Sukcesy !
Rejonowy konkurs biblijny
23 listopada 2017 roku Kinga Gawlina, Paweł Kotula i Jakub Strzałkowski- troje uczniów naszej szkoły najlepiej znających Ewangelię św. Marka wzięło udział w rejonowym konkursie biblijnym w Gołkowicach. Uczeń klasy szóstej- Paweł Kotula, zajął zaszczytne pierwsze miejsce i zakwalifikował się do etapu diecezjalnego! Gratulujemy!
 
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 19.12.2017r w Spodku w Katowicach odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH SZYBKICH. W Mistrzostwach wzięło udział 1419 zawodników z całej Polski. Rozegrano 7 rund, tempem 10 minut dla każdego zawodnika. Naszą szkołę SP 1 Marklowice reprezentowało 11 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA KL. VI CHŁOPCY (88 zawodników)

3 miejsce - PAWEŁ KOTULA

30 miejsce - REMIGIUSZ WRÓBEL

KATEGORIA KL. V CHŁOPCY (95 zawodników)

13 miejsce - MATEUSZ SZUŚCIK

19 miejsce - PIOTR LUBSZCZYK

KATEGORIA KL. IV CHŁOPCY (165 zawodników)

73 miejsce - FILIP OSKWAREK

KATEGORIA KL. III CHŁOPCY (198 zawodników)

61 miejsce - ERYK ZOZWOREK

70 miejsce - NIKODEM RÓZGA

81 miejsce - WIKTOR KUŚ

126 miejsce - KAMIL SKROBOL

KATEGORIA KL. III DZIEWCZYNY (41 zawodniczek)

41 miejsce - HANNA OSKWAREK

KATEGORIA GIMNAZJUM CHŁOPCY (58 zawodników)

16 miejsce - MACIEJ BORKOWSKI

 

 
Powiatowe rozgrywki drużynowe w szachach szybkich

8. 11. 2017r.  w Rydułtowach odbyły się powiatowe rozgrywki drużynowe szkół podstawowych w szachach szybkich. W zawodach wzięło udział 12 szkół podstawowych, w 4 osobowych składach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: PAWEŁ KOTULA, PIOTR LUBSZCZYK, REMIGIUSZ WRÓBEL oraz HANNA OSKWAREK, która zajęła III MIEJSCE.

 
Zawody na szczeblu wojewódzkim

30 X w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody na szczeblu wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii Igrzyska Dzieci ( rocznik 2005 i młodsi) nasza sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek zajęli IV miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

 
Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius.

Paulina Capłap z klasy IV c oraz Karolina Chrószcz z klasy VI c zostały wyróżnione w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius. Uczennice najpierw wzięły udział w  etapie szkolnym, który składał się z pięciu testów. Co tydzień pisały test składający się z 50 słów. Do finału przechodzili uczniowie, którzy bezbłędnie napisali co najmniej cztery z pięciu testów. Na teście finałowym uczennice musiały wykazać się znajomością słów ze wszystkich testów z etapu szkolnego. Miały 40 minut na napisanie testu składającego się z 200 słów. Obie uczennice zdobyły 99,5% możliwych do uzyskania punktów. Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałych wyników. Dziękujemy także innym uczniom, którzy chętnie i licznie przystąpili do etapu szkolnego.

 
Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 5 X 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych  na szczeblu powiatowym. Zajęli  odpowiednio: IV miejsce sztafeta dziewcząt w składzie: Kaja Dzierżenga, Karolina Chrószcz, Maria Badura, Roksana Lach, Hanna Czapla, Natalia Szkatuła oraz sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek  którzy okazali się zwycięzcami  i zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego,  który odbył się 19 X - ten etap także wygrali i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

 
Język angielski

30 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się gminny konkurs języka angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali i zajęli czołowe miejsca. W kategorii klas drugich Kacper Durczok zajął I miejsce, Emilia Goryszewska II miejsce, a Maja Cebo miejsce III. W kategorii klas trzecich I miejsce ex aequo zajęli Paulina Capłap i Jakub Chmiel. Artur Fojcik zdobył miejsce II.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

5 czerwca 2017 r.  w ZSP w Połomi odbyła się kolejna edycja międzygminnego konkursu języka angielskiego dla klas szóstych pt.:  ”Rock’n’Learn!” Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej i ustnej i obejmował ustny test gramatyczny z elementami komunikacyjnymi w formie quizu, pracę z materiałem audio i audio-video, czytanie ze zrozumieniem oraz słownictwo w formie wykreślanek. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sterańczak, Zuzanna Jabłońska, Zuzanna Szuścik, Anastazja Czepczor, Ksawery Rugała, Mateusz Musioł i Marcin Tkocz. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie i zajęli następujące miejsca:

Alicja Sterańczak: I miejsce

Zuzanna Jabłońska: II miejsce

Ksawery Rugała: III miejsce

Gratulujemy!!!

 
Laureat Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

16 maja 2017 roku uczeń klasy 4 a Piotr Lubszczyk wziął udział w uroczystości wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Od 2011 roku konkurs zwiększył swój zasięg, gdyż biorą w nim udział także szkoły z innych powiatów naszego województwa, jak również szkoły znajdujące się w kilku innych województwach naszego kraju. Uczniowie w tym samym czasie w kilku placówkach piszą ten sam test. Konkurs przyjął rangę  Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Wodzisławiu Śląskim uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce. Jednocześnie po ogłoszeniu wyników ze wszystkich placówek, które wzięły udział w tegorocznej edycji, okazało się, że Piotr zdobył także I miejsce w VI Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii uczniów klas IV. Wśród wielu nagród, które otrzymał Piotr, jest 30- godzinny kurs języka angielskiego, który umożliwi mu dalsze doskonalenie umiejętności językowych.

 
PIOTR LUBSZCZYK – I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe - osobny test pisemny dla uczniów klasy 4, 5 i 6. Test sprawdza umiejętność słuchania ,  czytania ze zrozumieniem,  konstruowania wypowiedzi pisemnej, znajomość słownictwa i gramatyki  oraz umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Lubszczyk, Iga Gruszka, Alicja Sterańczak. Uczeń klasy 4 Piotr Lubszczyk zajął I miejsce w kategorii klas czwartych.

 
I Powiatowy Konkurs Mitologiczny

W dniu 29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbył się I Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Uczniowie z dwudziestu szkół powiatu wodzisławskiego rywalizowali o tytuł znawcy „Mitologii" Jana Parandowskiego, pisząc test z zakresu wiedzy o mitach greckich. W drugiej części konkursu wcielili się w postaci bogów i herosów. Każdy z uczestników dokonał prezentacji wybranego bohatera. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy V b: Kaia i Oliwia Oleś – zwyciężczynie szkolnych eliminacji. Wykazały się zarówno dobrą znajomością mitów, jak i zachwyciły widownię swoimi stylizacjami. Kaia wcieliła się w rolę Demeter – bogini urodzaju, zaś Oliwia w postać Afrodyty – bogini miłości. Gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów.

 
Sukcesy zawodników UMKS - uczniów naszej szkoły

W tym sezonie w narciarstwie biegowym absolutnie dominuje Artur Baczyński zdobywając tytuł dwukrotnego Mistrza Polski w biegu stylem łyżwowym i klasycznym. Ponadto uczeń SP 1 i zawodnik UMKS Marklowice zwyciężył Śląsko Beskidzką Ligę Grupy Azoty i finał Biegów na Igrzyska. Jest Liderem w kategorii junior E.

Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Kamil Winkler zdobywając 10 miejsce na Mistrzostwach Polski, a w Śląsko Beskidzkiej Lidze zdobywał miejsca w czołowej szóstce. Lilianna Nowak  i Karolina Chrószcz są naszymi nadziejami na przyszły sezon.

Szkołę, Klub UMKS i gminę reprezentowali również Jakub i Miłosz Tomeccy, Paweł Olma, Kamil Antończyk, Konrad Klaja, Julia Piekorz, Karina Kwapisz, Miłosz Musiolik, Nadia i Kinga Mańka, Eryk Witebski.

Dzieci godnie i z dumą rozsławiają Marklowice. Smile

 
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych

23 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Gminy Marklowice i Szkołę Podstawową nr 1  w Marklowicach. Nad całością czuwała Wioleta Dudziak-Radecka. Głównymi celami konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyzwalanie ich twórczej aktywności. Etap powiatowy został poprzedzony etapami szkolnymi i gminnymi. W efekcie do etapu powiatowego swój udział zgłosiło osiem gmin powiatu wodzisławskiego. Uczniowie mieli do wykonania w ciągu godziny 16 zadań o różnym stopniu trudności. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki o czym świadczy fakt konieczności dwóch dogrywek, które wyłoniły najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez PODN Wodzisław Śląski oraz poczęstunek i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Najlepsi natomiast zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!

 
Gminny Konkurs Matematyczny

17 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP1 i SP2 w Marklowicach. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kajetan Kufieta – kl. III c, SP1

II miejsce – Filip Oskwarek – kl. III b, SP1

III miejsce – Patrycja Uchańska – kl. III a, SP1

                                                     IV miejsce - Nikola Irzyk – kl. III a, SP1

Nagrody ufundował Urząd Gminy Marklowice. Gratulujemy Smile

 
PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

W niedzielę 5.03.2017r. odbył się PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 9 rund tempem 10 minut na zawodnika. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym turnieju i zajęli następujące miejsca:
W kategorii chłopcy kl. I - III
WOJCIECH  CZARNOTA zajął 11 miejsce
SZYMON  CZAPLA zajął 22 miejsce
ERYK  ZOZWOREK zajął 24 miejsce
                                                     NIKODEM  RÓZGA zajął 27 miejsce
                                                      KAMIL  SKROBOL zajął 28 miejsce

 
SZKOLNE KONKURSY POLONISTYCZNE

W lutym w naszej szkole odbyły się trzy konkursy z języka polskiego zorganizowane dla uczniów klas IV – VI:

Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem dyktanda. Mistrzem Ortografii 2017 została Oliwia Oleś z klasy V b.

Szkolny Konkurs Mitologiczny cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością greckich bogów i herosów w efekcie czego przeprowadzono dogrywkę. Ostatecznie konkurs wygrała Kaia Oleś, II miejsce zajęła Oliwia Oleś, a III Kinga Gawlina.

Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się 22 lutego. Laureatkę pierwszego miejsca została Hanna Konieczny z klasy IV b. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Kindze Gawlina i Patrycji Wolny.

Laureaci pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować szkołę w konkursach na szczeblu powiatowym.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting