Warsztaty rękodzieła artystycznego
 23 października  2017 r. odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego w Szkole Podstawowej nr1 w  Marklowicach pod hasłem: „ Skarpetkowe zwierzęta” .  Prowadząca warsztaty p. Katarzyna  Krypczyk rozwijała twórczą swobodę uczniów, a wychowawcy świetlicy  służyli dzieciom swoją pomocą, nie wyręczając ich. W zajęciach uczestniczyło 25  dzieci, była to grupa świetlicowa  złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Zakupione zostały  materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie i zastosowanie  nowych technik mieszanych.  Dzieci  stworzyły „coś z niczego”. Działania te umożliwiły  pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinięcie sprawności manualnej. Twórczość uczniów naszej szkoły  okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, bardzo  wartościowa pod względem estetycznym.  Dzieci wykonały zabawki, takie jak: króliki i  koty.

.

Bardzo dziękujemy pani Kasi za poprowadzenie warsztatów.