Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
FESTYN RODZINNY 2012

 

31 maja w naszej szkole odbył się FESTYN RODZINNY – impreza integracyjna dla uczniów naszej szkoły, ich rodzeństwa i rodziców. Wspólna zabawa została zorganizowana przez nauczycieli i innych pracowników naszej we współpracy z Radą Rodziców. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział i dobrą zabawę. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do galerii!!!

 
Korowód Przebierańców

 

25 maja nasza szkoła wzięła udział w korowodzie przebierańców, który zapoczątkował organizowane przez Urząd Gminy Marklowice DNI MARKLOWIC. Zapraszamy do galerii!!!

 
Spotkanie z dentystą

 

10 maja uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu ze stomatologiem, który w bardzo atrakcyjny i przystępny dla dzieci sposób wyjaśnił, jakie zagrożenia  czyhają na ich zęby oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Zapraszamy do galerii!

 
CHATA CHLEBOWA - wycieczka klas pierwszych

19 kwietnia 2012 klasy pierwsze naszej szkoły pod opieką p. Wiolety Dudziak - Radeckiej i p. Katarzyny Czerwińskiej - Szlachta wyjechały na wycieczkę integracyjną do CHATY CHLEBOWEJ w Górkach Małych. Program wycieczki był bardzo bogaty: zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, oglądanie dawnych maszyn, omawianie procesu powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, omawianie pozyskiwania miodu, pokaz sprzętu pasiecznego i ciekawostki z życia pszczół. Wiele czynności dzieci wykonywały samodzielnie: próba młócenia cepami, mielenie zboża na żarnach, osiewanie mąki, formowanie oraz wypiek podpłomyków. Ciężka praca zakończyła się degustacją podpłomyków z masłem, miodem lub smalcem oraz kawy zbożowej z mlekiem. Dodatkową atrakcją dla maluchów było zwiedzenie stadniny koni. Tu dzieci zobaczyły warunki hodowli krów i koni oraz wzięły udział w jeździe indywidualnej na koniu pod opieką instruktora jazdy konnej. Sporą atrakcją była przejażdżka bryczką. Wszystkim działaniom przez cały dzień towarzyszyła ładna, słoneczna pogoda! Zapraszamy do galerii!

 
Sześciolatek
 
Informacja dla rodziców
W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów  od dnia 11.04.2012r. nastąpi zmiana w organizacji pracy szkoły.

1.    W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych na terenie szkoły będą mogli przebywać wyłącznie uczniowie, pracownicy szkoły i osoby posiadające specjalne upoważnienie, jakie  otrzymają w sekretariacie szkoły bądź na portierni.
2.    Szkoła będzie otwierana 5 min. przed każdą przerwą i zamykana 5 min. po każdej przerwie.          
3.    Uczniowie, którzy spóźnią się na lekcje muszą wejść głównym wejściem obok portierni.
4.    Rodzice, którzy odprowadzają swoje dzieci do szkoły mogą je doprowadzić do szatni wejściem od strony parkingu  i stamtąd odbierać.                                                                                                                                                                  
5.    Rano przed lekcjami szkoła będzie otwarta dla dzieci od godz. 7.15 i zamknięta  po dzwonku na lekcje, tj. o godz.8.00.  
6.    Codziennie po południu, po zakończonych zajęciach lekcyjnych szkoła będzie zamknięta o godz. 15.30. Od tego czasu dostęp do szkoły będzie możliwy tylko  wejściem głównym obok portierni. Będzie też możliwość przywołania obsługi przy pomocy dzwonka, który znajduje się przed głównym wejściem.
 
Mali czytelnicy szkolnej biblioteki

 

27 lutego 2012 roku uczniowie klas pierwszych, prowadzonych przez p. K. Czerwińską – Szlachta oraz p. W. Dudziak – Radecką, uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Jest to oficjalne i uroczyste przywitanie najmłodszych uczniów w gronie czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane corocznie jest niezwykłą okazją do promocji książki. Nadrzędnym celem tej imprezy jest zachęcenie pierwszoklasistów do świadomego korzystania ze zgromadzonych zbiorów. W tym roku  szczególnie  ciekawa okazała się dla dzieci artystyczna oprawa imprezy,  przygotowana przez nauczyciela – bibliotekarza p. Marka Skupinia we współpracy z Samorządem Szkolnym. W zrozumieniu zasad dotyczących właściwego i odpowiedzialnego korzystania z księgozbioru pomogła natomiast profesjonalnie przygotowana prezentacja multimedialna. Tradycja przygotowania takich imprez  rozwija zainteresowanie  literaturą, przygotowuje do samodzielności w doborze poznawanych pozycji.  Kształtuje także wizerunek biblioteki jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego najmłodszym czytelnikom, miejsca, do którego warto wracać. Teraz nasi najmłodsi są już czytelnikami szkolnej biblioteki i samodzielnie odkrywają wiedzę zawartą w książkach. Zapraszamy do galerii!

 
Zwiedzili muzeum w Sosnowcu

 

10 lutego 2012 r. uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z Projektu „Każde dziecko talent ma”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2 „ Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” wzięli udział w wyjeździe  do Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie brali udział w zajęciach muzealnych na temat ”Opowieści w skałach zaklęte”, jak również zwiedzali wystawy stałe muzeum. Oglądali między innymi:

Więcej…
 
„Babciu, Dziadku! Opowiemy Wam bajeczkę!”

 

W tym roku uczniowie klas 1-3 spotkali się na sali gimnastycznej ze swoimi babciami i dziadkami 27 stycznia. Opowiadanie bajek swoim wnukom to zwykle zadanie babć i dziadków. Teraz role się zmieniły. To wnuki opowiedziały swoim dziadkom bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Przepiękne przedstawienie, któremu towarzyszyły barwne stroje i ciekawa oprawa muzyczna. Dodatkowe efekty wprowadziły publiczność w tajemniczy świat bajek i baśni. Nie zabrakło wspólnego poczęstunku, o który zadbali Rodzice naszych najmłodszych, a także samodzielnie przygotowanych przez dzieci upominków. Dziękujemy uczniom za wspaniałe występy, Rodzicom za pomoc, a gościom za tak liczne przybycie. Zapraszamy go galerii!

 
Kiermasz świąteczny 2011

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie uczniowie i nauczyciele SP 1 w Marklowicach po raz kolejny zorganizowali Kiermasz Świąteczny, który stał się już szkolną tradycją. Celem Kiermaszu jest podtrzymywanie i przekazywanie tradycji bożonarodzeniowych, włączanie dzieci, młodzieży i rodziców do aktywnej twórczości, wymiana pomysłów i doświadczeń, prezentacja twórczości artystycznej. Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu. Przypominamy, że jak zawsze dochód pieniężny przeznaczony będzie na potrzeby uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii!

Z najlepszymi życzeniami Noworocznymi

Organizatorzy Kiermaszu Smile

 
Wyjazd klas II i III do MOK w Radlinie
6 i 7 grudnia 2011r. uczniowie klas II i III mieli okazję uczestniczyć w bajecznie kolorowym widowisku w wykonaniu Grupy Artystycznej PRZYTUP pt. „Z NARNIJSKICH OPOWIEŚCI”, w którym występowała też nasza uczennica z klasy II. Na widowisko dzieci zaprosił Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie-dziękujemyJ, a jednocześnie gratulujemy młodym artystom. Zapraszamy do galerii! 
 
Życzenia noworoczne
Wszystkim uczniom i ich Rodzinom życzymy wszelkiej pomyślności w nowym 2012 roku!
 
Podziękowania
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom, którzy aktywnie włączają się w organizowane na terenie szkoły akcje na rzecz potrzebujących! Dziękujemy Smile
 
Odwiedził nas Mikołaj

 

W poniedziałek 5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Mikołajem, który wręczył im słodkie prezenty. Upominki ufundował Urząd Gminy Marklowice. Dziękujemy! Zapraszamy do galerii!

 
Kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły

 

15 listopada 2011r. w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym  „Metis” w Katowicach odbyła się uroczystość wręczania  Certyfikatu  2 stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Osiem szkół województwa śląskiego wyróżniono za działania promujące zdrowy, aktywny i bezpieczny styl życia. Wyróżnione szkoły otrzymały certyfikat z rąk  przedstawiciela Śląskiego Kuratora Oświaty oraz członka Zarządu Województwa Śląskiego. Certyfikat dla  naszej szkoły odebrała pani Wiesława Szlachta, która  jest w szkole koordynatorem  do spraw promocji zdrowia.
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting