Wycieczka do Śląskiego Planetarium w Chorzowie.
28 marca 2017r. uczniowie klas IIa, IIb, IIc wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Śląskiego Planetarium w Chorzowie. Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu astronomii. Ogromne wrażenie na uczniach wywarło ,,serce” Planetarium Śląskiego, czyli ważący ponad dwie tony potężny projektor, który odtwarza wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze. Ekranem projekcji jest największa w kraju kopuła o średnicy 23 metrów. Sama widownia może tam pomieścić 400 osób. Właśnie tam klasy uczestniczyły w dwugodzinnym seansie pt. „Królestwo planet”. Autor seansu oprowadził uczniów po nocnym niebie i zwrócił ich uwagę na to, co umyka na co dzień ich uwadze. Po seansie uczniowie posiedli wiedzę na temat orientacji na sferze niebieskiej, gwiazd i gwiazdozbiorów, Układu Słonecznego i jego składników.
 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting