Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Światowy Dzień Wody

22 marca w budynku gimnazjum odbyły się obchody Światowego Dnia Wody z udziałem klas VI-VIII szkoły podstawowej. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu oraz jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek zasobów wody pitnej. Uczniowie podczas 2-godzinnych zmagań wzięli udział w wielu konkursach, quizach oraz testach wiedzy na temat wody. Do naszych działań włączyła się również Rada Rodziców, która ufundowała dla każdego dziecka w szkole symboliczną buteleczkę wody. Fundatorami nagród w konkursach o wodzie był Urząd Gminy Marklowice oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl.

 
Konkurs MAM TALENT

Uczniowie naszej szkoły aktywnie powitali wiosnę. 21 marca w obu budynkach odbył się konkurs „Mam talent”. Było barwnie, nastrojowo, czasami zabawnie. Jednak co najważniejsze: wszystkie występy były bardzo profesjonalne, publiczność miała nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Ostatecznie w budynku gimnazjum I miejsce zajął duet: Tomek Mika i Bartek Strong z 3a GIM, II miejsce  Amelia Polok z kl. 6b, III miejsce Marta Witebska z 8b i Małgosia Cebula z 3c, wyróżnienie Klaudia Celary 3c i Wojtek Skupień 7c. Nagrodę publiczności otrzymał Piotr Lubszczyk z 6a.  W klasach 4-6 I miejsce zajęła Wiktoria Telega, II miejsce – Irzyk Nikola, Kinga Skupień, Komraus Emilia, III miejsce – Amelia Orłowska i Karolina Komraus, a wyróżnienie otrzymały Patrycja Uchańska i Patrycja Piechoczek. Nagrody dla uczestników imprezy ufundował Urząd Gminy Marklowice. Organizatorami tego niezwykłego show były panie: Bożena Szlufik, Ewa Skupień, Joanna Dziwok i Sabina Durczok.


 

 
Spotkanie autorskie z pisarzem

W dniu 7 marca klasy 4 miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z młodym pisarzem Krzysztofem Pławeckim autorem książki pt. "Niekrólewska wyprawa”. Autor pokazywał i opowiadał dzieciom w jaki sposób doszło do napisania i wydania książki oraz czytał fragmenty zachęcając ich do jej przeczytania. Zaprezentowane zdjęcia i przekazana historia bardzo podobała się dzieciom i z wielkim entuzjazmem zakończyły spotkanie prosząc o autograf na podarowanych przez autora zakładkach. Ilustracje do książki wykonała Katarzyna Winkler.

 
Dobrze cię widzieć!

18 marca ruszyła w naszej szkole kampania społeczna „Dobrze cię widzieć” adresowana do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Każdy uczeń otrzyma kamizelkę odblaskową, dodatkowo zostaną przeprowadzone lekcje wychowawcze w celu omówienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
Konkurs Grafiki Komputerowej

Laureaci konkursu grafiki komputerowej

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VI edycji konkursu „Reklamowa szkoła” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie:

1. Patryk Majtyka – II miejsce w kategorii klas IV-VI
2. Oliwia Skupień – III miejsce w kategorii klas VII-IX.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Smile

 
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III

11 marca 2019 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył  się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III.  Do zmagań stanęło 16 najlepszych młodych matematyków z całego powiatu wodzisławskiego. Matematycznymi mistrzami okazali się:

I miejsce- Bartosz Kasperuk z SP Krostoszowice

II miejsce- Filip Tolarz z ZSP Nr 1 SP nr 16 w Wodzisławiu Śl. oraz Lena Seemann z SP nr 3 Rydułtowy

III miejsce – Paweł Mrozek z SP w Mszanie

Laureaci dostali bilety przepustki na konkurs wojewódzki z matematyki oraz nagrody ufundowane przez PODN w Wodzisławiu Śl. oraz Gminę Marklowice. Konkurs przygotowała Pani Katarzyna Rybka – Kocuper. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie. Smile

 
Wygodnie i kolorowo – prezent Rady Rodziców

Od poniedziałku 11 marca korytarze szkolne w budynku gimnazjum stały się jeszcze kolorowsze i ciekawsze. A wszystko to dzięki nowym siedziskom zakupionym przez zarząd Rady Rodziców. Zostały umieszczone na piętrze korytarza głównego i od razu stały się miejscem ulubionym dla wielu uczniów. Jednorazowo może na nich wypoczywać cała klasa. Dziękujemy!!!

 
Laureaci szkolnych konkursów polonistycznych

W ostatnim czasie odbyły się na terenie szkoły eliminacje do konkursów polonistycznych dla klas IV –VI. Komisje konkursowe wytypowały następujących uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na poziomie powiatowym:
a) Powiatowy Konkurs Recytatorskim dla klas IV-VI. Laureaci: 
1. Julia Pająk z kl. 5b,
2. Hanna Konieczny z kl. 6b
3. Aleksandra Chrószcz z kl. 4a.

b) Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego dla klas IV – VI. Eliminacje wygrały:
1. Martyna Morgała z kl. 6a i Hanna Konieczny z kl. 6b.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2019-2020

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach zaprasza do zapoznania się z postępowaniem rekrutacyjnymi do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020

Poniżej zamieszczamy wykaz dokumentów z którymi należy się zapoznać:

  1. HARMONOGRAM REKRUTACJI
  2. ZASADY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY  MARKLOWICE NA ROK SZKOLNY 2019
  3. KRYTERIA PRZYJĘCIA KANDYDATA DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GMINIE MARKLOWICE 2019
  4. OŚWIADCZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA 2019
  5. ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2019
  6. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2019
  7. OŚWIADCZENIE O ODLEGŁOŚCI 2019
  8. OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI 2019
  9. OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU 2019

 
Dzwonki – godziny rozpoczynania i kończenia lekcji

Dzwonki –  aktualne od 4.02.2019

1.     7.50  -  8.35

2.     8.45  -  9.30

3.     9.35  -  10.20

4.     10.30  -  11.15    przerwa obiadowa

5.     11.35  -  12.20    przerwa obiadowa

6.     12.40  -  13.25

7.     13.35  -  14.20

8.     14.25  -  15.10

9.     15.15  -  16.00

 
W karnawale
8 lutego uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w zabawie karnawałowej. Wszystkie dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały przepiękne i bardzo ciekawe stroje. Prócz tańców były także zabawy muzyczno - ruchowe. Nie zabrakło poczęstunku ufundowanego przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z ogromną przyjemną informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum zakwalifikował się uczeń klasy III a Łukasz Pustelnik. Pracuje on pod kierunkiem pani Justyny Magnor. W lutym 2019 r. będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i walczył o tytuł finalisty lub laureata. Gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu. Dyrekcja szkoły Smile

 
YOU CAN SPEAK ENGLISH 2019

31 stycznia 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. kolejna już czwarta edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. Uczestnicy konkursu zmagali się  z czterema różnymi konkurencjami. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie uczniowie musieli przeprowadzić dwa dialogi, np. w restauracji, u lekarza, itp. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speaker’ami z Wielkiej Brytanii, John’em i Kieron’em. Nasza drużyna w skład której wchodzili Kinga Olejniczak i Łukasz Pustelnik z kl. 3a Gimnazjum zdobyła II miejsce. Gratulujemy ogromnych umiejętności kumunikacyjnych w języku angielskim i kreatywności.

 
27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 13.01.2019 roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 wolontariuszy kwestowało na terenie Marklowic już od godziny 6.30.  Łącznie z aukcją uzbierali blisko 8.000 zł. (jest to bardzo dużo w porównaniu z ubiegłymi latami). Pieniądze z tegorocznego  Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, który będzie wspomagał pracę całego szpitala i umożliwi prowadzenie najbardziej skomplikowanych badań ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. Wszystkim zaangażowanym uczniom (i ich rodzicom) oraz nauczycielom bardzo dziękujemy. Organizatorkami akcji były panie: Justyna Magnor i Anita Górecka.

 

 
MISTRZ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH

13 grudnia 2018 r. w budynku gimnazjum odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas VI – VIII SP oraz klas III gimnazjum pt. „Mistrz zasad ortograficznych”. Konkurs miał na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wśród uczniów jak również umiejętność zastosowania ich w piśmie. Ponadto uczniowie musieli wykazać się dobrą spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i wiedzą ogólną. Najlepsi okazali się: Piotr Lubszczyk z kl. VI a oraz Oliwia Oleś z kl. VII b, II miejsce zajęła Aleksandra Holeczek z kl. VIII c zaś III  Kinga Gawlina z kl. VII c. Wyróżnienie otrzymała Karolina Chrószcz z kl. VII c. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Marklowicach zostały wręczone tuż przed świętami Bożego Narodzenia w auli szkolnej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była A. Górecka.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting