Sukcesy !
I MIEJSCE W POWIATOWYCH ZAWODACH DRUŻYNOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

W dniu 4. 02. 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śl. odbyły się POWIATOWE ZAWODY DRUŻYNOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH. W zawodach w kategorii chłopców brało udział 7 drużyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Kotula i Mateusz Szuścik, która wywalczyła  I-MIEJSCE i tym samym awansowała do dalszych rozgrywek rejonowych. Gratulujemy szachistom i życzymy sukcesu w dalszym etapie!

 
PROJEKT POCZTÓWKI PT. ''POZRDOWIENIA Z MARKLOWIC”

Gmina Marklowice organizowała konkurs plastyczny na projekt pocztówki pt."Pozdrowienia z Marklowic". Celem konkursu była  promocja Gminy Marklowice, propagowanie jej walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych, a w szczególności podkreślenie przypadającej w 2015 roku XX rocznicy reaktywowania Gminy Marklowice. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach:  szkoły podstawowe i gimnazjum. W kategorii szkoły podstawowej I - miejsce zajęła Julia Kotula, II - miejsce zajęła Oliwia Woryna

 
Międzynarodowy Bieg Retro w Wiśle

Nasi narciarze w niedzielę 31 stycznia wzięli udział w Międzynarodowym Biegu Retro w Wiśle. Warunkiem startu był wymagany strój retro. Rozgrywane były biegi sztafetowe na dystansie 4 x 500 m. UMKS wystawił 4 sztafety, które reprezentowały również SP1 i w swojej kategorii zdobyły 1 miejsce. W sztafetach wzięli udział: Dawid Tolarz, Kacper Dubiel, Kamil Winkler, Wojciech Chrószcz, Zuzanna Dudek, Karolina Chrószcz, Marcin Warzecha, Paweł Olma, Aleksandra Chrószcz, Artur Baczyński, Kajetan Kufieta, Jakub Kufieta, Lilianna Nowak. Była to świetna impreza sportowo - rekreacyjna, na której dzieci rozsławiły dobre imię szkoły, gminy i klubu sportowego.

 

 
Nasi reprezentanci w biegach narciarskich

W ubiegły weekend uczniowie SP 1 oraz narciarze UMKS Marklowice reprezentowali Gminę Marklowice na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim. Najlepszymi okazali się: klubowiczka Zuzanna Fujak II i III miejsce oraz  Artur Baczyński X miejsce w kategorii i  najlepszy w roczniku, gdyż biegał ze starszymi od siebie. W pięknym stylu pobiegli również Zuzanna Dudek, Aneta Marszolik, Klaudia Dziuba, Hanna Szmit, Tobiasz Winkler, Dawid Tolarz, Wojciech Chrószcz, Kacper Dubiel. Ogromne gratulacje i życzenia wytrwałości.

 
"Bohaterowie naszych baśni" wyniki konkursu

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Bohaterowie naszych baśni”. Z tej również okazji gościliśmy uczniów Gimnazjum w Marklowicach, którzy czytali literaturę światową swoim młodszym kolegom. Do konkursu zgłoszono 45 prac, z których po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobyli Maja Cebo (I c) i Kacper Papciak (III a), drugie miejsce : Oliwia Barteczko (III a) i Mateusz Hibner(szkoła na chałupkach), trzecie miejsce: Anna Płaczek (III a), Kacper Władarz (III a).

Wyróżnienia przyznano następującym uczniom: Julia Węcławek (I c), Antonina Mika (III a), Magda Baczyńska (II a), Marta Kraszewska (II b), Filip Oskarek (II b), Patrycja Uchańska (II a).

Prace zostaną wystawione na korytarzu przy wejściu głównym naszej szkoły. W późniejszym czasie prace zostaną przekazane do Gminnej Biblioteki w Marklowicach w celu zaprezentowania ich szerszej publiczności. Zapraszamy do galerii!

 
Osiągniecia sportowe

25 września uczniowie z SP1 Marklowice wzięli  udział  w XXIII Biegu Gazety Wodzisławskiej – memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz pierwszy zawody zorganizowano w nowo otwartym Rodzinnym Parku Rozrywki „ Trzy Wzgórza”. Wielką niespodzianką jest zwycięstwo naszej uczennicy Lilianny Nowak z klasy V, na X miejscu przybiegła Zuzanna Urbaczka oraz Aneta Marszolik - obie z klasy VI. W biegu chłopców najlepiej pobiegli : Artur Baczyński (m-ce XIV), Marcin Warzecha (m-ce XVII), Wojciech Chrószcz ( był XXI). Pozostali uczniowie uplasowali się na dalszych miejscach. W klasyfikacji drużynowej SP1 Marklowice zajęła V miejsce.

 

 W październiku na Balatonie uczniowie rywalizowali w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.Sztafeta dziewcząt w składzie: Lilianna Nowak, Aneta Marszolik, Kaja Dzierżenga, Klaudia Celary, Oliwia Woryna, Zuzanna Urbaczka – zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Sztafeta chłopców w składzie: Wojciech Chrószcz, Szymon Rutkowski, Tobiasz Winkler, Filip Hlubek, Bartłomiej Głowacki, Szymon Zawadzki – zajęli IV miejsce. W ogólnym rankingu jako szkoła zajęliśmy II miejsce.

W następnym tygodniu odbył się kolejny etap zawodów, w których nasza sztafeta dziewcząt ostatecznie uplasowała się na II miejscu w 1/4  finału wojewódzkiego  w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 

 

 

 
VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW

W dniu 7.11.2015 r. w Rybniku odbył się VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych do lat 8 i do lat 12.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Wojciech Czarnota, Filip Oskwarek oraz  Hanna Oskwarek. W klasyfikacji drużynowej w kategorii do lat 8 wywalczyli  IV - miejsce.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej  w kategorii do lat 8 Wojciech Czarnota zajął 4 miejsce, Filip Oskwarek zajął 8 miejsce. W kategorii do lat 7 Hanna Oskwarek zajęła 36 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotę 7.11.2015 r. w Wodzisławiu Śl. odbył się V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. W turnieju brało udział 80 zawodników. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klubu UMKS HETMAN Marklowice także brali udział w tym turnieju zajmując wysokie lokaty.

 

W grupie młodzież szkolna roczniki 2006 – 2007

III - miejsce zajął  Piotr Lubszczyk

V - miejsce zajął  Mateusz Szuścik

W grupie młodzież szkolna roczniki 2003 – 2005

I - miejsce zajął  Paweł Kotula

 
TURNIEJ SZACHOWY dla DZIECI szkół podstawowych z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 17.10. 2015r w Pawłowicach odbył się turniej szachowy dla dzieci szkół  podstawowych. Turniej był rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 10 minut na zawodnika.

W kategorii chłopców kl. I – III

I - miejsce zajął Mateusz Szuścik

W kategorii chłopców kl.  IV – VI

II - miejsce zajął Paweł Kotula

 
XI OTWARTE MISTRZOSTWA RYDUŁTÓW W SZACHACH

 

W dniu 12.09.2015r w Rydułtowach odbył się turniej szachowy. Celem turnieju było popularyzacja i wzrost zainteresowania szachami. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim tempem 15minut na zawodnika. W mistrzostwach brało udział 59 zawodników, byli także reprezentanci z Czech i Ukrainy. W tym turnieju brał udział nasz uczeń Paweł Kotula reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice, który w kategorii do lat 10 zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY W MIKOŁOWIE

W niedzielę 7.06.2015r. w Mikołowie odbył się OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 10 minut na zawodnika.

Nasi uczniowie reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice po raz kolejny stanęli na podium.

W kategorii do lat 10 

I miejsce zajął Paweł Kotula

III miejsce zajął Mateusz Szuścik

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom, oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu! Smile

 

 
TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W sobotę 6.06.2015r. odbył się X TURNIEJ SZACHOWY z OKAZJI DNIA DZIECKA w Katowicach - Podlesiu. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Nasi uczniowie  zajęli następujące miejsca:

W kategorii do lat 10

III miejsce zajął Paweł Kotula

IX miejsce zajął Mateusz Szuścik

Gratulujemy ! Smile        

 
TURNIEJ SZACHOWY W PSZCZYNIE

W dniu 31.05.2015r. odbył się w Pszczynie I TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA O PUCHAR BURMISTRZA PSZCZYNY. W kategorii chłopców do lat 8 nasz uczeń Filip Oskwarek zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
Laureaci Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego

15 maja 2015 r. troje uczniów klas 4-6 brało udział w X Międzygminnym Konkursie Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sterańczak, Łukasz Pustelnik i Dawid Kajzerek. Konkurs składał się z dwóch części. W części pierwszej każdy uczeń rozwiązywał test sprawdzający znajomość struktur gramatycznych i słownictwa. W kategorii klas czwartych Alicja Sterańczak zajęła III miejsce, a w kategorii klas piątych Łukasz Pustelnik także zdobył III miejsce. Druga część konkursu to test zespołowy, sprawdzający znajomość kultury, geografii oraz historii krajów anglojęzycznych. Również tutaj nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i w konkursie zespołowym zdobyli III miejsce. Gratulujemy wiedzy i umiejętności! Smile

 
TURNIEJ SZACHOWY W PAWŁOWICACH

W dniu 17.05.2015r  odbył się TURNIEJ SZACHOWY o PUCHAR DYREKTORA GOS w PAWŁOWICACH do rankingu 2000. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim 11 rund. W kategorii junior do lat 14 nasz uczeń Paweł Kotula zajął II miejsce.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting