Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 13.01.2019 roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 wolontariuszy kwestowało na terenie Marklowic już od godziny 6.30.  Łącznie z aukcją uzbierali blisko 8.000 zł. (jest to bardzo dużo w porównaniu z ubiegłymi latami). Pieniądze z tegorocznego  Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, który będzie wspomagał pracę całego szpitala i umożliwi prowadzenie najbardziej skomplikowanych badań ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. Wszystkim zaangażowanym uczniom (i ich rodzicom) oraz nauczycielom bardzo dziękujemy. Organizatorkami akcji były panie: Justyna Magnor i Anita Górecka.

 

 
MISTRZ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH

13 grudnia 2018 r. w budynku gimnazjum odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas VI – VIII SP oraz klas III gimnazjum pt. „Mistrz zasad ortograficznych”. Konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wśród uczniów jak również umiejętność zastosowania ich w piśmie. Ponadto uczniowie musieli wykazać się dobrą spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i wiedzą ogólną. Najlepsi okazali się: Piotr Lubszczyk z kl. VI a oraz Oliwia Oleś z kl. VII b, II miejsce zajęła Aleksandra Holeczek z kl. VIII c zaś III  Kinga Gawlina z kl. VII c. Wyróżnienie otrzymała Karolina Chrószcz z kl. VII c. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Marklowicach zostały wręczone tuż przed świętami Bożego Narodzenia w auli szkolnej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była A. Górecka.

 

 
FERIE 2019

 JADŁOSPIS NA FERIE DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ OD 11.02 DO 15.02.2019 r.

Więcej…
 
FERIE 2019

Harmonogram planowanych działań - budynek SP1 - klasy 1, 2, 4 i 5

 

Więcej…
 
FERIE 2019

Harmonogram planowanych działań - budynek gimnazjum 

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakiem

We wtorek 8 stycznia najmłodszych uczniów szkoły odwiedził strażak – przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Celem spotkania było omówienie akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 
Życzenia

Wszystkim uczniom i ich Rodzinom życzymy

spokojnych i pełnych radości

Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami

 
Przedświąteczny czas

Ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną to czas niezwykły. Wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowych wigilijkach, podczas których dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Nie zabrakło także wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej podczas jasełek. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V c pod kierunkiem p. Basi Szulik oraz zespół wokalny prowadzony przez p. Ewę Skupień.

 

 
Apel o bezpieczeństwie
W piątek 21 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli im zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie otrzymali także drobny upominek w postaci planu lekcji, a na nim podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i numery alarmowe.
 
Laureaci konkursów

W środę 19 grudnia uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w apelu. Celem spotkania było wyróżnienie osób, które wzięły udział w zorganizowanych w ostatnim czasie konkursach: „Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II”, konkurs plastyczny „Jan Paweł II”, konkurs plastyczno – czytelniczy „Biblioteka moich marzeń” oraz konkurs „Świąteczne drzewko z odpadów”. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dodatkowo podsumowano akcję „Nasze serca dla Polski”. Gratulujemy Smile

                        

 
Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

18 grudnia o godz. 10.00 uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w akcji „ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE”. Organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego, które przy realizacji akcji współpracuje z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Celem akcji było: zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego oraz ustanowienie Rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w akcji. Wszystko odbywało się na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Całe wydarzenie było obserwowane przez nizależnego świadka – pracownika Urzędu Gminy Marklowice – p. Czesławę Somerlik. To ona zgodnie z zasadami przeliczyła wszystkich uczestników i kontrolowała zgodność działań z wytycznymi. Zadanie uczniów polegało na pokolorowaniu rysunku przedstawiającego postać Sznupka kredkami. Rozpoczęcie i zakończenie akcji obwieszczono dźwiękiem gwizdka – dokonał tego nasz specjalista – nauczyciel wychowania fizycznego – p. Marcin Suchecki. On także dokonał dokładnego pomiaru czasu kolorowania przy użyciu stopera. Prowadząca p. wicedyrektor przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

 
„Gramy dla Szymona”

W niedzielę 9.12 cała szkoła zagrała dla Szymona – ucznia klasy III gimnazjum. Odbył się całodniowy Turniej Siatkówki i kiermasz świąteczny, na którym uczniowie sprzedawali swoje ozdoby świąteczne oraz wypieki swoich rodziców. Frekwencja dopisała zarówno podczas kiermaszu jak i turnieju (wystartowało aż 15 drużyn). Ostatecznie wygrała drużyna Nord Świerklany, która zwycięski puchar przekazała na ręce Szymona życząc mu zwycięstwa w walce o powrót do zdrowia. Odbyła się również licytacja wielu gadżetów sportowych, koszulek, płyt i zdjęć z podpisami sławnych sportowców i artystów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Szymona. W sposób szczególny dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu imprezy: p. Mireli Majtyce, Bożenie Szlufik i Halinie Winkler. Dziękujemy organizatorom turnieju: p. A. Pustołce, sędziom turnieju: p. J. Wanat i M. Setlak, organizatorom licytacji: p. T. Chrószcz i E. Skupień. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

 

                                   

 
Mikołajkowe warsztaty z myślografii

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, na ten wyjątkowy czas  dzieci czekają zawsze z niecierpliwością, gdyż kojarzy im się z radością, spokojem i szczęściem. Z tej okazji, a także na upamiętnienie  pewnego znanego wszystkim dzieciom świętego, odbyły się w naszej szkole  mikołajkowe warsztaty  z myślografii. Podczas zajęć dzieci  krok po kroku tworzyły najbardziej charakterystyczne bożonarodzeniowe rysunki. Inspiracją była siła i plastyczność dziecięcej wyobraźni, dzięki której  w trakcie warsztatów uczniowie odbyli  magiczną  podróż do krainy świętego Mikołaja  oraz  fantastycznie się bawiły. Podstawowym celem kolejnego spotkania z myślografii było odkrycie twórczego potencjału istniejącego w dziecku i umożliwienie jego rozwoju.

 

 
Informacja - opłata za obiady
Osoby, które w miesiącu XI zapłaciły za 20 obiadów powinny odliczyć opłatę za 1 obiad (dzień 12 XI) w miesiącu XII. Zamiast 15 x 3,50 zł wpłacają 14 x 3,50 zł.
 
„5 porcji zdrowia w szkole”

W listopadzie uczniowie klas 2a, 2 b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas II–III szkół podstawowych „5 porcji zdrowia w szkole”. Program jest już kolejną inicjatywą podjętą przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS), której cel stanowi kształtowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Dzięki tym zajęciom dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania owoców, warzyw i soków, ich właściwości oraz uczyły się o zdrowym żywieniu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting