Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 19X br. na Balatonie odbyły się „sztafetowe biegi przełajowe” na szczeblu 1/4  finału wojewódzkiego. Drużyna dziewcząt w składzie: Marysia Badura, Klaudia Bernacka, Zosia Brychcy, Ola Chrószcz, Kinga Skupień, Paulina Zientek ostatecznie zajęła IV miejsce. Gratulacje Smile

 

 
Światowy Dzień Drzewa

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, który w naszej szkole stał się pierwszym etapem obchodów Dnia Ziemi. W ramach akcji zgłoszonej przez Klub Gaja uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne eksponaty drzew, które wypełniły swoimi kolorami korytarz główny. Każda klasa dowiedziała się, jak ważnym bohaterem jest każde drzewo, jak należy je chronić i co im zawdzięczamy. Dlatego została przeprowadzona akcja ekologiczna związana z posadzeniem 4 nowych okazów na skwerze tuż przy szkole. Za łopaty chwyciła klasa 6b, która posadziła drzewka w asyście swoich młodszych kolegów. Organizatorem całego działania jest pan Krzysztof Tomas.

 
Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni

15 października w budynku dawnego Gimnazjum w Marklowicach odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni, która powstała w związku z realizacją projektu EKOPLANETA. Był to efekt działań związanych z pozyskaniem dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości prawie 30 tys. zł. Przecięcia zielonej wstęgi dokonali: wójt gminy Marklowice p. Tadeusz Chrószcz, przewodnicząca Rady Gminy p. Krystyna Klocek oraz dyrektor szkoły p. Bogdan Szczotok. W czasie otwarcia odbyły się pokazowe warsztaty laboratoryjne i astronomiczne z udziałem uczniów klasy 8a dla wielu zaproszonych gości. Wtedy  zostały zaprezentowane i wykorzystane nowe pomoce dydaktyczne: teleskop, obrotowe mapy nieba, mikroskopy podłączone do tablicy multimedialnej, walizki ekobadaczy, próbki gleb itp. Projektem EKOPLANETA zostali objęci starsi uczniowie szkoły, by podnieś ich świadomość ekologiczną i pokazać naszą planetę z perspektywy kosmosu, a wszystko to będzie się działo poprzez eksperymenty i doświadczenia. Poza lekcjami odbędą się już wkrótce wyjazdy, imprezy szkolne o charakterze ekologicznym oraz wieczorne obserwacje nieba w ramach projektu edukacyjnego kółka astronomicznego „Wszechświat i my”. Lekcję pokazową poprowadziły: pani Anna Czogała i Zuzanna Kozub.

 
Kilka słów o przyjaźni
16 października uczniowie naszej szkoły zobaczyli przedstawienie pt. "Tak wygląda nasza przyjaźń" w wykonaniu teatru BEST z Krakowa. Był to spektakl profilaktyczny poruszający temat przemocy rówieśniczej. Wspólne spotkanie było także okazją do złożenia życzeń całej społeczności szkolnej przez samorząd uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 
Wycieczka do Komendy Państwowej Straży Zawodowej w Wodzisławiu Śląskim

W dniach 01.10 i 04.10. 2018 r uczniowie klas VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Komendy Straży Pożarnej. Wycieczka miała na celu poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków oraz zapoznanie się z wyposażeniem wozów. Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy, mieli oni możliwość zobaczyć i niemal dotknąć każdej rzeczy, a przy okazji zobaczyć stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele! Organizatorem wyjazdu była p. Karolina Kowol

 
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

1.             Organizator konkursu: Gmina Marklowice oraz SP 1 w Marklowicach.

2.             Tematyka: 100 lat Odzyskania Niepodległości Polski oczami młodego odbiorcy.

3.             Cele konkursu:

- popularyzacja wiedzy o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę;

- przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej;

- rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Więcej…
 
„English Club 2” - rusza innowacja pedagogiczna z języka angielskiego
Od września rozpoczęła się realizacja innowacji pedagogicznej skierowanej do uczniów klas VII i VIII. Główny cel to stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim, a także poszerzenie wiedzy o zagadnienia kulturoznawcze krajów anglojęzycznych.

Innowacja została podzielona na 3 bloki tematyczne:

§  zajęcia w auli - uczniowie będą pracować  w oparciu o  materiały przygotowane przez nauczyciela, np. oryginalne nagrania, filmy, audycje,

§  lekcje rozwijające umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku angielskim-

§  głośne czytanie książek w oryginale uczniom klas VI.

Przewidywanym efektem wprowadzenia innowacji będzie stworzenie profilu absolwenta naszej szkoły charakteryzującego się dobrą,  komunikatywną znajomością języka angielskiego, ciekawego świata, otwartego na inne kultury, dla którego przygoda z językiem angielskim będzie dobrym początkiem do dalszych wyzwań edukacyjnych i zawodowych. Autorką innowacji jest pani Justyna Magnor.

 
XX Bieg Uliczny o Puchar Wójta

W sobotę 29 września odbył się XX Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Marklowice. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa uczestników w wielu kategoriach. Na podium stanęli:

Rocznik 2010 – 2011:  II m. Eryk Witebski z 2a, III m. Miłosz Wita z 1b, III m. Kinga Mańka z 2a
Rocznik 2008 – 2009: II m. Aleksandra Chrószcz z 4a, III m. Magdalena Baczyńska z 5a,
I m. Wiktor Machnica z 5d, II m. Patryk Majtyka z 4b, III m. Dawid Francus z 4d,
Rocznik 2006 – 2007: I m. Karolina Chrószcz z 7c, I m. Kamil Winkler z 6a,
Rocznik 2004 – 2005: II m. Lilianna Nowak z 8b, III m Jakub Tomecki z 7a,
Rocznik 2001 – 2003: I m. Aneta Marszolik z 3c, II m. Klaudia Celary z 3c, III m. Martyna Ostarz z 3a,
II m. Marcin Warzecha z 3a.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Bieg Gazety Wodzisławskiej

28 września 50-osobowa grupa naszych uczniów wystartowała w Biegu Gazety Wodzisławskiej- Memoriale im. Leszka Kowalczyka. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:
kategoria dzieci, dziewczyny: II miejsce Aleksandra Chrószcz,
kategoria dzieci, chłopcy: I miejsce Adrian Barteczko i V m. Wiktor Machnica,
kategoria dzieci starsze, dziewczyny: I miejsce Karolina Chrószcz,
kategoria dzieci starsze, chłopcy: I miejsce Krystian Czarniecki i V m. Kamil Winkler,
kategoria młodzież, dziewczyny: I miejsce Lilianna Nowak i V m. Marta Witebska,
kategoria młodzież, chłopcy: II miejsce Artur Baczyński.

Gratulujemy trenerom oraz wszystkim startującym uczniom i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Historia szkoły „na Górnioku” – prelekcje dla uczniów

W dniach 26-28.09 odbył się cykl spotkań młodzieży szkolnej z SP 1 w Marklowicach z członkami Towarzystwa Miłośników Marklowic.

Po podsumowaniu projektu „Połączyła nas szkoła na Górnioku” Towarzystwo Miłośników Marklowic w porozumieniu z dyrekcją zorganizowało cykl prelekcji dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Młodzież miała okazję zwiedzić Izbę Pamięci w Marklowicach, zobaczyć wystawę poświęconą szkole na Górnioku  oraz usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat historii szkolnictwa w Marklowicach. Uczniowie wracali zadowoleni, bo wielu z nich mogło odnaleźć na zdjęciach swoich dziadków, rodziców, a nawet nauczycieli. Wystawę w pierwszym tygodniu zobaczyło 160 uczniów.

 
Ogólnopolskie Zawody w biegach na nartorolkach w Marklowicach

Pierwszego dnia zawodów 22.09 podczas Ogólnopolskich Spotkań UKS w biegach na nartorolkach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 miejsce w tej samej kategorii Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz ukończyła bieg na 3 miejscu. Artur Baczyński zajął 2 miejsce, Jakub Tomecki 8 i Kamil Winkler 9 miejsce. 14 miejsce zdobyła w kategorii Juniorka C Zuzanna Dudek.
Drugiego dnia zawodów podczas Pucharu Śląska najlepsi okazali się: Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 - Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz – 4 miejsce, Artur Baczyński – 4 miejsce i Kamil Winkler – 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

                                                                                            

 
Bezpieczeństwo
W piątek 14 września wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze.
 
Rekrutacja do szkół w roku szkolnym 2019/2020
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW r. szk.2018 - 2019

Wykaz podręczników  dla klas IV – VIII na rok szkolny 2018/2019

Wszystkie podręczniki i materiały ćwiczeniowe (poza religią) do wszystkich klas zapewnia szkoła.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 - 2019

3 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2018 / 2019. W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły, przedstawiciel Urzędu Gminy Marklowice, wszyscy uczniowie oraz Rodzice. Spotkanie uświetniły występy artystyczne naszych uczniów. Dyrektor szkoły przedstawił poszczególne klasy oraz ich wychowawców. Szczególnym punktem spotkania było pasowanie nowych uczniów klas pierwszych. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting