Z wizytą w czeskim Cieszynie

Szkoła Podstawowa nr 1 rozpoczęła realizację II edycji programu INTERREG III A. 16 kwietnia najmłodsi uczniowie szkoły wyjechali na wycieczkę do czeskiego Cieszyna, gdzie spotkali swoich przyjaciół ze Stonavy. Tam wspólnie mieli okazję zwiedzić TEATR LALEK „BAJKA”, który specjalnie na tę okazję przygotował przedstawienie pt. „Czarodziejska przygoda”. Zabawa była przednia! 

Wszystkie dzieci wyraźnie pokazały, że losy bohaterów nie są im obojętne i żywo reagowały na ich kolejne przygody. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach, podczas których aktorzy wspaniale opowiadali o tym, jak powstają lalki i w jaki sposób każdy z nich się nimi posługuje podczas występu. Jak zwykle całej przygodzie towarzyszyła czeska telewizja, której jeden z naszych uczniów udzielił ciekawego wywiadu. Prócz wizyty w teatrze, uczniowie mieli okazję zwiedzić zarówno rynek w czeskim Cieszynie, jak i ciekawe miejsca w Cieszynie po stronie polskiej – basztę, studnię Trzech Braci. Niewątpliwie, dużą atrakcją było dla wszystkich uczestników wycieczki przejście przez granicę. Wyjazd do czeskiego Cieszyna to jedno z kilku działań, jakie zostały zaplanowane podczas dalszej współpracy ze Stonavą. Koordynatorem wyjazdu była p. Wioleta Dudziak – Radecka.  Zrealizowane działanie współfinansowane jest w 75 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy INTERREG III A Czechy – Polska oraz w 25 % ze środków budżetu państwa. ZAPRASZAMY DO GALERII !!!

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting