Sukcesy !
VI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 marca odbył się VI Powiatowy konkurs języka angielskiego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W kategorii English Challenge dla uczniów VIII SP Alicja Sterańczak (kl. 8c) zdobyła II miejsce, w kategorii Prove Your English dla uczniów klas III gimnazjum Łukasz Pustelnik (kl. 3a) również zdobył II miejsce. Opiekunem uczniów jest pani Justyna Magnor. GRATULUJEMY! Smile

Sukcesy najmłodszych
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Maksymilian Sobik zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym dla klas II-III i będzie reprezentował Gminę Marklowice w konkursie na szczeblu powiatowym. Na co dzień pracuje pod kierunkiem pani Katarzyny Rybka-Kocuper. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy VI b Hanna Konieczny zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 marca w Rydułtowach. Dodatkowo zdobyła nagrodę publiczności. Teraz będzie reprezentowała szkołę w XXI REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE” w  Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy jest pani Halina Winkler. Gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Grafiki Komputerowej

Laureaci konkursu grafiki komputerowej

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VI edycji konkursu „Reklamowa szkoła” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie:

1. Patryk Majtyka – II miejsce w kategorii klas IV-VI
2. Oliwia Skupień – III miejsce w kategorii klas VII-IX.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Smile

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III

11 marca 2019 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył  się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III.  Do zmagań stanęło 16 najlepszych młodych matematyków z całego powiatu wodzisławskiego. Matematycznymi mistrzami okazali się:

I miejsce- Bartosz Kasperuk z SP Krostoszowice

II miejsce- Filip Tolarz z ZSP Nr 1 SP nr 16 w Wodzisławiu Śl. oraz Lena Seemann z SP nr 3 Rydułtowy

III miejsce – Paweł Mrozek z SP w Mszanie

Laureaci dostali bilety przepustki na konkurs wojewódzki z matematyki oraz nagrody ufundowane przez PODN w Wodzisławiu Śl. oraz Gminę Marklowice. Konkurs przygotowała Pani Katarzyna Rybka – Kocuper. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie. Smile

Laureaci szkolnych konkursów polonistycznych

W ostatnim czasie odbyły się na terenie szkoły eliminacje do konkursów polonistycznych dla klas IV –VI. Komisje konkursowe wytypowały następujących uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na poziomie powiatowym:
a) Powiatowy Konkurs Recytatorskim dla klas IV-VI. Laureaci:
1. Julia Pająk z kl. 5b,
2. Hanna Konieczny z kl. 6b
3. Aleksandra Chrószcz z kl. 4a.

b) Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego dla klas IV – VI. Eliminacje wygrały:
1. Martyna Morgała z kl. 6a i Hanna Konieczny z kl. 6b.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów Smile

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z ogromną przyjemną informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum zakwalifikował się uczeń klasy III a Łukasz Pustelnik. Pracuje on pod kierunkiem pani Justyny Magnor. W lutym 2019 r. będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i walczył o tytuł finalisty lub laureata. Gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu. Dyrekcja szkoły Smile

YOU CAN SPEAK ENGLISH 2019

31 stycznia 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. kolejna już czwarta edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. Uczestnicy konkursu zmagali się  z czterema różnymi konkurencjami. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie uczniowie musieli przeprowadzić dwa dialogi, np. w restauracji, u lekarza, itp. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speaker’ami z Wielkiej Brytanii, John’em i Kieron’em. Nasza drużyna w skład której wchodzili Kinga Olejniczak i Łukasz Pustelnik z kl. 3a Gimnazjum zdobyła II miejsce. Gratulujemy ogromnych umiejętności kumunikacyjnych w języku angielskim i kreatywności.

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 30.10.2018r w Spodku w Katowicach odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 minut dla każdego zawodnika. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 1500 zawodników z całej Polski. Naszą szkołę SP1 Marklowice reprezentowało 11 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA KL. IV DZIEWCZYNY ( 78 zawodniczek )

24 miejsce - HANNA OSKWAREK

KATEGORIA KL. IV CHŁOPCY ( 193 zawodników )

29 miejsce - NIKODEM RÓZGA

75 miejsce - ERYK ZOZWOREK

85 miejsce - MIŁOSZ MUSIOLIK

90 miejsce - WIKTOR KUŚ

112 miejsce - KAMIL SKROBOL

KATEGORIA KL. V CHŁOPCY ( 160 zawodników )

56 miejsce - FILIP OSKWAREK

KATEGORIA KL. VI CHŁOPCY ( 100 zawodników )

17 miejsce - MATEUSZ SZUŚCIK

22 miejsce - PIOTR LUBSZCZYK

KATEGORIA KL. VII CHŁOPCY ( 82 zawodników )

9 miejsce - PAWEŁ KOTULA

27 miejsce - REMIGIUSZ WRÓBEL

OSIĄGNIĘCIA JĘZYKOWE NASZYCH UCZNIÓW
26 października 2018r. odbył się V WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  - ENGLISH VOCABULARY GENIUS V. Czwórka naszych uczniów zdobyła czołowe miejsca:

Oliwia Woryna (3aG) – I miejsce

Karolina Chrószcz (7c) –II miejsce

Alicja Sterańczak (8c) i Kinga Olejniczak (3aG)  - III miejsce

CONGRATULATIONS!!! Smile

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 19X br. na Balatonie odbyły się „sztafetowe biegi przełajowe” na szczeblu 1/4  finału wojewódzkiego. Drużyna dziewcząt w składzie: Marysia Badura, Klaudia Bernacka, Zosia Brychcy, Ola Chrószcz, Kinga Skupień, Paulina Zientek ostatecznie zajęła IV miejsce. Gratulacje Smile

Ogólnopolskie Zawody w biegach na nartorolkach w Marklowicach

Pierwszego dnia zawodów 22.09 podczas Ogólnopolskich Spotkań UKS w biegach na nartorolkach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 miejsce w tej samej kategorii Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz ukończyła bieg na 3 miejscu. Artur Baczyński zajął 2 miejsce, Jakub Tomecki 8 i Kamil Winkler 9 miejsce. 14 miejsce zdobyła w kategorii Juniorka C Zuzanna Dudek.
Drugiego dnia zawodów podczas Pucharu Śląska najlepsi okazali się: Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 - Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz – 4 miejsce, Artur Baczyński – 4 miejsce i Kamil Winkler – 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
14 czerwca  w SP 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze w języku angielskim, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich pisali test konkursowy. Poziom przygotowania uczniów był w tym roku naprawdę wysoki. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Maja Cebo z klasy 3c (ex aequo z Alanem Sajnóg z SP 2)

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła Sandra Skupień z klasy 1a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  Smile

Laureaci Powiatowego i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego

Piotr Lubszczyk z klasy 5 a i Artur Fojcik z klasy 4 c uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego  i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego.  Artur zdobył III miejsce w kategorii klas czwartych. Piotr zdobył III miejsce w kategorii klas piątych. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego, koszulki  i  wiele innych nagród takich jak: bony i kupony rabatowe do zrealizowania w sklepie sportowym, restauracji Mc Donald’s, klubie Wrotka, parku linowym „Leśna przygoda” i  bilety do Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXVI Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka w Rydułtowach
W Rydułtowach co roku w ostatni czwartek kwietnia organizowany jest bieg sztafetowy ulicami miasta. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach i odnieśli kolejny sukces biegowy:

W kategorii rocznika 2005 i młodsi

- sztafeta dziewcząt w składzie :Karolina Chrószcz, Hania Czapla, Kaja Dzierżenga i Marysia Badura - I miejsce

- sztafeta chłopców w składzie :Artur Baczyński, Bartek Głowacki, Krystian Czarniecki i Damian Strączek  - I miejsce

W kategorii rocznika 2002 -2004

- sztafeta dziewcząt w składzie: Lilianna Nowak, Karolina Niemiec, Patrycja Wróbel, Marta Witebska - II miejsce