Kilka wspaniałych chwil w Wiśle

 

W dniach 25 – 29 czerwca grupa uczniów klas 1-3 naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała na obozie rekreacyjno – integracyjnym w Wiśle. Obóz ten odbył się w ramach projektu „PRZYJAZNE SPOTKANIA DLA DUCHA I CIAŁA” realizowanego poprzez udział w Programie Operacyjnym Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE. Kierownikiem obozu był dyrektor szkoły Bogdan Szczotok. Opiekunami, a jednocześnie autorami organizowanych zajęć byli: koordynator p. Wioleta Dudziak – Radecka, p. Katarzyna Czerwińska, p. Barbara Szulik, p. Karolina Kowol oraz p. Marcin Suchecki. Naszymi partnerami byli uczniowie oraz nauczyciele ze Stonavy. Podczas pobytu w Wiśle dzieci uczestniczyły w zajęciach z zakresu arterapii, gimnastyki ciała i umysłu, zajęciach rekreacyjnych, integracyjnych i sportowych. Efektem wspólnych zajęć grupowych była przede wszystkim integracja poprzez zabawę, ale także wiele pięknych prac wykonanych różnymi ciekawymi technikami. Zajęcia w grupach to jednak nie wszystko.

Każdego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, które wspaniale wypełniały każdy dzień pobytu na obozie. Dużym przeżyciem był udział w czterogodzinnej pieszej wędrówce Doliną Białej Wisełki wraz z przewodnikiem. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale i zadowoleni z tego, że podołali wyzwaniu. Spacer w kierunku skoczni zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem z Apoloniuszem Tajnerem i Adamem Małyszem. To była dla wszystkich prawdziwa niespodzianka! Niedzielne popołudnie to przejażdżka ciuchcią połączona ze zwiedzaniem Wisły i okolic. Dla naszych obozowiczów atrakcją był niewątpliwie pobyt w Hotelu Gołębiewski, który wiązał się z dobrą zabawą i korzystaniem z wodnych atrakcji. Uśmiechu na twarzach dzieci nie brakowało! Jeszcze przed wyjazdem do Marklowic wszyscy wzięli udział w wyjeździe kolejką na skocznię w Malince. Obóz to także wiele miłych chwil spędzonych w samym ośrodku bądź na terenie, który go otaczał. Każda chwila była zaplanowana i spędzona aktywnie. Dzieci nabyły wiele nowych umiejętności. Wieczorne spotkania to ognisko, zabawy integracyjne, dyskoteka, konkursy, zabawy i wieczór karaoke, podczas którego chętni mogli zaśpiewać swoją ulubioną piosenką. Pobyt w Wiśle zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem, na którym wszyscy ubrani byli w czerwone koszulki i czapeczki. Dodatkowo uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą przygodę w Wiśle! Przed nami we wrześniu warsztaty kulinarne oraz w październiku spotkanie integracyjne będące podsumowaniem wspólnych działań. Zapraszamy do galerii!   

 

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting