Sukcesy !
Matematyczny Kangur
21 marca w całej Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019r. W okręgu katowickim do konkursu przystąpiło 28 307 uczniów. Nagrody otrzymało  3540 uczniów. Wśród nich znalazło się 13 uczniów z naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali:

Musiolik Miłosz, Kuś Wiktor, Eryk Zozworek  ( klasa 4)

Piechoczek Patrycja, Uchańska Patrycja, Musiolik Alicja ( klasy 5)

Lubszczyk Piotr, Rykiel Julia ,Władarz Kacper  ( klasa 6)

Skupień Krystian, Jarosław Marchewka ( klasa 8)

Woryna Oliwia, Kinga Olejniczak ( klasa III gimnazjum)

Wszystkim uczniom gratulujemy Smile

 
KONKURS PLASTYCZNY
W maju 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs plastyczny na plakat „Czy naprawdę jesteśmy inni? Razem w naszej szkole”. Na konkurs napłynęło 29 prac w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi okazali się:

*  w kategorii klas I- II

1 m. Milena i Kalina Kotas (kl. 2 a)

2 m. Anna Krypczyk (kl. 2 a)

3 m. Oliwia Eliasz (kl. 2 a)

wyróżnienie: Milena Widera i Kasjan Jamróz (kl. 1 a)

* w kategorii klas IV – VI

1 m. Maja Cebo (kl. 4 c)

2 m. Patrycja Uchańska (kl. 5 a)

3 m. Nikodem Wodecki (kl. 4 c)

wyróżnienie: Julia Wala (4 c) i Leon Hanćkowiak (4 c)

* w kategorii klas VII- VIII oraz III gimnazjum  przyznano 3 wyróżnienia: Marta Strzałkowska (kl. 8 a) oraz Karolina Kucharczyk i Monika Trybuś (kl. 8 c). Nagrody w konkursie ufundował Urząd Gminy w Marklowicach. Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którego organizatorami byli pedagodzy: Anita Górecka i Jarosław Musiolik.

                                                                                                                                                                                               

 
Konkurs języka angielskiego „A Movie Story”

 

Nasza szkoła wzięła udział w regionalnym konkursie języka angielskiego „A Movie Story”, który po raz drugi odbył się w SP 1 w Świerklanach. Konkurs polegał na przygotowaniu krótkiego filmu w języku angielskim o dowolnym gatunku (horror, komedia, dramat, itp.) w grupach składających się maksymalnie z  czterech osób. Treść filmu miała nawiązywać do głównego tematu: Tolerancja. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Konieczny, Emilia Waga, Paweł Reclik i Mateusz Pupek. Nakręcili oni filmik będący parodią popularnego programu „Top Model” pod kierunkiem i według scenariusza pani Aleksandry Widery i pani Patrycji Fojcik.  Filmik zdobył zainteresowanie jury i uzyskał I miejsce! Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych, a także rozwijania swoich pasji aktorskich.

 
Olimiada LA w Stonavie

31 maja w Stonavie nasi uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie lekkoatletycznej. W sumie z Marklowic startowało 45 uczniów, ze Stonavy ok. 60. Wszyscy byli podzieleni na 2 kategorie: klasy V-VII i VIII – IX, osobno chłopcy i dziewczyny. Uczniowie startowali w biegu na 60m, w biegach długodystansowych, w skoku w dal, pchnięciu kulą i w rzucie piłką palantową. Ostatecznie strona polska na podium stawała 35 razy (w tym 8 złotych medali), Czesi byli na podium 15 razy (ale 9 złotych medali). Sztafetę 4x200m w tym roku wygrali Czesi. Impreza ta była świetną okazją, by odświeżyć współpracę między szkołami w Marklowicach i Stonavie. Organizatorem wyjazdu była pani Halina Winkler, natomiast wspaniałe wyniki sportowe zostały osiągnięte dzięki naszym trenerom: p. Mireli Majtyce, p. Elżbiecie Sacharuk i p. Bartkowi Krakowczykowi. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !!!

 Poniżej zamieszczamy tabele zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach.

 

 

Więcej…
 
„English is Fun” - Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

 

28 maja uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, który odbył się w SP nr 2 w Marklowicach. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą w konkursie recytatorskim. Wszyscy uczestnicy zachwycali nie tylko wspaniałą grą aktorską, rekwizytami i strojami ale przede wszystkim wysokim poziomem posługiwania się językiem angielskim w interpretacji tekstu. I miejsce zajęła uczennica klasy 1a Milena Widera, III miejsce zajęła Paulina Pucowska uczennica klasy 1b. Uczniowie klas drugich rozwiązywali test sprawdzający znajomość słownictwa i czytanie ze zrozumieniem. Mistrzem języka angielskiego został Maksymilian Sobik uczeń klasy 2b, który zajął I miejsce, a uczennica klasy 2a Anna Krypczyk zajęła miejsce III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Sukcesy artystyczne

Zespół wokalny CODA wziął udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Czerwionce - Leszczynach, podczas którego na ponad 180 innych wykonawców różnych kategorii piosenką z repertuaru zespołu "Bajm" - "Biała armia" wyśpiewał nagrodę trzeciego stopnia. Na tym samym festiwalu wśród solistów pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy piątej - Patrycja Piechoczek piosenką z filmu "Vaiana - Skarb oceanu" pt. "Daleko stąd", a na trzeciej pozycji uplasowała się w indywidualnym występie uczennica klasy szóstej - Amelia Polok, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Whitney Houston - "I have nothing". Z kolei na międzygminnym konkursie wokalnym organizowanym przez "LGD Morawskie Wrota" - "Jeśli potrafisz pchaj się na afisz", przy współudziale gminy Marklowice, zespół wokalny CODA zajął pierwsze miejsce zaś uczennica Amelia Polok z klasy szóstej - w indywidualnym występie drugie, a solista Bartosz Strong z klasy trzeciej gimnazjum - trzecie miejsce w piosence Zbigniewa Wodeckiego - "Szczęście jest we mnie". Wszystkich uczestników  przygotowała pani Ewa Skupień.

 

 

 
Powiatowy Konkurs KWIT 2019

Podczas Powiatowego Konkursu KWIT (Konkurs Wiedzy Informatyczno-Technicznej) w Wodzisławiu Śl. uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą z zakresu informatyki i techniki. Dzięki temu zostali laureatami: II miejsce zajął Wojciech Skupień z kl. VII c (opiekun p. Mirela Majtyka), III miejsce - Kamil Antończyk z kl. VI a (opiekun p. Agnieszka Marczykowska). Gratulujemy!!!

 
Sukcesy w konkursach języka angielskiego

Zofia Brychcy, uczennica klasy 5d  odebrała w kwietniu nagrodę za zdobycie III miejsca w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Hawaii. 17 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim. Zofia Brychcy (opiekun Aleksandra Widera) zajęła V miejsce na 24 uczniów w kategorii klas piątych. Piotr Lubszczyk (opiekun Justyna Magnor) zajął VI miejsce na 21 uczniów w kategorii klas szóstych. Maja Cebo (opiekun Patrycja Fojcik) zajęła IX miejsce na 22 uczniów w kategorii klas czwartych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Powiatowy Konkurs Mitologiczny

21 maja podczas Powiatowego Konkursu Mitologicznego dwaj uczniowie reprezentowali naszą szkołę: Piotr Lubszczyk z klasy 6a i Jakub Granieczny z klasy 6b. Musieli wykazać się nie tylko ogromną wiedzą i znajomością  „Mitologii”, ale również zaprezentować jednego z bogów. Piotr wcielił się w Hermesa, natomiast Jakub odegrał Dionizosa. Za tę niezwykłą prezentację Jakub Granieczny zdobył wyróżnienie . Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Haliny Winkler. Gratulujemy.

 
Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019

Podczas tegorocznego Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce – Leszczynach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:

I miejsce  Patrycja Piechoczek z kl. V (indywidualnie)
III miejsce Amelia Polok z klasy VI (indywidualnie)
III miejsce dla zespołu „Coda”

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Ewy Skupień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Sukcesy sportowe

Nasza drużyna dziewczyn starszych wywalczyła: I miejsce w Powiatowych Igrzyskach w piłce ręcznej oraz II miejsce w Rejonowych Igrzyskach w piłce ręcznej . W skład drużyny wchodzą: Magda Bierska, Natalia Brachmańska, Zuzanna Dudek, Kinga Francuz, Natalia Godziek, Martyna Gonsior, Ewa Harańczyk, Zuzanna Jabłońska, Karolina Niemiec, Lilianna Nowak, Wiktoria Rduch, Katarzyna Rejek, Oliwia Sosna, Zuzanna Urbaczka, Marta Witebska oraz Zofia Capek. Ogromne gratulacje dla uczennic i trenera: pani Mireli Majtyka.

 
VI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 marca odbył się VI Powiatowy konkurs języka angielskiego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W kategorii English Challenge dla uczniów VIII SP Alicja Sterańczak (kl. 8c) zdobyła II miejsce, w kategorii Prove Your English dla uczniów klas III gimnazjum Łukasz Pustelnik (kl. 3a) również zdobył II miejsce. Opiekunem uczniów jest pani Justyna Magnor. GRATULUJEMY! Smile
 
Sukcesy najmłodszych
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2b Maksymilian Sobik zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym dla klas II-III i będzie reprezentował Gminę Marklowice w konkursie na szczeblu powiatowym. Na co dzień pracuje pod kierunkiem pani Katarzyny Rybka-Kocuper. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile
 
I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy VI b Hanna Konieczny zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 marca w Rydułtowach. Dodatkowo zdobyła nagrodę publiczności. Teraz będzie reprezentowała szkołę w XXI REJONOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE” w  Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy jest pani Halina Winkler. Gratulujemy uczennicy oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Konkurs Grafiki Komputerowej

Laureaci konkursu grafiki komputerowej

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami VI edycji konkursu „Reklamowa szkoła” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie:

1. Patryk Majtyka – II miejsce w kategorii klas IV-VI
2. Oliwia Skupień – III miejsce w kategorii klas VII-IX.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Smile

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting