Podsumowaliśmy współpracę ze Stonavą

 

We wtorek 19 października odbyło się oficjalne podsumowanie projektu „Przyjazne spotkania dla ducha i ciała”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013, a współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa – motto programu: „PRZEKRACZAMY GRANICE”. Część oficjalna odbyła się w auli Gimnazjum w Marklowicach. Spotkanie prowadziły koordynatorki projektu: p. Wioleta Dudziak – Radecka i p. Dana Heczkova. 

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędów Gmin z Marklowic i Stonavy - starosta Stonavy pan Andrzej Faber, dyrektor GZOPO w Marklowicach pani Jolanta Tomaszewska, przewodniczący PZKO w Stonavie Pan Żabiński, przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły oraz dyrektorzy współpracujących placówek. Na widowni byli także uczniowie klas 2-3 naszej szkoły oraz dzieci ze Stonavy wraz z wychowawcami. Cześć oficjalna to przypomnienie poszczególnych działań zrealizowanych w ramach projektu. Wspomnienia dotyczące związanych z nimi przeżyć zaprezentowali sami uczniowie. Zebrani goście mogli zobaczyć również prezentację multimedialną dokumentującą zrealizowane działania. Podczas części oficjalnej ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowych duch”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali bardzo cenne nagrody. Dyrektor p. Bogdan Szczotok wręczył podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Druga część spotkania odbyła się na hali sportowej przy SP1 w Marklowicach. Po słodkim poczęstunku dzieci wzięły udział w festynie integracyjnym. Wychowawcy przygotowali dla nich wiele ciekawych zabaw z wykorzystaniem tunelu i chusty. Nie zabrakło działalności plastycznej – malowanie palcami oraz zabawy polegającej na dmuchaniu baniek mydlanych. Wiele emocji dostarczyły zabawy sportowe  oraz turniej piłki nożnej. Uwieńczeniem rywalizacji sportowej był poczęstunek przygotowany dla gości i dzieci – przepyszna kiełbaska z żurkiem. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia z udziałem wszystkich dzieci, jak również upominków: broszura informacyjna na temat realizacji projektu, pamiątkowy dyplom, brelok. Atmosfera podczas festynu była niezwykle ciepła i miła. Obie strony wyraziły nadzieję na dalszą współpracę. 

Zapraszamy do galerii!

 

 

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting