23 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Gminy Marklowice i Szkołę Podstawową nr 1  w Marklowicach. Nad całością czuwała Wioleta Dudziak-Radecka. Głównymi celami konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyzwalanie ich twórczej aktywności. Etap powiatowy został poprzedzony etapami szkolnymi i gminnymi. W efekcie do etapu powiatowego swój udział zgłosiło osiem gmin powiatu wodzisławskiego. Uczniowie mieli do wykonania w ciągu godziny 16 zadań o różnym stopniu trudności. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki o czym świadczy fakt konieczności dwóch dogrywek, które wyłoniły najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez PODN Wodzisław Śląski oraz poczęstunek i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Najlepsi natomiast zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!