Sukcesy !
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych

23 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany przez PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Gminy Marklowice i Szkołę Podstawową nr 1  w Marklowicach. Nad całością czuwała Wioleta Dudziak-Radecka. Głównymi celami konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyzwalanie ich twórczej aktywności. Etap powiatowy został poprzedzony etapami szkolnymi i gminnymi. W efekcie do etapu powiatowego swój udział zgłosiło osiem gmin powiatu wodzisławskiego. Uczniowie mieli do wykonania w ciągu godziny 16 zadań o różnym stopniu trudności. Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki o czym świadczy fakt konieczności dwóch dogrywek, które wyłoniły najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez PODN Wodzisław Śląski oraz poczęstunek i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. Najlepsi natomiast zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia!

 
Gminny Konkurs Matematyczny

17 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP1 i SP2 w Marklowicach. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kajetan Kufieta – kl. III c, SP1

II miejsce – Filip Oskwarek – kl. III b, SP1

III miejsce – Patrycja Uchańska – kl. III a, SP1

                                                     IV miejsce - Nikola Irzyk – kl. III a, SP1

Nagrody ufundował Urząd Gminy Marklowice. Gratulujemy Smile

 
PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

W niedzielę 5.03.2017r. odbył się PAWŁOWICKI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 9 rund tempem 10 minut na zawodnika. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym turnieju i zajęli następujące miejsca:
W kategorii chłopcy kl. I - III
WOJCIECH  CZARNOTA zajął 11 miejsce
SZYMON  CZAPLA zajął 22 miejsce
ERYK  ZOZWOREK zajął 24 miejsce
                                                     NIKODEM  RÓZGA zajął 27 miejsce
                                                      KAMIL  SKROBOL zajął 28 miejsce

 
SZKOLNE KONKURSY POLONISTYCZNE

W lutym w naszej szkole odbyły się trzy konkursy z języka polskiego zorganizowane dla uczniów klas IV – VI:

Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem dyktanda. Mistrzem Ortografii 2017 została Oliwia Oleś z klasy V b.

Szkolny Konkurs Mitologiczny cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością greckich bogów i herosów w efekcie czego przeprowadzono dogrywkę. Ostatecznie konkurs wygrała Kaia Oleś, II miejsce zajęła Oliwia Oleś, a III Kinga Gawlina.

Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się 22 lutego. Laureatkę pierwszego miejsca została Hanna Konieczny z klasy IV b. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Kindze Gawlina i Patrycji Wolny.

Laureaci pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować szkołę w konkursach na szczeblu powiatowym.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 
Zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu półfinału powiatu

W dniu 2.03. 2017  w naszej szkole rozegrane zostały zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt na szczeblu półfinału powiatu. Nasza reprezentacja w składzie: Katarzyna Rejek, Karolina Niemiec, Lilianna Nowak, Wiktoria Rduch, Miełek Alicja, Zuzanna Rózga, Martyna Gonsior, Natalia Godziek, Karolina Chrószcz, Marta Witebska, Zuzanna Jabłońska, Julia Rykier, Paulina Hołomek, Roksana Lach zajęła II miejsce. Klasyfikacja drużynowa: I miejsce zajęła - SP2 Rydułtowy, II miejsce zajęła - SP1 Marklowice, III miejsce zajęła - SP8 Wodzisław Śl.

 
Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach narciarskich

W dniu 21.02. 2017 na Kubalonce w Istebnej uczniowie naszej szkoły wystartowali w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach narciarskich. W kategorii dziewcząt sztafeta w składzie :Natalia Godziek, Karolina Chrószcz, Julia Piekorz oraz Karina Kwapisz zajęły X miejsce.  W skład sztafety chłopców wchodzili : Artur Baczyński, Jakub Tomecki, Kamil Winkler oraz Jakub Kufieta. Chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce. Gratulacje!

 
SZACHOWA ZIMA W SP-34
 W sobotę 11. 02. 2017r. w Rybniku odbył się turniej SZACHOWA  ZIMA  W  SP-34. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych (OPEN i grupa do lat 12). W turnieju brało udział 44 zawodników, w którym  grali również nasi uczniowie  PAWEŁ  KOTULA  i  WOJCIECH  CZARNOTA.

