POWT 2007-2013
Polsko – czeskie warsztaty kulinarne

 

7 września w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach projektu „PRZYJAZNE SPOTKANIA DLA DUCHA I CIAŁA”. Projekt ten realizowany jest poprzez udział w Programie Operacyjnym Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE. Koordynatorem spotkania była p. Wioleta Dudziak – Radecka. W działania zaangażowali się także: p. Dorota Muczyń, p. Ewa Koniusz, p. Katarzyna Czerwińska, p. Karolina Kowol, p. Marcin Suchecki oraz grupa nauczycieli z Czech. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II a, b, III a, b naszej szkoły oraz grupa uczniów ze Stonavy. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie wybranej przez siebie potrawy. 

Więcej…
 
Migawki z obozu
 
Pobyt w Wiśle w czeskiej telewizji regionalnej. Aby zobaczyć film kliknij TUTAJ. Zapraszamy! 
 
Kilka wspaniałych chwil w Wiśle

 

W dniach 25 – 29 czerwca grupa uczniów klas 1-3 naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała na obozie rekreacyjno – integracyjnym w Wiśle. Obóz ten odbył się w ramach projektu „PRZYJAZNE SPOTKANIA DLA DUCHA I CIAŁA” realizowanego poprzez udział w Programie Operacyjnym Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE. Kierownikiem obozu był dyrektor szkoły Bogdan Szczotok. Opiekunami, a jednocześnie autorami organizowanych zajęć byli: koordynator p. Wioleta Dudziak – Radecka, p. Katarzyna Czerwińska, p. Barbara Szulik, p. Karolina Kowol oraz p. Marcin Suchecki. Naszymi partnerami byli uczniowie oraz nauczyciele ze Stonavy. Podczas pobytu w Wiśle dzieci uczestniczyły w zajęciach z zakresu arterapii, gimnastyki ciała i umysłu, zajęciach rekreacyjnych, integracyjnych i sportowych. Efektem wspólnych zajęć grupowych była przede wszystkim integracja poprzez zabawę, ale także wiele pięknych prac wykonanych różnymi ciekawymi technikami. Zajęcia w grupach to jednak nie wszystko.

Więcej…
 
Spotkaliśmy się z rodzicami uczestników obozu

 

W piątek 18 czerwca odbyło się zebranie z rodzicami uczniów, którzy zakwalifikowali się do wyjazdu na obóz rekreacyjno – integracyjny w Wiśle. Podczas spotkania, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna, rodzice dowiedzieli się, jak wygląda realizacja projektu w naszej szkole, jak również poznali szczegółowy plan działań zaplanowanych podczas obozu. Zebranie organizacyjne prowadziły: koordynator projektu p. Wioleta Dudziak – Radecka oraz p. Katarzyna Czerwińska. Dziękujemy za przybycie na spotkanie!

 
Festyn Rodzinny w Stonavie

 

 W niedzielę 6 czerwca grupa uczniów pod opieką p. Wiolety Dudziak – Radeckiej i p. Katarzyny Czerwińskiej wzięła udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym w Stonavie przez naszych czeskich partnerów. Spotkanie przepełnione było występami artystycznymi uczniów ze Stonavy i z Marklowic. Tańce, śpiew, gra na instrumentach wprowadziły wszystkich gości w dobry nastrój. Po części artystycznej na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez przedstawicieli PZKO (Polski Związek Kulturalno Oświatowy) w Stonavie. Najmłodsi mieli także możliwość poznania się podczas zabawy na polu golfowym. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za zaproszenie na to niezwykle miłe spotkanie. Zapraszamy do galerii!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 4
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting