Nasi goście

W dniach 15-19 października nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół Programu Comenius. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem gości z całą społecznością naszej szkoły.  Uczniowie pod opieką pani mgr Ewy Skupień odśpiewali hymn projektu. Pani mgr Tatiana Nowak wraz z uczniami przygotowała wyjątkowy pokaz mody inspirowany krajami partnerskimi. Stroje i oryginalne nakrycia głowy wykonane zostały z odpadów, gdyż jednym z celów projektu jest edukacja ekologiczna. Po oficjalnej części nasi goście zwiedzili szkołę, obserwowali zajęcia lekcyjne. Dla uczniów przygotowano zajęcia integracyjne, które prowadziła pani mgr Mirela Szymczak. Poza naszą placówką partnerzy zwiedzili Publiczne Przedszkole w Marklowicach oraz uczestniczyli w spotkaniu z władzami naszej Gminy.

W ramach poznawania kultury i historii krajów partnerskich zwiedziliśmy Kraków oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.

Kolejny dzień wizyty upłynął w Rezerwacie Żubrowisko w Jankowicach. Mogliśmy poznać historię żubrów na ziemiach polskich. Pod opieką pracownika nadleśnictwa odbyliśmy pieszą wycieczkę, podczas której dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje las.

Wizyta Comeniusa okazała się  wspaniałą lekcją doskonalenia umiejętności językowych  dla naszych uczniów i nauczycieli.  Partnerzy z Austrii, Hiszpanii, Irlandii
i Estonii wyjechali bardzo zadowoleni,  pod wrażeniem  polskiej gościnności.

Więcej możecie zobaczyć na stronie projektu.