Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Wyjazd do teatru BANIALUKA
6 marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Bielska Białej. Tam w teatrze BANIALUKA zobaczyli przepiękną i bardzo pouczającą "Bajkę o szczęściu". Wszyscy byli zachwyceni wspaniałą grą aktorów.
 
Pasowanie na czytelnika
We wtorek 24 lutego nasi pierwszoklasiści wzięli udział w pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, a także dowiedzieli się jak należy o nie dbać. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem pierwszej książki z naszej biblioteki.
 
Audycja muzyczna
W poniedziałek 23 lutego wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w audycji umuzykalniającej pod hasłem "Gorące rytmy południa". 
 
Bal karnawałowy dla najmłodszych

           26 stycznia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie karnawałowej. Bal przebierańców obfitował w przepiękne, barwne i ciekawe stroje. Pomysły dzieci nie mają granic! Dzieciaki świetnie bawiły się przy wspaniałej muzyce.  Nie zabrakło zabaw z balonami i konkursów. Imprezę wzbogaciły zabawy muzyczno – ruchowe prowadzone przez animatorów. Każde dziecko otrzymało także słodki poczęstunek. Bal był wspaniały i na długo pozostanie w pamięci maluchów. Całość została sfinansowana przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!!! Smile

 

 

                                

                            

                       

 
„Kolędowanie z okazji dnia Babci i Dziadka”

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława B i M uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w koncercie poświęconym Babciom i Dziadkom. Dzieci z wielką radością przedstawiły dla nich jasełka, recytowali wierszyki oraz śpiewali kolędy. Koncert cieszył się wielkim uznaniem wśród gości przybyłych do Kościoła. Widowisko artystyczno – muzyczne zostało przygotowane przez nauczycieli: mgr Joannę Szewczyk, mgr Dorotę Muczyń, mgr Jarosława Musiolik, mgr Krzysztofa Węglarczyka oraz mgr Joannę Węglarczyk.

 
Przedświąteczny czas

W czwartek 18 grudnia uczniowie klas 4-6 spotkali się na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym w ramach turnieju „Klasa z klasą”. Piątek był dniem, podczas którego każda klasa spotkała się z wychowawcą na „klasowej wigilijne”. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem.  Nie zabrakło także tradycyjnych jasełek zorganizowanych przez uczniów klas starszych, na które została zaproszona cała społeczność szkolna. Po występach pan dyrektor  nagrodził laureatów różnych konkursów: konkursu plastycznego, konkursu na najpiękniejszą szopkę oraz naszych wspaniałych szachistów!  

 

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich uczniów był otrzymany od Rady Rodziców prezent – koszulki z bałwankiem. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy!  Smile

                                                                             

 

                                                   

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego

12 grudnia 2014 r. w SP1 Marklowice przy współpracy Urzędu Gminy odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego- quilling. Udział w nich wzięło 10 uczniów. Zajęcia trwały od godziny 15.15 do 17.00. Celem warsztatów było przygotowanie  aniołów przestrzennych i szopek. Wykonanie tych pięknych drobiazgów miało za zadanie  przygotować i przybliżyć  dzieci do  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . Dzięki zorganizowanym  warsztatom, uczniowie mogli mile spędzić czas oraz poćwiczyć i pogłębić uzdolnienia plastyczne.

                                                                                                          

 
Spotkaliśmy Mikołaja

W piątek 5 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Każdy uczeń dostał upominek ufundowany przez Urząd Gminy Marklowice Smile Dziękujemy!

                                     

 
Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie z klas 4 – 6 wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, zorganizowanej przez samorząd uczniowski naszej szkoły. Wspaniałej zabawie tanecznej towarzyszył Klaun Dyzio. Wodzireja oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników dyskoteki ufundował Urząd Gminy Marklowice. Dziękujemy!

                                                                                                         

 
Wycieczka integracyjna do Rud Raciborskich dla klas 1-3

9 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rud Raciborskich. Tam wspólnie spędzili czas w Stacyjkowie. Największym powodzeniem cieszyła się oczywiście zabawa na świeżym powietrzu w parku linowym. Maluchy wzięły także udział w lekcji historii, podczas której poznały między innymi elementy stroju rycerskiego. Sporą atrakcją była także przejażdżka starą kolejką wąskotorową. Momentem wyciszenia był spacer po parku obok zespołu klasztorno – pałacowego. Wycieczka zachwyciła wszystkich – nie tylko uczniów!

 

             

         

 
Wizyta naszych gości ze Słowacji

W dniach 17-19 września gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkoły w Presovie na Słowacji. W środę uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które prowadził pedagog szkolny pan Jarosław Musiolik. W czwartek grupa uczniów i nauczycieli wyjechała na wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu oraz zwiedziła największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego.

Dziękujemy państwu Dolnik, Dudek, Gasztold, Kocuper, Krypczyk, Kryst, Marcol, Nagrodzkim, Sitek oraz Strzałkowskim za ugoszczenie i opiekę nad dziećmi.

                                      

 
Spotkanie z policjantem

4 września wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli okazję spotkać się z policjantem, który w sposób rzetelny przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Po zajęciach każdy pierwszoklasista otrzymał od naszego gościa znaczek odblaskowy, a każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie obok wozu policyjnego.

                                   

 

 
Nowy rok szkolny - nowe wyzwania
       1 września uczniowie SP nr 1 wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami powitali nowy rok szkolny. W trakcie uroczystości nowi uczniowie szkoły – uczniowie klas pierwszych odbyli morską podróż do krainy zabawy, radości i nauki. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali swoje zdolności. Występom towarzyszyli uczniowie klas IV, którzy zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia. Po występie nastąpił ważny moment pasowania na ucznia. W tej uroczystej chwili pierwszakom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie klas IV. Uczniowie otrzymali dyplomy pasowania na ucznia oraz upominki – kolorowe birety ufundowane przez Radę Rodziców. Jak co roku czekają na nas nowe wyzwania i obowiązki, ale nie tylko. Wiele chwil spędzimy przyjemnie i radośnie podczas wspólnych zabaw, wycieczek, imprez szkolnych.Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 342 uczniów. Swoją edukację rozpoczęły 3 klasy pierwsze – klasa I a to dzieci sześcioletnie i klasy I b, I c, do których uczęszczają dzieci siedmioletnie. Łącznie mamy 54 pierwszoklasistów. Rada Pedagogiczna SP1 liczy 33 wykwalifikowanych nauczycieli. Nasza placówka nieustannie wzbogaca plan swoich działań tak, by ich realizacja wpłynęła na podniesienie jakości pracy naszej szkoły, a tym samym na efekty kształcenia uczniów.Dbając o jak najlepsze warunki do nauki sale lekcyjne na parterze zostały wyposażone w system wentylacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców wydłużony został czas pracy świetlicy, która będzie czynna codziennie w godzinach 6.45 – 16.30. W roku szkolnym 20104 / 2015 kontynuowana będzie realizacja programów  „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”, gdyż jednym z istotniejszych celów pracy wychowawczej naszej szkoły jest wyposażanie dzieci w wiedzę na temat zasad zdrowego stylu życia.W dalszym ciągu organizowane będą zbiórki dla dzieci potrzebujących i apele na temat bezpieczeństwa.Działalność naszej szkoły to także realizacja wielu ciekawych projektów. Kontynuować będziemy realizację projektu skierowanego do uczniów klas IV-VI "Bieg na orientację - orientuj się w życiu". Szkoła zorganizuje również szereg dodatkowych zajęć dla uczniów mających trudności w nauce. Uczniowie objęci są dodatkową opieką pedagoga i logopedy. Z uwzględnieniem zainteresowań dzieci przygotowano plan dodatkowych zajęć pozalekcyjnych: kółko informatyczne, plastyczne, SKS dla dziewczyn i chłopców.  Szkoła wzbogaciła swoje wyposażenie oraz bazę dydaktyczną z nadzieją, iż wszystkie podjęte działania zwiększą atrakcyjność procesu kształcenia oraz bezpieczeństwo naszych uczniów. 
Zakończenie akcji charytatywnej

W dniach od 12 maja do 06 czerwca 2014 r. już po raz kolejny odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach akcja charytatywna  WSZYSTKO DLA ZWIERZAKA, którą zorganizowała pani Teresa Wrona wychowawca świetlicy szkolnej.Celem akcji była pomoc zwierzętom, poprzez zebranie dla nich rzeczy w postaci ciepłych koców, misek, zabawek oraz mokrej i suchej karmy dla psów i kotów,  jak również uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz szerzenie wśród młodych ludzi idei wolontariatu.
 

Wszystkim ofiarodawcom Serdecznie Dziękujemy za okazane serce!

 
FESTYN RODZINNY !

W czwartek 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się po raz kolejny festyn rodzinny.
Sale szkolne, boisko, parking stały się miejscem wsp
ólnej zabawy. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę.


Dla nich przygotowano wiele atrakcji:
występy zespołu tanecznego Mażoretki,
zespołu wokalnego „
Piegi,
zespo
łów instrumentalnych uczniów naszej szkoły grających na keyboardach,
rozgrywki sportowe klas IV –
VI,
rodzinny tor przeszkód,
ba
ńki mydlane.


Dużym powodzeniem, jak co roku, cieszyły się stoiska:
malowanie twarzy,
papieroplastyka,
orgiami,
rodzinne malowanie na sztalugach.

Maluchy szalały w krainie zabaw dla najmłodszych na antresoli oraz na dmuchanej zjeżdżalni. Ogromne emocje wzbudził także rozegrany mecz piłki nożnej – uczniowie kontra rodzice. Uśmiechnięte buzie dzieci najlepiej świadczyły o udanej zabawie. Dodatkowo dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców wszyscy skorzystali ze specjalnie przygotowanego na tę imprezę bufetu. W festyn zaangażował się również Urząd Gminy Marklowice poprzez organizację bezpłatnych badań dla rodziców.

           

 

                  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę !

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting