Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Sześciolatek
 
Informacja dla rodziców
W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów  od dnia 11.04.2012r. nastąpi zmiana w organizacji pracy szkoły.

1.    W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych na terenie szkoły będą mogli przebywać wyłącznie uczniowie, pracownicy szkoły i osoby posiadające specjalne upoważnienie, jakie  otrzymają w sekretariacie szkoły bądź na portierni.
2.    Szkoła będzie otwierana 5 min. przed każdą przerwą i zamykana 5 min. po każdej przerwie.          
3.    Uczniowie, którzy spóźnią się na lekcje muszą wejść głównym wejściem obok portierni.
4.    Rodzice, którzy odprowadzają swoje dzieci do szkoły mogą je doprowadzić do szatni wejściem od strony parkingu  i stamtąd odbierać.                                                                                                                                                                  
5.    Rano przed lekcjami szkoła będzie otwarta dla dzieci od godz. 7.15 i zamknięta  po dzwonku na lekcje, tj. o godz.8.00.  
6.    Codziennie po południu, po zakończonych zajęciach lekcyjnych szkoła będzie zamknięta o godz. 15.30. Od tego czasu dostęp do szkoły będzie możliwy tylko  wejściem głównym obok portierni. Będzie też możliwość przywołania obsługi przy pomocy dzwonka, który znajduje się przed głównym wejściem.
 
Mali czytelnicy szkolnej biblioteki

 

27 lutego 2012 roku uczniowie klas pierwszych, prowadzonych przez p. K. Czerwińską – Szlachta oraz p. W. Dudziak – Radecką, uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Jest to oficjalne i uroczyste przywitanie najmłodszych uczniów w gronie czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane corocznie jest niezwykłą okazją do promocji książki. Nadrzędnym celem tej imprezy jest zachęcenie pierwszoklasistów do świadomego korzystania ze zgromadzonych zbiorów. W tym roku  szczególnie  ciekawa okazała się dla dzieci artystyczna oprawa imprezy,  przygotowana przez nauczyciela – bibliotekarza p. Marka Skupinia we współpracy z Samorządem Szkolnym. W zrozumieniu zasad dotyczących właściwego i odpowiedzialnego korzystania z księgozbioru pomogła natomiast profesjonalnie przygotowana prezentacja multimedialna. Tradycja przygotowania takich imprez  rozwija zainteresowanie  literaturą, przygotowuje do samodzielności w doborze poznawanych pozycji.  Kształtuje także wizerunek biblioteki jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego najmłodszym czytelnikom, miejsca, do którego warto wracać. Teraz nasi najmłodsi są już czytelnikami szkolnej biblioteki i samodzielnie odkrywają wiedzę zawartą w książkach. Zapraszamy do galerii!

 
Zwiedzili muzeum w Sosnowcu

 

10 lutego 2012 r. uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z Projektu „Każde dziecko talent ma”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2 „ Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” wzięli udział w wyjeździe  do Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie brali udział w zajęciach muzealnych na temat ”Opowieści w skałach zaklęte”, jak również zwiedzali wystawy stałe muzeum. Oglądali między innymi:

Więcej…
 
„Babciu, Dziadku! Opowiemy Wam bajeczkę!”

 

W tym roku uczniowie klas 1-3 spotkali się na sali gimnastycznej ze swoimi babciami i dziadkami 27 stycznia. Opowiadanie bajek swoim wnukom to zwykle zadanie babć i dziadków. Teraz role się zmieniły. To wnuki opowiedziały swoim dziadkom bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Przepiękne przedstawienie, któremu towarzyszyły barwne stroje i ciekawa oprawa muzyczna. Dodatkowe efekty wprowadziły publiczność w tajemniczy świat bajek i baśni. Nie zabrakło wspólnego poczęstunku, o który zadbali Rodzice naszych najmłodszych, a także samodzielnie przygotowanych przez dzieci upominków. Dziękujemy uczniom za wspaniałe występy, Rodzicom za pomoc, a gościom za tak liczne przybycie. Zapraszamy go galerii!

 
Kiermasz świąteczny 2011

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie uczniowie i nauczyciele SP 1 w Marklowicach po raz kolejny zorganizowali Kiermasz Świąteczny, który stał się już szkolną tradycją. Celem Kiermaszu jest podtrzymywanie i przekazywanie tradycji bożonarodzeniowych, włączanie dzieci, młodzieży i rodziców do aktywnej twórczości, wymiana pomysłów i doświadczeń, prezentacja twórczości artystycznej. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu. Przypominamy, że jak zawsze dochód pieniężny przeznaczony będzie na potrzeby uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii!

Z najlepszymi życzeniami Noworocznymi

Organizatorzy Kiermaszu Smile

 
Wyjazd klas II i III do MOK w Radlinie
6 i 7 grudnia 2011r. uczniowie klas II i III mieli okazję uczestniczyć w bajecznie kolorowym widowisku w wykonaniu Grupy Artystycznej PRZYTUP pt. „Z NARNIJSKICH OPOWIEŚCI”, w którym występowała też nasza uczennica z klasy II. Na widowisko dzieci zaprosił Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie-dziękujemyJ, a jednocześnie gratulujemy młodym artystom. Zapraszamy do galerii! 
 
Życzenia noworoczne
Wszystkim uczniom i ich Rodzinom życzymy wszelkiej pomyślności w nowym 2012 roku!
 
Podziękowania
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom, którzy aktywnie włączają się w organizowane na terenie szkoły akcje na rzecz potrzebujących! Dziękujemy Smile
 
Odwiedził nas Mikołaj

 

W poniedziałek 5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Mikołajem, który wręczył im słodkie prezenty. Upominki ufundował Urząd Gminy Marklowice. Dziękujemy! Zapraszamy do galerii!

 
Kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły

 

15 listopada 2011r. w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym  „Metis” w Katowicach odbyła się uroczystość wręczania  Certyfikatu  2 stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Osiem szkół województwa śląskiego wyróżniono za działania promujące zdrowy, aktywny i bezpieczny styl życia. Wyróżnione szkoły otrzymały certyfikat z rąk  przedstawiciela Śląskiego Kuratora Oświaty oraz członka Zarządu Województwa Śląskiego. Certyfikat dla  naszej szkoły odebrała pani Wiesława Szlachta, która  jest w szkole koordynatorem  do spraw promocji zdrowia.
 
Uroczystość pasowania uczniów klas I

 

W piątek 21 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w „Jesiennym spotkaniu z bajką”, podczas którego spotkali się z Kotem w butach, Jasiem i Małgosią, Calineczką, Księżniczką, oraz Myszką. Postaci bajkowe zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Po występie nastąpił ważny moment pasowania na ucznia. W tym ważnym momencie pierwszakom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz klasy II i III wraz z wychowawczyniami. Wychowawczyniami klas pierwszych są: p. Wioleta Dudziak – Radecka oraz p. Katarzyna Czerwińska – Szlachta. O oprawę plastyczną występu zadbała p. Tatiana Nowak – nauczyciel plastyki. Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, jak również prezenty własnoręcznie wykonane przez uczniów klas II. Po części artystycznej wszyscy spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klas pierwszych. Serdecznie wszystkim dziękujemy! Zapraszamy do galerii!!!
 
Park Leśny u Kaczyny - wycieczka integracyjna dla najmłodszych

 

5 października uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę integracyjną do „Parku Leśnego u Kaczyny” w Rogowie. Dla dzieci przygotowano: przejazd bryczką, zabawy na placu zabaw, pieczenie kiełbasek – poczęstunek, spacer po mini zoo oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała! Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Zapraszamy do galerii!
 
W poszukiwaniu jesieni
Czy nadeszła już jesień? Odpowiedzi na te pytanie szukała klasa I B. Zapraszamy do galerii!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 10
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting