Sukcesy !
Wyniki konkursów szachowych

Półfinały Polski w szachach klasycznych w Ustroniu 2014

Turniej rozgrywany był przez 7 dni od 21 – 27 października 2014, systemem szwajcarskim 9 rund po 90 minut  dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie. Nasi uczniowie reprezentujący klub HETMAN MARKLOWICE zajęli wysokie lokaty:

W kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi

12 miejsce Paweł Kotula kl. III B

16 miejsce Remigiusz Wróbel kl. III B

21 miejsce Piotr Lubszczyk kl. II A

 

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW W RYBNIKU – 2.11. 2014

Wyniki drużynowe

W kategorii do lat 7 i 8

Drużyna w składzie: Mateusz Szuścik, Piotr Lubszczyk, Filip Oskwarek oraz Wojciech Czarnota wywalczyła II miejsce na 29 drużyn

W kategorii do lat 9, 10, 11 i 12

Drużyna w składzie: Maciej Borkowski, Mateusz Orłowski, Remigiusz Wróbel oraz Paweł Kotula wywalczyła IV miejsce na 22 drużyny

 

IV TURNIEJ z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Turniej odbył się 10.11.2014 w Wodzisławiu Śl.

W kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi

II miejsce Remigiusz Wróbel kl. III B

IV miejsce Mateusz Orłowski kl. III B

V miejsce Paweł Kotula kl. III B

 

 
XIX MEMORIAŁ SZACHOWY IM. EMILA OLEJA

W dniu  4.10.2014r. odbył się XIX Memoriał Szachowy im. Emila Oleja w Katowicach Podlesie. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy 21 Podlesie. Turniej rozegrany był w trzech grupach. Uczniowie naszej szkoły grali w dwóch kategoriach wiekowych  systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika, zajmując następujące miejsca:

W kategorii chłopców do lat 8

  1 miejsce - Mateusz Szuścik z kl. II a

12 miejsce - Piotr Lubszczyk z kl. II a

W kategorii chłopców do lat 10

  3 miejsce - Remigiusz Wróbel z kl. III b

  8 miejsce - Paweł Kotula z kl. III b

10 miejsce - Mateusz Orłowski z kl. III b

 Serdecznie gratulujemy szachistom oraz trenerowi panu Krzysztofowi Wołyńskiemu!

 
Plastyczny sukces uczennicy Julii Kotula

W dniu 30 czerwca 2014 r. w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pszczoła naszym przyjacielem”.  Spośród 131 prac w kategorii szkoły podstawowe jury postanowiło przyznać I miejsce naszej uczennicy Julii Kotula. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Smile

                                

 
Zachowaj Trzeźwy Umysł

Lista uczniów naszej szkoły nagrodzonych w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014":

1. Lilianna Nowak

2. Kacper Macionczyk

3. Kacper Władarz

4. Emilia Nawrat

5. Radek Waltar

6. Kaja Oleś

7. Nicola Bugiel

8. Michał Pająk

 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO MIŚ MOICH MARZEŃ

 Spośród 51 prac które nadeszły na konkurs plastyczny pt. „Miś moich marzeń” jury w składzie pani Tatiana Nowak- nauczyciel plastyki/techniki, pani Katarzyna Rybka Kocuper- nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz pani Maria Karwot- Pysz- wychowawca świetlicy wybrało najlepsze.  
Lista laureatów:
 
W kategorii klas I :  I miejsce: Marta Widera kl. I a                          
                           II miejsce: Emilia Waga kl. I b
                          
                          
III miejsce: Adam Zawiasa kl. I a
 
Wyróżnienia:                                 
·         Julia Rykier kl. I a
·         Bartosz Pawliczek kl. I b
·         Andżelika Koczy kl. I b
·         Jakub Brachman kl. I c
·         Paulina Szypuła kl. I b
·         Antosia Kłosok kl. I c
·         Patrycja Wolny kl. I b
  

W kategorii klas II:   I miejsce: Paweł Kotula kl. II b
                            II miejsce: Adrian Kabut kl. II b
      
                           
III miejsce: Sandra Rduch kl. II b
 
Wyróżnienia:
·         Julia Kraski kl. II b
·         Nicola Bugiel kl. II b
·         Jakub Kufieta kl. II a
·         Iga Gruszka kl. II b
·         Oliwia Koch kl. II SP2 Marklowice
·         Maciej Klaja kl. II SP2 Marklowice
·         Oliwia Oleś kl. II b
  

W kategorii klas III:   I miejsce : Monika Trybuś kl. IIIb                            
                            
II miejsce: Wiktoria Rduch kl. IIIa
                             III miejsce: Marta Strzałkowska kl. III SP 2 
 Wyróżnienia:
·        
Radek Wawryk kl. III b
·        
Wiktoria Rosa kl. III b
·        
Zuzanna Szuścik kl. III a
·        
Weronika Skurak kl. III a
·        
Natalia Szkatuła kl. III a
·        
Maja Francuz kl. III a
·         Karolina Kucharczyk kl. III a
  

Laureatom Serdecznie GRATULUJEMY!
Koordynator konkursu: Pani Teresa Wrona oraz pani Sabina Durczok- wychowawcy świetlicy szkolnej.
 

 

 
Sukcesy w konkursie plastycznym !
Kolejne sukcesy plastyczne naszych wychowanków, którzy brali udział
w Powiatowym konkursie Plastycznym pt. " Legenda o powstaniu Europy"
 

I miejsce - Kamil Firut i Kacper Żeliszczak kl. II
III miejsce - Lilianna Nowak i Wiktoria Rosa kl. III
wyróznienie - Lilianna Nowak  kl. III
 
Opiekunem dzieci była p. Dorota Muczyń.
Młodym artystom gratulujemy!
 
Rozstrzygnięcie konkursu ekumenicznego

W dniu 4 maja 2014 roku w czasie Nabożeństwa Ekumenicznego została wręczona nagroda Kamilowi Firut z kl. IIa, który zajął I miejsce w konkursie ekumenicznym organizowanym w ramach „Śląskiego Ekumenicznego tygodnia Biblii pt.: „Dla mnie (....) dobrze jest być blisko Boga”.

Organizatorami konkursu byli: Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Archidiecezjalna Komisja Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego (Kości
ół Rzymskokatolicki). Gratulujemy!!!

Praca została wykonana pod kierunkiem nauczyciela religii p. Joanny Szewczyk

 
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

30.04 wręczono nagrody z GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „SZUKAŁEM WAS, TERAZ WY PRZYSZLIŚCIE DO MNIE” PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK WIARY, MIŁOŚCI I POKORY.

konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VI
w kategorii klas młodszych
I miejsce zajęła Weronika Skurak SP 1
II miejsce Iwona Nagrodzka SP 2
III miejsce Wiktoria Musioł SP 2
wyróżnienie:
Rafał Dudek SP1, Jakub Górecki SP2

w kategorii klas starszych
I miejsce Julia Kotula  
II miejsce Aneta Koczy
III Bartosz Sitko

wyróżnienia: Wiktoria Fojcik, Szymon Rutkowski, Jola Szulik

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!  zachęcamy do udziału w dalszych konkursach!
Koordynatorem konkursu były panie Karolina Kowol i Joanna Szewczyk

 
Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty

16.04 wręczono nagrody z Gminnego konkursu plastycznego "Wielkanocna ozdoba". Prace konkursowe oceniano w dwóch kategoriach klas starszych i młodszych.
w kategorii klas młodszych
pierwsze miejsce zajął Paweł Kotula z klasy II
drugie miejsce zajęła Julka Rykier z klasy I
trzecie miejsce zajęła Antonina Mika z klasy I  
wyróżnienie zdobył Kuba Brachman z klasy I

w kategorii klas starszych

pierwsze miejsce zajęła Eliza Stolarska z klasy IV
drugie miejsce zajęła Julia Skrobol z klasy IV
trzecie miejsce zajęła Jola Szulik z klasy VI

 

 

wyróżnienia: Julia Kotula, Kacper Macionczyk, Zuzia Dudek, Karol Wasilewski, Adrianna Szkatuła, Roksana Burket i Maja Nagrodzka.




Wszystkim uczestniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nad konkursem czuwały pani Joanna Szewczyk i Karolina Kowol.

 
Kolejny sukces w konkursie plastycznym.
Natalia Strączek z klasy IV b zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI  w Powiatowym konkursie plastycznym ,,JAN PAWEŁ II – APOSTOŁ MIŁOŚCI I POKOJU" zorganizowanym przez Wiejski Dom Kultury w Gorzycach. Praca została wykonana pod opieką pani Teresy Wrona.
 
Zwycięstwo w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

 

W dniu 7 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. W. Woźniaka w Czyżowicach został rozstrzygnięty Wojewódzki konkurs plastyczny „Pisanka z motywem wielkanocnego zwierzątka”. Spośród 2034 nadesłanych prac jury wyłoniło najciekawsze i tak oto wśród prac nagrodzonych znalazły się prace uczniów naszej szkoły.

III miejsce w kategorii klas I-III zajął Paweł Kotula z klasy II b, którego opiekunem była p. Maria Karwot-Pysz

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Julia Kotula z klasy IV a, którego opiekunem była p. Teresa Wrona

                                                                    

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J

 

 
Najlepsi z najlepszych !

10.04.2014r w SP nr 39 w Gliwicach odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski. W tym roku hasłem przewodnim była :"Przyroda w poezji dziecięcej". Nasi uczniowie, którzy przeszli już etap szkolny oraz gminny, pojechali zaprezentować swoje umiejętności.

Piotr Lubszczyk z klasy I a wystąpił z wierszem pt."Pan Tygrys" - autor Ludwik Jerzy Kern

Maja Kominek z klasy IIa zaprezentowała wiersz pt." Pajączek"- autor Eliza Rozdoba

Zuzanna Towarek z klasy III b wyrecytowała utwór pt."Mucha i karaluch" - autor Leszek Sulima Ciundziewicki

 

 

W rezultacie Piotr Lubszczyk zdobył I miejce w kategorii klas I
natomiast Zuzanna Towarek osiągnęła III miejsce w kategorii klas III

 

 

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć !

 
Śląska Szopka Bożonarodzeniowa 2013
Gminny konkurs Bożonarodzeniowy został przeprowadzony w SP1 Marklowice, a koordynatorem tego konkursu była pani Joanna Szewczyk – nauczyciel religii oraz pani Karolina Kowol – wychowawca świetlicy. Powołano komisję, która wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas I – III
I miejsce – Brachman Jakub z klasy Ic
II miejsce – Wróbel Remigiusz z klasy IIb
III miejsce – Salamon Piotr z klasy Ic

W kategorii klas IV – VI
I miejsce Kotula Julia z klasy IVa
II miejsceKiermaszek Wojciech z klasy IVc
III miejsceRutkowski Szymon z klasy IVa
Wyróżnienie otrzymała Burket Roksana z klasy Vb
Spośrod tych laureatów komisja wybrała trzy najlepsze prace, które reprezentowały naszą szkołę w „Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – Ślaska Szopka Bożonarodzeniowa” zorganizowanym i przeprowadzonym przez Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach.
Nasza uczennica JULIA KOTULA zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!
 
 
 
Wyróżnienie

 

Na Ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem ''Mój świat za 20 lat'' napłynęło tysiące wspaniałych prac,  z setek szkół i placówek wychowawczych z całej Polski, prace wykonywane były w różnych technikach plastycznych. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła nasza uczennica JULIA KOTULA.

 
<< Początek < Poprzednia 11 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting