Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY pod hasłem „DZIKIE MARKLOWICE” - regulamin

CELE I TEMATYKA KONKURSU

1.     Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Marklowice oraz Szkoła Podstawowa nr 1.

2.     Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI.

3.     Celem konkursu jest:

-         rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów,

-         stwarzanie każdemu uczniowi możliwości i warunków na osiągnięcie sukcesu,

-         promocja pozaszkolnej działalności uczniowskiej,

-         kształcenie postaw proekologicznych, prospołecznych,

-         wzbogacanie poczucia estetyki i piękna,

-         profilaktyka uzależnień- atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego,

-         prezentacja efektów pracy uczestników konkursu.

Więcej…
 
Historyczne rocznice

Ubiegły tydzień w naszej szkole upłynął pod znakiem historycznych rocznic. We wtorek 5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy VI A przygotowali krótką uroczystość, która miała przypomnieć naszym uczniom o dzieje Konstytucji, będącą pierwszą w Europie, a drugą na świecie tak liberalną ustawą najwyższą.

W piątek 8 maja upływa 70 rocznica zakończenia II wojny światowej. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami szkoły uczcili minutą ciszy pamięć ofiar, którzy ginęli w imię hasła „Za naszą i Waszą wolność’.

W piątek 8 maja uczniowie klas VI mieli okazję poczuć się pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju. W naszej szkole obyła się symulacja wyborów prezydenckich. Każdy uczeń klasy VI miał prawo oddać swój głos na kandydata, który startuje na najwyższy urząd w naszym państwie 10 maja. Szkolna Komisja Wyborcza obliczy głosy i wyniki poda w poniedziałek 11 maja. Jesteśmy ciekawi czy nasze typy na „zwycięzcę” pokryją się z ogólnopolskimi wynikami wyborów. Akcja ta ma przygotować naszych uczniów do bycia świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami naszego kraju.

 
Urodziny naszej szkoły

                      9 kwietnia br. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w imprezie integracyjnej pod hasłem „Urodziny naszej szkoły”, która odbyła się w związku z  obchodzonym w tym roku jubileuszem 110 – lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach.  Zabawa taneczna prowadzona była przez wodzireja „Klauna Dyzio”. Były tańce, zabawy, konkursy i upominki. Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, efektem których była praca zbiorowa pt. „Moja szkoła dzisiaj”. Niespodzianką dla wszystkich dzieci był ogromny tort wykonany z muffinek. Nie zabrakło także tradycyjnego „Sto lat” dla solenizantki – naszej szkoły. Impreza została sfinansowana dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Marklowice oraz Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. Dziękujemy także wszystkim mamom, które przygotowały przepyszne muffinki.

                                                                            

                 

 
Klasa z klasą - parodia piosenki

W czwartek (05.03 br.) przeprowadzono szkolny konkurs na parodię piosenki. Była to jedna z konkurencji drugiej rundy rozgrywek całorocznego turnieju klas 4- 6 „Klasa z klasą”. Poziom wykonania i kreatywność naszych szkolnych artystów pozytywnie zaskoczyły jury w składzie mgr Sabina Durczok oraz mgr Krzysztof Węglarczyk. Grono pedagogiczne z satysfakcją i często pozytywnym zaskoczeniem obserwowało i oklaskiwało zwłaszcza tych, którzy z na co dzień cichych i wycofanych uczniów zamienili się w prawdziwe „lwy sceniczne”. 

 
Wyjazd do teatru BANIALUKA
6 marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Bielska Białej. Tam w teatrze BANIALUKA zobaczyli przepiękną i bardzo pouczającą "Bajkę o szczęściu". Wszyscy byli zachwyceni wspaniałą grą aktorów.
 
Pasowanie na czytelnika
We wtorek 24 lutego nasi pierwszoklasiści wzięli udział w pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, a także dowiedzieli się jak należy o nie dbać. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem pierwszej książki z naszej biblioteki.
 
Audycja muzyczna
W poniedziałek 23 lutego wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w audycji umuzykalniającej pod hasłem "Gorące rytmy południa". 
 
Bal karnawałowy dla najmłodszych

           26 stycznia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie karnawałowej. Bal przebierańców obfitował w przepiękne, barwne i ciekawe stroje. Pomysły dzieci nie mają granic! Dzieciaki świetnie bawiły się przy wspaniałej muzyce.  Nie zabrakło zabaw z balonami i konkursów. Imprezę wzbogaciły zabawy muzyczno – ruchowe prowadzone przez animatorów. Każde dziecko otrzymało także słodki poczęstunek. Bal był wspaniały i na długo pozostanie w pamięci maluchów. Całość została sfinansowana przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!!! Smile

 

 

                                

                            

                       

 
„Kolędowanie z okazji dnia Babci i Dziadka”

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława B i M uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w koncercie poświęconym Babciom i Dziadkom. Dzieci z wielką radością przedstawiły dla nich jasełka, recytowali wierszyki oraz śpiewali kolędy. Koncert cieszył się wielkim uznaniem wśród gości przybyłych do Kościoła. Widowisko artystyczno – muzyczne zostało przygotowane przez nauczycieli: mgr Joannę Szewczyk, mgr Dorotę Muczyń, mgr Jarosława Musiolik, mgr Krzysztofa Węglarczyka oraz mgr Joannę Węglarczyk.

 
Przedświąteczny czas

W czwartek 18 grudnia uczniowie klas 4-6 spotkali się na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym w ramach turnieju „Klasa z klasą”. Piątek był dniem, podczas którego każda klasa spotkała się z wychowawcą na „klasowej wigilijne”. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem.  Nie zabrakło także tradycyjnych jasełek zorganizowanych przez uczniów klas starszych, na które została zaproszona cała społeczność szkolna. Po występach pan dyrektor  nagrodził laureatów różnych konkursów: konkursu plastycznego, konkursu na najpiękniejszą szopkę oraz naszych wspaniałych szachistów!  

 

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich uczniów był otrzymany od Rady Rodziców prezent – koszulki z bałwankiem. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy!  Smile

                                                                             

 

                                                   

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego

12 grudnia 2014 r. w SP1 Marklowice przy współpracy Urzędu Gminy odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego- quilling. Udział w nich wzięło 10 uczniów. Zajęcia trwały od godziny 15.15 do 17.00. Celem warsztatów było przygotowanie  aniołów przestrzennych i szopek. Wykonanie tych pięknych drobiazgów miało za zadanie  przygotować i przybliżyć  dzieci do  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . Dzięki zorganizowanym  warsztatom, uczniowie mogli mile spędzić czas oraz poćwiczyć i pogłębić uzdolnienia plastyczne.

                                                                                                          

 
Spotkaliśmy Mikołaja

W piątek 5 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Każdy uczeń dostał upominek ufundowany przez Urząd Gminy Marklowice Smile Dziękujemy!

                                     

 
Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie z klas 4 – 6 wzięli udział w dyskotece andrzejkowej, zorganizowanej przez samorząd uczniowski naszej szkoły. Wspaniałej zabawie tanecznej towarzyszył Klaun Dyzio. Wodzireja oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników dyskoteki ufundował Urząd Gminy Marklowice. Dziękujemy!

                                                                                                         

 
Wycieczka integracyjna do Rud Raciborskich dla klas 1-3

9 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rud Raciborskich. Tam wspólnie spędzili czas w Stacyjkowie. Największym powodzeniem cieszyła się oczywiście zabawa na świeżym powietrzu w parku linowym. Maluchy wzięły także udział w lekcji historii, podczas której poznały między innymi elementy stroju rycerskiego. Sporą atrakcją była także przejażdżka starą kolejką wąskotorową. Momentem wyciszenia był spacer po parku obok zespołu klasztorno – pałacowego. Wycieczka zachwyciła wszystkich – nie tylko uczniów!

 

             

         

 
Wizyta naszych gości ze Słowacji

W dniach 17-19 września gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkoły w Presovie na Słowacji. W środę uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które prowadził pedagog szkolny pan Jarosław Musiolik. W czwartek grupa uczniów i nauczycieli wyjechała na wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu oraz zwiedziła największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego.

Dziękujemy państwu Dolnik, Dudek, Gasztold, Kocuper, Krypczyk, Kryst, Marcol, Nagrodzkim, Sitek oraz Strzałkowskim za ugoszczenie i opiekę nad dziećmi.

                                      

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting