każdego dziecka w szkole symboliczną buteleczkę wody. Fundatorami nagród w konkursach o wodzie był Urząd Gminy Marklowice oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl.

 
Konkurs MAM TALENT

Uczniowie naszej szkoły aktywnie powitali wiosnę. 21 marca w obu budynkach odbył się konkurs „Mam talent”. Było barwnie, nastrojowo, czasami zabawnie. Jednak co najważniejsze: wszystkie występy były bardzo profesjonalne, publiczność miała nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie w budynku gimnazjum I miejsce zajął duet: Tomek Mika i Bartek Strong z 3a GIM, II miejsce  Amelia Polok z kl. 6b, III miejsce Marta Witebska z 8b i Małgosia Cebula z 3c, wyróżnienie Klaudia Celary 3c i Wojtek Skupień 7c. Nagrodę publiczności otrzymał Piotr Lubszczyk z 6a.  W klasach 4-6 I miejsce zajęła Wiktoria Telega, II miejsce – Irzyk Nikola, Kinga Skupień, Komraus Emilia, III miejsce – Amelia Orłowska i Karolina Komraus, a wyróżnienie otrzymały Patrycja Uchańska i Patrycja Piechoczek. Nagrody dla uczestników imprezy ufundował Urząd Gminy Marklowice. Organizatorami tego niezwykłego show były panie: Bożena Szlufik, Ewa Skupień, Joanna Dziwok i Sabina Durczok.


 

 
Spotkanie autorskie z pisarzem

W dniu 7 marca klasy 4 miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z młodym pisarzem Krzysztofem Pławeckim autorem książki pt. "Niekrólewska wyprawa”. Autor pokazywał i opowiadał dzieciom w jaki sposób doszło do napisania i wydania książki oraz czytał fragmenty zachęcając ich do jej przeczytania. Zaprezentowane zdjęcia i przekazana historia bardzo podobała się dzieciom i z wielkim entuzjazmem zakończyły spotkanie prosząc o autograf na podarowanych przez autora zakładkach. Ilustracje do książki wykonała Katarzyna Winkler.

 
Dobrze cię widzieć!

18 marca ruszyła w naszej szkole kampania społeczna „Dobrze cię widzieć” adresowana do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Każdy uczeń otrzyma kamizelkę odblaskową, dodatkowo zostaną przeprowadzone lekcje wychowawcze w celu omówienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
Konkurs Grafiki Komputerowej

Laureaci konkursu grafiki komputerowej

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VI edycji konkursu „Reklamowa szkoła” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie:

1. Patryk Majtyka – II miejsce w kategorii klas IV-VI
2. Oliwia Skupień – III miejsce w kategorii klas VII-IX.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Smile

 
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III

11 marca 2019 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył  się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III.  Do zmagań stanęło 16 najlepszych młodych matematyków z całego powiatu wodzisławskiego. Matematycznymi mistrzami okazali się:

I miejsce- Bartosz Kasperuk z SP Krostoszowice

II miejsce- Filip Tolarz z ZSP Nr 1 SP nr 16 w Wodzisławiu Śl. oraz Lena Seemann z SP nr 3 Rydułtowy

III miejsce – Paweł Mrozek z SP w Mszanie

Laureaci dostali bilety przepustki na konkurs wojewódzki z matematyki oraz nagrody ufundowane przez PODN w Wodzisławiu Śl. oraz Gminę Marklowice. Konkurs przygotowała Pani Katarzyna Rybka – Kocuper. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie. Smile

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting