Sukcesy !
Laureaci konkursu wokalnego Mała Poleczka

15 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursie wokalnym "Mała Poleczka", który co roku organizuje MOK w Radlinie. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu był: ZACZAROWANY ZAUŁEK. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Drugie miejsce ex aequo wyśpiewał szkolny zespół wokalny "PIEGI" w piosence "La isla bonita" oraz Kinga Kocztorz z klasy V w piosence: "Wokół nas". Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy szóstej - Klaudia Marasek, która zaśpiewała piosenkę "Moja fantazja". Wszystkich laureatów przygotowała p. Ewa Skupień i wszyscy finaliści otrzymali nagrody finansowe, gry edukacyjne, dyplomy oraz medale ufundowane przez MOK w Radlinie. Serdecznie gratulujemy! Smile

 
Gminny Konkurs Recytatorski

13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Żyjmy zdrowo”. Wśród uczniów naszej szkoły laureatami zostali:

Kategoria klas pierwszych:

 

Kategoria klas drugich:

 

Kategoria klas trzecich:

 

I miejsce – Alicja Musiolik

III miejsce – Emilia Głowacka

 

I miejsce – Hanna Konieczny

II miejsce – Piotr Lubszczyk

III miejsce – Julia Rykier

Wyróżnienie: Jakub Brachman

 

II miejsce – Paweł Kotula

III miejsce – Kaja Dzierżenga

Wyróżnienie: Antoni Capek

 

 Serdecznie gratulujemy Smile

                           

 
Laureatka Powiatowego Konkursu Plastycznego

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy V Julia Kotula zajęła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Kapliczki – małe formy architektury sakralnej”. Organizatorem konkursu była Szkoła podstawowa w Rogowie.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY WIELKANOCNE TRADYCJE W MARKLOWICACH

W Gminnym konkursie plastycznym pt. „Wielkanocne Tradycje w Marklowicach” uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

KATEGORIA -  PISANKA WIELKANOCNA klasy I-III

1 miejsce Paweł Kotula

2 miejsce Mateusz Orłowski

3 miejsce Rafał Dudek

 KATEGORIA -  PISANKA WIELKANOCNA klasy IV-VI

1 miejsce Julia Kotula

2 miejsce Weronika Skurak

3 miejsce Szymon Rutkowski

Wyróżnienie: Julia Skrobol, Katarzyna Rejek

 KATEGORIA -  KARTKA  WIELKANOCNA  klasy I-III

1 miejsce Kinga Francus

2 miejsce Rafał Wiśniowski

3 miejsce Julia Kraski

Wyróżnienie:  Nadia Zozworek, Paulina Szypuła, Oliwia Oleś, Paweł Reclik

 KATEGORIA -  KARTKA  WIELKANOCNA  klasy IV-VI

1 miejsce Julia Kotula

2 miejsce Weronika Skurak

3 miejsce Marta Widera

Wyróżnienie: Rafał Dudek, Karolina Kucharczyk, Paulina Miszczyk, Martyna Gonsior

 Opiekunami naszych wspaniałych artystów były Teresa Wrona, Sabina Durczok, Karolina Kowol, Dorota Muczyń. Konkurs organizowało MARKLOWICKIE GIMNAZJUM.

Serdecznie gratulujemy!

 
Powiatowy konkurs plastyczny
W powiatowym konkursie plastycznym „ Haft matematyczny- kartka świąteczna” zorganizowanym w Radlinie I miejsce zajął Paweł Kotula. Wyróżnienie otrzymała Julia Kotula. Gratulujemy Smile
 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego 2015

W dniu 31 marca 2015 r. odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wytypowanych drogą szkolnych eliminacji:  Alicja Sterańczak, Łukasz Pustelnik i Dawid Kajzerek. W kategorii klas piątych Łukasz Pustelnik zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesu!!! Smile

 
Laureaci konkursu języka angielskiego

Dnia 26.03.2015. grupa uczniów klas I-III wzięła udział w konkursie języka angielskiego ENGLISH IS FUN w SP 2 w Marklowicach. Szkołę reprezentowali Alicja Musiolik, Oliwia Gierlotka, Jakub Chmiel, Marta Widera, Piotr Lubszczyk, Rafał Dudek, Bartłomiej Głowacki, Oliwia Oleś oraz Nikola Waler. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali wyróżnieni. W kategorii klas drugich Piotr Lubszczyk zajął I miejsce, Rafał Dudek zajął III miejsce. W kategorii klas trzecich Bartłomiej Głowacki zajął I miejsce, Oliwia Oleś zajęła II miejsce. Gratulujemy!

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski 2015

W dniu 24 marca 2015 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV - VI. Na scenie  Rydułtowskiego Centrum Kultury rywalizowali wytypowani w ramach gminnych eliminacji uczniowie ze szkół powiatu wodzisławskiego. Jednym z laureatów konkursu został uczeń klasy V a - Tobiasz Konieczny, który  zdobył III miejsce. Kamil Czapla z klasy V c otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Polończyk.

 
Gminny Konkurs Matematyczny

13 marca 2015r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny , w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich marklowickich szkół podstawowych. Czołowe miejsca w konkursie zajęli:

I miejsce:                        Nikola  Waller        SP1 Marklowice

II miejsce:                      Hanna Czapla        SP2 Marklowice

III miejsce ex aequo:   Karolina Chrószcz   SP2 Marklowice

                                         Paweł Kotula          SP1 Marklowice.

Nikola Waller i Hanna Czapla reprezentowały Gminę Marklowice w Powiatowym Konkursie Matematycznym .

 
Sukcesy naszych uczniów w narciarstwie biegowym

Nasi uczniowie w ostatnim czasie reprezentowali Szkołę, Gminę i UMKS Marklowice na zawodach w narciarstwie biegowym najwyższej rangi. Wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików,  które odbyły się przy ukraińskiej granicy w Ustrzykach. Zawodnicy już mogą pochwalić się drobnymi sukcesami. Starty odbywały się w 2 dni. Uczestników w każdej kategorii wiekowej było około 40. Nasze dzieci reprezentują kategorię Junior E i Juniorka E to rocznik 2003/04. W pierwszym dniu odbył się start na 2 km stylem klasycznym. Miejsca zdobyli: 7 Wojciech Chrószcz, 14 Artur Baczyński, 22 Tobiasz Winkler, 25 Kacper Dubiel, 28 Dawid Tolarz, 29 Jakub Tomecki. Wśród dziewczyn na 20 Aneta Marszolik, 29 Emilia Morgała i 30 Zuzanna Dudek.W drugi dzień dzieci wystartowały łyżwą na dystansie 2,5 km i najmłodszy w tej kategorii bo młodszy o 2 lata od  startujących kolegów Artur Baczyński uklasyfikował się na 7 pozycji, 8 Wojciech Chrószcz, 15 Kacper Dubiel, 23 Tobiasz Winkler, 26 Dawid Tolarz, 28, Jakub Tomecki. Wśród dziewcząt  8 miejsce zajęła koleżanka klubowa Zuzanna Fujak, 16 Klaudia Dziuba, 27 Aneta Marszolik, 28 Emilia Morgała i 30 Zuzanna Dudek.Dzieciom należą się ogromne brawa i gratulacje, ponieważ przez cały okres zimowy brały udział w treningach i zawodach godząc to z nauką.Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za sportową atmosferę i rywalizację na treningach i zawodach w tym sezonie. Dziękujemy również Nauczycielom i Dyrektorowi SP 1 za współpracę i wsparcie.

 
II PAWŁOWICKI TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 28.02.2015 w Pawłowicach odbył się II PAWŁOWICKI TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Celem turnieju było popularyzacja gry w szachy oraz wyszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci szkół podstawowych. W kategorii kl. I - III nasz uczeń Paweł Kotula zajął II miejsce. Gratulacje!!! Smile

 
FERIE Z SZACHAMI

 W dniu 31.01.2015 w Pawłowicach odbył się NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

W kategorii chłopców kl. I - III

III - miejsce zajął Paweł Kotula

VI - miejsce zajął Mateusz Orłowski

Dnia 3.02.2015 w ramach akcji " Bezpieczne Ferie" w Gminny Centrum Informacji w  Marklowicach odbył się turniej szachowy. Grano 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika.

W kategorii chłopców 

I - miejsce zajął Paweł Kotula

II - miejsce zajął Piotr Lubszczyk

III - miejsce zajął Mateusz Orłowski

W kategorii dziewcząt najlepsza była Anna Wróbel

W turnieju także brali udział uczniowie: Mateusz Szuścik, Wojciech Czarnota, Filip Oskwarek oraz Jakub Chmiel.

 W dniach 5. 02 - 7. 02. 2015 w Raciborzu odbył się XV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY.

W kategorii chłopców do lat 10

III - miejsce zajął Remigiusz Wróbel

V - miejsce zajął Paweł Kotula

VI - miejsce zajął Mateusz Orłowski

VII - miejsce zajął Mateusz Szuścik

 W dniu 10.02.2015 w Radlinie odbył się IV BIBLIOTECZNY TURNIEJ SZACHOWY

W kategorii chłopców do lat 10

I - miejsce zajął Paweł Kotula

III - miejsce zajął Remigiusz Wróbel

 W dniu 14.02.2015 w Pszowie odbył się VI FAMILIJNY TURNIEJ SZACHOWY

W kategorii chłopców do lat 10

III - miejsce zajął Paweł Kotula

IV - miejsce zajął Remigiusz Wróbel

V - miejsce zajął Mateusz Orłowski

 Gratulujemy naszym szachistom oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu! Smile

 
Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

Dawid Niemiec – uczeń klasy VI b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych ze wszystkich szkół podstawowych województwa śląskiego. Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na każdym poziomie należało wykazać się znajomością wskazanych lektur, wiedzą z zakresu nauki o języku i  teorii literatury. Dawid -  jako laureat - został zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty, z części polonistyczno – matematycznej, co równa się osiągnięciu najwyższego wyniku  40 punktów. Otrzyma także dyplom laureata z rąk Kuratora Oświaty w Katowicach. Ucznia do konkursu przygotowywała pani Barbara Polończyk. Gratulujemy tak dużego sukcesu! Smile

 
Lauret turnieju szachowego
Najserdeczniejsze gratulacje należą się Mateuszowi Szuścikowi, który 1 marca 2015 roku zajął I MIEJSCE  w turnieju szachowym o " Puchar Wójta Gminy Marklowice" w ramach XX lecia Reaktywowania Gminy Marklowice (kategoria Grupa B juniorzy do lat 9) . Gratulujemy!!! Smile
 
Konkurs plastyczny "BAŁWANKOWO"

Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Bałwankowo” organizowany przez Świetlicę Szkolną działającą w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie:

I miejsce- Remik Wróbel

II miejsce – Weronika Skurak

III miejsce – Paulina Szypuła

 Wyróżnienia:

Sonia Rduch

Patrycja Uchańska

Opiekunowie: Dorota Muczyń,  Karolina Kowol     Gratulacje! Smile

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting