Gościliśmy grupę ze Stonavy

2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 gościła nauczycieli oraz uczniów wraz z rodzicami ze Stonavy. Spotkanie to odbyło się w ramach II edycji programu INTERREG III A, realizowanego po hasłem „Marklowice – Stonava – świat dziecięcej fantazji i zabawy”. Koordynatorem spotkania była p. Wioleta Dudziak – Radecka. Podczas wizyty naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kółka tanecznego, prowadzonego przez p. Katarzynę Czerwińską oraz członkowie zespołu muzycznego „Bąbel Singers” wraz z opiekunem p. Jarosławem Musiolikiem. Celem spotkania była wspólna polsko – czeska zabawa podczas warsztatów tanecznych i muzycznych. 

Zajęcia prowadziły p. Sabina Borkowska i p. Ewa Skupień. Podczas spotkania wszystkie dzieci miały okazję poznać nowe układy taneczne oraz uczestniczyć w ćwiczeniach emisji głosu. 2 czerwca rozpoczęły się DNI MARKLOWIC, dlatego też grupa ze Stonavy wspólnie z marklowiczanami wzięła udział w corocznym korowodzie przebierańców. Nie zabrakło także występu czeskich dzieci na marklowickiej scenie. Dzień ten był kolejną okazją ku temu, by wspólnie uczestniczyć w dobrej zabawie i lepiej się poznać przed kolejnym działaniem, jakim jest wyjazd na obóz artystyczny w Wiśle.  Zrealizowane działanie współfinansowane jest w 75 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy INTERREG III A Czechy – Polska oraz w 25 % ze środków budżetu państwa. ZAPRASZAMY DO GALERII !!!

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting