MYŚLOGRAFIA

Myślografia  uczy, bawi, rozwija kreatywność i poszerza horyzonty uczniów.  Dlaczego warto twórczo gryzmolić? Poza tym, że uczniowie  rozwijają wyobraźnię,  poszerzają  słownictwo oraz  zdolności manualne, to  przede wszystkim jednak ciężko pracują, choć zdaje się, że jest wprost przeciwnie. Nasze majowe spotkanie z MYŚLOGRAFIĄ było  skupione wokół trzech zagadnień: postacie, zwierzęta i przedmioty. Dzieci  uruchomiły  drzemiące w  nich pokłady wyobraźni i zaprezentowały swoje  umiejętności graficzne. Podczas warsztatów  wszystkie dzieci  jednogłośnie stwierdziły iż, chcą następne spotkanie z myślografii. Nic nie pozostaje nam   -  jak tylko zorganizować następne spotkanie i zachęcać ich do codziennego rysowania  z instrukcją. Do zobaczenia w czerwcu !!

MYŚLOGRAFIA

Wielu uczniów broni się przed rysowaniem, twierdząc że nie potrafią . Jest to nieprawda, każdy uczeń potrafi rysować i ma swój niepowtarzalny styl, musi jednak spróbować. Dla tych co uważają , że nie potrafią rysować jak i dla tych o artystycznym zacięciu odbyły się 18.04.2018r. w naszej szkole warsztaty plastyczne pt.” Myślografia- myślenie wizualne”.  Zajęcia  umożliwiły  uczniom odkrycie  prawdziwej przyjemności z bazgrolenia i przekonały ich, jaka moc drzemie w mazakach i cienkopisach. Dzięki tym warsztatom uczniowie  SP1 Marklowice mogli  tworzyć krok po kroku ramki i wstążki, a  bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogły im rozwijać  kreatywność, talent i wyobraźnię. Drodzy uczniowie jeśli lubicie rysować postacie,  przedmioty czy zwierzęta to kolejne spotkanie z „ Myślografią”  jest dla Was. Do zobaczenia w maju.

Kiermasz świąteczny
Święta zbliżają się wielkimi krokami.  Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię  świąt uczestnicząc w  kiermaszu zorganizowanym 13 grudnia 2017r. w naszej szkole.   Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje: aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki i  choinki. Znalazły się także pachnące i pięknie ozdobione pierniki wykonane przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w  tegorocznym kiermaszu.

Warsztaty rękodzieła artystycznego
 23 października  2017 r. odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego w Szkole Podstawowej nr1 w  Marklowicach pod hasłem: „ Skarpetkowe zwierzęta” .  Prowadząca warsztaty p. Katarzyna  Krypczyk rozwijała twórczą swobodę uczniów, a wychowawcy świetlicy  służyli dzieciom swoją pomocą, nie wyręczając ich. W zajęciach uczestniczyło 25  dzieci, była to grupa świetlicowa  złożona z dziewczyn i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Zakupione zostały  materiały plastyczne i rękodzielnicze, które umożliwiły dzieciom poznanie i zastosowanie  nowych technik mieszanych.  Dzieci  stworzyły „coś z niczego”. Działania te umożliwiły  pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinięcie sprawności manualnej. Twórczość uczniów naszej szkoły  okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, bardzo  wartościowa pod względem estetycznym.  Dzieci wykonały zabawki, takie jak: króliki i  koty.

.

Bardzo dziękujemy pani Kasi za poprowadzenie warsztatów.

Sprzedaż cegiełek na rzecz fundacji „ POMÓŻ I TY”

W październiku  SU zorganizował sprzedaż cegiełek fundacji „ POMÓŻ  I TY”, dzięki ogromnemu  sercu uczniów SP1, udało się sprzedać  wszystkie cegiełki. Zebrane środki   przekazaliśmy na konto  fundacji i tym samym pomogliśmy  17-letniej Oliwii w zakupie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Wszystkim uczniom dziękujemy za pomoc.

<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2