SUKCESY NARCIARZY UMKS MARKLOWICE NA MISTRZOSTWACH POLSKI
Mamy srebro i 3 brązy Od 16 do 18 lutego na trasach ,,Siwej Doliny”, w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy UMKS Marklowice wysoko zaprezentowali się i zapunktowali jako drużyna. Dwukrotnie brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski w kategorii junior E zdobył Kamil Winkler. W tej samej kategorii wiekowej, w grupie dziewcząt, brązową medalistką została Karolina Chrószcz. Juniorzy E w składzie Kamil Winkler, Jakub Tomecki, Artur Baczyński, Kamil Antończyk i Jakub Matusik wywalczyli w sztafetach srebrny medal Mistrzostw Polski. Artur Baczyński uplasował się na 6 i 7 miejscu  w biegach indywidualnych, Lilianna Nowak ukończyła bieg na 7 pozycji, Kamil Antończyk na 10 miejscu. Są to bardzo wysokie wyniki i z roku na rok jest widoczny postęp. Młodzi zawodnicy zaczynają zbliżać się do czołowych miejsc z coraz to mniejszymi stratami. Obecnie narciarze finalizują starty w Śląsko – Beskidzkiej Lidze Grupy Azoty, gdzie Artur Baczyński jest numerem 1. Trenerem prowadzącym młodych narciarzy jest Weronika Kocoń.
 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting