Sukcesy !
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 marca uczniowie klas IV - VI wzięli  udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim.  Co roku w konkursie bierze udział 60 - 70 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.  Artur Fojcik z klasy IV c zajął III miejsce na 22 uczestników. Piotr Lubszczyk z klasy V a zajął III miejsce na 24 uczestników. Emilia Morgała z klasy VI a zajęła 8 miejsce na 24 uczestników.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Konkurs Recytatorski

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów klas 1 i 3. Laureatami zostali:

w kategorii klas I - Oliwia Eliasz kl. 1 a - III miejsce

w kategorii klas III - Maria Konieczny kl. 3 b - II miejsce

Gratulujemy sukcesu! Smile

Gminny Konkurs Ortograficzny

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Laureaci konkursu, którzy reprezentowali naszą szkołę to:

Emilia Goryszewska - II miejsce

Julia Węcławek - wyróżnienie

Maja Cebo - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

V Powiatowy Konkurs Matematyczny
15 marca w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3. Organizatorem konkursu był PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach. Przewodniczącą komisji była p. Małgorzata Konsek – przedstawiciel PODN. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Tymoteusz Jeremiasz – SP nr 8 Wodzisław Śl.

II miejsce – Maciej Galas – SP nr 8 Wodzisław Śl.

III miejsce – Łukasz Stawarski – SP nr 4 Wodzisław Śl.

IV miejsce – Eryk Zozworek – SP nr 1 Marklowice

V miejsce – Jakub Piechaczek – ZSP Połomia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce Smile

Gminny Konkurs Matematyczny

W środę 7 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3 szkół podstawowych Gminy Marklowice. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - ERYK ZOZWOREK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

II miejsce -  SZYMON CZAPLA kl. 3 - SP2 Marklowice

III miejsce - MIŁOSZ MUSIOLIK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

SERDECZNIE GRATULUJEMY Smile

SUKCESY NARCIARZY UMKS MARKLOWICE NA MISTRZOSTWACH POLSKI
Mamy srebro i 3 brązy Od 16 do 18 lutego na trasach ,,Siwej Doliny”, w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy UMKS Marklowice wysoko zaprezentowali się i zapunktowali jako drużyna. Dwukrotnie brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski w kategorii junior E zdobył Kamil Winkler. W tej samej kategorii wiekowej, w grupie dziewcząt, brązową medalistką została Karolina Chrószcz. Juniorzy E w składzie Kamil Winkler, Jakub Tomecki, Artur Baczyński, Kamil Antończyk i Jakub Matusik wywalczyli w sztafetach srebrny medal Mistrzostw Polski. Artur Baczyński uplasował się na 6 i 7 miejscu  w biegach indywidualnych, Lilianna Nowak ukończyła bieg na 7 pozycji, Kamil Antończyk na 10 miejscu. Są to bardzo wysokie wyniki i z roku na rok jest widoczny postęp. Młodzi zawodnicy zaczynają zbliżać się do czołowych miejsc z coraz to mniejszymi stratami. Obecnie narciarze finalizują starty w Śląsko – Beskidzkiej Lidze Grupy Azoty, gdzie Artur Baczyński jest numerem 1. Trenerem prowadzącym młodych narciarzy jest Weronika Kocoń.

Rejonowy konkurs biblijny
23 listopada 2017 roku Kinga Gawlina, Paweł Kotula i Jakub Strzałkowski- troje uczniów naszej szkoły najlepiej znających Ewangelię św. Marka wzięło udział w rejonowym konkursie biblijnym w Gołkowicach. Uczeń klasy szóstej- Paweł Kotula, zajął zaszczytne pierwsze miejsce i zakwalifikował się do etapu diecezjalnego! Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 19.12.2017r w Spodku w Katowicach odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH. W Mistrzostwach wzięło udział 1419 zawodników z całej Polski. Rozegrano 7 rund, tempem 10 minut dla każdego zawodnika. Naszą szkołę SP 1 Marklowice reprezentowało 11 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA KL. VI CHŁOPCY (88 zawodników)

3 miejsce - PAWEŁ KOTULA

30 miejsce - REMIGIUSZ WRÓBEL

KATEGORIA KL. V CHŁOPCY (95 zawodników)

13 miejsce - MATEUSZ SZUŚCIK

19 miejsce - PIOTR LUBSZCZYK

KATEGORIA KL. IV CHŁOPCY (165 zawodników)

73 miejsce - FILIP OSKWAREK

KATEGORIA KL. III CHŁOPCY (198 zawodników)

61 miejsce - ERYK ZOZWOREK

70 miejsce - NIKODEM RÓZGA

81 miejsce - WIKTOR KUŚ

126 miejsce - KAMIL SKROBOL

KATEGORIA KL. III DZIEWCZYNY (41 zawodniczek)

41 miejsce - HANNA OSKWAREK

KATEGORIA GIMNAZJUM CHŁOPCY (58 zawodników)

16 miejsce - MACIEJ BORKOWSKI

Powiatowe rozgrywki drużynowe w szachach szybkich

8. 11. 2017r.  w Rydułtowach odbyły się powiatowe rozgrywki drużynowe szkół podstawowych w szachach szybkich. W zawodach wzięło udział 12 szkół podstawowych, w 4 osobowych składach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: PAWEŁ KOTULA, PIOTR LUBSZCZYK, REMIGIUSZ WRÓBEL oraz HANNA OSKWAREK, która zajęła III MIEJSCE.

Zawody na szczeblu wojewódzkim

30 X w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody na szczeblu wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii Igrzyska Dzieci ( rocznik 2005 i młodsi) nasza sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek zajęli IV miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius.

Paulina Capłap z klasy IV c oraz Karolina Chrószcz z klasy VI c zostały wyróżnione w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius. Uczennice najpierw wzięły udział w  etapie szkolnym, który składał się z pięciu testów. Co tydzień pisały test składający się z 50 słów. Do finału przechodzili uczniowie, którzy bezbłędnie napisali co najmniej cztery z pięciu testów. Na teście finałowym uczennice musiały wykazać się znajomością słów ze wszystkich testów z etapu szkolnego. Miały 40 minut na napisanie testu składającego się z 200 słów. Obie uczennice zdobyły 99,5% możliwych do uzyskania punktów. Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałych wyników. Dziękujemy także innym uczniom, którzy chętnie i licznie przystąpili do etapu szkolnego.

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 5 X 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych  na szczeblu powiatowym. Zajęli  odpowiednio: IV miejsce sztafeta dziewcząt w składzie: Kaja Dzierżenga, Karolina Chrószcz, Maria Badura, Roksana Lach, Hanna Czapla, Natalia Szkatuła oraz sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek  którzy okazali się zwycięzcami  i zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego,  który odbył się 19 X - ten etap także wygrali i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

Język angielski

30 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się gminny konkurs języka angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali i zajęli czołowe miejsca. W kategorii klas drugich Kacper Durczok zajął I miejsce, Emilia Goryszewska II miejsce, a Maja Cebo miejsce III. W kategorii klas trzecich I miejsce ex aequo zajęli Paulina Capłap i Jakub Chmiel. Artur Fojcik zdobył miejsce II.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

5 czerwca 2017 r.  w ZSP w Połomi odbyła się kolejna edycja międzygminnego konkursu języka angielskiego dla klas szóstych pt.:  ”Rock’n’Learn!” Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej i ustnej i obejmował ustny test gramatyczny z elementami komunikacyjnymi w formie quizu, pracę z materiałem audio i audio-video, czytanie ze zrozumieniem oraz słownictwo w formie wykreślanek. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sterańczak, Zuzanna Jabłońska, Zuzanna Szuścik, Anastazja Czepczor, Ksawery Rugała, Mateusz Musioł i Marcin Tkocz. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie i zajęli następujące miejsca:

Alicja Sterańczak: I miejsce

Zuzanna Jabłońska: II miejsce

Ksawery Rugała: III miejsce

Gratulujemy!!!

Laureat Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

16 maja 2017 roku uczeń klasy 4 a Piotr Lubszczyk wziął udział w uroczystości wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Od 2011 roku konkurs zwiększył swój zasięg, gdyż biorą w nim udział także szkoły z innych powiatów naszego województwa, jak również szkoły znajdujące się w kilku innych województwach naszego kraju. Uczniowie w tym samym czasie w kilku placówkach piszą ten sam test. Konkurs przyjął rangę  Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Wodzisławiu Śląskim uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce. Jednocześnie po ogłoszeniu wyników ze wszystkich placówek, które wzięły udział w tegorocznej edycji, okazało się, że Piotr zdobył także I miejsce w VI Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii uczniów klas IV. Wśród wielu nagród, które otrzymał Piotr, jest 30- godzinny kurs języka angielskiego, który umożliwi mu dalsze doskonalenie umiejętności językowych.

PIOTR LUBSZCZYK – I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe - osobny test pisemny dla uczniów klasy 4, 5 i 6. Test sprawdza umiejętność słuchania ,  czytania ze zrozumieniem,  konstruowania wypowiedzi pisemnej, znajomość słownictwa i gramatyki  oraz umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Lubszczyk, Iga Gruszka, Alicja Sterańczak. Uczeń klasy 4 Piotr Lubszczyk zajął I miejsce w kategorii klas czwartych.