Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Byliśmy w teatrze "Banialuka"

 

19 czerwca uczniowie klas 2a, 2b wyjechali na wycieczkę do Bielska Białej. Tam zobaczyli przedstawienie pt. „Mała Syrenka” w teatrze lalek „Banialuka”. Po spektaklu zwiedzili magiczne miejsca w teatrze czyli pracownie krawieckie, lalkarskie. Po wizycie w teatrze przeszli do Studia Filmów Rysunkowych, w którym poznali proces produkcji filmów animowanych. Nie obyło się bez projekcji filmów „Bolek i Lolek”, „Reksio”.

 
FESTYN RODZINNY 2013
12 czerwca 2013 roku kolejny już raz obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY, w ramach którego zorganizowaliśmy FESTYN RODZINNY. Impreza ta ma charakter środowiskowy. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali wszyscy uczniowie szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Festyn zorganizowano we współpracy z radą rodziców działającą na rzecz naszych uczniów. W programie zaproponowano wiele ciekawych atrakcji: malarstwo rodzinne na sztalugach – kreatywne malowanie, karaoke, malowanie balonów i twarzy, zabawy z plastyką - wykonanie ramek do zdjęć, quilling. Prócz tego do dyspozycji dzieci była dmuchana zjeżdżalnia, podwórkowa świetlica, stoisko z popcornem i watą cukrową, kraina zabaw dla najmłodszych, podwórkowa świetlica. Wielu emocji dostarczyły zawody sportowe – bieg z przeszkodami na czas.  Fani futbolu mogli podziwiać zacięty mecz piłki nożnej – uczniowie kontra rodzice. Całość uświetniły występy artystyczne grupy tanecznej „SALSA” i wokalnej „PIEGI”, do których należą uczniowie naszej szkoły. Wszyscy świetnie się bawili, dopisały zarówno humory, jak i piękna  pogoda. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Marklowice zorganizowano dla obecnych rodziców bezpłatne badania i konsultacje.  Rada rodziców aktywnie zaangażowała się w organizację bufetu, w którym na uczestników festynu czekało wiele smakołyków. W organizację imprezy włączyli się wszyscy pracownicy naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Serdecznie dziękujemy! Smile
 
Warsztaty plastyczne- „ Podwodny świat”

 

W maju w naszej szkole odbyły się  warsztaty  plastyczne pt. „ Podwodny świat”.  Uczniowie zapoznali się z kilkoma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podstaw rysunku.Poprzez zabawę ćwiczyli posługiwanie się  przyborami rysunkowymi oraz w atrakcyjny sposób  uczuli się tworzyć udane obrazki. Przedstawione podczas warsztatów ćwiczenia pozwoliły dzieciom rozpoznać figury podstawowe w tak różnych motywach  jak ryba, delfin czy ośmiornica. Pokazały jak przez odpowiednie połączenie tych form krok po kroku powstaje nowy kształt i jak następnie po usunięciu linii pomocniczych i dodaniu detali wyłania się cały obraz. 

 
Światowy Dzień Książki i Dzień Patrona Szkoły

 

W dniu 7 maja w naszej szkole odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich ogłoszony przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii oraz Międzynarodowej Unii Wydawców. Obchody Światowego Dnia Książki są jednym z przedsięwzięć mających na celu popularyzowanie czytelnictwa w Polsce. Według badań Biblioteki Narodowej 52% Polaków w ogóle nie czyta książek. Osoby zawodowo zajmujące się badaniem czytelnictwa biją na alarm i apelują o tworzenie mody na czytanie. Światowy Dzień książki to wyśmienita okazja, by zachęcać wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych, do odkrywania przyjemności czytania książek i promować czytelnictwo. Druga część apelu została poświęcona patronowi naszej szkoły, Adamowi Mickiewiczowi. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Iwony Kowalczyk i p. Marka Skupinia.

 
NAUKA DLA KAŻDEGO - warsztaty dla kl. 4-6

 

W dniu 29 kwietnia 2013 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Radosne Dzieci w ramach bezpłatnej akcji społecznej „Nauka Dla Każdego”. Na sali gimnastycznej naszej szkoły przygotowano stanowiska, na których zostało zaprezentowanych pięć tematów: zagadnienia fizyczne, ciśnienie i elektrostatyka, doświadczenia chemiczne, biologiczne oraz matematyczne gry logiczne. Uczniowie wzięli udział w projekcie promującym interaktywną naukę poprzez doświadczenia, eksperymenty i zabawy przybliżające wiedzę z zakresu nauk przyrodniczo – matematycznych. Celem programu jest rozbudzanie w dzieciach ciekawości z zakresu fizyki, chemii i biologii. Warsztaty prowadzone przez pracowników firmy EduFun bardzo się uczniom spodobały i dostarczyły wielu emocji, szczególnie podczas chemicznych wybuchów czy zabaw z polem elektrycznym.

 

 
Konstytucja 3 Maja
30 kwietnia uczniowie klas IV - VI wystąpili podczas apelu upamiętniającego Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali pod okiem p. Magdaleny Zawiasy.
 
Przedstawienie

We wtorek 20 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie marklowickiego gimnazjum zabrali nasze dzieci w wędrówkę po bajkach. Uniom klas I-III bardzo podobał się taki mix i żywo reagowały na zmieniające się postacie. Dziękujemy naszym byłym absolwentom i nie tylko za spędzony czas. Zapraszamy do galerii.

 


 

 
Nasi goście

 


 

W dniach 15-19 października nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół Programu Comenius. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem gości z całą społecznością naszej szkoły.  Uczniowie pod opieką pani mgr Ewy Skupień odśpiewali hymn projektu. Pani mgr Tatiana Nowak wraz z uczniami przygotowała wyjątkowy pokaz mody inspirowany krajami partnerskimi. Stroje i oryginalne nakrycia głowy wykonane zostały z odpadów, gdyż jednym z celów projektu jest edukacja ekologiczna. Po oficjalnej części nasi goście zwiedzili szkołę, obserwowali zajęcia lekcyjne. Dla uczniów przygotowano zajęcia integracyjne, które prowadziła pani mgr Mirela Szymczak. Poza naszą placówką partnerzy zwiedzili Publiczne Przedszkole w Marklowicach oraz uczestniczyli w spotkaniu z władzami naszej Gminy.

W ramach poznawania kultury i historii krajów partnerskich zwiedziliśmy Kraków oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.

Kolejny dzień wizyty upłynął w Rezerwacie Żubrowisko w Jankowicach. Mogliśmy poznać historię żubrów na ziemiach polskich. Pod opieką pracownika nadleśnictwa odbyliśmy pieszą wycieczkę, podczas której dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje las.

Wizyta Comeniusa okazała się  wspaniałą lekcją doskonalenia umiejętności językowych  dla naszych uczniów i nauczycieli.  Partnerzy z Austrii, Hiszpanii, Irlandii
i Estonii wyjechali bardzo zadowoleni,  pod wrażeniem  polskiej gościnności.

Więcej możecie zobaczyć na stronie projektu.

 
Dla rodziców
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z Poradnikiem dla rodziców ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pobierz
 
Witaj szkoło!

1 września cała społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok szkolny 2012 / 2013. Podczas akademii dokonano pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Witamy naszych nowych uczniów!

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i ciekawych przygód!  Zapraszamy do galerii!
 
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny
29 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Cała społeczność szkolna spotkała się podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klas szóstych. Najstarsi uczniowie przekazali sztandar uczniom klas piątych, którzy już we wrześniu będą szóstoklasistami. Ważnym punktem spotkania było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sukcesy w licznych konkursach. Nagrody wręczył osobiście Wójt Gminy Marklowice p. Tadeusz Chrószcz. Dyrektor szkoły p. Bogdan Szczotok wraz z wychowawcami przekazał szóstoklasistom świadectwa ukończenia szkoły. Miłym momentem było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klas szóstych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Dyrektor szkoły podziękował rodzicom za wkład pracy na rzecz szkoły i klasy. Do uczniów, rodziców i pracowników szkoły przemówił także przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Kubala.  

Przed nami wakacje – czas odpoczynku oraz dobrej i bezpiecznej zabawy. Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!! Zapraszamy do galerii!

 

 
Spotkanie ze strażakiem

 

12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem. Podczas zajęć nasz gość zaprezentował uczniom PORADNIK BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ DLA DZIECI. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych oraz zwiększenie czujności dzieci zwłaszcza w okresie letniego wypoczynku. Zapraszamy do galerii!!!

 
Udział w akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2012

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2012. Celem tej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Nauczyciele przeprowadzili  zajęcia z uczniami swoich klas, podczas których poprzez szereg zadań promowali bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, z którymi uczniowie mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku: podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa na drodze, uświadomienie dzieciom, jak ważna jest bezpieczna jazda samochodem, dostrzeganie niebezpieczeństw wynikających z zabaw w nieodpowiednich miejscach.

 
Pierwsza pomoc - warsztaty

 

Uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach dotyczących sposobów udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach ratowania zdrowia i życia człowieka. Zapraszamy do galerii!

 
Pierwsza pomoc

 

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach nt. pierwszej pomocy, przygotowanych i prowadzonych przez p. Joannę Hofman – Beśka oraz p. Jolantę Szymura. Podczas spotkania uczniowie w sposób praktyczny utrwalili sobie wiedzę nt. jak udzielić pierwszej pomocy i jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Zapraszamy do galerii!!!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting