Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Dzwonki – godziny rozpoczynania i kończenia lekcji

Dzwonki –  aktualne od 4.02.2019

1.     7.50  -  8.35

2.     8.45  -  9.30

3.     9.35  -  10.20

4.     10.30  -  11.15    przerwa obiadowa

5.     11.35  -  12.20    przerwa obiadowa

6.     12.40  -  13.25

7.     13.35  -  14.20

8.     14.25  -  15.10

9.     15.15  -  16.00

 
W karnawale
8 lutego uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w zabawie karnawałowej. Wszystkie dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały przepiękne i bardzo ciekawe stroje. Prócz tańców były także zabawy muzyczno - ruchowe. Nie zabrakło poczęstunku ufundowanego przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z ogromną przyjemną informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum zakwalifikował się uczeń klasy III a Łukasz Pustelnik. Pracuje on pod kierunkiem pani Justyny Magnor. W lutym 2019 r. będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i walczył o tytuł finalisty lub laureata. Gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu. Dyrekcja szkoły Smile

 
YOU CAN SPEAK ENGLISH 2019

31 stycznia 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. kolejna już czwarta edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. Uczestnicy konkursu zmagali się  z czterema różnymi konkurencjami. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie uczniowie musieli przeprowadzić dwa dialogi, np. w restauracji, u lekarza, itp. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speaker’ami z Wielkiej Brytanii, John’em i Kieron’em. Nasza drużyna w skład której wchodzili Kinga Olejniczak i Łukasz Pustelnik z kl. 3a Gimnazjum zdobyła II miejsce. Gratulujemy ogromnych umiejętności kumunikacyjnych w języku angielskim i kreatywności.

 
27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 13.01.2019 roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 wolontariuszy kwestowało na terenie Marklowic już od godziny 6.30.  Łącznie z aukcją uzbierali blisko 8.000 zł. (jest to bardzo dużo w porównaniu z ubiegłymi latami). Pieniądze z tegorocznego  Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, który będzie wspomagał pracę całego szpitala i umożliwi prowadzenie najbardziej skomplikowanych badań ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. Wszystkim zaangażowanym uczniom (i ich rodzicom) oraz nauczycielom bardzo dziękujemy. Organizatorkami akcji były panie: Justyna Magnor i Anita Górecka.

 

 
MISTRZ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH

13 grudnia 2018 r. w budynku gimnazjum odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas VI – VIII SP oraz klas III gimnazjum pt. „Mistrz zasad ortograficznych”. Konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wśród uczniów jak również umiejętność zastosowania ich w piśmie. Ponadto uczniowie musieli wykazać się dobrą spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i wiedzą ogólną. Najlepsi okazali się: Piotr Lubszczyk z kl. VI a oraz Oliwia Oleś z kl. VII b, II miejsce zajęła Aleksandra Holeczek z kl. VIII c zaś III  Kinga Gawlina z kl. VII c. Wyróżnienie otrzymała Karolina Chrószcz z kl. VII c. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Marklowicach zostały wręczone tuż przed świętami Bożego Narodzenia w auli szkolnej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była A. Górecka.

 

 
FERIE 2019

 JADŁOSPIS NA FERIE DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ OD 11.02 DO 15.02.2019 r.

Więcej…
 
FERIE 2019

Harmonogram planowanych działań - budynek SP1 - klasy 1, 2, 4 i 5

 

Więcej…
 
FERIE 2019

Harmonogram planowanych działań - budynek gimnazjum 

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakiem

We wtorek 8 stycznia najmłodszych uczniów szkoły odwiedził strażak – przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Celem spotkania było omówienie akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 
Przedświąteczny czas

Ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną to czas niezwykły. Wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowych wigilijkach, podczas których dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Nie zabrakło także wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej podczas jasełek. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V c pod kierunkiem p. Basi Szulik oraz zespół wokalny prowadzony przez p. Ewę Skupień.

 

 
Apel o bezpieczeństwie
W piątek 21 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli im zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie otrzymali także drobny upominek w postaci planu lekcji, a na nim podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i numery alarmowe.
 
Laureaci konkursów

W środę 19 grudnia uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w apelu. Celem spotkania było wyróżnienie osób, które wzięły udział w zorganizowanych w ostatnim czasie konkursach: „Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II”, konkurs plastyczny „Jan Paweł II”, konkurs plastyczno – czytelniczy „Biblioteka moich marzeń” oraz konkurs „Świąteczne drzewko z odpadów”. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dodatkowo podsumowano akcję „Nasze serca dla Polski”. Gratulujemy Smile

                        

 
Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

18 grudnia o godz. 10.00 uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w akcji „ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE”. Organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego, które przy realizacji akcji współpracuje z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Celem akcji było: zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego oraz ustanowienie Rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w akcji. Wszystko odbywało się na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Całe wydarzenie było obserwowane przez nizależnego świadka – pracownika Urzędu Gminy Marklowice – p. Czesławę Somerlik. To ona zgodnie z zasadami przeliczyła wszystkich uczestników i kontrolowała zgodność działań z wytycznymi. Zadanie uczniów polegało na pokolorowaniu rysunku przedstawiającego postać Sznupka kredkami. Rozpoczęcie i zakończenie akcji obwieszczono dźwiękiem gwizdka – dokonał tego nasz specjalista – nauczyciel wychowania fizycznego – p. Marcin Suchecki. On także dokonał dokładnego pomiaru czasu kolorowania przy użyciu stopera. Prowadząca p. wicedyrektor przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

 
„Gramy dla Szymona”

W niedzielę 9.12 cała szkoła zagrała dla Szymona – ucznia klasy III gimnazjum. Odbył się całodniowy Turniej Siatkówki i kiermasz świąteczny, na którym uczniowie sprzedawali swoje ozdoby świąteczne oraz wypieki swoich rodziców. Frekwencja dopisała zarówno podczas kiermaszu jak i turnieju (wystartowało aż 15 drużyn). Ostatecznie wygrała drużyna Nord Świerklany, która zwycięski puchar przekazała na ręce Szymona życząc mu zwycięstwa w walce o powrót do zdrowia. Odbyła się również licytacja wielu gadżetów sportowych, koszulek, płyt i zdjęć z podpisami sławnych sportowców i artystów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Szymona. W sposób szczególny dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu imprezy: p. Mireli Majtyce, Bożenie Szlufik i Halinie Winkler. Dziękujemy organizatorom turnieju: p. A. Pustołce, sędziom turnieju: p. J. Wanat i M. Setlak, organizatorom licytacji: p. T. Chrószcz i E. Skupień. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

 

                                   

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting