Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
FERIE 2018 - harmonogram zajęć w budynku SP1

 

Poniedziałek 29.01.2018

Opiekunowie:

J. Hofman – Beśka

K. Rybka - Kocuper

K. Czerwińska-Szlachta

 

Wtorek 30.01.2018

Opiekunowie:

J. Hofman – Beśka

K. Rybka - Kocuper

 

Środa  31.01.2018

Opiekunowie:

J. Hofman – Beśka

B. Krakowczyk

K. Czerwińska - Szlachta

Czwartek     1.02.2018

Opiekunowie:

K. Kowol

B. Krakowczyk

 

Piątek     2.02.2018

Opiekunowie:

K. Kowol

B. Krakowczyk

 

 

TEMAT DNIA

„W karnawale”

TEMAT DNIA

„Spotkanie ze sztuką”

TEMAT DNIA

„Na tropie kolorów”

TEMAT DNIA

„Lubię pszczoły! Podróż do świata pszczół”

TEMAT DNIA

„Między nami jaskiniowcami”

 

Zajęcia

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. I

8.00 – 9.30

 

 

 

WARSZTATY TEATRALNE

8.00 – 10.00

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. I

8.00 – 9.30

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. I

8.00 – 9.30

 

ZAJĘCIA RUCHOWE

Gry i zabawy sportowe

Aerobik

(sala gimnastyczna)

8.00 – 9.30

BASEN

Wyjazd: 9.30

Powrót: 11.30

SEANS FILMOWY

Projekcja filmu pt. „Balerina”

(aula gimnazjum)

10.00 – 11.30

BASEN

Wyjazd: 9.30

Powrót: 11.30

ZAJĘCIA RUCHOWE

Gry i zabawy sportowe

Aerobik

(sala gimnastyczna)

9.30 – 11.30

 

SEANS FILMOWY

Projekcja filmu pt. „Kurdowie”

(aula gimnazjum)

9.30 – 11.30

Posiłek

 

 

11.30 – 12.00

 

Stołówka w budynku gimnazjum

11.30 – 12.00

 

Stołówka w budynku gimnazjum

11.30 – 12.00

 

Stołówka w budynku gimnazjum

11.30 – 12.00

 

Stołówka w budynku gimnazjum

 

11.30 – 12.00

 

Stołówka w budynku gimnazjum

Zajęcia

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. II

12.00 – 14.00

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

12.00 – 14.00

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. II

12.00 – 14.00

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

cz. II

12.00 – 14.00

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

12.00 – 14.00

 

1.        Miejsce realizacji zajęć: sala 2 i 3 w SP1,  basen - Oś. 1 Maja  Wilchwy, sala gimnastyczna (budynek SP1 lub gimnazjum), stołówka (budynek gimnazjum).

2.         Zajęcia odbędą  się w dniach 29.01-2.02.2018 r.. Wszystkie zajęcia są finansowane przez Gminę Marklowice.

3.        Koszty ponoszone przez rodziców:  każdorazowy przejazd na basen- 5zł.  W przypadku nagłej nieobecności dokonane wpłaty nie podlegają zwrotom.

4.        Zapisy przyjmuje świetlica szkolna w dniach od 10.01 do 16.01.2018.  Podczas zapisywania należy uiścić odpowiednią opłatę oraz wypisać odpowiedni wzór zgody. Ostateczny termin zapisywania na zajęcia: wtorek 16 stycznia 2018 r. Uczeń zapisany na dany dzień uczestniczy kolejno we wszystkich przewidzianych na ten dzień zajęciach. Na basen zabieramy odpowiedni strój. Na zajęcia gimnastyczne: strój sportowy, obuwie zmienne sportowe.

 
Ferie 2018 - informacja dla rodziców i uczniów
Uprzejmie informujemy, iż w pierwszym tygodniu ferii, tj. od 29.01.2018 do 2.02.2018 szkoła organizuje zajęcia dla chętnych dzieci. W poniedziałek i w środę będą warsztaty plastyczne oraz wyjazd na basen, we wtorek, czwartek i piątek warsztaty plastyczne i zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Każdego dnia zajęcia trwają łącznie od godz. 8.00 do godz. 14.00, a w godz. 11.30 – 12.00 będzie posiłek na stołówce budynku gimnazjum. Wszystkie zajęcia są finansowane przez Gminę Marklowice. Koszty ponoszone przez rodziców:  każdorazowy przejazd na basen- 5zł.  W przypadku nagłej nieobecności dokonane wpłaty nie podlegają zwrotom. Zapisy przyjmuje świetlica szkolna w dniach od 10.01 do 16.01.2018.  Podczas zapisywania należy uiścić odpowiednią opłatę oraz wypisać odpowiedni wzór zgody. Ostateczny termin zapisywania na zajęcia: wtorek 16 stycznia 2018 r. Uczeń zapisany na dany dzień uczestniczy kolejno we wszystkich przewidzianych na ten dzień zajęciach. Na basen zabieramy odpowiedni strój. Na zajęcia gimnastyczne: strój sportowy, obuwie zmienne sportowe.

UWAGA! Uczniowie klas VI mogą zapisywać się na zajęcia feryjne organizowane w budynku gimnazjum dla klas starszych. Zapisy odbywają się również w naszej świetlicy w budynku SP1.

Szczegółowe harmonogramy zajęć feryjnych zamieszczone są na stronach internetowych szkoły (osobno budynek SP1 i gimnazjum).

 
Audycja umuzykalniająca
4 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji umuzykalniającej pod hasłem "Koncert noworoczny". Uczniowie wysłuchali utwory o tematyce świątecznej. Usłyszeli  brzmienie takich instrumentów jak skrzypce, saksofon. Niektórzy mieli okazję towarzyszyć muzykom grą na instrumentach.
 
Święta tuż tuż...

22 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Jasełkach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Podczas spotkania dyrektor szkoły wręczył nagrody laureatom wielu konkursów: religijnego, języka angielskiego, szachowego oraz konkursu na najbardziej życzliwą osobę w klasie.

WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZINOM ŻYCZYMY

RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 
Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem- SKO w szkole
13 grudnia  2017r. w naszej szkole podczas konsultacji z rodzicami uczniowie  zachęcali rodziców do zakładania kont internetowych dla uczniów, wyjaśniali zasady funkcjonowania serwisu internetowego dla najmłodszych oraz  prezentowali korzyści płynące z oszczędzania.

Drzwi do SKO  dla wszystkich uczniów  w wieku od 7do 13 lat  są otwarte.

Tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali – zapraszamy!

 
Kiermasz świąteczny
Święta zbliżają się wielkimi krokami.  Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię  świąt uczestnicząc w  kiermaszu zorganizowanym 13 grudnia 2017r. w naszej szkole.   Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje: aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki i  choinki. Znalazły się także pachnące i pięknie ozdobione pierniki wykonane przez rodziców.  

           Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w  tegorocznym kiermaszu.

 
Mikołaj w szkole
5 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Słodkie upominki ufundowała Gmina Marklowice. Dziękujemy!
 
„Eksperci programowania” – projekt

W listopadzie 2017 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli udział w projekcie „Eksperci programowania w podregionie rybnickim”. Projektem objęci będą nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie klas młodszych. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego naszej placówki. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem odpowiednich programów, maty edukacyjnej i klocków. Zaproponowane zabawy rozwiną w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. 

 

 
Pasowanie na czytelnika
23 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Z tajemnicami tego miejsca zapoznał ich pan Marek - nasz szkolny bibliotekarz. Od tego dnia każdy pierwszoklasista może już wypożyczać dla siebie ulubione bajki.
 
"Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?"

W dniu 24.10.2017 r. odbyło się spotkanie z rodzicami naszych uczniów pt. "Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?". Prelekcje na temat efektywnej nauki oraz wspomagania dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wygłosili pedagog szkolny Jarosław Musiolik oraz psycholog szkolny Martyna Jezusek-Stopa. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy Smile

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego
 23 października  2017 r. odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego w Szkole Podstawowej nr1 w  Marklowicach pod hasłem: „ Skarpetkowe zwierzęta” .  Prowadząca warsztaty p. Katarzyna  Krypczyk rozwijała twórczą swobodę uczniów, a wychowawcy świetlicy  służyli dzieciom swoją pomocą, nie wyręczając ich. W zajęciach uczestniczyło 25  dzieci, była to grupa świetlicowa  złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Zakupione zostały  materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie i zastosowanie  nowych technik mieszanych.  Dzieci  stworzyły „coś z niczego”. Działania te umożliwiły  pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinięcie sprawności manualnej. Twórczość uczniów naszej szkoły  okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, bardzo  wartościowa pod względem estetycznym.  Dzieci wykonały zabawki, takie jak: króliki i  koty.

.

Bardzo dziękujemy pani Kasi za poprowadzenie warsztatów.

 
Spektakl ekologiczny

25 października uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w programie pod tytułem „Jeden mamy świat”. Spotkanie to odbyło się w ramach edukacji ekologicznej i było formą przekazania dzieciom informacji o konieczności dbania o naszą Ziemię dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 
Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski, aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowił na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej  przyznać i wręczyć naszym nauczycielom Oskary. Nasi nauczyciele typowani byli w dziesięciu specjalnych kategoriach.

Kategorie  :

1. PROSTE ZADANKO  

2. MIKROFON ROKU 

3.PŁONĄCA STRZAŁA

4.SOKOLE OKO  

5.ZŁOTA  KATARYNKA

6. ZŁOTA PIŁA

7. ZŁOTY PAZUREK

8. ZŁOTY SŁOWIK

9. ZAKRĘCONA FATAMORGANA

10. HONOROWY OSKAR

Nauczycielom, którzy otrzymali wyróżnienie gratulujemy.

W podziękowaniu, za pracę i wskazywanie nam właściwej drogi życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły.

Z podziękowaniem – Samorząd Uczniowski

 
Warsztaty muzyczne
W piątek 8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach muzycznych - Nauka gry na keybordzie. Zajęcia prowadziła p. Joanna Węglarczyk.
 
Bezpieczni na drodze

7 września uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panem policjantem z wydziału ruchu drogowego. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie dzieci na drodze. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały znaczki odblaskowe.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting