Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Audycja umuzykalniająca
4 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji umuzykalniającej pod hasłem "Koncert noworoczny". Uczniowie wysłuchali utwory o tematyce świątecznej. Usłyszeli  brzmienie takich instrumentów jak skrzypce, saksofon. Niektórzy mieli okazję towarzyszyć muzykom grą na instrumentach.
 
Święta tuż tuż...

22 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Jasełkach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Podczas spotkania dyrektor szkoły wręczył nagrody laureatom wielu konkursów: religijnego, języka angielskiego, szachowego oraz konkursu na najbardziej życzliwą osobę w klasie.

WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZINOM ŻYCZYMY

RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 
Kiermasz świąteczny
Święta zbliżają się wielkimi krokami.  Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię  świąt uczestnicząc w  kiermaszu zorganizowanym 13 grudnia 2017r. w naszej szkole.   Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje: aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki i  choinki. Znalazły się także pachnące i pięknie ozdobione pierniki wykonane przez rodziców.  

           Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w  tegorocznym kiermaszu.

 
Mikołaj w szkole
5 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Słodkie upominki ufundowała Gmina Marklowice. Dziękujemy!
 
„Eksperci programowania” – projekt

W listopadzie 2017 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli udział w projekcie „Eksperci programowania w podregionie rybnickim”. Projektem objęci będą nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie klas młodszych. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego naszej placówki. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem odpowiednich programów, maty edukacyjnej i klocków. Zaproponowane zabawy rozwiną w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. 

 

 
Pasowanie na czytelnika
23 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Z tajemnicami tego miejsca zapoznał ich pan Marek - nasz szkolny bibliotekarz. Od tego dnia każdy pierwszoklasista może już wypożyczać dla siebie ulubione bajki.
 
"Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?"

W dniu 24.10.2017 r. odbyło się spotkanie z rodzicami naszych uczniów pt. "Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?". Prelekcje na temat efektywnej nauki oraz wspomagania dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wygłosili pedagog szkolny Jarosław Musiolik oraz psycholog szkolny Martyna Jezusek-Stopa. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy Smile

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego
 23 października  2017 r. odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego w Szkole Podstawowej nr1 w  Marklowicach pod hasłem: „ Skarpetkowe zwierzęta” .  Prowadząca warsztaty p. Katarzyna  Krypczyk rozwijała twórczą swobodę uczniów, a wychowawcy świetlicy  służyli dzieciom swoją pomocą, nie wyręczając ich. W zajęciach uczestniczyło 25  dzieci, była to grupa świetlicowa  złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Zakupione zostały  materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie i zastosowanie  nowych technik mieszanych.  Dzieci  stworzyły „coś z niczego”. Działania te umożliwiły  pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinięcie sprawności manualnej. Twórczość uczniów naszej szkoły  okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, bardzo  wartościowa pod względem estetycznym.  Dzieci wykonały zabawki, takie jak: króliki i  koty.

.

Bardzo dziękujemy pani Kasi za poprowadzenie warsztatów.

 
Spektakl ekologiczny

25 października uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w programie pod tytułem „Jeden mamy świat”. Spotkanie to odbyło się w ramach edukacji ekologicznej i było formą przekazania dzieciom informacji o konieczności dbania o naszą Ziemię dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 
Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski, aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowił na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej  przyznać i wręczyć naszym nauczycielom Oskary. Nasi nauczyciele typowani byli w dziesięciu specjalnych kategoriach.

Kategorie  :

1. PROSTE ZADANKO  

2. MIKROFON ROKU 

3.PŁONĄCA STRZAŁA

4.SOKOLE OKO  

5.ZŁOTA  KATARYNKA

6. ZŁOTA PIŁA

7. ZŁOTY PAZUREK

8. ZŁOTY SŁOWIK

9. ZAKRĘCONA FATAMORGANA

10. HONOROWY OSKAR

Nauczycielom, którzy otrzymali wyróżnienie gratulujemy.

W podziękowaniu, za pracę i wskazywanie nam właściwej drogi życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły.

Z podziękowaniem – Samorząd Uczniowski

 
Warsztaty muzyczne
W piątek 8 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach muzycznych - Nauka gry na keybordzie. Zajęcia prowadziła p. Joanna Węglarczyk.
 
Bezpieczni na drodze

7 września uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panem policjantem z wydziału ruchu drogowego. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie dzieci na drodze. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały znaczki odblaskowe.

 
Witamy nowy rok szkolny!

W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! O godzinie 9.00 odbyła się część pierwsza, w której uczestniczyli uczniowie klas 5,6,7 SP oraz klas 2 i 3 gimnazjum. O godzinie 10.00 na sali zgromadzili się uczniowie klas 1, 3 i 4. To ważny moment dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy podczas uroczystości złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Po uroczystościach wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Drodzy Uczniowie!  Życzymy Wam wielu sukcesów w nowym roku szkolnym

 
Zmiana godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć

UWAGA !

Od 4 września 2017 r. tj. poniedziałek zmieniają się godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć.

--------------------------------------------------------------------------------------------

1.     7.50   -   8.35

2.     8.40   -   9.25

3.     9.35   -   10.20

4.     10.30   -   11.15   przerwa obiadowa dla kl. I-III

5.     11.35   -   12.20   przerwa obiadowa dla kl. IV-VI

6.     12.35   -   13.20   przerwa obiadowa dla kl. IV-VI

7.     13.35   -   14.20

8.     14.25   -   15.10

Uczniowie klas IV-VI na obiad idą według ustalonego  harmonogramu.

 
3 Maja

5 maja 2017 roku cała społeczność szkoły podstawowej spotkała się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia miałam podniosły charakter. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas szóstych wystąpili w przedstawieniu teatralnym, który przybliżył widzom dzieło i testament konstytucji. Uczniowie klasy II A na koniec akademii wznieśli biało- czerwone chorągiewki i wiwatowali na cześć konstytucji. Oprawą muzyczną apelu zajął  się pan Krzysztof Węglarczyk, a nad całością czuwała pani Magdalena Zawiasa.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 8
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting