Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Powiatowy Konkurs Matematyczny
W dniu 28 marca w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach oraz PODN w Wodzisławiu Śląskim, reprezentowany przez panią metodyk mgr Danutę Maćkowską. Konkurs ten poprzedzony był eliminacjami w etapach szkolnych i gminnych.
 
W sumie do etapu powiatowego zakwalifikowało się 10 uczniów z okolicznych gmin.
Dużym sukcesem okazał się wynik ucznia klasy III b naszej szkoły Krystiana Skupnia, przygotowywanego przez p. Wioletę Dudziak-Radecką, który zajął I miejsce w powiecie wodzisławskim.
 
Na podium znaleźli się również:
I miejsce ex aequo - Natalia Szymiczek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach,
II miejsce - Alicja Sawicka z Zespołu Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim
III miejsce Natan Dworok z Zespołu Szkół w Skrzyszowie.
 
 
 
                             
 
                           
                Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody.
 
Akcja charytatywna
 

„ DZIECI DZIECIOM-WIELKANOCNY DAR SERCA”.

 W dniach od 24 marca do 28 marca 2014 r. odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna  DZIECI DZIECIOM- WIELKANOCNY DAR SERCA, którą  zorganizowała Pani Jolanta Tomaszewska Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych oraz Pani Teresa Wrona wychowawca świetlicy szkolnej a przyłączyli się do niej uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach.

 Celem akcji była pomoc uczniom z Ukrainy polegająca na zebraniu dla nich przyborów szkolnych oraz słodyczy. Łącznie zebrano ok. 19 kg słodyczy oraz ok. 67 kg przyborów szkolnych.

 

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy!

 

Jesteście WSPANIALI  !!!

 
Marklowice - Dublin

Uczniowie z SP1 w łączności z Dublinem

     Dziewczęta z SP1 wzięły udział w koncercie Emmanuel. Dzięki połączeniu internetowym skype, uczennice pod przewodnictwem pani Barbary Szulik wykonały piosenkę, która wybrzmiała na uroczystości z udziałem Arcybiskupa Dublina. Emmanuel to seria koncertów pieśni religijnej wykonywanych przez młodzież szkół średnich, a organizowanych i prowadzonych przez Dział Liturgiczny Archidiecezji dublińskiej.   

 

 Śpiewane pieśni na każdym z tych koncertów są hołdem ku czci Błogosławionego Jana XXIII i Błogosławionego Jana Pawła II, których kanonizacja będzie miała miejsce w kwietniu tego roku.Tegoroczny festiwal rozpoczęto 26 lutego konferencją prasową z udziałem Arcybiskupa Dublina - Diarmuida Martina, chóru młodzieży z Dublina oraz grupy naszych uczniów. Inauguracja odbyła się w Centrum Migracyjnym agencji Crosscare, zajmującą się wsparciem najbardziej potrzebujących.

 

 

 

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski

W dniu 18 marca w Rydułtowach odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas IV – VI.  Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kamil Czapla i Tobiasz Konieczny – zwycięzcy eliminacji szkolnych. Tobiasz Konieczny, uczeń klasy IV a ,  zajął II miejsce i będzie reprezentował powiat wodzisławski  w Rejonowym Konkursie Recytatorskim  w Bielsku – Białej. Gratulujemy młodemu artyście tak dużego sukcesu!

 
Balik

balik
16 stycznia 2014 r. klasy I-III miały swój balik przebierańców. Dzieciaki świetnie bawiły się przy wspaniałej muzyce. Zabawy z balonami, przeboje muzyczne oraz występy klasy pierwszej w układzie tanecznym,  uświetniły imprezę. Uczniowie młodszych klas chętnie włączali się do zabawy prezentując swoje cudowne stroje.  

 

 

 
Wyróżnienie

 

Na Ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem ''Mój świat za 20 lat'' napłynęło tysiące wspaniałych prac,  z setek szkół i placówek wychowawczych z całej Polski, prace wykonywane były w różnych technikach plastycznych. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła nasza uczennica JULIA KOTULA.

 
Jasełka

Szukam nauczyciela i mistrza..." 

Pod takim tematem 19 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka w ramach projektu " Bieg na orientacje- orientuj się w życiu". Uczestnicy zaprosili nas do obejrzenia dzieła przez stworzenie świata aż do narodzin Jezusa. Występ uświetniły ciekawe tańce oraz specjalnie uszyte stroje. Dzieci przygotowywały się do występów pod okiem pani Karoliny Kowol oraz Aleksandry Kermel i Mireli Szymczak. Młodzi aktorzy uczestniczą w zajęciach kółka teatralnego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzonego przez Panią Kowol i Kermel.

 

 
Wyjazd młodych aktorów

 

W ramach zajęć z kółka teatralnego organizowanych w ramach projektu  ,,Bieg  na orientację- orientuj się w życiu” w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach zorganizowany został wyjazd do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl ,,Mały Książę” wystawiony przez Gliwicki Teatr Muzyczny.  Inscenizacja wyróżniała się  nowoczesną scenografią na miarę XXI w., a przede wszystkim  niezwykłymi aranżacjami muzyczno- tanecznymi.  Największe wrażenie na uczniach zrobił spektakularny taniec na linie wykonany przez Latarnika, a także występ Geografa i jego asystentki na szczudłach.  Wycieczka była dla uczniów spotkaniem z prawdziwym aktorstwem, ale również okazją do kontaktu ze sztuką i uwrażliwienia na kulturę, co jest celem zajęć. Organizatorami i opiekunami wyjazdu były: p. Mirela Szymczak, p. Karolina Kowol, p. Aleksandra Kermel.

 
Śląska Szopka Bożonarodzeniowa 2013
Gminny konkurs Bożonarodzeniowy został przeprowadzony w SP1 Marklowice, a koordynatorem tego konkursu była pani Joanna Szewczyk – nauczyciel religii oraz pani Karolina Kowol – wychowawca świetlicy. Powołano komisję, która wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas I – III
I miejsce – Brachman Jakub z klasy Ic
II miejsce – Wróbel Remigiusz z klasy IIb
III miejsce – Salamon Piotr z klasy Ic

W kategorii klas IV – VI
I miejsce Kotula Julia z klasy IVa
II miejsceKiermaszek Wojciech z klasy IVc
III miejsceRutkowski Szymon z klasy IVa
Wyróżnienie otrzymała Burket Roksana z klasy Vb
Spośrod tych laureatów komisja wybrała trzy najlepsze prace, które reprezentowały naszą szkołę w „Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – Ślaska Szopka Bożonarodzeniowa” zorganizowanym i przeprowadzonym przez Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach.
Nasza uczennica JULIA KOTULA zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!
 
 
 
Park Leśny u Kaczyny

17 października uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę integracyjną do „Parku Leśnego u Kaczyny” w Rogowie. Dla dzieci przygotowano:  zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek – poczęstunek, spacer po mini zoo oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała! Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

 
Dzień Nauczyciela

 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Z okazji tego święta, wspaniały spektakl teatralny przedstawili uczniowie klasy IV A, trenujący pod czujnym okiem fachowca - Pani Izabeli Karwot. Tego dnia popłynęło wiele ciepłych i serdecznych słów w stronę naszych nauczycieli.

 

 


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM ZA TRUD WŁOŻONY W WYCHOWANIE I KSZTAŁCENIE MŁODEGO POKOLENIA ORAZ ŻYCZYMY POMYŚLNOŚCI, ZDROWIA, WIELE SIŁ NA DALSZE LATA PRACY !!!

 

 
Bezpieczeństwo

10 października w naszej szkole zagościli policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi przypomnieli dzieciom przepisy dotyczące przekraczania jezdni, oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych oraz na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Ponadto funkcjonariusze odpowiedzieli na szereg pytań przygotowanych przez samorząd szkolny.

 
Witaj Szkoło !

 


2 września cała społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny 2013 / 2014. Program artystyczny na tę okazję przygotowały klasy V pod przewodnictwem Pani Aleksandry Widery oraz Pani Katarzyny Rybki-Kocuper.  Podczas akademii dokonano pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Imprezę uświetniła klasa IV A, która wcieliła się w rolę Króla i Królowej a także pomocników królewskich - skrzatów. Kandydaci na uczniów przeszli "test wyparzania języka" a także ślubowali posłuszeństwo swoim wychowawcom. Następnie Dyrektor Szkoły dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały "Akty pasowania" oraz słodki upominek od swoich rodziców.
Gorąco witamy naszych nowy uczniów !

 Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i ciekawych przygód Smile !

 
Już wakacje!

 

28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012-2013. Podczas uroczystej akademii spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice naszych uczniów. Był to przede wszystkim moment pożegnania naszych szóstoklasistów, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę w gimnazjum. Dyrektor szkoły podziękował ich rodzicom za trud wychowawczy oraz szeroką współpracę ze szkołą w ostatnich sześciu latach. Podczas uroczystości Wójt Gminy Marklowice wręczył najlepszym uczniom szkoły nagrody książkowe. Nie zabrakło także wystąpienia przewodniczącego Rady Rodziców, który podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie uczniów. Rada Rodziców obdarowała wszystkie dzieci słodkim upominkiem. Nadszedł czas na życzenia, a więc… WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM ŻYCZYMY RADOSNYCH, SŁONECZNYCH I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!!! Smile

 
Korowód przebierańców 2013

 

 

21 czerwca cała szkoła uczestniczyła w korowodzie przebierańców zorganizowanych przez Urząd Gminy Marklowice w ramach DNI MARKLOWIC. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ŻYWY SŁOWNIK – najważniejsze zwroty i wyrażenia w językach państw, z którymi szkoła współpracuje w ramach projektu COMENIUS.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting