Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r.:

o godz. 8.00 - msza św.

o godz. 9.00 - wszystkie klasy I - VIII w sali sportowej przy SP 1.

Uczniowie wszystkich klas przychodzą do szkoły po mszy ok. 8.40 i zbierają się:

a) kl. I -V w salach w budynku SP 1
b) kl. VI - VIII w salach w budynku GIM
Po zbiórce uczniowie wspólnie z wychowawcami przechodzą na salę sportową.
                                                                                                                                                    Dyrekcja szkoły

 
Godziny pracy szkoły
Informujemy, iż w okresie wakacyjnym szkoła będzie czynna w godzinach od 6.00 do 14.00.
 
Sekretariat w budynku gimnazjum będzie czynny od 7.00 do 13.00
 
Wręczyliśmy nagrody

14 czerwca w budynku SP1 odbył się apel organizacyjno – porządkowy, podczas którego wręczono wyróżnionym uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym „Czy naprawę jesteśmy inni? Razem w naszej szkole”, konkursie Matematyczny Kangur oraz dyplomy za wzorową frekwencję w roku szkolnym 2018 / 2019.

                                                                                  

 
Wyjazd do Gliwic

13 czerwca grupa uczniów z klas 4-6 wyjechała do Gliwic na Politechnikę Śląską, gdzie mogła uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pedagogów z uczelni. Podczas zajęć uczniowie brali udział w eksperymentach fizycznych oraz zwiedzali muzeum kamieni. Wyjazd był podsumowaniem udziału uczniów w zajęciach projektowych MATEMATYKA+ i PRZYRODA +.

 
KARTA ROWEROWA
12 czerwca uczniowie klas 4 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową z części praktycznej. Wszystkim świetnie poszło. Nad przebiegiem egzaminu czuwał policjant, który chętnie udzielał wskazówek i rad młodym rowerzystom.
 
Matematyczny Kangur
21 marca w całej Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019r. W okręgu katowickim do konkursu przystąpiło 28 307 uczniów. Nagrody otrzymało  3540 uczniów. Wśród nich znalazło się 13 uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali:

Musiolik Miłosz, Kuś Wiktor, Eryk Zozworek  ( klasa 4)

Piechoczek Patrycja, Uchańska Patrycja, Musiolik Alicja ( klasy 5)

Lubszczyk Piotr, Rykiel Julia ,Władarz Kacper  ( klasa 6)

Skupień Krystian, Jarosław Marchewka ( klasa 8)

Woryna Oliwia, Kinga Olejniczak ( klasa III gimnazjum)

Wszystkim uczniom gratulujemy Smile

 
Wycieczka do Czernicy

10 czerwca uczniowie klas 2 odwiedzili Ośrodek Kultury „Zameczek” w Czernicy. To miejsce, w którym dzieci lubią się bawić i spędzać czas. Na wszystkich czekały ciekawe atrakcje: przedstawienie teatralne, warsztaty plastyczno – techniczne, podczas których uczniowie samodzielnie wykonali swoją planetę, gra terenowa Qest oraz zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw obok zamku. Po zabawie na wszystkich czekał smaczny obiad.

 
DZIEŃ SPORTU

W budynku gimnazjum w ramach obchodów Dnia Dziecka 5 czerwca odbył się Dzień Sportu. Uczniowie startowali w kilku konkurencjach: zwis na drążku, rower, skakanka, ciężarki, skok w dal, rzut piłką lekarską, rzut do kosza i do celu. Dodatkowo nastąpiło podsumowanie całorocznej  ligi piłki siatkowej, którą wygrała wśród dziewczyn klasa III c GIM, a wśród chłopców III a GIM. Zwycięzcy odebrali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Wszyscy świetnie się bawili, hot dogi i lody ufundowane przez Radę Rodziców były wyśmienite. Organizatorem imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego.

 
Parodia piosenki
Dzień Dziecka to chyba ulubiony przez dzieci dzień roku szkolnego. W naszej szkole z tej okazji  Samorząd Uczniowski przygotował parodię piosenki. Uczniowie klas IV-VI wcielili się w role artystów wielkiej sceny muzycznej, zaprezentowali się parodiując ich największe przeboje. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności tanecznych oraz wokalnych. Wszystko to sprawiło, że było to niecodzienne spotkanie, które zostanie na długo w pamięci  uczniów naszej szkoły.

 

 
NA WYCIECZKĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE
Uczniowie  SP-1 w Marklowicach  zarobili pieniądze na własną  wycieczkę  do Energylandii. Było to możliwe dzięki pracy Samorządu Uczniowskiego, który prowadzi Sklepik  „Metoda na głoda”. Samorządność w szkole  jest doskonałym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości, aktywności, współpracy, gospodarności i zaradności. Grupa 49 uczniów wyjechała do Energylandii  – największego Parku Rozrywki w Polsce, który zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zator. Młodzież do woli korzystała z atrakcji Parku, który jest miejscem pełnym śmiechu, zabaw i szaleństwa. W tym roku SU wykazał się dużą inicjatywą,. Przez cały rok aktywnie działała sekcja radiowa i  sekcja porządkowa. Organizowano akcje charytatywne na rzecz schroniska dla zwierząt,  zorganizowano zbiórkę nakrętek, szkolnego Mikołaja, WOŚP, Walentynki, Dzień Chłopca, Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, Światowy Dzień Wody, Mam talent i warsztaty kulinarne. Młodzież chętnie brała udział  w jesiennych wykopkach, szkolnych akademiach, przygotowali wiele audycji radiowych. Opiekunem Samorządu Szkolnego 2018/2019  jest Bożena Szlufik przy współpracy z Sabiną Durczok, Anitą Górecką i Justyną Magnor.   
 
WYCIECZKA DO PRACOWNI CERAMIKI ARTYSTYCZNEJ

Grupa uczniów SP-1 w Marklowicach  uczestniczyła w ciekawych warsztatach ceramicznych, które odbyły się w pracowni Zbigniewa Mury. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie i wychowawcy z zaprzyjaźnionej szkoły Zespołu Szkół Ekonomicznych  w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy spotkania oglądali i podziwiali wytwory artystyczne, które znajdują się na wystawie stałej w zakładzie pana Mury. Następnym etapem były warsztaty, podczas których uczniowie samodzielnie ozdabiali  przygotowane dla nich formy. Sposoby doboru zdobienia był różnorodny – od  ciekawych wzorów kwiatowych do fantazyjnej formy ażurowej. Po wypaleniu naczyń uczniowie zabrali je do domu . Zajęcia miały charakter edukacyjno – zawodoznawczy i odbyły się w ramach realizowanej  w szkole innowacji pedagogicznej „Ciekawi świata”. Koordynatorami działania były: Bożena Szlufik przy współpracy z Sabiną Durczok i Agnieszką Marczykowską.

 
FESTYN RODZINNY „Bawmy się razem”

5 czerwca w godzinach od 16.00 do 19.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył się FESTYN RODZINNY pod hasłem „Bawmy się razem””. W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas 1-6 naszej szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Festyn zorganizowany był we współpracy z Radą Rodziców, działającą na rzecz naszych uczniów oraz Gminą Marklowice. Dla wszystkich uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji: warsztaty kreatywne, malowanie balonów, malowanie twarzy, zajęcia origami, dmuchana zjeżdżalnia, występy artystyczne, rozgrywki sportowe, mecz piłki nożnej – uczniowie kontra rodzice, bańki mydlane, stoisko z popcornem i watą cukrową. Dodatkowo chętni rodzice mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców wszyscy skorzystali ze specjalnie przygotowanego na tę imprezę bufetu. Ciekawy elementem był pokaz sprzętu straży pożarnej oraz warsztaty taneczne ZUMBA. Dodatkowo zorganizowana była wystawa prac plastycznych uczniów szkoły pod hasłem „Najciekawsze prace naszych uczniów”. W organizację festynu włączyli się wszyscy pracownicy naszej szkoły, rodzice i uczniowie. Dziękujemy za wspólną zabawę!

 
Smak życia

Pod koniec maja uczniowie klas VIII uczestniczyli w debatach prowadzonych przez  p. A. Górecką „Smak życia czyli debata o dopalaczach”. Celem realizacji  programu było dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji scenariusza programu, zastosowana tu metoda krótkiej interwencji profilaktycznej umożliwiła twórcze wykorzystanie dysonansu poznawczego uczestników związanego z nową wiedzą i oceną ich zachowań ryzykownych.

 
KONKURS PLASTYCZNY
W maju 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs plastyczny na plakat „Czy naprawdę jesteśmy inni? Razem w naszej szkole”. Na konkurs napłynęło 29 prac w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi okazali się:

*  w kategorii klas I- II

1 m. Milena i Kalina Kotas (kl. 2 a)

2 m. Anna Krypczyk (kl. 2 a)

3 m. Oliwia Eliasz (kl. 2 a)

wyróżnienie: Milena Widera i Kasjan Jamróz (kl. 1 a)

* w kategorii klas IV – VI

1 m. Maja Cebo (kl. 4 c)

2 m. Patrycja Uchańska (kl. 5 a)

3 m. Nikodem Wodecki (kl. 4 c)

wyróżnienie: Julia Wala (4 c) i Leon Hanćkowiak (4 c)

* w kategorii klas VII- VIII oraz III gimnazjum  przyznano 3 wyróżnienia: Marta Strzałkowska (kl. 8 a) oraz Karolina Kucharczyk i Monika Trybuś (kl. 8 c). Nagrody w konkursie ufundował Urząd Gminy w Marklowicach. Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którego organizatorami byli pedagodzy: Anita Górecka i Jarosław Musiolik.

                                                                                                                                                                                               

 
Konkurs języka angielskiego „A Movie Story”

 

Nasza szkoła wzięła udział w regionalnym konkursie języka angielskiego „A Movie Story”, który po raz drugi odbył się w SP 1 w Świerklanach. Konkurs polegał na przygotowaniu krótkiego filmu w języku angielskim o dowolnym gatunku (horror, komedia, dramat, itp.) w grupach składających się maksymalnie z  czterech osób. Treść filmu miała nawiązywać do głównego tematu: Tolerancja. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Konieczny, Emilia Waga, Paweł Reclik i Mateusz Pupek. Nakręcili oni filmik będący parodią popularnego programu „Top Model” pod kierunkiem i według scenariusza pani Aleksandry Widery i pani Patrycji Fojcik.  Filmik zdobył zainteresowanie jury i uzyskał I miejsce! Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych, a także rozwijania swoich pasji aktorskich.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting