100-lecie Odzyskania Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwszą przygotowali uczniowie klas pierwszych i drugich, a drugą uczniowie klas czwartych i piątych. Podniosłość rocznicy uczczono wierszami o ojczyźnie i pieśniami patriotycznymi. Punktem wspólnym uroczystości było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego punktualnie o godz. 11.11 w ramach inicjatywy "Rekord dla Niepodległej". Po zakończonej akademii uczniowie wraz z wychowawcami i dyrekcją wykonali pamiątkowe zdjęcie, dla którego tłem była flaga, wykonana przez uczniów techniką origami. Całość składała się z ponad 24 tysięcy  papierowych serduszek. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w wielu zmaganiach, zdobywali nagrody, a przy okazji poszerzali swoją wiedzę na temat Piłsudzkiego i Dmowskiego.

Odbyły się konkursy:

1) konkurs plastyczny "My ją tworzymy"

2) konkurs sportowy "100 rzutów na stulecie"

3) konkurs literacki dla gimnazjalistów "100 słów na stulecie"

4) konkurs dla uczniów klas VI-VIII "Polka i Polak na 100%"

Cała społeczność szkoły, uczciła i podkreśliła ten wyjątkowy dzień galowym strojem ozdobionym kotylionem w biało - czerwonych barwach. Cały listopad uczniowie klas młodszych uczestniczyć będą w lekcjach o tematyce historycznej,  przygotowanych przez uczniów klas ósmych. Starsi uczniowie odbędą spotkania zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Marklowic. Odwiedzimy też miejsca pamięci Narodowej na terenie Marklowic, zapalając  znicze i składając  symbolicznie  kwiaty. Koordynatorami uroczystości były: p. R. Matsili i p. M. Zawiasa. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Gratulujemy zwycięzcom!
 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting