Sukcesy !
Konkurs plastyczny pt. „ Mój pluszowy miś”

Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Mój pluszowy miś” organizowanego przez Świetlicę Szkolną działającą w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie:

I miejsce:

- Paweł Kotula

- Julita Podleśny

- Marta Kraszewska

II miejsce:

- Klaudia Bernacka

Wyróżnienie:

Patrycja Uchańska

Kajetan Kufieta

Wiktoria Zuzga

Amelka Polok

Opiekunowie: Dorota Muczyń, Karolina Kowol, Sabina Durczok, Teresa Wrona

Serdecznie gratulujemy Smile
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Patrząc”

W dniu 4 luty 2015 r. w Rybnickim Centrum Kultury w Rybniku został rozstrzygnięty Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Patrząc”. Spośród 311 nadesłanych prac z 25 placówek oświatowych i kulturalnych jury wyłoniło najciekawsze i tak oto wśród prac nagrodzonych znalazły się prace Pauliny Kozieł z klasy V oraz naszej absolwentki Roksany Sosny, które otrzymały wyróżnienie. Opiekunkami były  p. Teresa Wrona oraz p. Dorota Muczyń. Serdecznie gratulujemy!!! Smile

 
Narciarski sukces

UMKS Marklowice szkoli nowe, młode talenty, które zaczęły zdobywać podium i punktować w pucharowych zawodach z cyklu Bieg Na Igrzyska. Klub wysoko reprezentują Aneta Marszolik, Emilia Morgała, Zuzanna Dudek, Artur Baczyński, Wojciech Chrószcz, Dawid Tolarz, Kamil i Tobiasz Winkler, Kacper Dubiel, Jakub Tomecki, Tobiasz Konieczny. Sekcja liczy 31 zawodników zaczynających przygodę z nartami. Uczniowie 8  lutego wystartowali na Kubalonce w biegu o Istebiański Bruclik i w najmłodszej kategorii 1 miejsce zdobył Kamil Winkler, w kategorii klas 3-4  1 miejsce zdobył Artur Baczyński. W tej samej kategorii zwyciężyła Zuzanna Fujak. Reszta zawodników spisała się również dobrze. Serdeczne gratulacje! Smile

 
Sukces sportowy
Kamil Winkler zajął I miejsce w 40 Międzynarodowym Biegu Narciarskim " O ISTEBNIAŃSKI BRUCLIK". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Smile
 
Teatr Na Cztery Łapy – przygoda uczniów klasy II b

                   Dnia 12 grudnia 2014 r. uczniowie kl.2b z SP nr 1 w Marklowicach wystąpili na scenie DK w Rybniku - Boguszowicach w spektaklu pt.”Calineczka”. Spektakl był mikołajkowym upominkiem dla uczniów klas 1-3. Po spektaklu wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie biorąc udział w krótkich warsztatach teatralnych. Spotkały się również z Mikołajem, który obdarował je słodyczami. Spektakl  ”Calineczka” spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczniów, nauczycieli i przedstawicieli Urzędu Gminy. Dla występujących dzieci było to ważnym potwierdzeniem tego, że ich „zabawa w teatr” daje radość również innym. Tą „zabawę” uczniowie rozpoczęli w X 2013 r. tworząc Teatr Na Cztery Łapy. Od tej pory pod kierunkiem  wspaniałej osoby - pani Izabeli Karwot, która jest instruktorem i reżyserem teatralnym, pod opieką swojej wychowawczyni, poznają tajemnice teatru.

               Uczestniczą raz w tygodniu w warsztatach teatralnych. Często poprzez zabawę, a czasem też przez ciężką pracę poznają i tworzą teatr. Rozwijają swoją wyobraźnię, wrażliwość, inwencję twórczą oraz kreatywne myślenie i piękną, poprawną mowę. Uczą się ruchu scenicznego, współdziałania w grupie, odpowiedzialności za swoje działanie. Mały aktor ma świadomość, że w tejże grupie pełni bardzo ważną rolę - między innymi od niego zależy sukces pracy całego zespołu, uczy się również szacunku dla pracy kolegów, pokory, panowania nad sobą i cierpliwości. Dzięki teatrowi dzieci poznają samych siebie, poznają swoje talenty. Aby talenty te w przyszłości zaowocowały, przynosiły szczęście i spełnienie, trzeba nad nimi pracować już od dziecka. Ta praca w naszej szkole jest możliwa dzięki życzliwości i wsparciu wielu osób. Dzięki wsparciu dyrekcji SP nr 1 rozpoczęcie tej przygody było w ogóle możliwe. Dzięki gościnności dyrektora Gimnazjum, pani Haliny Winkler nasz teatr ma miejsce, w którym może co tydzień ćwiczyć. Dzięki życzliwości wójta Gminy Tadeusza Chrószcza, radnych i pani Czesławy Somerlik otrzymał finansowe wsparcie. Dzięki zrozumieniu i cierpliwości rodziców może przygodę kontynuować.

            W niedzielę 18 stycznia 2015r.Teatr Na Cztery Łapy, który tworzą wszyscy uczniowie klasy 2b, ponownie wystąpił na scenie DK w Rybniku - Boguszowicach w ramach Bajkowej Niedzieli. Zagrał dwa spektakle dla szerokiej publiczności promując naszą gminę w regionie. Widownia wypełniona była do ostatniego miejsca. Uczniowie zaprosili na spektakl również swoje kochane babcie i wspaniałych dziadków, aby uczcić w ten sposób ich święto. Po spektaklu czekał na dziadków poczęstunek przygotowany dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców.

Niebawem młodzi twórcy będą mieli okazję uczestniczyć w dziecięcych festiwalach teatralnych. Trzymamy za nich kciuki!

                                                                       

 

 

 

 

 
" Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej"

Julia Kotula z klasy V zajęła drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej". Celem konkursu było nie tylko podtrzymanie i kultywowanie wśród uczniów górniczych tradycji i pobudzanie refleksji nad otoczeniem społecznym "małej ojczyzny" oraz rodziny, ale także rozwijanie zdolności artystycznych i wrażliwości dzieci. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem pani Teresy Wrona.

 
Międzyszkolny Gminny Konkurs Plastyczny „Wizerunek anioła bożonarodzeniowego”

W międzyszkolnym gminnym konkursie plastycznym pt. „Wizerunek anioła bożonarodzeniowego” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Marklowicach I miejsce w kategorii klas II zajęła Wiktoria Gawliczek, natomiast w kategorii klas III pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sosna, drugie Antek Capek. Wyróżnienie przyznano Pawłowi Kotula. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Teresy Wrona. Laureatom serdecznie gratulujemy! Smile

 
List pochwalny

LIST POCHWALNY

 

Do wychowawców klas i nauczycieli wychowania fizycznego

SP 1 w Marklowicach

             Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Marklowicach pragnie pochwalić i wyróżnić niżej wymienionych uczniów Waszej szkoły za systematyczne i ambitne uczęszczanie na zajęcia treningowe. Przede wszystkim za udział w zawodach w narciarstwie biegowym. Dzieci uzyskują wysokie lokaty i wykazują się ogromną  dyscypliną sportową reprezentując szkołę, klub i gminę.

Więcej…
 
Sukcesy Julii Kotula

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Śląsk kopalnią talentów” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świerklanach oraz I miejsce w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży województwa śląskiego „Świąteczne skrzaty, krasnale i mikołaje”. Gratulujemy! Smile

                         

 
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 29.11.2014 r.  w Pawłowicach odbył się turniej szachowy z okazji Mikołaja dla dzieci szkół podstawowych.Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika, w dwóch kategoriach kl. I-III  i  kl. IV-VI . Celem turnieju było wyszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci szkół podstawowych. Nasi uczniowie reprezentujący klub Hetman Marklowice po raz kolejny stanęli na podium.

W kategorii chłopców kl. I-III 

II miejsce zajął Remigiusz Wróbel z kl. III b

III miejsce zajął Paweł Kotula z kl. III b

 Serdecznie gratulujemy szachistom oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu.

 

 
Pasja Zosi

           Zosia Skupień jest uczennicą klasy VI a naszej szkoły. Po lekcjach pięć razy w tygodniu razem ze swoim partnerem - Arkiem Rybą - uczniem SP w Czyżowicach, pod okiem trenerów - Mai i Kamila Lorenców - trenuje taniec towarzyski w Szkole Tańca i Ruchu "LORDANCE" w Wodzisławiu Śl.

           Od półtora roku Zosia tańczy w sporcie, to znaczy jeździ na Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego, na których walczy o możliwie jak najwyższe miejsce na podium oraz punkty, które dają możliwość przejścia do następnej - wyższej klasy tanecznej. Początkujący tancerz (jeszcze rekreacyjny) posiada klasę taneczną "H" lub "G". W miarę postępów może się ubiegać o klasę "F". Może też tańczyć sportowo. Najniższa klasa taneczna w sporcie to klasa "E", zaś najwyższa to "A". Obecnie Zosia tańczy w kategorii wiekowej 12-13 i posiada wysoką klasę taneczną "C", którą zdobyła 22 listopada tego roku na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego i Pucharze Okręgu Śląskiego w Rędzinach, gdzie pokonała wszystkie pary taneczne w swojej kategorii wiekowej i klasie "D". Było to jej piąte z rzędu pierwsze miejsce wytańczone na Zawodach Ogólnopolskich, zebrała też wszystkie potrzebne punkty i od następnego turnieju będzie tańczyć w klasie "C". Oprócz tańca w parach indywidualnych, Zosia należy do formacji standardowej "Lordance", w skład której wchodzi 8 par tanecznych. Formacja po raz pierwszy debiutowała na dużej scenie podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych w Kraśniku 5 października 2014r., gdzie wytańczyła tytuł Mistrza Polski i zajęła pierwsze miejsce. Drugi poważny sukces  to udział i wygrana na Otwartych Mistrzostwach Formacji Tanecznych w Austrii 29 listopada 2014 r.

           Taniec jest dla Zosi bardzo ważny, gdyż poza ciężką pracą i ogromnym wysiłkiem, zarwanymi weekendami - bo wtedy odbywają się turnieje, trenerzy i Lordance są jej drugą rodziną. Ma tam wspaniałych przyjaciół, łączy ich wspólna pasja do tańca, zainteresowania, przygody, jakie przeżywają podczas turniejów, chęć poznawania nowych, ciekawych ludzi (np. p. Iwony Pavlović, Adama Króla - tancerza jednej z edycji Tańca z Gwiazdami itp.)

                                                 

 

 
Osiągnięcie w konkursie plastycznym

Julia Kotula– uczennica kl.V została laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego "Świąteczne skrzaty, krasnale i mikołaje". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach. Serdecznie gratulujemy ! Smile

 
Ogólnopolski Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Jesień w lesie, polu i ogrodzie".
W dniu 19 listopada 2014r. w Domu Kultury w Rybniku - Boguszowicach został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny „Jesień w lesie, polu i ogrodzie”.  Spośród 762 prac z 11 województw  jury postanowiło wyróżnić w wystawie pokonkursowej pracę naszej uczennicy Julii Kotula. Praca została wykonana pod opieką p. Teresy Wrona.

Serdecznie gratulujemy Smile

 

 
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH

Dnia 28.09.2014r. w Zespole Szkół im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Celem turnieju było wyłonienie Mistrzów Śląska Juniorów w grupie dziewcząt i chłopców do lat 8,10,12,14,16 i 18 oraz popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Rozgrywki rozegrane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Organizatorem był Śląski Związek Szachowy. Nasi uczniowie: Piotr Lubszczyk, Mateusz Szuścik, Paweł Kotula, Remigiusz Wróbel, Mateusz Orłowski oraz Maciej Borkowski reprezentujący klub Hetman Marklowice brali udział w turnieju zajmując dobre lokaty.

W kategorii chłopców do lat 8

III miejsce zajął Piotr Lubszczyk z kl. II a

Gratulujemy szachistom oraz ich trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu.

 

 
Turniej szachowy w Pawłowicach
Dnia 11.10.2014r. w Pawłowicach odbył się Turniej Szachowy Z Okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dla Dzieci Szkół Podstawowych. Celem turnieju było popularyzacja gry w szachy wśród dzieci szkół podstawowych oraz wyszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci szkół podstawowych. Turniej był rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. 

W kategorii kl. I - III wśród chłopców nasz uczeń Paweł Kotula zajął I miejsce.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting