„JESTEŚMY AKTYWNI”

Nasza szkoła w okresie od stycznia do czerwca 2015 r. uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego pod hasłem „Aktywna szkoła – Aktywny uczeń”.

Celem konkursu było spopularyzowanie podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie wykonaliśmy 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu. W ramach konkursu zorganizowaliśmy „Dzień ruchu w szkole”- były ćwiczenia ruchowe podczas przerw śródlekcyjnych, na długich przerwach odbywała się „zumba” na sali gimanstycznej, a pod koniec dnia dzieci uczestniczyły w  marszobiegu.

Zaaranżowane zostało również spotkanie z doktorem Michałem Hajdukiem, który przeprowadził konwersatorium na temat: „Nieprawidłowe odżywianie, rozwój, zaburzenia stanu zdrowia”. Zwrócono szczególną uwagę na takie zagadnienia jak otyłość, anoreksja, bulimia, zasady zdrowego odżywiania, a także podkreślono ważność aktywności fizycznej. Pan doktor przestrzegał uczniów przed skutkami różnych chorób. Spotkanie cieszyło się ogromnym powodzeniem, a słuchacze zadawali mnóstwo pytań dotyczących tematu.

Dla rodziców odbyło się spotkanie z Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej mgr Teresą Jakubiak, która przybliżyła temat „Zdrowie i kondycja dziecka. Niedostosowanie społeczne, izolacja, agresja”.

Przeprowadzono także spotkanie uczniów z panem Mateuszem Kurcem, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, sportowcem, nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem szkółki piłkarskiej. Nasz gość przybliżył uczniom temat bezpieczeństwa w sporcie. Zachęcał do aktywnego trybu życia, udziału w różnych formach zajęć fizycznych.

Jako szkoła spełniliśmy wszystkie wymagania i otrzymaliśmy tytuł „Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń”. Zrealizowane zadania przybliżyły uczniom zagadnienia z zakresu aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.