W grupie do lat 12 
PAWEŁ  zajął  1 miejsce
W klasyfikacji chłopcy do lat 10

WOJTEK  zajął 4 miejsce

 
VII FAMILIJNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 28.01.2017r. w Pszowie odbył się VII FAMILIJNY TURNIEJ SZACHOWY.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. 
W turnieju brał udział 49 zawodników.


W kategorii do lat 12

PAWEŁ  KOTULA zajął  2 miejsce
WOJCIECH  CZARNOTA  zajął  4 miejsce,
REMIGIUSZ  WRÓBEL  zajął  6 miejsce

 
FERIE Z SZACHAMI W KUBISZÓWCE

Dnia 26 stycznia 2017r w Bielsku-Białej odbył się turniej szachowy FERIE Z SZACHAMI W KUBISZÓWCE. W turnieju brało udział 39 zawodników. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 minut na zawodnika. PAWEŁ  KOTULA zajął 1 miejsce w kategorii do lat 12.

 
II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY Z INNEJ BAJKI - TURNIEJ PRZEBIERAŃCÓW XXVI MOKATE

W dniu 22.01.2017r. w Goleszowie odbył się II   MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ  SZACHOWY  Z   INNEJ   BAJKI  - TURNIEJ  PRZEBIERAŃCÓW   XXVI MOKATE. W turnieju mogli brali udział tylko zawodnicy w przebraniu. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim, 2 rundy tempem 5 minut na zawodnika i 7 rund tempem 10 minut na zawodnika. W turnieju brało udział 82 zawodników. Nasz uczeń PAWEŁ KOTULA w klasyfikacji chłopców rocznik 2005 i młodsi zajął 6 miejsce.

 
XVII ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY

W  dniu 18.01.2017r. w Boguszowicach odbył się XVII ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut na zawodnika. Nasz uczeń  ERYK  ZOZWOREK zajął 2 miejsce w kategorii do lat 10

 
DRUŻYNOWE ROZGRYWKI JUNIORÓW O PUCHAR DORS – KLIMCZOK 2016.

W dniu 14. 01. 2017r. odbył się trzy ostatnie rundy DRUŻYNOWYCH   ROZGRYWKEK   JUNIORÓW  O PUCHAR  DORS – KLIMCZOK 2016.
Zawody rozgrywane były: I - zjazd 29.10.2016r. w Rudzie Śląskiej, II - zjazd  19.11.2016r w Dąbrowie Górniczej, III - zjazd  14.01. 2017r. w Imielinie.
W rozgrywkach brało udział 11 drużyn. Nasi uczniowie MATEUSZ SZUŚCIK, FILIP OSKWAREK, REMIGIUSZ  WRÓBEL  reprezentujący klub sportowy UMKS Hetman MARKLOWICE brali udział w  tych zawodach. Drużyna Hetmana  zajęła II MIEJSCE.

 
XXXIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY RYBNIK 2016
W klasyfikacji chłopców do lat 12
PAWEŁ  KOTULA  zajął 8 miejsce

W klasyfikacji chłopców do lat 10
PIOTR  LUBSZCZYK  zajął 19 miejsce
MATEUSZ  SZUŚCIK zajął 20 miejsce
WOJCIECH  CZARNOTA  zajął 43 miejsce
 
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH

W dniu 19 grudnia 2016 r. w katowickim Spodku, odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SZACHACH. Był to największy w historii polskich szachów turniej szachowy a także jeden z największych w tym roku turniejów szachowych na świecie. W turnieju brało udział 1506 szachistów. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w tym turnieju i zajęli następujące miejsca:

Kategoria chłopcy klasy IV


MATEUSZ  SZUŚCIK zajął 5 miejsce
PIOTR  LUBSZCZYK zajął 43 miejsce

Kategoria chłopcy klasy V

REMIGIUSZ  WRÓBEL zajął 5 miejsce
PAWEŁ  KOTULA zajął 8 miejsce

 
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI DO LAT 10 W RYDUŁTOWACH

W grupie chłopców do lat 10


MATEUSZ  SZUŚCIK zajął 5 miejsce, 
WOJCIECH  CZARNOTA zajął 15 miejsce

W grupie chłopców do lat 8

NIKODEM  RÓZGA zajął 6 miejsce,
KAMIL  SKROBOL zajął 9 miejsce.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 12
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting