Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Marklowice p. Tadeusz Chrószcz oraz p. dyrektor  Jolanta Tomaszewska. Wręczane były nagrody Wójta Gminy Marklowice oraz  wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkoły. Spotkanie uświetniły występy artystyczne naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim wielu wspaniałych sukcesów i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Smile

 
Dzień Sportu dla klas 1-3
W dniach 18 i  20 czerwca w naszej szkole miało  miejsce niepowtarzalne wydarzenie  Dzień Sportu dla klas I – III,  przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń , opiekuna  SU i uczniów klasy V a  świetnie się bawili w różnorodnych konkurencjach sportowych . Konkurencje były bardzo zróżnicowane: począwszy od  slalomu  po skoki  na dużej piłce,  chodzeniu  na szczudłach, jazdy na deskorolce  oraz  przeprawie   przez rzekę  poduszkową. Szkolny Dzień Sportu był doskonałą zabawą, połączoną ze sportową rywalizacją. Najlepsi otrzymali dyplomy, chociaż tak naprawdę wszyscy uczniowie  zasługiwali  na słowa uznania! 
 
Odpoczywajmy bezpiecznie
19 czerwca uczniowie szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl profilaktyczny pt. "Bezpieczne wakacje" w wykonaniu  grupy teatralnej "Best" z Krakowa. Celem spektaklu było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa o jakich wszyscy powinniśmy pamiętać podczas letniego wypoczynku.
 
Bezpieczne wakacje
18 czerwca w naszej szkole pojawili się strażacy, którzy w bardzo przystępny sposób przypomnieli wszystkim uczniom podstawowe zasady bezpiecznego spędzania letnich wakacji. Pokazali także i wyjaśnili zasady działania urządzeń ratujących życie człowieka.
 
FESTYN RODZINNY 2018
7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się kolejny już FESTYN Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY – BAWMY SIĘ RAZEM !!!

Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem. Impreza ta organizowana była we współpracy z Radą Rodziców działającą na rzecz całej społeczności szkolnej. W programie wiele ciekawych atrakcji: występy naszych uczniów, wystawa prac, warsztaty plastyczno-techniczne; wydrapywanki z humorem, papierowe zabawki z origami, koralikowe bransoletki,  zumba dla dorosłych i dzieci, strzelanie z łuku, gry i zawody sportowe dla dzieci i rodziców, mecz piłki nożnej – uczniowie kontra rodzice, bańki mydlane, dmuchane zjeżdżalnie, stoisko z popcornem, zabawkami i watą cukrową.

W organizację festynu włączył się również Urząd Gminy Marklowice poprzez organizację bezpłatnych badań dla chętnych rodziców. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców wszyscy zaproszeni skorzystali ze specjalnie przygotowanego bufetu. Nad przebiegiem festynu czuwali wszyscy pracownicy naszej szkoły.

 

 
Wycieczka klas pierwszych do Czernicy

4 czerwca uczniowie klas pierwszych wyjechali na wycieczkę do zameczku w Czernicy pod Rybnikiem. Tam wzięli udział w warsztatach, które składały się z dwóch elementów:

1.             Śladami Czernickich duchów” - gra terenowa, podczas której dzieci poznają historię mieszkańców czernickiego Zameczku.

2.             Cztery pory roku śląskiej wsi – warsztatowe stanowiska tematyczne: lonty na beztydzień i od święta, tajemnicze życie pszczół, praca na roli, graczki, ślonsko kuchnia, zegródka, beboki.

Prócz tego dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu korzystając z placu zabaw na terenie parkowym wokół zamku. Nie zabrakło pysznego obiadku.

                                                                           

 
Laureaci Powiatowego i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego

Piotr Lubszczyk z klasy 5 a i Artur Fojcik z klasy 4 c uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego  i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego.  Artur zdobył III miejsce w kategorii klas czwartych. Piotr zdobył III miejsce w kategorii klas piątych. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego, koszulki  i  wiele innych nagród takich jak: bony i kupony rabatowe do zrealizowania w sklepie sportowym, restauracji Mc Donald’s, klubie Wrotka, parku linowym „Leśna przygoda” i  bilety do Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wycieczka klas szóstych

Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w maju w wycieczce do Jura Parku oraz  Parku Nauki i  Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Mieli okazje skorzystać z wielu atrakcji.  W Tunelu Czasu udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.  Wzdłuż ścieżki edukacyjnej podziwiali  rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.  W Pawilonie Paleontologicznym  zobaczyli przez szklaną podłogę największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów. W kinie 5 D oprócz trójwymiarowego obrazu uczniowie doznali także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i  zapachowych.  Prehistoryczne Oceanarium  przeniosło uczniów  w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego
Z początkiem  maja w naszej szkole odbyły się kolejne  warsztaty rękodzieła artystycznego pt.„ Kartka  dla mamy i taty”. Chętnych do warsztatów nie brakowało. Dzieci  były  zachwycone wzorami  kartek   Pani Karoliny,  których niewątpliwy urok  tkwił w  prostocie, odpowiednim doborze kolorów i różnych dodatków. Dzieci  podczas warsztatów zapoznały  się bliżej ze sztuką scrapbookingu. Przekonały  się, że dzięki kilku elementom papierowym, prostym narzędziom oraz odrobinie kreatywności mogły  stworzyć niesamowicie efektowne  dzieła sztuki. Uczniowie podczas warsztatów poznali także działanie  maszynki-wytłaczarki, która ułatwiła  pracę przy dokładnym wycinaniu wzorów.
 
MYŚLOGRAFIA

Myślografia  uczy, bawi, rozwija kreatywność i poszerza horyzonty uczniów.  Dlaczego warto twórczo gryzmolić? Poza tym, że uczniowie  rozwijają wyobraźnię,  poszerzają  słownictwo oraz  zdolności manualne, to  przede wszystkim jednak ciężko pracują, choć zdaje się, że jest wprost przeciwnie. Nasze majowe spotkanie z MYŚLOGRAFIĄ było  skupione wokół trzech zagadnień: postacie, zwierzęta i przedmioty. Dzieci  uruchomiły  drzemiące w  nich pokłady wyobraźni i zaprezentowały swoje  umiejętności graficzne. Podczas warsztatów  wszystkie dzieci  jednogłośnie stwierdziły iż, chcą następne spotkanie z myślografii. Nic nie pozostaje nam   -  jak tylko zorganizować następne spotkanie i zachęcać ich do codziennego rysowania  z instrukcją. Do zobaczenia w czerwcu !!

 
Akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Książki

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza oraz Dnia Książki i Praw Autorskich. Impreza  rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły pt. „Oda do młodości”. Następnie w formie prezentacji multimedialnej zostały zaprezentowane najważniejsze wydarzenia z życia poety. Podczas akademii swe umiejętności teatralne zaprezentowali uczniowie klasy V b, którzy zainscenizowali bajkę „Lis i kozieł”.  Duże wrażenie na widowni wywarło również przedstawienie „Dziady” cz. II w wykonaniu klas VI c i V a.

W drugiej części akademii dzieci zobaczyły nagrane przez pana bibliotekarza wywiady z wybranymi uczniami naszej szkoły dotyczące ich upodobań czytelniczych oraz wiedzy na temat książek. W programie artystycznym zaprezentowało się również kółko wokalne działające pod kierunkiem p. Krzysztofa Węglarczyka. Koordynatorami akademii byli: p. Barbara Polończyk oraz p. Marek Skupiń.

 
Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego

26 kwietnia 2018r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył się V Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod patronatem Gminy Marklowice oraz PODN w Wodzisławiu Śl. Finaliści z 25 szkół powiatu wodzisławskiego walczyli o tytuł laureata. Pięcioosobowe jury, któremu przewodniczyła pani Katarzyna Hawel - doradca metodyczny, wyłoniło 4 zwycięzców:

I miejsce: Karolina Szymiczek -  Szkoła Podstawowa w Lubomi,

II miejsce: Wiktoria Manderla - Szkoła Podstawowa nr 3 w Rydułtowach,

III miejsce: Julia Wolny - Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl.,

III miejsce: Aleksandra Holeczek - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śl.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
MYŚLOGRAFIA

Wielu uczniów broni się przed rysowaniem, twierdząc że nie potrafią . Jest to nieprawda, każdy uczeń potrafi rysować i ma swój niepowtarzalny styl, musi jednak spróbować. Dla tych co uważają , że nie potrafią rysować jak i dla tych o artystycznym zacięciu odbyły się 18.04.2018r. w naszej szkole warsztaty plastyczne pt.” Myślografia- myślenie wizualne”.  Zajęcia  umożliwiły  uczniom odkrycie  prawdziwej przyjemności z bazgrolenia i przekonały ich, jaka moc drzemie w mazakach i cienkopisach. Dzięki tym warsztatom uczniowie  SP1 Marklowice mogli  tworzyć krok po kroku ramki i wstążki, a  bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogły im rozwijać  kreatywność, talent i wyobraźnię. Drodzy uczniowie jeśli lubicie rysować postacie,  przedmioty czy zwierzęta to kolejne spotkanie z „ Myślografią”  jest dla Was. Do zobaczenia w maju.

 

 
DNI PROMOCJI ZDROWIA

W dniach 9 – 20.04 w naszej szkole zostały zorganizowane DNI PROMOCJI ZDROWIA.  Z tej okazji podjęto szereg działań, których celem było kształtowanie czynnej postawy wobec własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Dla wszystkich uczniów szkoły odbyły się prelekcje z higienistką szkolną i logopedą nt. higieny osobistej oraz szkodliwości hałasu dla naszego zdrowia. W klasach 5, 6 i 7 zostały przeprowadzone warsztaty nt. przemocy psychicznej. 13 kwietnia najmłodsi uczniowie szkoły – klasy I i III - uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Kolory w naszej kuchni” oraz w konkursie gminnym przeprowadzonym pod tym samym hasłem. Głównym celem tych działań była pomoc w kształtowaniu myślenia twórczego i twórczej postawy wobec własnego zdrowia. Podsumowaniem była konferencja dla wszystkich uczniów szkoły z udziałem lekarza – Pana Michała Hajduka. Uczniowie nie tylko poznali zasady zdrowego stylu życia, ale mieli także możliwość zadawania ciekawych pytań nt. jak zdrowy styl życia wpływa na naukę. Wszystkim działaniom towarzyszyły wystawy prac, a wśród nich prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Zagrożenia współczesnego świata”, zorganizowanym przez pedagogów szkolnych. Dni Promocji Zdrowia były także momentem wyrażenia wdzięczności za opiekę medyczną pracownikom naszej przychodni.

 

                                                                

 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 marca uczniowie klas IV - VI wzięli  udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim.  Co roku w konkursie bierze udział 60 - 70 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.  Artur Fojcik z klasy IV c zajął III miejsce na 22 uczestników. Piotr Lubszczyk z klasy V a zajął III miejsce na 24 uczestników. Emilia Morgała z klasy VI a zajęła 8 miejsce na 24 uczestników. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting