Sukcesy !
VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW w Rybniku

W dniu 06.11.2016r. odbył się VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW w Rybniku. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 10 minut na zawodnika. Rywalizowano indywidualnie i drużynowo w dwóch grupach wiekowych (do lat 8 oraz grupa do lat 9-10-11 i 12). Klub szachowy  UMKS HETMAN Marklowice reprezentowali uczniowie naszej szkoły.

W klasyfikacji drużynowej w grupie od 9 do 12 lat  
Drużyna  w składzie: Paweł Kotula, Piotr Lubszczyk, Mateusz Szuścik zajęła III - miejsce

W klasyfikacji indywidualnej 
- do lat 11  Paweł Kotula zajął 3 miejsce,
- do lat 10  Piotr Lubszczyk zajął 8 miejsceMateusz Szuścik zajął 12 miejsce
- do lat 9  Wojciech Czarnota zajął 11 miejsce,
- do lat 7 Nikodem Rózga zajął 28 miejsceKamil Skrobol zajął 38 miejsce

Gratulujemy !!! Smile

 
III Turniej Szkoły Przyszłych Arcymistrzyń i Arcymistrzów do lat 10

W dniu 30.10.2016r w Rybniku odbył się III Turniej Szkoły Przyszłych Arcymistrzyń i Arcymistrzów do lat 10. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Uczniowie naszej szkoły, którzy należą  klubu UMKS HETMAN Marklowice zajęli następujące miejsca:
Mateusz Szuścik zajął 2 miejsce,
Piotr Lubszczyk
zajął  17 miejsce,
Wojciech Czarnota
zajął 19 miejsce.
Serdecznie gratulujemy !!! Smile

 
XVI Turniej Szachowy - Dom Kultury Kamienica

W dniu 29.10.2016 w Bielsku - Białej odbył się XVI Turniej Szachowy - Dom Kultury Kamienica.  Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Uczeń naszej szkoły  Piotr Lubszczyk brał udział w tym turnieju i w klasyfikacji juniorzy zajął 6 miejsce.
Gratulujemy!!! Smile

 
XII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Wiesława Hanczarka

W Raciborzu w dniu 29.10.2016r. odbył się XII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Wiesława Hanczarka. Turniej rozegrano w trzech grupach ( do 9 i 11 lat oraz OPEN).W turnieju brało udział 102 zawodników.
W grupie do lat 11 grał Paweł  Kotula, który zajął 1 miejsce.
W grupie do lat 9 grał Wojciech Czarnota, który zajął 14 miejsce oraz Nikodem Rózga, który zajął  25 miejsce.

 
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH

W sobotę  22.10. 2016r. w Imielinie odbyły się  INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH NA 2016 ROK. Celem turnieju było: wyłonienie Mistrzów Śląska Juniorów w grupie dziewcząt i chłopców do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18 oraz  popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min. na partię dla każdego zawodnika. Uczniowie naszej szkoły brali udział w tych mistrzostwach  i zajęli następujące miejsca:

W grupie chłopcy do lat - 12
Paweł Kotula zajął 8 miejsce
Remigiusz Wróbel zajął 26 miejsce

W grupie chłopcy do lat -10
Piotr Lubszczyk zajął 6 miejsce
Mateusz Szuścik zajął 25 miejsce
Filip Oskwarek zajął 48 miejsce

W grupie chłopcy do lat - 8
Eryk Zozworek zajął 42 miejsce

Gratulujemy ! Smile

 
Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy

19 października uczniowie: Oskwarek Hanna, Wróbel Remigiusz, Szuścik Mateusz, Lubszczyk Piotr zajęli III miejsce w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym.

 
Sztafetowe biegi przełajowe

18 października uczennice: Nowak Lilianna, Niemiec Karolina, Godziek Natalia, Chrószcz Karolina, Dzierżenga Kaja, Polak Dżesika, Badura Maria zajęły 1 miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 

 
Sztafetowe biegi przełajowe

10 października uczniowie naszej szkoły: Nowak Lilianna, Niemiec Karolina, Godziek Natalia, Chrószcz Karolina, Dzierżenga Kaja, Polak Dżesika, Badura Maria, Burket Adrian, Capek Antoni, Głowacki Bartłomiej, Strączek Damian, Brachman Jakub, Winkler Kamil zajęli II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w roku szkolnym 2016 / 2017.

 

 
PAWŁOWICKI TURNIEJ SZACHOWY DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.


W niedzielę 16.10.2016r. w Pawłowicach odbył się PAWŁOWICKI TURNIEJ SZACHOWY DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. 

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
W kategorii chłopcy kl. I-III

Filip Oskwarek zajął 5 miejsce

Wojciech Czarnota zajął 8 miejsce

Nikodem Rózga zajął 13 miejsce

Kamil Skrobol zajął 16 miejsce

W kategorii dziewczynki kl. I-III

Hanna Oskwarek zajęła 7 miejsce

W kategorii chłopcy kl. IV-VI

Paweł Kotula zajął 4 miejsce

 
Sukcesy Pawła Kotuli

W dniu 17.09.2016r. w Rydułtowach odbył się turniej szachowy XII OTWARTE MISTRZOSTWA RYDUŁTÓW. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min. na partię dla zawodnika. W tym turnieju brał udział nasz uczeń Paweł Kotula, który w klasyfikacji roczniki 2003 i młodsi zajął I miejsce.

W 25.09.2016r. w Żorach odbył się I ŻORSKI TURNIEJ SZACHOWY JUNIORÓW. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7 rund tempem 10 minut dla każdego zawodnika. W turnieju brało udział 43 zawodników. Paweł Kotula w ogólnej klasyfikacji zajął III miejsce

W dniach od 1-2 października w Tarnowskich Górach - Pałac w Rybnej,odbył się XI Memoriał im. Henryka Karnówki w szachach klasycznych. W rywalizacji wzięło udział 80 szachistów a rozgrywki zostały podzielone na trzy grupy wiekowe (10, 14 lat oraz OPEN). Nasz uczeń reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice Paweł Kotula zajął I miejsce w grupie do 14 lat.

 
Nasi laureaci XXIV Biegu Gazety Wodzisławskiej

W dniu 23.09.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIV Biegu Gazety Wodzisławskiej, który odbył się w Rodzinnym Parku Rozrywki – „ Trzy Wzgórza”. W zawodach wzięło udział 11 dziewcząt i 8 chłopców. Z dziewcząt najlepsza okazała się Lilianna Nowak - tak jak rok wcześniej pokonała wszystkie zawodniczki i zajęła I miejsce. Miłą niespodziankę sprawiła Dżesika Polak, która zajęła IV miejsce . Pozostałe dziewczyny w drużynie przybiegły zajmując nieco dalsze lokaty w kolejności: Niemiec Karolina, Dzierżenga Kaja, Godziek Natalia, Zientek Paulina, Witebska Marta, Kłosok Marta, Rduch Wiktoria, Badura Marysia, Kucharczyk Karolina. Wszystkich zawodniczek było 90.

Chłopcy choć nie zajęli miejsc wyróżnionych to pobiegli bardzo dobrze, gdyż wszyscy zmieścili się w pierwszej trzydziestce ( na 97 zawodników) i przyczynili się do zajęcia II miejsca w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych. Najlepszy z naszych chłopaków okazał się Bartłomiej Głowacki zajmując 7miejsce , a na nieco dalszych lokatach przybiegli w kolejności: Marzecki Tomasz, Strączek Damian, Winiarski Filip, Capek Antonii, Brachman Jakub, Winkler Kamil, Czarniecki Krystian.

 
Sukces uczennicy klasy 3 b

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas drugich i trzecich po raz pierwszy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Story Cubes na opowiadanie twórcze. Miło nam poinformować, że uczennica klasy II b, a obecnie III b MARTA KRASZEWSKA zdobyła główną i jedyną  nagrodę w swojej kategorii za opowiadanie "Magiczny ogród". GRATULUJEMY! Smile

Marta otrzymała nagrodę indywidualną, a Szkoła za nadesłanie zwycięskiego opowiadania - zestaw cennych gier edukacyjnych. Kostki Story Cubs to prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarcza  masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to dziewięć sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Zadaniem uczniów było stworzenie opowiadania na podstawie trzech wylosowanych obrazków - tych samych dla w całym kraju. Były to: żółw, różdżka i wieża. Dodatkowym utrudnieniem była ograniczona liczba słów oraz wymóg odręcznego zapisania opowiadania. Jury w ocenia brało pod uwagę treść merytoryczną, fabułę i pomysł na opowiadanie oraz innowacyjność wykorzystania obrazków. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 
GALA LAUREATÓW KONKURSÓW POWIATOWYCH

W dniu 15 czerwca 2016 r. odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Powiatowych zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i PODN. Imprezę uświetnili swą obecnością posłowie i senatorowie Ziemi Wodzisławskiej, przedstawiciele Rady Powiatu oraz dyrektorzy szkół. Wśród laureatów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Kotula – zwyciężczyni Powiatowego Konkursu z Języka Polskiego (opiekun: pani Barbara Polończyk) oraz Łukasz Pustelnik zdobywca I miejsca w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego (opiekun: pani Patrycja Fojcik). Uczniowie z rąk starosty, pana Ireneusza Serwotki, odebrali pamiątkowe statuetki laureata oraz dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Nadia Zozworek, uczennica klasy 3b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Dom”. Nadia wykonała pracę pod okiem nauczyciela Doroty Muczyń. Serdecznie gratulujemy!

 
Międzyszkolny konkurs plastyczny

W sesji zimowej, w międzyszkolnym  konkursie pt. "Bałwankowo", uczniowie młodszych klas odnieśli kolejne sukcesy plastyczne zajmując czołowe miejsca i uzyskując wyróżnienia:

I miejsce  Kacper Durczok, kl. 1 b

II miejsce Paulina Firut, kl.2a

III miejsce Oliwia Gierlotka, kl.2a

Wyróżnienia: Milena Marszolik, Emilia Rduch, Patrycja Uchańska. Opiekunami były Dorota Muczyń i Karolina Kowol. Gratulujemy!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting