Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Zmiana godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć

UWAGA !

Od 4 września 2017 r. tj. poniedziałek zmieniają się godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć.

--------------------------------------------------------------------------------------------

1.     7.50   -   8.35

2.     8.40   -   9.25

3.     9.35   -   10.20

4.     10.30   -   11.15   przerwa obiadowa dla kl. I-III

5.     11.35   -   12.20   przerwa obiadowa dla kl. IV-VI

6.     12.35   -   13.20   przerwa obiadowa dla kl. IV-VI

7.     13.35   -   14.20

8.     14.25   -   15.10

Uczniowie klas IV-VI na obiad idą według ustalonego  harmonogramu.

 
3 Maja

5 maja 2017 roku cała społeczność szkoły podstawowej spotkała się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia miałam podniosły charakter. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas szóstych wystąpili w przedstawieniu teatralnym, który przybliżył widzom dzieło i testament konstytucji. Uczniowie klasy II A na koniec akademii wznieśli biało- czerwone chorągiewki i wiwatowali na cześć konstytucji. Oprawą muzyczną apelu zajął  się pan Krzysztof Węglarczyk, a nad całością czuwała pani Magdalena Zawiasa.

 
Wycieczka do Śląskiego Planetarium w Chorzowie.
28 marca 2017r. uczniowie klas IIa, IIb, IIc wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Śląskiego Planetarium w Chorzowie. Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu astronomii. Ogromne wrażenie na uczniach wywarło ,,serce” Planetarium Śląskiego, czyli ważący ponad dwie tony potężny projektor, który odtwarza wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze. Ekranem projekcji jest największa w kraju kopuła o średnicy 23 metrów. Sama widownia może tam pomieścić 400 osób. Właśnie tam klasy uczestniczyły w dwugodzinnym seansie pt. „Królestwo planet”. Autor seansu oprowadził uczniów po nocnym niebie i zwrócił ich uwagę na to, co umyka na co dzień ich uwadze. Po seansie uczniowie posiedli wiedzę na temat orientacji na sferze niebieskiej, gwiazd i gwiazdozbiorów, Układu Słonecznego i jego składników.
 
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych

23 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Gminy Marklowice i Szkołę Podstawową nr 1  w Marklowicach. Nad całością czuwała Wioleta Dudziak-Radecka. Głównymi celami konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyzwalanie ich twórczej aktywności. Etap powiatowy został poprzedzony etapami szkolnymi i gminnymi. W efekcie do etapu powiatowego swój udział zgłosiło osiem gmin powiatu wodzisławskiego. Uczniowie mieli do wykonania w ciągu godziny 16 zadań o różnym stopniu trudności. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki o czym świadczy fakt konieczności dwóch dogrywek, które wyłoniły najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez PODN Wodzisław Śląski oraz poczęstunek i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Najlepsi natomiast zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!

 
Turniej Gier i Zabaw dla najmłodszych

21 marca uczniowie klas II i III naszej szkoły powitali wiosnę ….. AKTYWNIE! W tym dniu odbył się Szkolny Turniej Gier i Zabaw – Memoriał Franciszka Witkowskiego, przygotowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy. Konkurencje, w których musieli zmierzyć się nasi zawodnicy to: sadzenie ziemniaków, sztafeta z piłką lekarską, sztafeta zwinnościowa, sztafeta wahadłowa z pałeczką, podskoki ze skakanką. Rocznik 2009 - 2008 - I miejsce zajęła drużyna z klasy II b, II miejsce drużyna z klasy III a, III miejsce drużyna z klasy II c. Rocznik 2007 - I i II miejsce zajęły drużyny z klasy III B, III i IV miejsce zajęły drużyny z klasy III c. Zawody prowadzili: Wioleta Dudziak – Radecka i Bartłomiej Krakowczyk. Gratulujemy! Smile

                                        

 
Klasa 3 a w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem!"
Uczniowie klas II – III naszej szkoły w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” prowadzonego przez fundację BOŚ.  Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Do drugiego etapu zimowego przystąpiła klasa III a. Główne zadania tego etapu to:

Zadanie 1: ŹRÓDŁO ŻYCIA I ZDROWIA – WODA!

Jego celem było zebranie i porządkowanie informacji na temat wpływu wody na świat roślin, zwierząt i ludzi, przekazanie dzieciom wiedzy na temat funkcji i znaczenia wody w organizmie człowieka, omówienie, w jaki sposób organizm traci wodę i jak należy uzupełniać wodę w organizmie, zwrócenie uwagi dzieci na wartość zdrowotną wody, zachęcanie dzieci do picia wody i świadomego wybierania wody zamiast kolorowych napojów gazowanych.

Zadanie 2: ZAPROJEKTUJ WODOLUBKA

Zadaniem konkursowym było wymyślenie i przedstawienie maskotki o nazwie WODOLUBEK. Wodolubek, jak sama nazwa podpowiada, to postać, co o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia. Każde dziecko przygotowało portret, plakat lub maskotkę dowolną techniką.

Zadanie 3: TEATRZYK WARZYW I OWOCÓW

Jego celem było przygotowanie przez zespół klasowy teatrzyku owoców i warzyw, który opowie o ich zaletach i zachęci do ich jedzenia.

Zadanie 4: PROMOCJA PODJĘTYCH DZIAŁAŃ W SZKOLE

Podczas lekcji uczniowie zdobyli nową wiedzę, którą dzielili się z całą szkołą poprzez organizowanie wystaw swoich prac.

Zadanie 5:  FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW

To zadanie polegające na współpracy z rodzicami, której celem jest zapoznanie rodziców z podstawowymi informacjami na temat wewnętrznego bilansu wodnego.

 
Jak karnawał, to karnawał

W poniedziałek 6 lutego uczniowie klas 2-3 bawili się podczas balu przebierańców. Zabawa była wspaniała, a stroje dzieci barwne i pomysłowe. Bal prowadziły wychowawczynie klas 2 i 3. Były zabawy, konkursy, tańce indywidualne i wspólne. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Rodzice. Bardzo dziękujemy!

 
Jasełka

W czwartek 22 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka dla całej społeczności szkolnej. Radosny nastrój przedświąteczny udzielił się wszystkim zebranym na sali gimnastycznej. Całość zakończyła się rozstrzygnięciem Gminnego Konkursu na wykonanie Najpiękniejszej Bajkowej Szopki Bożonarodzeniowej 2016. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, ponieważ przystąpiło do niego 52 uczniów naszej szkoły. W kategorii klas II i III wyróżnienie otrzymali: Paulina Capłap z kl. III c oraz Patryk Patraszewski z kl. II a, miejsce III zajęła Wiktoria Elias z klasy III b oraz Emilia Rduch z kl. II b. Miejsce II otrzymał Szymon Dźwigał z kl. II b, a miejsce I zajęli Filip Oskwarek z kl. III b i Hanna Oskwarek z kl. II a. Natomiast w kategorii klas IV – VI wyróżnienie otrzymali: Diuna Dąbkowska z kl. Vc, Wiktoria Rduch z kl. VI b, Paulina Styrnol z kl. IV c. Miejsce III otrzymał Jakub Brachman z kl. IV c, miejsce II Maria Badura z kl. IV a,, miejsce I otrzymały Julka i Emilka Karwot z kl. IV b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Marklowice.  

 
Kilka słów o projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”

Z dniem 28 września 2016 r. klasy II i III SP 1 Marklowice  zostały zgłoszone do projektu pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!” prowadzonego przez fundację BOŚ.  Projekt powstał w odpowiedzi na pojawiający się coraz częściej problem dotyczący nadwagi i otyłości u dzieci. Jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

             Do pierwszego etapu, który trwał do 14 listopada przystąpiły klasy 2b i 2c. Projekt wdrażał naszych uczniów nie tylko do samodzielnej pracy, podczas której dzieci poznawały wartości odżywcze owoców i warzyw, ale zachęcał do tego by wprowadzać owoce i warzywa jako stały element diety. Wpływał na zmianę zwyczajów żywieniowych w domu i w szkole, dzięki udziałowi rodziców w zadaniach realizowanych przez dzieci (przygotowywanie zdrowego drugiego śniadania, degustacja). Rozwija twórczą aktywność dzieci poprzez tworzone przez uczniów prezentacje pt. Owoce – Warzywa - CJE!, teatrzyki, redagowane  klasowe pisemka nt. przewagi owoców i warzyw nad słodyczami. Ponad to promuje w szkole tzw. Strefy aktywności, czyli podwórkowe zabawy na świeżym powietrzu. Udział w projekcie spowodował, że w naszej szkole zapachniało zdrowiem.

 

 

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Występ przygotowali uczniowie klasy VI A - Anastazja Czepczor,  Mateusz Musioł, klasy VI B - Natalia Godziek, Martyna Gonsior, Karolina Niemiec, Katarzyna Rejek, Weronika Skurak, Marta Witebska, klasy VI C - Dawid Grym, Karolina Kucharczyk, Wiktoria Rosa pod kierunkiem p. Magdaleny Zawiasy i p. Krzysztofa Węglarczyka.

 
Wycieczka klas II i III

25 i 26 października uczniowie klas II i III wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Lekcja regionalizmu oraz warsztaty artystyczne, w których wzięli udział cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie włączali się we wszystkie proponowane formy aktywności. Tematem tego spotkania były zapasy na zimę. Uczniowie poznali dawne sposoby przygotowywania warzyw i owoców do przechowywania w zimie, np. suszenie, wekowanie, kiszenie.

 
Spotkanie z policjantem

W czwartek 8 września z całą społecznością szkolną spotkał się policjant, który przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz zasady zachowania w kontaktach z nieznajomymi. Każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy. Odblaski ufundowała Gmina Marklowice.

 
Próbny alarm ewakuacyjny

W środę 7 września na terenie szkoły odbył się próbny alarm ewakuacyjny, podczas którego wszyscy uczniowie i nauczyciele przećwiczyli właściwe zachowanie w sytuacji zagrożenia. Wszystko odbywało się pod okiem strażaków z Ochotniczej Straży pożarnej w Marklowicach. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć dokładnie wnętrze wozu strażackiego oraz sprzęt strażacki.

 
Kończymy rok szkolny

22 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu, podczas którego dyrektor szkoły w sposób szczególny nagrodził i wyróżnił laureatów ostatnich konkursów, jak również uczniów, którzy aktywnie włączali się w dodatkową działalność szkoły. 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015 – 2016. Wszystkim życzymy bezpiecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji! Smile Zapraszamy do galerii!

 
Klasy drugie w Ostrawie

21 czerwca klasy drugie wzięły udział w wycieczce integracyjnej do Ostrawy. Tam zwiedzili Muzeum Techniki oraz zoo. Zapraszamy do galerii!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 7
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting