Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Wykaz podręczników

Na rok szkolny 2019/2020

Wszystkie podręczniki i materiały ćwiczeniowe (poza religią) do wszystkich klas zapewnia szkoła.

Więcej…
 
Olimiada LA w Stonavie

31 maja w Stonavie nasi uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie lekkoatletycznej. W sumie z Marklowic startowało 45 uczniów, ze Stonavy ok. 60. Wszyscy byli podzieleni na 2 kategorie: klasy V-VII i VIII – IX, osobno chłopcy i dziewczyny. Uczniowie startowali w biegu na 60m, w biegach długodystansowych, w skoku w dal, pchnięciu kulą i w rzucie piłką palantową. Ostatecznie strona polska na podium stawała 35 razy (w tym 8 złotych medali), Czesi byli na podium 15 razy (ale 9 złotych medali). Sztafetę 4x200m w tym roku wygrali Czesi. Impreza ta była świetną okazją, by odświeżyć współpracę między szkołami w Marklowicach i Stonavie. Organizatorem wyjazdu była pani Halina Winkler, natomiast wspaniałe wyniki sportowe zostały osiągnięte dzięki naszym trenerom: p. Mireli Majtyce, p. Elżbiecie Sacharuk i p. Bartkowi Krakowczykowi. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !!!

 Poniżej zamieszczamy tabele zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach.

 

 

Więcej…
 
„English is Fun” - Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

 

28 maja uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, który odbył się w SP nr 2 w Marklowicach. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w konkursie recytatorskim. Wszyscy uczestnicy zachwycali nie tylko wspaniałą grą aktorską, rekwizytami i strojami ale przede wszystkim wysokim poziomem posługiwania się językiem angielskim w interpretacji tekstu. I miejsce zajęła uczennica klasy 1a Milena Widera, III miejsce zajęła Paulina Pucowska uczennica klasy 1b. Uczniowie klas drugich rozwiązywali test sprawdzający znajomość słownictwa i czytanie ze zrozumieniem. Mistrzem języka angielskiego został Maksymilian Sobik uczeń klasy 2b, który zajął I miejsce, a uczennica klasy 2a Anna Krypczyk zajęła miejsce III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Sukcesy artystyczne

Zespół wokalny CODA wziął udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Czerwionce - Leszczynach, podczas którego na ponad 180 innych wykonawców różnych kategorii piosenką z repertuaru zespołu "Bajm" - "Biała armia" wyśpiewał nagrodę trzeciego stopnia. Na tym samym festiwalu wśród solistów pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy piątej - Patrycja Piechoczek piosenką z filmu "Vaiana - Skarb oceanu" pt. "Daleko stąd", a na trzeciej pozycji uplasowała się w indywidualnym występie uczennica klasy szóstej - Amelia Polok, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Whitney Houston - "I have nothing". Z kolei na międzygminnym konkursie wokalnym organizowanym przez "LGD Morawskie Wrota" - "Jeśli potrafisz pchaj się na afisz", przy współudziale gminy Marklowice, zespół wokalny CODA zajął pierwsze miejsce zaś uczennica Amelia Polok z klasy szóstej - w indywidualnym występie drugie, a solista Bartosz Strong z klasy trzeciej gimnazjum - trzecie miejsce w piosence Zbigniewa Wodeckiego - "Szczęście jest we mnie". Wszystkich uczestników  przygotowała pani Ewa Skupień.

 

 

 
Powiatowy Konkurs KWIT 2019

Podczas Powiatowego Konkursu KWIT (Konkurs Wiedzy Informatyczno-Technicznej) w Wodzisławiu Śl. uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą z zakresu informatyki i techniki. Dzięki temu zostali laureatami: II miejsce zajął Wojciech Skupień z kl. VII c (opiekun p. Mirela Majtyka), III miejsce - Kamil Antończyk z kl. VI a (opiekun p. Agnieszka Marczykowska). Gratulujemy!!!

 
Sukcesy w konkursach języka angielskiego

Zofia Brychcy, uczennica klasy 5d  odebrała w kwietniu nagrodę za zdobycie III miejsca w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Hawaii. 17 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim. Zofia Brychcy (opiekun Aleksandra Widera) zajęła V miejsce na 24 uczniów w kategorii klas piątych. Piotr Lubszczyk (opiekun Justyna Magnor) zajął VI miejsce na 21 uczniów w kategorii klas szóstych. Maja Cebo (opiekun Patrycja Fojcik) zajęła IX miejsce na 22 uczniów w kategorii klas czwartych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Powiatowy Konkurs Mitologiczny

21 maja podczas Powiatowego Konkursu Mitologicznego dwaj uczniowie reprezentowali naszą szkołę: Piotr Lubszczyk z klasy 6a i Jakub Granieczny z klasy 6b. Musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą i znajomością  „Mitologii”, ale również zaprezentować jednego z bogów. Piotr wcielił się w Hermesa, natomiast Jakub odegrał Dionizosa. Za tę niezwykłą prezentację Jakub Granieczny zdobył wyróżnienie . Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Haliny Winkler. Gratulujemy.

 
Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019

Podczas tegorocznego Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce – Leszczynach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

I miejsce  Patrycja Piechoczek z kl. V (indywidualnie)
III miejsce Amelia Polok z klasy VI (indywidualnie)
III miejsce dla zespołu „Coda”

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Ewy Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Sukcesy sportowe

Nasza drużyna dziewczyn starszych wywalczyła: I miejsce w Powiatowych Igrzyskach w piłce ręcznej oraz II miejsce w Rejonowych Igrzyskach w piłce ręcznej . W skład drużyny wchodzą: Magda Bierska, Natalia Brachmańska, Zuzanna Dudek, Kinga Francuz, Natalia Godziek, Martyna Gonsior, Ewa Harańczyk, Zuzanna Jabłońska, Karolina Niemiec, Lilianna Nowak, Wiktoria Rduch, Katarzyna Rejek, Oliwia Sosna, Zuzanna Urbaczka, Marta Witebska oraz Zofia Capek. Ogromne gratulacje dla uczennic i trenera: pani Mireli Majtyka.

 
Tydzień Ziemi

 

W dniach 6-10 maja, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole odbyło się kilka przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, rozwijających zainteresowania przyrodnicze, promujących zdrowy styl życia. Podczas kolorowego Tygodnia Ziemi uczniowie ubierali się na niebiesko, żółto, zielono oraz przynosili drugie śniadania z owocami i warzywami. Uczniowie klas I-V przygotowali Drzewo Życzeń z własnymi pomysłami dotyczącymi poprawy stanu środowiska. Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty o tematyce dotyczącej ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, odnawialnych źródeł energii, globalnych skutków zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z leśnikiem, p. Dominikiem Magierą, który opowiedział na czym polega praca leśnika, jak dba się o las, jakie zwierzęta spotkamy w naszych lasach.

 
Bieg Przyjaźni w Stonavie

7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Przyjaźni, który co roku organizowany jest w Stonavie. W zawodach wzięli udział także uczniowie z czeskich szkół okręgu karwińskiego. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem sportowców w hali sportowej. Wielu naszych uczniów stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych:


1 miejsce -  Lilianna Nowak ( klasa 8b) kategoria klas 8-9;

1 miejsce - Artur Baczyński (klasa 7a), kategoria klas 6-7;
2 miejsce - Bartłomiej Głowacki (klasa 7a)
3 miejsce - Adrian Kabut (klasa 7b);

1 miejsce - Wiktoria Elias (klasa 5b) kategoria klas 4-5.

Organizatorem wyjazdu była pani Mirela Majtyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
VI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 marca odbył się VI Powiatowy konkurs języka angielskiego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W kategorii English Challenge dla uczniów VIII SP Alicja Sterańczak (kl. 8c) zdobyła II miejsce, w kategorii Prove Your English dla uczniów klas III gimnazjum Łukasz Pustelnik (kl. 3a) również zdobył II miejsce. Opiekunem uczniów jest pani Justyna Magnor. GRATULUJEMY! Smile
 
Sukcesy najmłodszych
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Maksymilian Sobik zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym dla klas II-III i będzie reprezentował Gminę Marklowice w konkursie na szczeblu powiatowym. Na co dzień pracuje pod kierunkiem pani Katarzyny Rybka-Kocuper. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile
 
Rekrutacja do klas VII oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2019/2020
 

Od 1 września 2019 r. ruszają w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach oddziały dwujęzyczne na poziomie klas VII.

Nauczanie dwujęzyczne w: języku polskim i języku angielskim.

Egzamin predyspozycji językowych 24.04.2019 r. o godz. 14.30  

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji.

Wnioski kandydatów przyjmowane są do 5.04.2019 r.

 
 
 
 
I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy VI b Hanna Konieczny zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 marca w Rydułtowach. Dodatkowo zdobyła nagrodę publiczności. Teraz będzie reprezentowała szkołę w XXI REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE” w  Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy jest pani Halina Winkler. Gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting