Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Balik

balik
16 stycznia 2014 r. klasy I-III miały swój balik przebierańców. Dzieciaki świetnie bawiły się przy wspaniałej muzyce. Zabawy z balonami, przeboje muzyczne oraz występy klasy pierwszej w układzie tanecznym,  uświetniły imprezę. Uczniowie młodszych klas chętnie włączali się do zabawy prezentując swoje cudowne stroje.  

 

 

 
Wyróżnienie

 

Na Ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem ''Mój świat za 20 lat'' napłynęło tysiące wspaniałych prac,  z setek szkół i placówek wychowawczych z całej Polski, prace wykonywane były w różnych technikach plastycznych. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła nasza uczennica JULIA KOTULA.

 
Jasełka

Szukam nauczyciela i mistrza..." 

Pod takim tematem 19 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka w ramach projektu " Bieg na orientacje- orientuj się w życiu". Uczestnicy zaprosili nas do obejrzenia dzieła przez stworzenie świata aż do narodzin Jezusa. Występ uświetniły ciekawe tańce oraz specjalnie uszyte stroje. Dzieci przygotowywały się do występów pod okiem pani Karoliny Kowol oraz Aleksandry Kermel i Mireli Szymczak. Młodzi aktorzy uczestniczą w zajęciach kółka teatralnego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzonego przez Panią Kowol i Kermel.

 

 
Wyjazd młodych aktorów

 

W ramach zajęć z kółka teatralnego organizowanych w ramach projektu  ,,Bieg  na orientację- orientuj się w życiu” w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach zorganizowany został wyjazd do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl ,,Mały Książę” wystawiony przez Gliwicki Teatr Muzyczny.  Inscenizacja wyróżniała się  nowoczesną scenografią na miarę XXI w., a przede wszystkim  niezwykłymi aranżacjami muzyczno- tanecznymi.  Największe wrażenie na uczniach zrobił spektakularny taniec na linie wykonany przez Latarnika, a także występ Geografa i jego asystentki na szczudłach.  Wycieczka była dla uczniów spotkaniem z prawdziwym aktorstwem, ale również okazją do kontaktu ze sztuką i uwrażliwienia na kulturę, co jest celem zajęć. Organizatorami i opiekunami wyjazdu były: p. Mirela Szymczak, p. Karolina Kowol, p. Aleksandra Kermel.

 
Śląska Szopka Bożonarodzeniowa 2013
Gminny konkurs Bożonarodzeniowy został przeprowadzony w SP1 Marklowice, a koordynatorem tego konkursu była pani Joanna Szewczyk – nauczyciel religii oraz pani Karolina Kowol – wychowawca świetlicy. Powołano komisję, która wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas I – III
I miejsce – Brachman Jakub z klasy Ic
II miejsce – Wróbel Remigiusz z klasy IIb
III miejsce – Salamon Piotr z klasy Ic

W kategorii klas IV – VI
I miejsce Kotula Julia z klasy IVa
II miejsceKiermaszek Wojciech z klasy IVc
III miejsceRutkowski Szymon z klasy IVa
Wyróżnienie otrzymała Burket Roksana z klasy Vb
Spośrod tych laureatów komisja wybrała trzy najlepsze prace, które reprezentowały naszą szkołę w „Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – Ślaska Szopka Bożonarodzeniowa” zorganizowanym i przeprowadzonym przez Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach.
Nasza uczennica JULIA KOTULA zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!
 
 
 
Park Leśny u Kaczyny

17 października uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę integracyjną do „Parku Leśnego u Kaczyny” w Rogowie. Dla dzieci przygotowano:  zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek – poczęstunek, spacer po mini zoo oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała! Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

 
Dzień Nauczyciela

 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Z okazji tego święta, wspaniały spektakl teatralny przedstawili uczniowie klasy IV A, trenujący pod czujnym okiem fachowca - Pani Izabeli Karwot. Tego dnia popłynęło wiele ciepłych i serdecznych słów w stronę naszych nauczycieli.

 

 


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM ZA TRUD WŁOŻONY W WYCHOWANIE I KSZTAŁCENIE MŁODEGO POKOLENIA ORAZ ŻYCZYMY POMYŚLNOŚCI, ZDROWIA, WIELE SIŁ NA DALSZE LATA PRACY !!!

 

 
Bezpieczeństwo

10 października w naszej szkole zagościli policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi przypomnieli dzieciom przepisy dotyczące przekraczania jezdni, oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych oraz na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusze odpowiedzieli na szereg pytań przygotowanych przez samorząd szkolny.

 
Witaj Szkoło !

 


2 września cała społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny 2013 / 2014. Program artystyczny na tę okazję przygotowały klasy V pod przewodnictwem Pani Aleksandry Widery oraz Pani Katarzyny Rybki-Kocuper.  Podczas akademii dokonano pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Imprezę uświetniła klasa IV A, która wcieliła się w rolę Króla i Królowej a także pomocników królewskich - skrzatów. Kandydaci na uczniów przeszli "test wyparzania języka" a także ślubowali posłuszeństwo swoim wychowawcom. Następnie Dyrektor Szkoły dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały "Akty pasowania" oraz słodki upominek od swoich rodziców.
Gorąco witamy naszych nowy uczniów !

 Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i ciekawych przygód Smile !

 
Już wakacje!

 

28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012-2013. Podczas uroczystej akademii spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice naszych uczniów. Był to przede wszystkim moment pożegnania naszych szóstoklasistów, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę w gimnazjum. Dyrektor szkoły podziękował ich rodzicom za trud wychowawczy oraz szeroką współpracę ze szkołą w ostatnich sześciu latach. Podczas uroczystości Wójt Gminy Marklowice wręczył najlepszym uczniom szkoły nagrody książkowe. Nie zabrakło także wystąpienia przewodniczącego Rady Rodziców, który podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie uczniów. Rada Rodziców obdarowała wszystkie dzieci słodkim upominkiem. Nadszedł czas na życzenia, a więc… WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM ŻYCZYMY RADOSNYCH, SŁONECZNYCH I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!!! Smile

 
Korowód przebierańców 2013

 

 

21 czerwca cała szkoła uczestniczyła w korowodzie przebierańców zorganizowanych przez Urząd Gminy Marklowice w ramach DNI MARKLOWIC. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ŻYWY SŁOWNIK – najważniejsze zwroty i wyrażenia w językach państw, z którymi szkoła współpracuje w ramach projektu COMENIUS.

 
Byliśmy w teatrze "Banialuka"

 

19 czerwca uczniowie klas 2a, 2b wyjechali na wycieczkę do Bielska Białej. Tam zobaczyli przedstawienie pt. „Mała Syrenka” w teatrze lalek „Banialuka”. Po spektaklu zwiedzili magiczne miejsca w teatrze czyli pracownie krawieckie, lalkarskie. Po wizycie w teatrze przeszli do Studia Filmów Rysunkowych, w którym poznali proces produkcji filmów animowanych. Nie obyło się bez projekcji filmów „Bolek i Lolek”, „Reksio”.

 
FESTYN RODZINNY 2013
12 czerwca 2013 roku kolejny już raz obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY, w ramach którego zorganizowaliśmy FESTYN RODZINNY. Impreza ta ma charakter środowiskowy. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali wszyscy uczniowie szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Festyn zorganizowano we współpracy z radą rodziców działającą na rzecz naszych uczniów. W programie zaproponowano wiele ciekawych atrakcji: malarstwo rodzinne na sztalugach – kreatywne malowanie, karaoke, malowanie balonów i twarzy, zabawy z plastyką - wykonanie ramek do zdjęć, quilling. Prócz tego do dyspozycji dzieci była dmuchana zjeżdżalnia, podwórkowa świetlica, stoisko z popcornem i watą cukrową, kraina zabaw dla najmłodszych, podwórkowa świetlica. Wielu emocji dostarczyły zawody sportowe – bieg z przeszkodami na czas.  Fani futbolu mogli podziwiać zacięty mecz piłki nożnej – uczniowie kontra rodzice. Całość uświetniły występy artystyczne grupy tanecznej „SALSA” i wokalnej „PIEGI”, do których należą uczniowie naszej szkoły. Wszyscy świetnie się bawili, dopisały zarówno humory, jak i piękna  pogoda. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Marklowice zorganizowano dla obecnych rodziców bezpłatne badania i konsultacje.  Rada rodziców aktywnie zaangażowała się w organizację bufetu, w którym na uczestników festynu czekało wiele smakołyków. W organizację imprezy włączyli się wszyscy pracownicy naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Serdecznie dziękujemy! Smile
 
Warsztaty plastyczne- „ Podwodny świat”

 

W maju w naszej szkole odbyły się  warsztaty  plastyczne pt. „ Podwodny świat”.  Uczniowie zapoznali się z kilkoma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podstaw rysunku.Poprzez zabawę ćwiczyli posługiwanie się  przyborami rysunkowymi oraz w atrakcyjny sposób  uczuli się tworzyć udane obrazki. Przedstawione podczas warsztatów ćwiczenia pozwoliły dzieciom rozpoznać figury podstawowe w tak różnych motywach  jak ryba, delfin czy ośmiornica. Pokazały jak przez odpowiednie połączenie tych form krok po kroku powstaje nowy kształt i jak następnie po usunięciu linii pomocniczych i dodaniu detali wyłania się cały obraz. 

 
Światowy Dzień Książki i Dzień Patrona Szkoły

 

W dniu 7 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich ogłoszony przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii oraz Międzynarodowej Unii Wydawców. Obchody Światowego Dnia Książki są jednym z przedsięwzięć mających na celu popularyzowanie czytelnictwa w Polsce. Według badań Biblioteki Narodowej 52% Polaków w ogóle nie czyta książek. Osoby zawodowo zajmujące się badaniem czytelnictwa biją na alarm i apelują o tworzenie mody na czytanie. Światowy Dzień książki to wyśmienita okazja, by zachęcać wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych, do odkrywania przyjemności czytania książek i promować czytelnictwo. Druga część apelu została poświęcona patronowi naszej szkoły, Adamowi Mickiewiczowi. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Iwony Kowalczyk i p. Marka Skupinia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting