Tydzień Ziemi

 

W dniach 6-10 maja, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole odbyło się kilka przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, rozwijających zainteresowania przyrodnicze, promujących zdrowy styl życia. Podczas kolorowego Tygodnia Ziemi uczniowie ubierali się na niebiesko, żółto, zielono oraz przynosili drugie śniadania z owocami i warzywami. Uczniowie klas I-V przygotowali Drzewo Życzeń z własnymi pomysłami dotyczącymi poprawy stanu środowiska. Uczniowie klas szóstych przygotowali plakaty o tematyce dotyczącej ochrony zagrożonych gatunków zwierząt, odnawialnych źródeł energii, globalnych skutków zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z leśnikiem, p. Dominikiem Magierą, który opowiedział na czym polega praca leśnika, jak dba się o las, jakie zwierzęta spotkamy w naszych lasach.

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting