KULINÁŘSKÉ DÍLNY

   Koordinátorem tohoto  zajímavého integračního setkání byla paní Wioleta Dudziak – Radecka. Na přípravě setkání se podíleli také: p. Dorota Muczyń, p. Ewa Koniusz, p. Katarzyna Czerwińska, p. Karolina Kowol, p. Marcin Suchecki a také skupina učitelů z České Republiky. Kulinářských dílen se zůčastnili žáci nižších ročníků naší školy, skupina žáků ze Stonavy a členové souboru „Dziecka ze Stonawy”. Úkolem každé třídy byla příprava libovolného pokrmu propagujícího zdravý životní styl. 

Děti si pečlivě vybraly suroviny dle receptu a pak společně připravily:

Třída II a – džusy naši babičky

Třída II b – ovocné a zeleninové saláty z naší zahrádky

Třída III a – slezské klobásky ve zdravém kolektivu

Třída III b – slezské rohlíčky s marmeládou

Skupina  ze Stonavy – stonavští  ježci (jednohubky na zelí)

Na všechny aktivity dohlíželi učitelé. Svou pomoc nabídly i maminky naších žáků. Velice rádi jsme využili jejích kuchařských dovedností. Všem kulinářským experimentům přihlížel medvídek – maskot našeho projektu. Na konec se uskutečnila prezentace připravených pokrmů. Žáci prezentovali suroviny, kuchyňské náčiní a také způsob přípravy. Pak následovala degustace pokrmů. Děti ochutnávaly pokrmy s velkým nadšením a jejích názory na saláty, džusy, klobásy, rohlíčky a jednohubky byly pozitivní. Všem velmi chutnalo! Po náročné práci a degustaci nastal čas na sportovní aktivity. Žáci se zúčastnili mezinárodních sportovních závodů. Pohyb je nejlepší formou dětských her. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě kulinářských dílen.

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting