Sukcesy !
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III

11 marca 2019 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach odbył  się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II i III.  Do zmagań stanęło 16 najlepszych młodych matematyków z całego powiatu wodzisławskiego. Matematycznymi mistrzami okazali się:

I miejsce- Bartosz Kasperuk z SP Krostoszowice

II miejsce- Filip Tolarz z ZSP Nr 1 SP nr 16 w Wodzisławiu Śl. oraz Lena Seemann z SP nr 3 Rydułtowy

III miejsce – Paweł Mrozek z SP w Mszanie

Laureaci dostali bilety przepustki na konkurs wojewódzki z matematyki oraz nagrody ufundowane przez PODN w Wodzisławiu Śl. oraz Gminę Marklowice. Konkurs przygotowała Pani Katarzyna Rybka – Kocuper. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie. Smile

 
Laureaci szkolnych konkursów polonistycznych

W ostatnim czasie odbyły się na terenie szkoły eliminacje do konkursów polonistycznych dla klas IV –VI. Komisje konkursowe wytypowały następujących uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na poziomie powiatowym:
a) Powiatowy Konkurs Recytatorskim dla klas IV-VI. Laureaci: 
1. Julia Pająk z kl. 5b,
2. Hanna Konieczny z kl. 6b
3. Aleksandra Chrószcz z kl. 4a.

b) Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego dla klas IV – VI. Eliminacje wygrały:
1. Martyna Morgała z kl. 6a i Hanna Konieczny z kl. 6b.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów Smile

 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Z ogromną przyjemną informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum zakwalifikował się uczeń klasy III a Łukasz Pustelnik. Pracuje on pod kierunkiem pani Justyny Magnor. W lutym 2019 r. będzie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim konkursu i walczył o tytuł finalisty lub laureata. Gratulujemy uczniowi, jego rodzicom i nauczycielowi prowadzącemu. Dyrekcja szkoły Smile

 
YOU CAN SPEAK ENGLISH 2019

31 stycznia 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. kolejna już czwarta edycja konkursu powiatowego YOU CAN SPEAK ENGLISH. Uczestnicy konkursu zmagali się  z czterema różnymi konkurencjami. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanej reklamy, następnie uczniowie musieli przeprowadzić dwa dialogi, np. w restauracji, u lekarza, itp. Na koniec reprezentant każdej drużyny miał okazję przeprowadzić krótki dialog z przesympatycznymi native speaker’ami z Wielkiej Brytanii, John’em i Kieron’em. Nasza drużyna w skład której wchodzili Kinga Olejniczak i Łukasz Pustelnik z kl. 3a Gimnazjum zdobyła II miejsce. Gratulujemy ogromnych umiejętności kumunikacyjnych w języku angielskim i kreatywności.

 
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 30.10.2018r w Spodku w Katowicach odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 minut dla każdego zawodnika. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 1500 zawodników z całej Polski. Naszą szkołę SP1 Marklowice reprezentowało 11 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA KL. IV DZIEWCZYNY ( 78 zawodniczek )

24 miejsce - HANNA OSKWAREK

KATEGORIA KL. IV CHŁOPCY ( 193 zawodników )

29 miejsce - NIKODEM RÓZGA

75 miejsce - ERYK ZOZWOREK

85 miejsce - MIŁOSZ MUSIOLIK

90 miejsce - WIKTOR KUŚ

112 miejsce - KAMIL SKROBOL

KATEGORIA KL. V CHŁOPCY ( 160 zawodników )

56 miejsce - FILIP OSKWAREK

KATEGORIA KL. VI CHŁOPCY ( 100 zawodników )

17 miejsce - MATEUSZ SZUŚCIK

22 miejsce - PIOTR LUBSZCZYK

KATEGORIA KL. VII CHŁOPCY ( 82 zawodników )

9 miejsce - PAWEŁ KOTULA

27 miejsce - REMIGIUSZ WRÓBEL

 

 
OSIĄGNIĘCIA JĘZYKOWE NASZYCH UCZNIÓW
26 października 2018r. odbył się V WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  - ENGLISH VOCABULARY GENIUS V. Czwórka naszych uczniów zdobyła czołowe miejsca:

Oliwia Woryna (3aG) – I miejsce

Karolina Chrószcz (7c) –II miejsce

Alicja Sterańczak (8c) i Kinga Olejniczak (3aG)  - III miejsce

 CONGRATULATIONS!!! Smile

 

 
Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 19X br. na Balatonie odbyły się „sztafetowe biegi przełajowe” na szczeblu 1/4  finału wojewódzkiego. Drużyna dziewcząt w składzie: Marysia Badura, Klaudia Bernacka, Zosia Brychcy, Ola Chrószcz, Kinga Skupień, Paulina Zientek ostatecznie zajęła IV miejsce. Gratulacje Smile

 

 
Ogólnopolskie Zawody w biegach na nartorolkach w Marklowicach

Pierwszego dnia zawodów 22.09 podczas Ogólnopolskich Spotkań UKS w biegach na nartorolkach nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 miejsce w tej samej kategorii Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz ukończyła bieg na 3 miejscu. Artur Baczyński zajął 2 miejsce, Jakub Tomecki 8 i Kamil Winkler 9 miejsce. 14 miejsce zdobyła w kategorii Juniorka C Zuzanna Dudek.
Drugiego dnia zawodów podczas Pucharu Śląska najlepsi okazali się: Ola Chrószcz 1 miejsce, Julia Piekorz 3 miejsce, Hanka Oskwarek 4 miejsce, 5 miejsce Judyta Parzych i 6 - Nadia Mańka. W kategorii Juniorka D Karolina Chrószcz – 4 miejsce, Artur Baczyński – 4 miejsce i Kamil Winkler – 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

                                                                                            

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
14 czerwca  w SP 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze w języku angielskim, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich pisali test konkursowy. Poziom przygotowania uczniów był w tym roku naprawdę wysoki. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Maja Cebo z klasy 3c (ex aequo z Alanem Sajnóg z SP 2)

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła Sandra Skupień z klasy 1a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  Smile
 
Laureaci Powiatowego i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego

Piotr Lubszczyk z klasy 5 a i Artur Fojcik z klasy 4 c uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego  i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego.  Artur zdobył III miejsce w kategorii klas czwartych. Piotr zdobył III miejsce w kategorii klas piątych. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego, koszulki  i  wiele innych nagród takich jak: bony i kupony rabatowe do zrealizowania w sklepie sportowym, restauracji Mc Donald’s, klubie Wrotka, parku linowym „Leśna przygoda” i  bilety do Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
XXVI Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka w Rydułtowach
W Rydułtowach co roku w ostatni czwartek kwietnia organizowany jest bieg sztafetowy ulicami miasta. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach i odnieśli kolejny sukces biegowy:

W kategorii rocznika 2005 i młodsi

- sztafeta dziewcząt w składzie :Karolina Chrószcz, Hania Czapla, Kaja Dzierżenga i Marysia Badura - I miejsce

- sztafeta chłopców w składzie :Artur Baczyński, Bartek Głowacki, Krystian Czarniecki i Damian Strączek  - I miejsce

W kategorii rocznika 2002 -2004

- sztafeta dziewcząt w składzie: Lilianna Nowak, Karolina Niemiec, Patrycja Wróbel, Marta Witebska - II miejsce

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Smile
 
Drużynowe biegi przełajowe
W dniu 11.04 br. na Balatonie odbyły się „drużynowe biegi przełajowe” na szczeblu ½ finału wojewódzkiego. W kategorii Igrzyska Dzieci zwyciężyły obie nasze drużyny ( dziewcząt i chłopców) kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Zawody wojewódzkie odbyły się w Mysłowicach w dniu 23.04 2018 gdzie chłopcy ponownie osiągnęli duży sukces zajmując drużynowo II miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje Artur Baczyński, który został zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej. Dziewczętom nie udało się zająć bardziej zaszczytnych miejsc – zajęły XII miejsce drużynowo. 

Skład drużyny chłopców : Artur Baczyński, Bartek Głowacki, Krystian Czarniecki, Damian Strączek, Kuba Brachman, Kamil Winkler

Skład drużyny  dziewcząt: Karolina Chrószcz, Hania Czapla, Roksana Lach, Kaja Dzierżenga, Marysia Badura, Paulina Zientek

Życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych

22 marca w Rydułtowskim Centrum Kultury odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych. Uczennice naszej szkoły wypadły bardzo dobrze i odniosły wielki sukces. Aleksandra Pająk z klasy 4b zajęła II miejsce i awansowała do kolejnego etapu konkursu. Uczennicę przygotowała pani Iwona Kowalczyk. Z kolei Hanna Konieczny z klasy 5b zajęła III miejsce. Uczennicę przygotowała pani Barbara Polończyk. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie musieli zaprezentować jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Gratulujemy naszym uczennicom oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 marca uczniowie klas IV - VI wzięli  udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim.  Co roku w konkursie bierze udział 60 - 70 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.  Artur Fojcik z klasy IV c zajął III miejsce na 22 uczestników. Piotr Lubszczyk z klasy V a zajął III miejsce na 24 uczestników. Emilia Morgała z klasy VI a zajęła 8 miejsce na 24 uczestników. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Gminny Konkurs Recytatorski

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów klas 1 i 3. Laureatami zostali:

w kategorii klas I - Oliwia Eliasz kl. 1 a - III miejsce

w kategorii klas III - Maria Konieczny kl. 3 b - II miejsce

Gratulujemy sukcesu! Smile

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting