Światowy Dzień Wody

22 marca w budynku gimnazjum odbyły się obchody Światowego Dnia Wody z udziałem klas VI-VIII szkoły podstawowej. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu oraz jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek zasobów wody pitnej. Uczniowie podczas 2-godzinnych zmagań wzięli udział w wielu konkursach, quizach oraz testach wiedzy na temat wody. Do naszych działań włączyła się również Rada Rodziców, która ufundowała dla każdego dziecka w szkole symboliczną buteleczkę wody. Fundatorami nagród w konkursach o wodzie był Urząd Gminy Marklowice oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl.