„Z matematyką za pan brat”
           W roku 2015/2016 jednym z czterech kierunków polityki oświatowej państwa jest edukacja matematyczna. Działania naszej szkoły od lat wpisują się w ten priorytet, począwszy od czynnościowego nauczania matematyki w klasach młodszych po organizację konkursów matematycznych dla poszczególnych etapów edukacyjnych.

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. Jest on  adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Główna idea konkursu, to sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. W tym roku w konkursie jak zwykle wzięła udział spora grupa uczniów naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 Od trzech lat w naszej szkole gościmy najlepszych matematyków z klas drugich i trzecich powiatu wodzisławskiego na Powiatowym Konkursie Matematycznym. W tym roku, po raz kolejny uczeń naszej szkoły zajął miejsce na podium, a tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.  Był to Piotr Lubszczyk z klasy III a, przygotowywany przez panią Jolantę Tomiczek. Piotr, zapalony szachista i uzdolniony matematyk, pokonał 21 uczestników Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobywając maksymalną liczbę punktów, co dało mu I miejsce w województwie śląskim.

 Etap powiatowy poprzedzony  jest w każdej gminie  konkursem gminnym, który również odbywa się w naszej szkole. W tym roku wzięło w nim udział  21 najlepszych matematyków klas drugich i trzecich ze szkół marklowickich.  W Gminnym Konkursie Matematycznym na podium stanęli:

I miejsce – Piotr Lubszczyk, SP 1 klasa III a

II miejsce Jakub Granieczny, SP 1 klasa III b

III miejsce Mateusz Szuścik, SP 1  klasa III a.

 

 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting