Sukcesy !
Międzyszkolny Gminny Konkurs Plastyczny „Wizerunek anioła bożonarodzeniowego”

W międzyszkolnym gminnym konkursie plastycznym pt. „Wizerunek anioła bożonarodzeniowego” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Marklowicach I miejsce w kategorii klas II zajęła Wiktoria Gawliczek, natomiast w kategorii klas III pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sosna, drugie Antek Capek. Wyróżnienie przyznano Pawłowi Kotula. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Teresy Wrona. Laureatom serdecznie gratulujemy! Smile

 
List pochwalny

LIST POCHWALNY

 

Do wychowawców klas i nauczycieli wychowania fizycznego

SP 1 w Marklowicach

             Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Marklowicach pragnie pochwalić i wyróżnić niżej wymienionych uczniów Waszej szkoły za systematyczne i ambitne uczęszczanie na zajęcia treningowe. Przede wszystkim za udział w zawodach w narciarstwie biegowym. Dzieci uzyskują wysokie lokaty i wykazują się ogromną  dyscypliną sportową reprezentując szkołę, klub i gminę.

Więcej…
 
Sukcesy Julii Kotula

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Śląsk kopalnią talentów” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świerklanach oraz I miejsce w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży województwa śląskiego „Świąteczne skrzaty, krasnale i mikołaje”. Gratulujemy! Smile

                         

 
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 29.11.2014 r.  w Pawłowicach odbył się turniej szachowy z okazji Mikołaja dla dzieci szkół podstawowych.Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika, w dwóch kategoriach kl. I-III  i  kl. IV-VI . Celem turnieju było wyszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci szkół podstawowych. Nasi uczniowie reprezentujący klub Hetman Marklowice po raz kolejny stanęli na podium.

W kategorii chłopców kl. I-III 

II miejsce zajął Remigiusz Wróbel z kl. III b

III miejsce zajął Paweł Kotula z kl. III b

 Serdecznie gratulujemy szachistom oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu.

 

 
Pasja Zosi

           Zosia Skupień jest uczennicą klasy VI a naszej szkoły. Po lekcjach pięć razy w tygodniu razem ze swoim partnerem - Arkiem Rybą - uczniem SP w Czyżowicach, pod okiem trenerów - Mai i Kamila Lorenców - trenuje taniec towarzyski w Szkole Tańca i Ruchu "LORDANCE" w Wodzisławiu Śl.

           Od półtora roku Zosia tańczy w sporcie, to znaczy jeździ na Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego, na których walczy o możliwie jak najwyższe miejsce na podium oraz punkty, które dają możliwość przejścia do następnej - wyższej klasy tanecznej. Początkujący tancerz (jeszcze rekreacyjny) posiada klasę taneczną "H" lub "G". W miarę postępów może się ubiegać o klasę "F". Może też tańczyć sportowo. Najniższa klasa taneczna w sporcie to klasa "E", zaś najwyższa to "A". Obecnie Zosia tańczy w kategorii wiekowej 12-13 i posiada wysoką klasę taneczną "C", którą zdobyła 22 listopada tego roku na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego i Pucharze Okręgu Śląskiego w Rędzinach, gdzie pokonała wszystkie pary taneczne w swojej kategorii wiekowej i klasie "D". Było to jej piąte z rzędu pierwsze miejsce wytańczone na Zawodach Ogólnopolskich, zebrała też wszystkie potrzebne punkty i od następnego turnieju będzie tańczyć w klasie "C". Oprócz tańca w parach indywidualnych, Zosia należy do formacji standardowej "Lordance", w skład której wchodzi 8 par tanecznych. Formacja po raz pierwszy debiutowała na dużej scenie podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych w Kraśniku 5 października 2014r., gdzie wytańczyła tytuł Mistrza Polski i zajęła pierwsze miejsce. Drugi poważny sukces  to udział i wygrana na Otwartych Mistrzostwach Formacji Tanecznych w Austrii 29 listopada 2014 r.

           Taniec jest dla Zosi bardzo ważny, gdyż poza ciężką pracą i ogromnym wysiłkiem, zarwanymi weekendami - bo wtedy odbywają się turnieje, trenerzy i Lordance są jej drugą rodziną. Ma tam wspaniałych przyjaciół, łączy ich wspólna pasja do tańca, zainteresowania, przygody, jakie przeżywają podczas turniejów, chęć poznawania nowych, ciekawych ludzi (np. p. Iwony Pavlović, Adama Króla - tancerza jednej z edycji Tańca z Gwiazdami itp.)

                                                 

 

 
Osiągnięcie w konkursie plastycznym

Julia Kotula– uczennica kl.V została laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego "Świąteczne skrzaty, krasnale i mikołaje". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach. Serdecznie gratulujemy ! Smile

 
Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Jesień w lesie, polu i ogrodzie".
W dniu 19 listopada 2014r. w Domu Kultury w Rybniku - Boguszowicach został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny „Jesień w lesie, polu i ogrodzie”.  Spośród 762 prac z 11 województw  jury postanowiło wyróżnić w wystawie pokonkursowej pracę naszej uczennicy Julii Kotula. Praca została wykonana pod opieką p. Teresy Wrona.

Serdecznie gratulujemy Smile

 

 
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH

Dnia 28.09.2014r. w Zespole Szkół im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Celem turnieju było wyłonienie Mistrzów Śląska Juniorów w grupie dziewcząt i chłopców do lat 8,10,12,14,16 i 18 oraz popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Rozgrywki rozegrane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Organizatorem był Śląski Związek Szachowy. Nasi uczniowie: Piotr Lubszczyk, Mateusz Szuścik, Paweł Kotula, Remigiusz Wróbel, Mateusz Orłowski oraz Maciej Borkowski reprezentujący klub Hetman Marklowice brali udział w turnieju zajmując dobre lokaty.

W kategorii chłopców do lat 8

III miejsce zajął Piotr Lubszczyk z kl. II a

Gratulujemy szachistom oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu.

 

 
Turniej szachowy w Pawłowicach
Dnia 11.10.2014r. w Pawłowicach odbył się Turniej Szachowy Z Okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dla Dzieci Szkół Podstawowych. Celem turnieju było popularyzacja gry w szachy wśród dzieci szkół podstawowych oraz wyszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci szkół podstawowych. Turniej był rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. 

W kategorii kl. I - III wśród chłopców nasz uczeń Paweł Kotula zajął I miejsce.

 
Wyniki konkursów szachowych

Półfinały Polski w szachach klasycznych w Ustroniu 2014

Turniej rozgrywany był przez 7 dni od 21 – 27 października 2014, systemem szwajcarskim 9 rund po 90 minut  dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie. Nasi uczniowie reprezentujący klub HETMAN MARKLOWICE zajęli wysokie lokaty:

W kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi

12 miejsce Paweł Kotula kl. III B

16 miejsce Remigiusz Wróbel kl. III B

21 miejsce Piotr Lubszczyk kl. II A

 

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW W RYBNIKU – 2.11. 2014

Wyniki drużynowe

W kategorii do lat 7 i 8

Drużyna w składzie: Mateusz Szuścik, Piotr Lubszczyk, Filip Oskwarek oraz Wojciech Czarnota wywalczyła II miejsce na 29 drużyn

W kategorii do lat 9, 10, 11 i 12

Drużyna w składzie: Maciej Borkowski, Mateusz Orłowski, Remigiusz Wróbel oraz Paweł Kotula wywalczyła IV miejsce na 22 drużyny

 

IV TURNIEJ z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Turniej odbył się 10.11.2014 w Wodzisławiu Śl.

W kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi

II miejsce Remigiusz Wróbel kl. III B

IV miejsce Mateusz Orłowski kl. III B

V miejsce Paweł Kotula kl. III B

 

 
XIX MEMORIAŁ SZACHOWY IM. EMILA OLEJA

W dniu  4.10.2014r. odbył się XIX Memoriał Szachowy im. Emila Oleja w Katowicach Podlesie. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy 21 Podlesie. Turniej rozegrany był w trzech grupach. Uczniowie naszej szkoły grali w dwóch kategoriach wiekowych  systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika, zajmując następujące miejsca:

W kategorii chłopców do lat 8

  1 miejsce - Mateusz Szuścik z kl. II a

12 miejsce - Piotr Lubszczyk z kl. II a

W kategorii chłopców do lat 10

  3 miejsce - Remigiusz Wróbel z kl. III b

  8 miejsce - Paweł Kotula z kl. III b

10 miejsce - Mateusz Orłowski z kl. III b

 Serdecznie gratulujemy szachistom oraz trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu!

 
Plastyczny sukces uczennicy Julii Kotula

W dniu 30 czerwca 2014 r. w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pszczoła naszym przyjacielem”.  Spośród 131 prac w kategorii szkoły podstawowe jury postanowiło przyznać I miejsce naszej uczennicy Julii Kotula. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

                                

 
Zachowaj Trzeźwy Umysł

Lista uczniów naszej szkoły nagrodzonych w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014":

1. Lilianna Nowak

2. Kacper Macionczyk

3. Kacper Władarz

4. Emilia Nawrat

5. Radek Waltar

6. Kaja Oleś

7. Nicola Bugiel

8. Michał Pająk

 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO MIŚ MOICH MARZEŃ

 Spośród 51 prac które nadeszły na konkurs plastyczny pt. „Miś moich marzeń” jury w składzie pani Tatiana Nowak- nauczyciel plastyki/techniki, pani Katarzyna Rybka Kocuper- nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz pani Maria Karwot- Pysz- wychowawca świetlicy wybrało najlepsze.  
Lista laureatów:
 
W kategorii klas I :  I miejsce: Marta Widera kl. I a                          
                           II miejsce: Emilia Waga kl. I b
                          
                          
III miejsce: Adam Zawiasa kl. I a
 
Wyróżnienia:                                 
·         Julia Rykier kl. I a
·         Bartosz Pawliczek kl. I b
·         Andżelika Koczy kl. I b
·         Jakub Brachman kl. I c
·         Paulina Szypuła kl. I b
·         Antosia Kłosok kl. I c
·         Patrycja Wolny kl. I b
  

W kategorii klas II:   I miejsce: Paweł Kotula kl. II b
                            II miejsce: Adrian Kabut kl. II b
      
                           
III miejsce: Sandra Rduch kl. II b
 
Wyróżnienia:
·         Julia Kraski kl. II b
·         Nicola Bugiel kl. II b
·         Jakub Kufieta kl. II a
·         Iga Gruszka kl. II b
·         Oliwia Koch kl. II SP2 Marklowice
·         Maciej Klaja kl. II SP2 Marklowice
·         Oliwia Oleś kl. II b
  

W kategorii klas III:   I miejsce : Monika Trybuś kl. IIIb                            
                            
II miejsce: Wiktoria Rduch kl. IIIa
                             III miejsce: Marta Strzałkowska kl. III SP 2 
 Wyróżnienia:
·        
Radek Wawryk kl. III b
·        
Wiktoria Rosa kl. III b
·        
Zuzanna Szuścik kl. III a
·        
Weronika Skurak kl. III a
·        
Natalia Szkatuła kl. III a
·        
Maja Francuz kl. III a
·         Karolina Kucharczyk kl. III a
  

Laureatom Serdecznie GRATULUJEMY!
Koordynator konkursu: Pani Teresa Wrona oraz pani Sabina Durczok- wychowawcy świetlicy szkolnej.
 

 

 
Sukcesy w konkursie plastycznym !
Kolejne sukcesy plastyczne naszych wychowanków, którzy brali udział
w Powiatowym konkursie Plastycznym pt. " Legenda o powstaniu Europy"
 

I miejsce - Kamil Firut i Kacper Żeliszczak kl. II
III miejsce - Lilianna Nowak i Wiktoria Rosa kl. III
wyróznienie - Lilianna Nowak  kl. III
 
Opiekunem dzieci była p. Dorota Muczyń.
Młodym artystom gratulujemy!
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting