Skład Rady Samorządu Uczniowskiego

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

którzy  razem uczą się, działają…

Żeby jeden drugiego nie krzywdził,

nie przeszkadzał, nie dokuczał….

Żeby świadczył przysługi, pomagał,

opiekował się, pilnował porządku

i praworządności…”

Janusz Korczak

Kadencja poprzedniej Rady SU  zakończyła się  z końcem roku szkolnego 2016/2017, dlatego  w demokratycznych wyborach wybraliśmy nowy Samorząd,  który będzie godnie reprezentować całą społeczność uczniowską SP1 Marklowice.

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego SP1 w roku szkolnym 2017/2018  jest  następujący:

PRZEWODNICZĄCY                               -    Mateusz Orłowski

ZASTĘPCY  PRZEWODNICZĄCEGO    -  Wojtek Skupień

- Gawlina Kinga

- Iga Gruszka

Zostały  wyłonione sekcje, którym przydzielono zadania:

sekcja dyskotekowa- odpowiedzialna za przygotowanie dyskotek szkolnych, oraz informowanie uczniów o ważnych wydarzeniach z życia naszej szkoły.

sekcja plastyczna- odpowiedzialna za szatę graficzną gazetek oraz przygotowanie prac wymagających zdolności plastycznych i manualnych.

sekcja porządkowa- odpowiedzialna za dyżury uczniowskie w korytarzu szklanym.

sekcja techniczna- odpowiedzialna za sprzęt szkolny używany podczas dyskotek i innych imprez organizowanych przez SU.