Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
NAUKA DLA KAŻDEGO - warsztaty dla kl. 4-6

 

W dniu 29 kwietnia 2013 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Radosne Dzieci w ramach bezpłatnej akcji społecznej „Nauka Dla Każdego”. Na sali gimnastycznej naszej szkoły przygotowano stanowiska, na których zostało zaprezentowanych pięć tematów: zagadnienia fizyczne, ciśnienie i elektrostatyka, doświadczenia chemiczne, biologiczne oraz matematyczne gry logiczne. Uczniowie wzięli udział w projekcie promującym interaktywną naukę poprzez doświadczenia, eksperymenty i zabawy przybliżające wiedzę z zakresu nauk przyrodniczo – matematycznych. Celem programu jest rozbudzanie w dzieciach ciekawości z zakresu fizyki, chemii i biologii. Warsztaty prowadzone przez pracowników firmy EduFun bardzo się uczniom spodobały i dostarczyły wielu emocji, szczególnie podczas chemicznych wybuchów czy zabaw z polem elektrycznym.

 

 
Konstytucja 3 Maja
30 kwietnia uczniowie klas IV - VI wystąpili podczas apelu upamiętniającego Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali pod okiem p. Magdaleny Zawiasy.
 
Przedstawienie

We wtorek 20 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie marklowickiego gimnazjum zabrali nasze dzieci w wędrówkę po bajkach. Uniom klas I-III bardzo podobał się taki mix i żywo reagowały na zmieniające się postacie. Dziękujemy naszym byłym absolwentom i nie tylko za spędzony czas. Zapraszamy do galerii.

 


 

 
Nasi goście

 


 

W dniach 15-19 października nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół Programu Comenius. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem gości z całą społecznością naszej szkoły.  Uczniowie pod opieką pani mgr Ewy Skupień odśpiewali hymn projektu. Pani mgr Tatiana Nowak wraz z uczniami przygotowała wyjątkowy pokaz mody inspirowany krajami partnerskimi. Stroje i oryginalne nakrycia głowy wykonane zostały z odpadów, gdyż jednym z celów projektu jest edukacja ekologiczna. Po oficjalnej części nasi goście zwiedzili szkołę, obserwowali zajęcia lekcyjne. Dla uczniów przygotowano zajęcia integracyjne, które prowadziła pani mgr Mirela Szymczak. Poza naszą placówką partnerzy zwiedzili Publiczne Przedszkole w Marklowicach oraz uczestniczyli w spotkaniu z władzami naszej Gminy.

W ramach poznawania kultury i historii krajów partnerskich zwiedziliśmy Kraków oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.

Kolejny dzień wizyty upłynął w Rezerwacie Żubrowisko w Jankowicach. Mogliśmy poznać historię żubrów na ziemiach polskich. Pod opieką pracownika nadleśnictwa odbyliśmy pieszą wycieczkę, podczas której dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje las.

Wizyta Comeniusa okazała się  wspaniałą lekcją doskonalenia umiejętności językowych  dla naszych uczniów i nauczycieli.  Partnerzy z Austrii, Hiszpanii, Irlandii
i Estonii wyjechali bardzo zadowoleni,  pod wrażeniem  polskiej gościnności.

Więcej możecie zobaczyć na stronie projektu.

 
Dla rodziców
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z Poradnikiem dla rodziców ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pobierz
 
Witaj szkoło!

1 września cała społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny 2012 / 2013. Podczas akademii dokonano pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Witamy naszych nowych uczniów!

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i ciekawych przygód!  Zapraszamy do galerii!
 
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny
29 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Cała społeczność szkolna spotkała się podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klas szóstych. Najstarsi uczniowie przekazali sztandar uczniom klas piątych, którzy już we wrześniu będą szóstoklasistami. Ważnym punktem spotkania było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sukcesy w licznych konkursach. Nagrody wręczył osobiście Wójt Gminy Marklowice p. Tadeusz Chrószcz. Dyrektor szkoły p. Bogdan Szczotok wraz z wychowawcami przekazał szóstoklasistom świadectwa ukończenia szkoły. Miłym momentem było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klas szóstych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Dyrektor szkoły podziękował rodzicom za wkład pracy na rzecz szkoły i klasy. Do uczniów, rodziców i pracowników szkoły przemówił także przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Kubala.  

Przed nami wakacje – czas odpoczynku oraz dobrej i bezpiecznej zabawy. Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!! Zapraszamy do galerii!

 

 
Spotkanie ze strażakiem

 

12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem. Podczas zajęć nasz gość zaprezentował uczniom PORADNIK BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ DLA DZIECI. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych oraz zwiększenie czujności dzieci zwłaszcza w okresie letniego wypoczynku. Zapraszamy do galerii!!!

 
Udział w akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2012

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2012. Celem tej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Nauczyciele przeprowadzili  zajęcia z uczniami swoich klas, podczas których poprzez szereg zadań promowali bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, z którymi uczniowie mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku: podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa na drodze, uświadomienie dzieciom, jak ważna jest bezpieczna jazda samochodem, dostrzeganie niebezpieczeństw wynikających z zabaw w nieodpowiednich miejscach.

 
Pierwsza pomoc - warsztaty

 

Uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach dotyczących sposobów udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach ratowania zdrowia i życia człowieka. Zapraszamy do galerii!

 
Pierwsza pomoc

 

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach nt. pierwszej pomocy, przygotowanych i prowadzonych przez p. Joannę Hofman – Beśka oraz p. Jolantę Szymura. Podczas spotkania uczniowie w sposób praktyczny utrwalili sobie wiedzę nt. jak udzielić pierwszej pomocy i jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Zapraszamy do galerii!!!

 
FESTYN RODZINNY 2012

 

31 maja w naszej szkole odbył się FESTYN RODZINNY – impreza integracyjna dla uczniów naszej szkoły, ich rodzeństwa i rodziców. Wspólna zabawa została zorganizowana przez nauczycieli i innych pracowników naszej we współpracy z Radą Rodziców. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział i dobrą zabawę. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do galerii!!!

 
Korowód Przebierańców

 

25 maja nasza szkoła wzięła udział w korowodzie przebierańców, który zapoczątkował organizowane przez Urząd Gminy Marklowice DNI MARKLOWIC. Zapraszamy do galerii!!!

 
Spotkanie z dentystą

 

10 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu ze stomatologiem, który w bardzo atrakcyjny i przystępny dla dzieci sposób wyjaśnił, jakie zagrożenia  czyhają na ich zęby oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Zapraszamy do galerii!

 
CHATA CHLEBOWA - wycieczka klas pierwszych

19 kwietnia 2012 klasy pierwsze naszej szkoły pod opieką p. Wiolety Dudziak - Radeckiej i p. Katarzyny Czerwińskiej - Szlachta wyjechały na wycieczkę integracyjną do CHATY CHLEBOWEJ w Górkach Małych. Program wycieczki był bardzo bogaty: zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, oglądanie dawnych maszyn, omawianie procesu powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, omawianie pozyskiwania miodu, pokaz sprzętu pasiecznego i ciekawostki z życia pszczół. Wiele czynności dzieci wykonywały samodzielnie: próba młócenia cepami, mielenie zboża na żarnach, osiewanie mąki, formowanie oraz wypiek podpłomyków. Ciężka praca zakończyła się degustacją podpłomyków z masłem, miodem lub smalcem oraz kawy zbożowej z mlekiem. Dodatkową atrakcją dla maluchów było zwiedzenie stadniny koni. Tu dzieci zobaczyły warunki hodowli krów i koni oraz wzięły udział w jeździe indywidualnej na koniu pod opieką instruktora jazdy konnej. Sporą atrakcją była przejażdżka bryczką. Wszystkim działaniom przez cały dzień towarzyszyła ładna, słoneczna pogoda! Zapraszamy do galerii!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting