Sukcesy !
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
14 czerwca  w SP 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze w języku angielskim, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich pisali test konkursowy. Poziom przygotowania uczniów był w tym roku naprawdę wysoki. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Maja Cebo z klasy 3c (ex aequo z Alanem Sajnóg z SP 2)

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła Sandra Skupień z klasy 1a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  Smile
 
Laureaci Powiatowego i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego

Piotr Lubszczyk z klasy 5 a i Artur Fojcik z klasy 4 c uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego  i Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego.  Artur zdobył III miejsce w kategorii klas czwartych. Piotr zdobył III miejsce w kategorii klas piątych. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego, koszulki  i  wiele innych nagród takich jak: bony i kupony rabatowe do zrealizowania w sklepie sportowym, restauracji Mc Donald’s, klubie Wrotka, parku linowym „Leśna przygoda” i  bilety do Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
XXVI Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka w Rydułtowach
W Rydułtowach co roku w ostatni czwartek kwietnia organizowany jest bieg sztafetowy ulicami miasta. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych zawodach i odnieśli kolejny sukces biegowy:

W kategorii rocznika 2005 i młodsi

- sztafeta dziewcząt w składzie :Karolina Chrószcz, Hania Czapla, Kaja Dzierżenga i Marysia Badura - I miejsce

- sztafeta chłopców w składzie :Artur Baczyński, Bartek Głowacki, Krystian Czarniecki i Damian Strączek  - I miejsce

W kategorii rocznika 2002 -2004

- sztafeta dziewcząt w składzie: Lilianna Nowak, Karolina Niemiec, Patrycja Wróbel, Marta Witebska - II miejsce

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Smile
 
Drużynowe biegi przełajowe
W dniu 11.04 br. na Balatonie odbyły się „drużynowe biegi przełajowe” na szczeblu ½ finału wojewódzkiego. W kategorii Igrzyska Dzieci zwyciężyły obie nasze drużyny ( dziewcząt i chłopców) kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Zawody wojewódzkie odbyły się w Mysłowicach w dniu 23.04 2018 gdzie chłopcy ponownie osiągnęli duży sukces zajmując drużynowo II miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje Artur Baczyński, który został zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej. Dziewczętom nie udało się zająć bardziej zaszczytnych miejsc – zajęły XII miejsce drużynowo. 

Skład drużyny chłopców : Artur Baczyński, Bartek Głowacki, Krystian Czarniecki, Damian Strączek, Kuba Brachman, Kamil Winkler

Skład drużyny  dziewcząt: Karolina Chrószcz, Hania Czapla, Roksana Lach, Kaja Dzierżenga, Marysia Badura, Paulina Zientek

Życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych

22 marca w Rydułtowskim Centrum Kultury odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych. Uczennice naszej szkoły wypadły bardzo dobrze i odniosły wielki sukces. Aleksandra Pająk z klasy 4b zajęła II miejsce i awansowała do kolejnego etapu konkursu. Uczennicę przygotowała pani Iwona Kowalczyk. Z kolei Hanna Konieczny z klasy 5b zajęła III miejsce. Uczennicę przygotowała pani Barbara Polończyk. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie musieli zaprezentować jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Gratulujemy naszym uczennicom oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 28 marca uczniowie klas IV - VI wzięli  udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śląskim.  Co roku w konkursie bierze udział 60 - 70 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.  Artur Fojcik z klasy IV c zajął III miejsce na 22 uczestników. Piotr Lubszczyk z klasy V a zajął III miejsce na 24 uczestników. Emilia Morgała z klasy VI a zajęła 8 miejsce na 24 uczestników. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Gminny Konkurs Recytatorski

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów klas 1 i 3. Laureatami zostali:

w kategorii klas I - Oliwia Eliasz kl. 1 a - III miejsce

w kategorii klas III - Maria Konieczny kl. 3 b - II miejsce

Gratulujemy sukcesu! Smile

 
Gminny Konkurs Ortograficzny

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Laureaci konkursu, którzy reprezentowali naszą szkołę to:

Emilia Goryszewska - II miejsce

Julia Węcławek - wyróżnienie

Maja Cebo - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile 

 
V Powiatowy Konkurs Matematyczny
15 marca w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3. Organizatorem konkursu był PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach. Przewodniczącą komisji była p. Małgorzata Konsek – przedstawiciel PODN. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Tymoteusz Jeremiasz – SP nr 8 Wodzisław Śl.

II miejsce – Maciej Galas – SP nr 8 Wodzisław Śl.

III miejsce – Łukasz Stawarski – SP nr 4 Wodzisław Śl.

IV miejsce – Eryk Zozworek – SP nr 1 Marklowice

V miejsce – Jakub Piechaczek – ZSP Połomia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce Smile

 
Gminny Konkurs Matematyczny

W środę 7 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 2 i 3 szkół podstawowych Gminy Marklowice. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - ERYK ZOZWOREK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

II miejsce -  SZYMON CZAPLA kl. 3 - SP2 Marklowice

III miejsce - MIŁOSZ MUSIOLIK  kl. 3 c - SP1 Marklowice

SERDECZNIE GRATULUJEMY Smile

 
SUKCESY NARCIARZY UMKS MARKLOWICE NA MISTRZOSTWACH POLSKI
Mamy srebro i 3 brązy Od 16 do 18 lutego na trasach ,,Siwej Doliny”, w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy UMKS Marklowice wysoko zaprezentowali się i zapunktowali jako drużyna. Dwukrotnie brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski w kategorii junior E zdobył Kamil Winkler. W tej samej kategorii wiekowej, w grupie dziewcząt, brązową medalistką została Karolina Chrószcz. Juniorzy E w składzie Kamil Winkler, Jakub Tomecki, Artur Baczyński, Kamil Antończyk i Jakub Matusik wywalczyli w sztafetach srebrny medal Mistrzostw Polski. Artur Baczyński uplasował się na 6 i 7 miejscu  w biegach indywidualnych, Lilianna Nowak ukończyła bieg na 7 pozycji, Kamil Antończyk na 10 miejscu. Są to bardzo wysokie wyniki i z roku na rok jest widoczny postęp. Młodzi zawodnicy zaczynają zbliżać się do czołowych miejsc z coraz to mniejszymi stratami. Obecnie narciarze finalizują starty w Śląsko – Beskidzkiej Lidze Grupy Azoty, gdzie Artur Baczyński jest numerem 1. Trenerem prowadzącym młodych narciarzy jest Weronika Kocoń.
 
Rejonowy konkurs biblijny
23 listopada 2017 roku Kinga Gawlina, Paweł Kotula i Jakub Strzałkowski- troje uczniów naszej szkoły najlepiej znających Ewangelię św. Marka wzięło udział w rejonowym konkursie biblijnym w Gołkowicach. Uczeń klasy szóstej- Paweł Kotula, zajął zaszczytne pierwsze miejsce i zakwalifikował się do etapu diecezjalnego! Gratulujemy!
 
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 19.12.2017r w Spodku w Katowicach odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH. W Mistrzostwach wzięło udział 1419 zawodników z całej Polski. Rozegrano 7 rund, tempem 10 minut dla każdego zawodnika. Naszą szkołę SP 1 Marklowice reprezentowało 11 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA KL. VI CHŁOPCY (88 zawodników)

3 miejsce - PAWEŁ KOTULA

30 miejsce - REMIGIUSZ WRÓBEL

KATEGORIA KL. V CHŁOPCY (95 zawodników)

13 miejsce - MATEUSZ SZUŚCIK

19 miejsce - PIOTR LUBSZCZYK

KATEGORIA KL. IV CHŁOPCY (165 zawodników)

73 miejsce - FILIP OSKWAREK

KATEGORIA KL. III CHŁOPCY (198 zawodników)

61 miejsce - ERYK ZOZWOREK

70 miejsce - NIKODEM RÓZGA

81 miejsce - WIKTOR KUŚ

126 miejsce - KAMIL SKROBOL

KATEGORIA KL. III DZIEWCZYNY (41 zawodniczek)

41 miejsce - HANNA OSKWAREK

KATEGORIA GIMNAZJUM CHŁOPCY (58 zawodników)

16 miejsce - MACIEJ BORKOWSKI

 

 
Powiatowe rozgrywki drużynowe w szachach szybkich

8. 11. 2017r.  w Rydułtowach odbyły się powiatowe rozgrywki drużynowe szkół podstawowych w szachach szybkich. W zawodach wzięło udział 12 szkół podstawowych, w 4 osobowych składach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: PAWEŁ KOTULA, PIOTR LUBSZCZYK, REMIGIUSZ WRÓBEL oraz HANNA OSKWAREK, która zajęła III MIEJSCE.

 
Zawody na szczeblu wojewódzkim

30 X w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody na szczeblu wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii Igrzyska Dzieci ( rocznik 2005 i młodsi) nasza sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek zajęli IV miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting