Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach
Konkurs „Mam Talent”

Dnia 21 marca 2018r  w SP1 Marklowice  odbył się  konkurs  „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Jury oceniło  9 występów (śpiew, taniec i kabaret ). Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, poprawność językowa, choreografia i aranżacja muzyczna.

Zwycięzcy:

I miejsce – Patrycja Piechoczek - śpiew

I miejsce- Emilia i Julia Karwot, Paulina Szypuła, Patrycja Wolny- taniec

II miejsce- Kinga Skupień- taniec

III miejsce- Jakub Kufieta, Paweł Oma- kabaret

III miejsce –Emilia Komraus, Anna Wróbel, Nikola Irzyk- taniec

Uczestnicy konkursu otrzymali  upominki  za udział w konkursie oraz nagrody za  zdobycie  trzech pierwszych miejsc, które zostały ufundowane przez Gminę Marklowice. Gratulujemy! Smile

 
V Powiatowy Konkurs Matematyczny
15 marca w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3. Organizatorem konkursu był PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach. Przewodniczącą komisji była p. Małgorzata Konsek – przedstawiciel PODN. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Tymoteusz Jeremiasz – SP nr 8 Wodzisław Śl.

II miejsce – Maciej Galas – SP nr 8 Wodzisław Śl.

III miejsce – Łukasz Stawarski – SP nr 4 Wodzisław Śl.

IV miejsce – Eryk Zozworek – SP nr 1 Marklowice

V miejsce – Jakub Piechaczek – ZSP Połomia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce Smile

 
Audycja umuzykalniająca
W poniedziałek 12 marca uczniowie klas 1-4 wzięli udział w audycji umuzykalniającej po hasłem "Tańce obce".
 
Gminny Konkurs Matematyczny

W środę 7 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3 szkół podstawowych Gminy Marklowice. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - ERYK ZOZWOREK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

II miejsce -  SZYMON CZAPLA kl. 3 - SP2 Marklowice

III miejsce - MIŁOSZ MUSIOLIK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

SERDECZNIE GRATULUJEMY Smile

 
Bal przebierańców
26 stycznia najmłodsi uczniowie szkoły zakończyli pierwszy semestr zabawą taneczną podczas zorganizowanego specjalnie dla nich balu przebierańców. Wszyscy przygotowali przepiękne, barwne i bardzo ciekawe stroje, a pomysłowość dzieci nie zna granic. Podczas zabawy był także poczęstunek ufundowany przez rodziców uczniów. Serdecznie dziękujemy!
 
Audycja umuzykalniająca
4 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji umuzykalniającej pod hasłem "Koncert noworoczny". Uczniowie wysłuchali utwory o tematyce świątecznej. Usłyszeli  brzmienie takich instrumentów jak skrzypce, saksofon. Niektórzy mieli okazję towarzyszyć muzykom grą na instrumentach.
 
Święta tuż tuż...

22 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Jasełkach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Podczas spotkania dyrektor szkoły wręczył nagrody laureatom wielu konkursów: religijnego, języka angielskiego, szachowego oraz konkursu na najbardziej życzliwą osobę w klasie.

WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZINOM ŻYCZYMY

RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 
Kiermasz świąteczny
Święta zbliżają się wielkimi krokami.  Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię  świąt uczestnicząc w  kiermaszu zorganizowanym 13 grudnia 2017r. w naszej szkole.   Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje: aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki i  choinki. Znalazły się także pachnące i pięknie ozdobione pierniki wykonane przez rodziców.  

           Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w  tegorocznym kiermaszu.

 
Mikołaj w szkole
5 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Słodkie upominki ufundowała Gmina Marklowice. Dziękujemy!
 
„Eksperci programowania” – projekt

W listopadzie 2017 nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli udział w projekcie „Eksperci programowania w podregionie rybnickim”. Projektem objęci będą nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie klas młodszych. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego naszej placówki. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem odpowiednich programów, maty edukacyjnej i klocków. Zaproponowane zabawy rozwiną w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. 

 

 
Pasowanie na czytelnika
23 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Z tajemnicami tego miejsca zapoznał ich pan Marek - nasz szkolny bibliotekarz. Od tego dnia każdy pierwszoklasista może już wypożyczać dla siebie ulubione bajki.
 
"Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?"

W dniu 24.10.2017 r. odbyło się spotkanie z rodzicami naszych uczniów pt. "Jak efektywnie wspomagać dzieci w nauce?". Prelekcje na temat efektywnej nauki oraz wspomagania dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wygłosili pedagog szkolny Jarosław Musiolik oraz psycholog szkolny Martyna Jezusek-Stopa. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy Smile

 
Warsztaty rękodzieła artystycznego
 23 października  2017 r. odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego w Szkole Podstawowej nr1 w  Marklowicach pod hasłem: „ Skarpetkowe zwierzęta” .  Prowadząca warsztaty p. Katarzyna  Krypczyk rozwijała twórczą swobodę uczniów, a wychowawcy świetlicy  służyli dzieciom swoją pomocą, nie wyręczając ich. W zajęciach uczestniczyło 25  dzieci, była to grupa świetlicowa  złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Zakupione zostały  materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie i zastosowanie  nowych technik mieszanych.  Dzieci  stworzyły „coś z niczego”. Działania te umożliwiły  pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinięcie sprawności manualnej. Twórczość uczniów naszej szkoły  okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, bardzo  wartościowa pod względem estetycznym.  Dzieci wykonały zabawki, takie jak: króliki i  koty.

.

Bardzo dziękujemy pani Kasi za poprowadzenie warsztatów.

 
Spektakl ekologiczny

25 października uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w programie pod tytułem „Jeden mamy świat”. Spotkanie to odbyło się w ramach edukacji ekologicznej i było formą przekazania dzieciom informacji o konieczności dbania o naszą Ziemię dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 
Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski, aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowił na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej  przyznać i wręczyć naszym nauczycielom Oskary. Nasi nauczyciele typowani byli w dziesięciu specjalnych kategoriach.

Kategorie  :

1. PROSTE ZADANKO  

2. MIKROFON ROKU 

3.PŁONĄCA STRZAŁA

4.SOKOLE OKO  

5.ZŁOTA  KATARYNKA

6. ZŁOTA PIŁA

7. ZŁOTY PAZUREK

8. ZŁOTY SŁOWIK

9. ZAKRĘCONA FATAMORGANA

10. HONOROWY OSKAR

Nauczycielom, którzy otrzymali wyróżnienie gratulujemy.

W podziękowaniu, za pracę i wskazywanie nam właściwej drogi życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły.

Z podziękowaniem – Samorząd Uczniowski

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting