Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
3 Maja

Dnia 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Akademia przyjęła dość nietypowa formę, która była eksperymentem.  Uczniowie prawie wszystkich klas byli zaangażowani w jej organizację. Uroczystość rozpoczęła klas I B odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie klasa IV C wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój polonezem, zatańczonym do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.  Cała akademia przyjęła następnie formę Festiwalu Pieśni Patriotycznej, klasy piąte i szóste śpiewały przygotowane wcześniej pieśni, które powstały na przestrzeni stuleci. Wyśpiewane z ogromnym zaangażowaniem uczciły pamięć naszych przodków. Na koniec cała społeczność szkolna została zaproszona na film – „Lekcja patriotyzmu w klasie IA”. Nad oprawą muzyczną swą pieczę miał pan Krzysztof Węglarczyk, a całość wyreżyserowała pani Magdalena Zawiasa.  

 
Z ekologią za pan brat

W naszej szkole zagadnienia związane z ekologią są bardzo często poruszane i cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Kwestie te są omawiane na lekcjach przyrody, techniki, edukacji wczesnoszkolnej, podczas szkolnych konkursów, apeli. W kwietniu uczniowie sprzątali teren Marklowic, przygotowali plakaty dotyczące problematyki niskiej emisji „Świat zadymiony ma same złe strony.” Nauczycielka plastyki Pani Tatiana Nowak wraz  z nauczycielem przyrody Panem Krzysztofem Tomasem przygotowali dla klas IV B i IV C wspólne zajęcia pod tytułem „Drugie życie odpadów”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak można wykorzystać powtórnie odpady. Wykonali również rośliny doniczkowe z odpadów, które ozdobiły klasy.


 
Nasza szkoła gościła uczestników III Powiatowego Konkursu z Języka Polskiego

29 kwietnia w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego. Konkurs został zorganizowany  pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Wodzisławiu Śląskim oraz Wójta Gminy Marklowice. Wzięli w nim udział uczniowie z 23 szkół powiatu wodzisławskiego. Ich zadaniem było rozwiązać test językowo – literacki oraz wykazać się znajomością wskazanych lektur. Komisja, której przewodziła pani Katarzyna Hawel – doradca metodyczny z języka polskiego, wyłoniła trzech laureatów. Uczennica naszej szkoły, Julia Kotula z klasy VI a zgromadziła  największą ilość punktów i zdobyła I miejsce. Gratulujemy tak dużego sukcesu!!! Smile

Wszyscy uczestnicy konkursu na pamiątkę pobytu w Marklowicach otrzymali kubeczki termiczne ufundowane przez Urząd Gminy.

 
„Z matematyką za pan brat”
           W roku 2015/2016 jednym z czterech kierunków polityki oświatowej państwa jest edukacja matematyczna. Działania naszej szkoły od lat wpisują się w ten priorytet, począwszy od czynnościowego nauczania matematyki w klasach młodszych po organizację konkursów matematycznych dla poszczególnych etapów edukacyjnych.

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. Jest on  adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Główna idea konkursu, to sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. W tym roku w konkursie jak zwykle wzięła udział spora grupa uczniów naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 Od trzech lat w naszej szkole gościmy najlepszych matematyków z klas drugich i trzecich powiatu wodzisławskiego na Powiatowym Konkursie Matematycznym. W tym roku, po raz kolejny uczeń naszej szkoły zajął miejsce na podium, a tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.  Był to Piotr Lubszczyk z klasy III a, przygotowywany przez panią Jolantę Tomiczek. Piotr, zapalony szachista i uzdolniony matematyk, pokonał 21 uczestników Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobywając maksymalną liczbę punktów, co dało mu I miejsce w województwie śląskim.

 Etap powiatowy poprzedzony  jest w każdej gminie  konkursem gminnym, który również odbywa się w naszej szkole. W tym roku wzięło w nim udział  21 najlepszych matematyków klas drugich i trzecich ze szkół marklowickich.  W Gminnym Konkursie Matematycznym na podium stanęli:

I miejsce – Piotr Lubszczyk, SP 1 klasa III a

II miejsce Jakub Granieczny, SP 1 klasa III b

III miejsce Mateusz Szuścik, SP 1  klasa III a.

 

 
NAJLEPSI W POLSCE

Brzmi trochę nieskromnie, ale tak wyszło… To, co wydawało się nieprawdopodobne jeszcze pół roku temu, stało się faktem. Ogromny sukces uczniów klasy III b naszej szkoły tworzących Teatr Na Cztery Łapy. Ich spektakl pt. „Podwórkowe opowieści” został laureatem pierwszej nagrody w kategorii szkoły podstawowe Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2015/2016. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Nasza klasyka”. Składał się z trzech etapów. W I etapie wojewódzkie jury z TVP Katowice wyłoniło po jednej propozycji w każdej kategorii wiekowej. W II etapie ogólnopolskie jury w składzie: Dominika Ostałowska, Marta Guśniowska,  Zbigniew Dzięgiel, Wojciech Majcherek i Marek Mikos wyłoniło dwanaście finałowych propozycji teatralnych ( po trzy  w każdej kategorii).  W III etapie jury dokonało wyboru najlepszych przedstawień. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 marca w siedzibie TVP w Warszawie, zostały wręczone zwycięzcom nagrody. Aktorzy Teatru Na Cztery Łapy, którzy gościli w Warszawie ze swoją wychowawczynią - opiekunem artystycznym, z pewnym niedowierzaniem, ale zarazem szczęśliwi i dumni odbierali nagrodę z rąk pani Dominiki Ostałowskiej. Za zdobycie I miejsca nasza szkoła otrzymała na „ technologiczne wsparcie i wyposażenie” – 15.000,00 zł.

Więcej…
 
Odpowiedź z Watykanu

Niedawno nasi uczniowie wysłali do Ojca Świętego życzenia z okazji urodzin oraz świąt. Otrzymaliśmy już odpowiedź z Watykanu. Kliknij na zdjęcie i przeczytaj!

 
Bal przebierańców dla klas 1-3

9 lutego uczniowie klas 1-3 bawili się podczas balu przebierańców. Zabawa była wspaniała, a stroje dzieci barwne i pomysłowe. Bal prowadził wodzirej ufundowany przez Gminę Marklowice. Poczęstunek dla dzieci ufundowali Rodzice. Bardzo dziękujemy! Zapraszamy do galerii  Smile

 
Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach zaprasza do zapoznania się z postępowaniem rekrutacyjnymi do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

Poniżej zamieszczamy wykaz dokumentów z którymi należy się zapoznać:

  1. HARMONOGRAM REKRUTACJI
  2. ZASADY REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY  MARKLOWICE NA ROK SZKOLNY 2018
  3. KRYTERIA PRZYJĘCIA KANDYDATA DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GMINIE MARKLOWICE 2018
  4. OŚWIADCZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA 2018
  5. ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2018
  6. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ 2018
  7. OŚWIADCZENIE O ODLEGŁOŚCI 2018
  8. OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI 2018
  9. OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU 2018

 
Świąteczny koncert dla Babci i Dziadka

24 stycznia w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika odbył się wspaniały koncert z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 .Najpierw klasa 3 a przedstawiła inscenizację jasełkową przygotowaną przez panie- Barbarę Szulik i Jolantę Tomiczek, a następnie starsi uczniowie pod kierunkiem państwa Węglarczyk zaprezentowali swoje umiejętności wokalno - muzyczne śpiewając kolędy, grając na fletach, gitarach oraz keyboardach. Wspólne kolędowanie zakończyło się wręczeniem upominków tym babciom i dziadkom, którym trafiły się przy wejściu do Kościoła szczęśliwie oznaczone obrazki.

 

 
Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym!

Kolejny sukces plastyczny naszej uczennicy WERONIKI SKURAK z klasy V b, która brała udział w Wojewódzkim konkursie plastycznym na "Najładniejszą ozdobę Świąteczną". W konkursie wzięło udział aż 196 osób. Tym bardziej cieszy nas II miejsce naszej uczennicy. Opiekunem była p. Karolina Kowol. Młodej artystce gratulujemy!

 
Podsumowanie akcji charytatywnych

W grudniu 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Szlachetna Paczka”

oraz „Dzieci...Dzieciom...”. Zebrane dary przekazaliśmy potrzebującej rodzinie

 oraz dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach oraz z Powiatowej Placówki

Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śl.

 Za dobre serce i pomoc serdecznie

 dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom Smile

 
„JESTEŚMY AKTYWNI”

Nasza szkoła w okresie od stycznia do czerwca 2015 r. uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego pod hasłem „Aktywna szkoła – Aktywny uczeń”.

Celem konkursu było spopularyzowanie podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie wykonaliśmy 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu. W ramach konkursu zorganizowaliśmy „Dzień ruchu w szkole”- były ćwiczenia ruchowe podczas przerw śródlekcyjnych, na długich przerwach odbywała się „zumba” na sali gimanstycznej, a pod koniec dnia dzieci uczestniczyły w  marszobiegu.

Zaaranżowane zostało również spotkanie z doktorem Michałem Hajdukiem, który przeprowadził konwersatorium na temat: „Nieprawidłowe odżywianie, rozwój, zaburzenia stanu zdrowia”. Zwrócono szczególną uwagę na takie zagadnienia jak otyłość, anoreksja, bulimia, zasady zdrowego odżywiania, a także podkreślono ważność aktywności fizycznej. Pan doktor przestrzegał uczniów przed skutkami różnych chorób. Spotkanie cieszyło się ogromnym powodzeniem, a słuchacze zadawali mnóstwo pytań dotyczących tematu.

Dla rodziców odbyło się spotkanie z Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej mgr Teresą Jakubiak, która przybliżyła temat „Zdrowie i kondycja dziecka. Niedostosowanie społeczne, izolacja, agresja”.

Przeprowadzono także spotkanie uczniów z panem Mateuszem Kurcem, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, sportowcem, nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem szkółki piłkarskiej. Nasz gość przybliżył uczniom temat bezpieczeństwa w sporcie. Zachęcał do aktywnego trybu życia, udziału w różnych formach zajęć fizycznych.

Jako szkoła spełniliśmy wszystkie wymagania i otrzymaliśmy tytuł „Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń”. Zrealizowane zadania przybliżyły uczniom zagadnienia z zakresu aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.

 
Wizyta naszych gości ze Słowacji

W dniach 17-19 września gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkoły w Presovie na Słowacji. W środę uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które prowadził pedagog szkolny pan Jarosław Musiolik. W czwartek grupa uczniów i nauczycieli wyjechała na wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu oraz zwiedziła największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego.

Dziękujemy państwu Dolnik, Dudek, Gasztold, Kocuper, Krypczyk, Kryst, Marcol, Nagrodzkim, Sitek oraz Strzałkowskim za ugoszczenie i opiekę nad dziećmi.

                                      

 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO MIŚ MOICH MARZEŃ

 Spośród 51 prac które nadeszły na konkurs plastyczny pt. „Miś moich marzeń” jury w składzie pani Tatiana Nowak- nauczyciel plastyki/techniki, pani Katarzyna Rybka Kocuper- nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz pani Maria Karwot- Pysz- wychowawca świetlicy wybrało najlepsze.  
Lista laureatów:
 
W kategorii klas I :  I miejsce: Marta Widera kl. I a                          
                           II miejsce: Emilia Waga kl. I b
                          
                          
III miejsce: Adam Zawiasa kl. I a
 
Wyróżnienia:                                 
·         Julia Rykier kl. I a
·         Bartosz Pawliczek kl. I b
·         Andżelika Koczy kl. I b
·         Jakub Brachman kl. I c
·         Paulina Szypuła kl. I b
·         Antosia Kłosok kl. I c
·         Patrycja Wolny kl. I b
  

W kategorii klas II:   I miejsce: Paweł Kotula kl. II b
                            II miejsce: Adrian Kabut kl. II b
      
                           
III miejsce: Sandra Rduch kl. II b
 
Wyróżnienia:
·         Julia Kraski kl. II b
·         Nicola Bugiel kl. II b
·         Jakub Kufieta kl. II a
·         Iga Gruszka kl. II b
·         Oliwia Koch kl. II SP2 Marklowice
·         Maciej Klaja kl. II SP2 Marklowice
·         Oliwia Oleś kl. II b
  

W kategorii klas III:   I miejsce : Monika Trybuś kl. IIIb                            
                            
II miejsce: Wiktoria Rduch kl. IIIa
                             III miejsce: Marta Strzałkowska kl. III SP 2 
 Wyróżnienia:
·        
Radek Wawryk kl. III b
·        
Wiktoria Rosa kl. III b
·        
Zuzanna Szuścik kl. III a
·        
Weronika Skurak kl. III a
·        
Natalia Szkatuła kl. III a
·        
Maja Francuz kl. III a
·         Karolina Kucharczyk kl. III a
  

Laureatom Serdecznie GRATULUJEMY!
Koordynator konkursu: Pani Teresa Wrona oraz pani Sabina Durczok- wychowawcy świetlicy szkolnej.
 

 

 
Sukcesy w konkursie plastycznym !
Kolejne sukcesy plastyczne naszych wychowanków, którzy brali udział
w Powiatowym konkursie Plastycznym pt. " Legenda o powstaniu Europy"
 

I miejsce - Kamil Firut i Kacper Żeliszczak kl. II
III miejsce - Lilianna Nowak i Wiktoria Rosa kl. III
wyróznienie - Lilianna Nowak  kl. III
 
Opiekunem dzieci była p. Dorota Muczyń.
Młodym artystom gratulujemy!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 8
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting