Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Odpowiedź z Watykanu

Niedawno nasi uczniowie wysłali do Ojca Świętego życzenia z okazji urodzin oraz świąt. Otrzymaliśmy już odpowiedź z Watykanu. Kliknij na zdjęcie i przeczytaj!

 
Bal przebierańców dla klas 1-3

9 lutego uczniowie klas 1-3 bawili się podczas balu przebierańców. Zabawa była wspaniała, a stroje dzieci barwne i pomysłowe. Bal prowadził wodzirej ufundowany przez Gminę Marklowice. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Rodzice. Bardzo dziękujemy! Zapraszamy do galerii  Smile

 
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach zaprasza do zapoznania się z postępowaniem rekrutacyjnymi do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

Poniżej zamieszczamy wykaz dokumentów z którymi należy się zapoznać:

  1. HARMONOGRAM REKRUTACJI
  2. ZASADY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY  MARKLOWICE NA ROK SZKOLNY 2018
  3. KRYTERIA PRZYJĘCIA KANDYDATA DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GMINIE MARKLOWICE 2018
  4. OŚWIADCZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA 2018
  5. ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2018
  6. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2018
  7. OŚWIADCZENIE O ODLEGŁOŚCI 2018
  8. OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI 2018
  9. OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU 2018

 
Świąteczny koncert dla Babci i Dziadka

24 stycznia w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika odbył się wspaniały koncert z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 .Najpierw klasa 3 a przedstawiła inscenizację jasełkową przygotowaną przez panie- Barbarę Szulik i Jolantę Tomiczek, a następnie starsi uczniowie pod kierunkiem państwa Węglarczyk zaprezentowali swoje umiejętności wokalno - muzyczne śpiewając kolędy, grając na fletach, gitarach oraz keyboardach. Wspólne kolędowanie zakończyło się wręczeniem upominków tym babciom i dziadkom, którym trafiły się przy wejściu do Kościoła szczęśliwie oznaczone obrazki.

 

 
Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym!

Kolejny sukces plastyczny naszej uczennicy WERONIKI SKURAK z klasy V b, która brała udział w Wojewódzkim konkursie plastycznym na "Najładniejszą ozdobę Świąteczną". W konkursie wzięło udział aż 196 osób. Tym bardziej cieszy nas II miejsce naszej uczennicy. Opiekunem była p. Karolina Kowol. Młodej artystce gratulujemy!

 
Elektroniczne podręczniki

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z e-podręczników. Elektroniczne podręczniki można znaleźć na stronie www.epodreczniki.pl lub jeśli klikniecie obrazek z lewej strony. Następnie przechodzimy do "Edukacja podstawowa 4-6". Po przejściu do nowej strony wybieramy przedmiot jaki Was interesuje.

Życzymy miłej zabawy w zdobywaniu wiedzySmile

 
Podsumowanie akcji charytatywnych

W grudniu 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Szlachetna Paczka”

oraz „Dzieci...Dzieciom...”. Zebrane dary przekazaliśmy potrzebującej rodzinie

 oraz dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach oraz z Powiatowej Placówki

Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śl.

 Za dobre serce i pomoc serdecznie

 dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom Smile

 
Przedświąteczny czas
W poniedziałek 22 grudnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w szkolnych jasełkach. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Muzyczny upominek przygotowali dla uczniów także nauczyciele. Podczas spotkania dyrektor szkoły wręczył nagrody uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w ostatnio przeprowadzonych konkursach. Atmosfera była ciepła i prawdziwie świąteczna. We wtorek 23 grudnia każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą podczas klasowej wigilijki. O uczniach pamiętali także ich Rodzice. W tym dniu Rada Rodziców przekazała wszystkim dzieciom świąteczne upominki. DZIĘKUJEMY! Smile Zapraszamy do galerii!!!
 
Warsztaty „ Wstążkowa bombka”

Tuż przed Bożym Narodzeniem  w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego   - „ Wstążkowa  bombka” . Uczniowie pod czujnym okiem p. Joanny Komorek i P. Sabiny Durczok  tworzyli  efektowne  bombki z wykorzystaniem wstążek pasmanteryjnych.  Uczestnicy warsztatów   przekonali  się o tym, że  technika wymaga nieco cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy jest piękny. Taka bombka to nie tylko ozdoba na choinkę, dekoracja domu, ale również świetny pomysł na oryginalny niezobowiązujący prezent.  

 

                                                                                                      

 
Praca plastyczna dla Ojca Świętego.

Z okazji urodzin oraz zbliżających się świąt uczniowie naszej szkoły przygotowali dla Ojca Świętego wyjątkową pracę. Zawiera ona życzenia i podpisy większości uczniów i nauczycieli (do życzeń zostali dopisani także rodzice). Największym zaangażowaniem wykazali się następujący uczniowie: Kamil Czapla, Klaudia Celary, Kinga Kocztorz, Maria Nagrodzka, Julia Kotula, Emilia Rduch, Nikola Waller. Uczniowie kółka plastycznego - klasy IV - wykonali również małe elementy tej pracy. Życzenia napisała Julia Skupień. Praca plastyczna wielkoformatowa składała się z czterech liter-obrazów PAPA.Nad całością czuwały p. Barbara Szulik oraz p. Tatiana Nowak.

 
Mikołajkowy dzień

7 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Przyniósł dzieciom wiele radości i ….. słodkie upominki. Paczki ufundował Urząd Gminy Marklowice. DZIĘKUJEMY! Smile  W tym dniu o mikołajkowe atrakcje zadbał także nasz szkolny samorząd rozdając wszystkim

koleżankom i kolegom odrobinę słodyczy. Smile   

 
Edukacja przez szachy w szkole

Od początku roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczy w projekcie: „Edukacja przez szachy”. Inicjatywą tą objęci zostali uczniowie klas pierwszych. Ma ona na celu rozwój edukacyjny dzieci poprzez naukę gry w szachy. Pierwszoklasiści za pomocą zabawy poznają zasady gry. Ucząc się rymowanek i wierszyków zapamiętują ruchy kolejnych figur szachowych. Gra w szachy pozwala najmłodszym na rozwijanie ich wyobraźni, logicznego myślenia i inteligencji, ma również duży wpływ na ich psychikę. Grając w szachy dzieci uczą się bowiem radzić sobie ze stresem i porażką, ale również rozwijają m.in. swoją koncentrację, cierpliwość oraz wytrwałość. Ponadto uczą się szacunku do przeciwnika oraz postępowania według zasad fair play. Dzięki tej inicjatywie połączone zostały dwa ważne czynniki: nauka i zabawa - gdzie obok nauki przez działanie, mamy również edukację przez zabawę. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Związek Szachowy.

 
AKCJA CHARYTATYWNA „WSZYSTKO DLA ZWIERZAKA”

W listopadzie już po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna WSZYSTKO DLA ZWIERZAKA. W tym roku połączyliśmy siły z uczniami Gimnazjum w Marklowicach i tak udało nam się pomóc zwierzętom, zbierając dla nich rzeczy w postaci ciepłych koców, misek, zabawek oraz mokrej i suchej karmy. Koordynatorami akcji była p. Teresa Wrona i p. Agnieszka Marczykowska. Wszystkim ofiarodawcom Serdecznie Dziękujemy za okazane serce!

 
„Od paprotki do węgielka” – lekcja regionalizmu na żywo

W listopadzie uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach nt. „Od paprotki do węgielka” – lekcja regionalizmu na żywo. Zajęcia zostały zorganizowane w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej. Spotkanie od samego początku cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie poznali czarny diament wydobywany ze śląskiej ziemi – węgiel, tradycje i zwyczaje górników obchodzone w Barbórkę. Nie zabrakło zabaw i tańców z Karlikiem i Karolinką. Sporą atrakcją była wizyta w zainscenizowanej kopalni i spotkanie ze Skarbnikiem. Wiedzę i umiejętności dzieci utrwaliły poprzez udział w warsztatach plastycznych i muzycznych. Zapraszamy do galerii!

 

 

 
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 12.11.2015r w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się wprowadzaniem szkolnego sztandaru przez zastęp harcerzy. Specjalnym gościem na uroczystości był weteran z czasów drugiej wojny światowej pan Stanisław Sitko. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy VIB wspomagani szkolnym chórem przedstawili pokrótce historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Po akademii uczniowie klas szóstych mieli możliwość spotkania z panem Stanisławem osobiście. Odbyła się „żywa” lekcja historii ze świadkiem wydarzeń tak ważnych dla naszego kraju. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali wspomnień pana Stanisława, a następnie zadali my mnóstwo ciekawych pytań. Spotkanie upamiętnione zostało wspólną fotografią.  

                                  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting