Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
W karnawale
8 lutego uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w zabawie karnawałowej. Wszystkie dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały przepiękne i bardzo ciekawe stroje. Prócz tańców były także zabawy muzyczno - ruchowe. Nie zabrakło poczęstunku ufundowanego przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z ogromną przyjemną informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum zakwalifikował się uczeń klasy III a Łukasz Pustelnik. Pracuje on pod kierunkiem pani Justyny Magnor. W lutym 2019 r. będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i walczył o tytuł finalisty lub laureata. Gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu. Dyrekcja szkoły Smile

 
YOU CAN SPEAK ENGLISH 2019

31 stycznia 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. kolejna już czwarta edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. Uczestnicy konkursu zmagali się  z czterema różnymi konkurencjami. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie uczniowie musieli przeprowadzić dwa dialogi, np. w restauracji, u lekarza, itp. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speaker’ami z Wielkiej Brytanii, John’em i Kieron’em. Nasza drużyna w skład której wchodzili Kinga Olejniczak i Łukasz Pustelnik z kl. 3a Gimnazjum zdobyła II miejsce. Gratulujemy ogromnych umiejętności kumunikacyjnych w języku angielskim i kreatywności.

 
27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 13.01.2019 roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 wolontariuszy kwestowało na terenie Marklowic już od godziny 6.30.  Łącznie z aukcją uzbierali blisko 8.000 zł. (jest to bardzo dużo w porównaniu z ubiegłymi latami). Pieniądze z tegorocznego  Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, który będzie wspomagał pracę całego szpitala i umożliwi prowadzenie najbardziej skomplikowanych badań ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. Wszystkim zaangażowanym uczniom (i ich rodzicom) oraz nauczycielom bardzo dziękujemy. Organizatorkami akcji były panie: Justyna Magnor i Anita Górecka.

 

 
MISTRZ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH

13 grudnia 2018 r. w budynku gimnazjum odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas VI – VIII SP oraz klas III gimnazjum pt. „Mistrz zasad ortograficznych”. Konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wśród uczniów jak również umiejętność zastosowania ich w piśmie. Ponadto uczniowie musieli wykazać się dobrą spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i wiedzą ogólną. Najlepsi okazali się: Piotr Lubszczyk z kl. VI a oraz Oliwia Oleś z kl. VII b, II miejsce zajęła Aleksandra Holeczek z kl. VIII c zaś III  Kinga Gawlina z kl. VII c. Wyróżnienie otrzymała Karolina Chrószcz z kl. VII c. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Marklowicach zostały wręczone tuż przed świętami Bożego Narodzenia w auli szkolnej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była A. Górecka.

 

 
Spotkanie ze strażakiem

We wtorek 8 stycznia najmłodszych uczniów szkoły odwiedził strażak – przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Celem spotkania było omówienie akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

 
Przedświąteczny czas

Ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną to czas niezwykły. Wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowych wigilijkach, podczas których dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Nie zabrakło także wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej podczas jasełek. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V c pod kierunkiem p. Basi Szulik oraz zespół wokalny prowadzony przez p. Ewę Skupień.

 

 
Apel o bezpieczeństwie
W piątek 21 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli im zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie otrzymali także drobny upominek w postaci planu lekcji, a na nim podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i numery alarmowe.
 
Laureaci konkursów

W środę 19 grudnia uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w apelu. Celem spotkania było wyróżnienie osób, które wzięły udział w zorganizowanych w ostatnim czasie konkursach: „Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II”, konkurs plastyczny „Jan Paweł II”, konkurs plastyczno – czytelniczy „Biblioteka moich marzeń” oraz konkurs „Świąteczne drzewko z odpadów”. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dodatkowo podsumowano akcję „Nasze serca dla Polski”. Gratulujemy Smile

                        

 
Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

18 grudnia o godz. 10.00 uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w akcji „ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE”. Organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego, które przy realizacji akcji współpracuje z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Celem akcji było: zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego oraz ustanowienie Rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w akcji. Wszystko odbywało się na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Całe wydarzenie było obserwowane przez nizależnego świadka – pracownika Urzędu Gminy Marklowice – p. Czesławę Somerlik. To ona zgodnie z zasadami przeliczyła wszystkich uczestników i kontrolowała zgodność działań z wytycznymi. Zadanie uczniów polegało na pokolorowaniu rysunku przedstawiającego postać Sznupka kredkami. Rozpoczęcie i zakończenie akcji obwieszczono dźwiękiem gwizdka – dokonał tego nasz specjalista – nauczyciel wychowania fizycznego – p. Marcin Suchecki. On także dokonał dokładnego pomiaru czasu kolorowania przy użyciu stopera. Prowadząca p. wicedyrektor przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

 
„Gramy dla Szymona”

W niedzielę 9.12 cała szkoła zagrała dla Szymona – ucznia klasy III gimnazjum. Odbył się całodniowy Turniej Siatkówki i kiermasz świąteczny, na którym uczniowie sprzedawali swoje ozdoby świąteczne oraz wypieki swoich rodziców. Frekwencja dopisała zarówno podczas kiermaszu jak i turnieju (wystartowało aż 15 drużyn). Ostatecznie wygrała drużyna Nord Świerklany, która zwycięski puchar przekazała na ręce Szymona życząc mu zwycięstwa w walce o powrót do zdrowia. Odbyła się również licytacja wielu gadżetów sportowych, koszulek, płyt i zdjęć z podpisami sławnych sportowców i artystów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Szymona. W sposób szczególny dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu imprezy: p. Mireli Majtyce, Bożenie Szlufik i Halinie Winkler. Dziękujemy organizatorom turnieju: p. A. Pustołce, sędziom turnieju: p. J. Wanat i M. Setlak, organizatorom licytacji: p. T. Chrószcz i E. Skupień. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

 

                                   

 
Mikołajkowe warsztaty z myślografii

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, na ten wyjątkowy czas  dzieci czekają zawsze z niecierpliwością, gdyż kojarzy im się z radością, spokojem i szczęściem. Z tej okazji, a także na upamiętnienie  pewnego znanego wszystkim dzieciom świętego, odbyły się w naszej szkole  mikołajkowe warsztaty  z myślografii. Podczas zajęć dzieci  krok po kroku tworzyły najbardziej charakterystyczne bożonarodzeniowe rysunki. Inspiracją była siła i plastyczność dziecięcej wyobraźni, dzięki której  w trakcie warsztatów uczniowie odbyli  magiczną  podróż do krainy świętego Mikołaja  oraz  fantastycznie się bawiły. Podstawowym celem kolejnego spotkania z myślografii było odkrycie twórczego potencjału istniejącego w dziecku i umożliwienie jego rozwoju.

 

 
Informacja - opłata za obiady
Osoby, które w miesiącu XI zapłaciły za 20 obiadów powinny odliczyć opłatę za 1 obiad (dzień 12 XI) w miesiącu XII. Zamiast 15 x 3,50 zł wpłacają 14 x 3,50 zł.
 
„5 porcji zdrowia w szkole”

W listopadzie uczniowie klas 2a, 2 b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas II–III szkół podstawowych „5 porcji zdrowia w szkole”. Program jest już kolejną inicjatywą podjętą przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS), której cel stanowi kształtowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Dzięki tym zajęciom dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania owoców, warzyw i soków, ich właściwości oraz uczyły się o zdrowym żywieniu.

 
WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ
14 listopada 2018 r. uczennice III klasy gimnazjum oraz VIII SP uczestniczyły w wyjeździe do Ośrodka Caritas Archidiecezji Katowickiej Św. Hiacynty i Franciszka w Wodzisławiu Śl. Celem wyjazdu było zapoznanie uczennic z pracą w Ośrodku, pokazanie działalności warsztatowej i pomocy osobom niepełnosprawnym. Wyjazd odbył się w ramach zajęć zawodoznawczych oraz  realizowanej innowacji pedagogicznej  „Ciekawi świata”,  dlatego też w wyjeździe uczestniczyła grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., która jest partnerem  szkoły w działalności innowacyjnej.

Celem działalności  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl.  jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych prowadząca do przywracania lub pozyskiwania przez te osoby umiejętności umożliwiających im zatrudnienie bądź udział w szkoleniach specjalistycznych oraz nauka umiejętności życia codziennego, które pozwalają zwiększać samodzielność uczestników. Cele warsztatu realizowane są poprzez techniki terapii zajęciowej (stąd nazwa takich palcówek). Obecnie Warsztat posiada siedem pracowni o zróżnicowanym charakterze (techniczno – stolarską, ceramiki, papieroplastyki, gospodarstwa domowego, informatyczną, tkacko – krawiecką oraz umiejętności społecznych) co pozwala optymalnie dobrać zajęcia do zainteresowań uczestników. Oprócz pracowni Warsztat posiada salę rehabilitacyjną, która pomaga w utrzymaniu kondycji uczestników. W Ośrodku prowadzone są również zajęcia z psychologiem oraz zapewnia się opiekę pielęgniarską. Uczennice zostały zapoznane ze strukturą pracy w Ośrodku, poszczególnymi pracowniami oraz  same uczestniczyły wraz z podopiecznymi w wybranych zajęciach warsztatowych. Wyjazd można zaliczyć do udanych – uczennice wiele dowiedziały się o pracy z osobami niepełnosprawnymi, a przede wszystkim same mogły spróbować z nimi popracować  - doświadczenie zdobyte w praktyce jest przecież najcenniejsze. Ponadto integracja społeczna ze środowiskiem osób niepełnosprawnych ma na celu nauczyć młodzież otwartości na problemy innych,  uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka,  rozwijać umiejętności społeczne oraz uczyć udzielania pomocy. Koordynatorkami wyjazdu były panie: Anita Górecka i Bożena Szlufik

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 9
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting