Sukcesy !
Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius.

Paulina Capłap z klasy IV c oraz Karolina Chrószcz z klasy VI c zostały wyróżnione w konkursie wojewódzkim English Vocabulary Genius. Uczennice najpierw wzięły udział w  etapie szkolnym, który składał się z pięciu testów. Co tydzień pisały test składający się z 50 słów. Do finału przechodzili uczniowie, którzy bezbłędnie napisali co najmniej cztery z pięciu testów. Na teście finałowym uczennice musiały wykazać się znajomością słów ze wszystkich testów z etapu szkolnego. Miały 40 minut na napisanie testu składającego się z 200 słów. Obie uczennice zdobyły 99,5% możliwych do uzyskania punktów. Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałych wyników. Dziękujemy także innym uczniom, którzy chętnie i licznie przystąpili do etapu szkolnego.

 
Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 5 X 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych  na szczeblu powiatowym. Zajęli  odpowiednio: IV miejsce sztafeta dziewcząt w składzie: Kaja Dzierżenga, Karolina Chrószcz, Maria Badura, Roksana Lach, Hanna Czapla, Natalia Szkatuła oraz sztafeta chłopców w składzie: Artur Baczyński, Bartłomiej Głowacki, Kamil Winkler, Jakub Brachman, Damian Strączek  którzy okazali się zwycięzcami  i zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego,  który odbył się 19 X - ten etap także wygrali i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

 
Język angielski

30 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się gminny konkurs języka angielskiego „English is fun” dla uczniów klas I-III. Uczniowie naszej szkoły świetnie się spisali i zajęli czołowe miejsca. W kategorii klas drugich Kacper Durczok zajął I miejsce, Emilia Goryszewska II miejsce, a Maja Cebo miejsce III. W kategorii klas trzecich I miejsce ex aequo zajęli Paulina Capłap i Jakub Chmiel. Artur Fojcik zdobył miejsce II.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

5 czerwca 2017 r.  w ZSP w Połomi odbyła się kolejna edycja międzygminnego konkursu języka angielskiego dla klas szóstych pt.:  ”Rock’n’Learn!” Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej i ustnej i obejmował ustny test gramatyczny z elementami komunikacyjnymi w formie quizu, pracę z materiałem audio i audio-video, czytanie ze zrozumieniem oraz słownictwo w formie wykreślanek. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Sterańczak, Zuzanna Jabłońska, Zuzanna Szuścik, Anastazja Czepczor, Ksawery Rugała, Mateusz Musioł i Marcin Tkocz. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie i zajęli następujące miejsca:

Alicja Sterańczak: I miejsce

Zuzanna Jabłońska: II miejsce

Ksawery Rugała: III miejsce

Gratulujemy!!!

 
Laureat Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

16 maja 2017 roku uczeń klasy 4 a Piotr Lubszczyk wziął udział w uroczystości wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Od 2011 roku konkurs zwiększył swój zasięg, gdyż biorą w nim udział także szkoły z innych powiatów naszego województwa, jak również szkoły znajdujące się w kilku innych województwach naszego kraju. Uczniowie w tym samym czasie w kilku placówkach piszą ten sam test. Konkurs przyjął rangę  Międzyregionalnego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Wodzisławiu Śląskim uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce. Jednocześnie po ogłoszeniu wyników ze wszystkich placówek, które wzięły udział w tegorocznej edycji, okazało się, że Piotr zdobył także I miejsce w VI Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii uczniów klas IV. Wśród wielu nagród, które otrzymał Piotr, jest 30- godzinny kurs języka angielskiego, który umożliwi mu dalsze doskonalenie umiejętności językowych.

 
PIOTR LUBSZCZYK – I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe - osobny test pisemny dla uczniów klasy 4, 5 i 6. Test sprawdza umiejętność słuchania ,  czytania ze zrozumieniem,  konstruowania wypowiedzi pisemnej, znajomość słownictwa i gramatyki  oraz umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Lubszczyk, Iga Gruszka, Alicja Sterańczak. Uczeń klasy 4 Piotr Lubszczyk zajął I miejsce w kategorii klas czwartych.

 
I Powiatowy Konkurs Mitologiczny

W dniu 29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbył się I Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Uczniowie z dwudziestu szkół powiatu wodzisławskiego rywalizowali o tytuł znawcy „Mitologii" Jana Parandowskiego, pisząc test z zakresu wiedzy o mitach greckich. W drugiej części konkursu wcielili się w postaci bogów i herosów. Każdy z uczestników dokonał prezentacji wybranego bohatera. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy V b: Kaia i Oliwia Oleś – zwyciężczynie szkolnych eliminacji. Wykazały się zarówno dobrą znajomością mitów, jak i zachwyciły widownię swoimi stylizacjami. Kaia wcieliła się w rolę Demeter – bogini urodzaju, zaś Oliwia w postać Afrodyty – bogini miłości. Gratulujemy pomysłowości i życzymy dalszych sukcesów.

 
Sukcesy zawodników UMKS - uczniów naszej szkoły

W tym sezonie w narciarstwie biegowym absolutnie dominuje Artur Baczyński zdobywając tytuł dwukrotnego Mistrza Polski w biegu stylem łyżwowym i klasycznym. Ponadto uczeń SP 1 i zawodnik UMKS Marklowice zwyciężył Śląsko Beskidzką Ligę Grupy Azoty i finał Biegów na Igrzyska. Jest Liderem w kategorii junior E.

Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Kamil Winkler zdobywając 10 miejsce na Mistrzostwach Polski, a w Śląsko Beskidzkiej Lidze zdobywał miejsca w czołowej szóstce. Lilianna Nowak  i Karolina Chrószcz są naszymi nadziejami na przyszły sezon.

Szkołę, Klub UMKS i gminę reprezentowali również Jakub i Miłosz Tomeccy, Paweł Olma, Kamil Antończyk, Konrad Klaja, Julia Piekorz, Karina Kwapisz, Miłosz Musiolik, Nadia i Kinga Mańka, Eryk Witebski.

Dzieci godnie i z dumą rozsławiają Marklowice. Smile

 
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych

23 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Gminy Marklowice i Szkołę Podstawową nr 1  w Marklowicach. Nad całością czuwała Wioleta Dudziak-Radecka. Głównymi celami konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyzwalanie ich twórczej aktywności. Etap powiatowy został poprzedzony etapami szkolnymi i gminnymi. W efekcie do etapu powiatowego swój udział zgłosiło osiem gmin powiatu wodzisławskiego. Uczniowie mieli do wykonania w ciągu godziny 16 zadań o różnym stopniu trudności. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki o czym świadczy fakt konieczności dwóch dogrywek, które wyłoniły najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez PODN Wodzisław Śląski oraz poczęstunek i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Najlepsi natomiast zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!

 
Gminny Konkurs Matematyczny

17 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP1 i SP2 w Marklowicach. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kajetan Kufieta – kl. III c, SP1

II miejsce – Filip Oskwarek – kl. III b, SP1

III miejsce – Patrycja Uchańska – kl. III a, SP1

                                                     IV miejsce - Nikola Irzyk – kl. III a, SP1

Nagrody ufundował Urząd Gminy Marklowice. Gratulujemy Smile

 
PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

W niedzielę 5.03.2017r. odbył się PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 9 rund tempem 10 minut na zawodnika. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym turnieju i zajęli następujące miejsca:
W kategorii chłopcy kl. I - III
WOJCIECH  CZARNOTA zajął 11 miejsce
SZYMON  CZAPLA zajął 22 miejsce
ERYK  ZOZWOREK zajął 24 miejsce
                                                     NIKODEM  RÓZGA zajął 27 miejsce
                                                      KAMIL  SKROBOL zajął 28 miejsce

 
SZKOLNE KONKURSY POLONISTYCZNE

W lutym w naszej szkole odbyły się trzy konkursy z języka polskiego zorganizowane dla uczniów klas IV – VI:

Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem dyktanda. Mistrzem Ortografii 2017 została Oliwia Oleś z klasy V b.

Szkolny Konkurs Mitologiczny cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością greckich bogów i herosów w efekcie czego przeprowadzono dogrywkę. Ostatecznie konkurs wygrała Kaia Oleś, II miejsce zajęła Oliwia Oleś, a III Kinga Gawlina.

Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się 22 lutego. Laureatkę pierwszego miejsca została Hanna Konieczny z klasy IV b. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Kindze Gawlina i Patrycji Wolny.

Laureaci pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować szkołę w konkursach na szczeblu powiatowym.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 
Zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu półfinału powiatu

W dniu 2.03. 2017  w naszej szkole rozegrane zostały zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu półfinału powiatu. Nasza reprezentacja w składzie: Katarzyna Rejek, Karolina Niemiec, Lilianna Nowak, Wiktoria Rduch, Miełek Alicja, Zuzanna Rózga, Martyna Gonsior, Natalia Godziek, Karolina Chrószcz, Marta Witebska, Zuzanna Jabłońska, Julia Rykier, Paulina Hołomek, Roksana Lach zajęła II miejsce. Klasyfikacja drużynowa: I miejsce zajęła - SP2 Rydułtowy, II miejsce zajęła - SP1 Marklowice, III miejsce zajęła - SP8 Wodzisław Śl.

 
Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach narciarskich

W dniu 21.02. 2017 na Kubalonce w Istebnej uczniowie naszej szkoły wystartowali w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach narciarskich. W kategorii dziewcząt sztafeta w składzie :Natalia Godziek, Karolina Chrószcz, Julia Piekorz oraz Karina Kwapisz zajęły X miejsce.  W skład sztafety chłopców wchodzili : Artur Baczyński, Jakub Tomecki, Kamil Winkler oraz Jakub Kufieta. Chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce. Gratulacje!

 
SZACHOWA ZIMA W SP-34
 W sobotę 11. 02. 2017r. w Rybniku odbył się turniej SZACHOWA  ZIMA  W  SP-34. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych (OPEN i grupa do lat 12). W turnieju brało udział 44 zawodników, w którym  grali również nasi uczniowie  PAWEŁ  KOTULA  i  WOJCIECH  CZARNOTA.

W grupie do lat 12 
PAWEŁ  zajął  1 miejsce
W klasyfikacji chłopcy do lat 10

WOJTEK  zajął 4 miejsce

 
VII FAMILIJNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 28.01.2017r. w Pszowie odbył się VII FAMILIJNY TURNIEJ SZACHOWY.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. 
W turnieju brał udział 49 zawodników.


W kategorii do lat 12

PAWEŁ  KOTULA zajął  2 miejsce
WOJCIECH  CZARNOTA  zajął  4 miejsce,
REMIGIUSZ  WRÓBEL  zajął  6 miejsce

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting