Sukcesy !
GMINNY KONKURS Z MATEMATYCZNY

W Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach przeprowadzono Gminny Konkurs z Matematyki. Celem konkursu było rozwijanie w uczniach zainteresowań matematycznych, kształcenie pojęć matematycznych oraz wzbudzanie zdrowej rywalizacji sprzyjającej rozwijaniu wiedzy  i kompetencji. W przypadku klas szóstych wyłoniono dwóch

najlepszych uczniów, aby reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie z matematyki.                     
W konkursie wzięło  udział 73 uczniów z klas 4,5 i 6. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Jarosław Musiolik, Członkowie sprawdzający prace - Alicja Wyciszczok i Małgorzata Czapla. Po przeprowadzeniu konkursu uzyskano następujące wyniki:
- z klas czwartych I miejsce zajęła  Hanna Czapla, z klasy 4c
                             II miejsce Paweł Kotula z klasy 4b

III miejsce Nikola Waller z klasy 4b

- z klas piątych     I miejsce zajął Rugała Ksawery, z klasy 5c

II miejsce Musioł Mateusz, z klasy 5a
                            III miejsce Jabłońska Zuzanna, z klasy 5b

- z klas szóstych  I miejsce zajął Kamil Czapla z klasy 6c
                            II miejsce Julia Kotula, z klasy 6a
                           III miejsce  Jan Gasztold z 6c i Tobiasz Konieczny z 6a

Za I, II i III miejsce w konkursie uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
Konkurs   cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów i mamy nadzieję, że był wspaniałym początkiem przygody z matematyką dla każdego uczestnika .

 

 
II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE

W dniu 2.04.2016 w gimnazjum w Marklowicach odbył się II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE. Turniej rozegrano w czterech grupach wiekowych do lat 8,10,14 i OPEN, systemem szwajcarskim 7 rund tempem 15 minut na każdego zawodnika. W tym turnieju brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentują klub szachowy UMKS HETMAN Marklowice i zajęli następujące lokaty:

W kategorii do lat 8
Nikodem Rózga zajął  VII-miejsce
Hanna Oskwarek zajęła  VIII-miejsce
Kamil Skrobol zajał  X-miejsce

W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik zajął  V-miejsce
Piotr Lubszczyk zajął  XI-miejsce
Filip Oskwarek zajął  XVI-miejsce
Wojciech Czarnota zajął XIX- miejsce

W kategorii do lat 14
Paweł Kotula zajął  I-miejsce
Remigiusz Wróbel zajął IX-miejsce

 
Sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

23 marca odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych drogą eliminacji szkolnych: Emilia Morgała z kl. 4a, Alicja Sterańczak z kl. 5c oraz Łukasz Pustelnik z kl. 6b. Jak co roku poziom konkursu był niezwykle wysoki, a konkurencja spora.  Mimo to naszym uczniom udało się osiągnąć sukces i zająć wysokie miejsca. W kategorii klas szóstych Łukasz Pustelnik zdobył pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy!!!  Smile

 
NAJLEPSI W POLSCE

Brzmi trochę nieskromnie, ale tak wyszło… To, co wydawało się nieprawdopodobne jeszcze pół roku temu, stało się faktem. Ogromny sukces uczniów klasy III b naszej szkoły tworzących Teatr Na Cztery Łapy. Ich spektakl pt. „Podwórkowe opowieści” został laureatem pierwszej nagrody w kategorii szkoły podstawowe Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2015/2016. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Nasza klasyka”. Składał się z trzech etapów. W I etapie wojewódzkie jury z TVP Katowice wyłoniło po jednej propozycji w każdej kategorii wiekowej. W II etapie ogólnopolskie jury w składzie: Dominika Ostałowska, Marta Guśniowska,  Zbigniew Dzięgiel, Wojciech Majcherek i Marek Mikos wyłoniło dwanaście finałowych propozycji teatralnych ( po trzy  w każdej kategorii).  W III etapie jury dokonało wyboru najlepszych przedstawień. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 marca w siedzibie TVP w Warszawie, zostały wręczone zwycięzcom nagrody. Aktorzy Teatru Na Cztery Łapy, którzy gościli w Warszawie ze swoją wychowawczynią - opiekunem artystycznym, z pewnym niedowierzaniem, ale zarazem szczęśliwi i dumni odbierali nagrodę z rąk pani Dominiki Ostałowskiej. Za zdobycie I miejsca nasza szkoła otrzymała na „ technologiczne wsparcie i wyposażenie” – 15.000,00 zł.

Więcej…
 
I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

Julia Kotula z klasy VI a zajęła I-miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Wielkanocna pisanka". Konkurs organizowany był w Szkole Podstawowej im.Wincentego Woźniaka w Czyżowicach, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora RODN"WOM" w Katowicach.
W konkursie wzięło udział 352 prace.Nasza uczennica pracowała pod kierunkiem p. Sabiny Durczok

 
PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY do rankingu 2000

W kategorii junior Piotr Lubszczyk zajął III-miejsce.

PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W kategorii chłopców kl. I-III Mateusz Szuścik zajął VII-miejsce.

W kategorii chłopców kl. IV-VI Paweł Kotula zajął V-miejsce.

V BIBLIOTECZNY TURNIEJ SZACHOWY W RADLINIE

W kategorii do lat -12 Mateusz Szuścik zajął V-miejsce

Paweł Kotula zajął VI-miejsce

W kategorii do lat - 9 Filip Oskwarek zajął VI-miejsce

XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY W RACIBORZU

W kategorii do lat -14 Paweł Kotula zajął I-miejsce

W kategorii do lat -10 Mateusz Szuścik zajał III-miejsce

Wojciech Czarnota zajął XXIX-miejsce

TURNIEJ SZACHOWY BEZPIECZNE FERIE 2016 W MARKLOWICACH

W kategorii rocznik 2002 i młodsi Paweł Kotula zajął I-miejsce

Remigiusz Wróbel zajął VI-miejsce

W kategorii rocznik 2006 i młodsi Mateusz Szuścik zajął II-miejsce

Piotr Lubszczyk zajął VI-miejsce

Wojciech Czarnota zajął VII-miejsce

Kamil Skrobol zajął VIII-miejsce

Nikodem Rózga zajął IX-miejsce

 
VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW

W dniu 20.03.2016r. w Rybniku odbyła się VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice zajęli następujące miejsca:
W kategorii do lat 9
Filip Oskwarek VII - miejsce
W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik V - miejsce
W kategorii do lat 11
Paweł Kotula I - miejsce
Remigiusz Wróbel II - miejsce
Natomiast w kategorii drużynowej chłopcy zajęli
II miejsce.

 
MISTRZ RECYTACJI 2016
W dniu 18 marca 2016 r. na scenie  Rydułtowskiego Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w kategorii klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – zwycięzców gminnych eliminacji: Lilianna Nowak,  Tobiasz Konieczny i Kamil Czapla.  I miejsce zdobył Tobiasz Konieczny – uczeń klasy VI a. Tym samym przeszedł do następnego etapu i jako laureat powiatu wodzisławskiego wystąpi 1 kwietnia w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Bielsku – Białej. Gratulujemy młodemu artyście tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów! Smile 
 
II miejsce

10 marca 2016 roku nasza szkoła reprezentowana przez Pawła Kotulę i Mateusza Szuścika, zdobyła II miejsce 1/2 Finału Wojewódzkiego w zawodach szachowych - gratulujemy sukcesu !

 
Wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

Marta Widera z klasy III  A zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastyczno-językowym na terenie powiatu wodzisławskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Rydułtowach.  Zadaniem uczniów było wykonanie kartki z życzeniami  w języku angielskim.  Celem  konkursu było rozwijanie uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowań plastycznych i poczucia estetyki.

 
Aktywność narciarzy

Tegoroczny sezon  narciarze rozpoczęli startami w 5 edycjach w ramach Śląsko-Beskidzkiej Ligii Regionalnej Grupy Azoty w biegach narciarskich i 24 naszych zawodników walczy o bieg w głównym ogólnopolskim finale Biegów Na Igrzyska. Dzieci startują dwoma stylami klasycznym i łyżwowym. Do tej pory najlepszymi punktującymi w regionalnej lidze są: Zuzanna Fujak 1 i 3 miejsce, Artur Baczyński 1 i 3 miejsce, Wojciech Chrószcz 5 i 6 miejsce, Kamil Winkler 7 miejsce, Hanna Szmit 9 miejsce, Kacper Dubiel 10 miejsce, Tobiasz Winkler 11 miejsce, Dawid Tolarz 12 miejsce, Marcin Warzecha 15 miejsce, Klaudia Dziuba 11 miejsce, Aneta Marszolik 13 miejsce, Zuzanna Dudek 14 miejsce. Bardzo dobrze spisali się Jakub Tomecki na 12 miejscu, Jakub Strzałkowski 18 miejsce, Marta Strzałkowska 22 miejsce, Miłosz Tomecki 17 miejsce, Kajetan Kufieta 19 miejsce, Jakub Kufieta 15 miejsce, Karolina Chrószcz 16 miejsce, Oliwia Przewdzing 20 miejsce, Aleksandra Chrószcz 23 miejsce, Paweł Olma13 miejsce. Obecnie organizatorzy i narciarze czekają na sprzyjającą aurę, która nas zaskakuje jak na sezon zimowy. Gratulacje za wytrwałości osiągnięcia.

 
I MIEJSCE W POWIATOWYCH ZAWODACH DRUŻYNOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

W dniu 4. 02. 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śl. odbyły się POWIATOWE ZAWODY DRUŻYNOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH. W zawodach w kategorii chłopców brało udział 7 drużyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Kotula i Mateusz Szuścik, która wywalczyła  I-MIEJSCE i tym samym awansowała do dalszych rozgrywek rejonowych. Gratulujemy szachistom i życzymy sukcesu w dalszym etapie!

 
PROJEKT POCZTÓWKI PT. ''POZRDOWIENIA Z MARKLOWIC”

Gmina Marklowice organizowała konkurs plastyczny na projekt pocztówki pt."Pozdrowienia z Marklowic". Celem konkursu była  promocja Gminy Marklowice, propagowanie jej walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych, a w szczególności podkreślenie przypadającej w 2015 roku XX rocznicy reaktywowania Gminy Marklowice. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach:  szkoły podstawowe i gimnazjum. W kategorii szkoły podstawowej I - miejsce zajęła Julia Kotula, II - miejsce zajęła Oliwia Woryna

 
Międzynarodowy Bieg Retro w Wiśle

Nasi narciarze w niedzielę 31 stycznia wzięli udział w Międzynarodowym Biegu Retro w Wiśle. Warunkiem startu był wymagany strój retro. Rozgrywane były biegi sztafetowe na dystansie 4 x 500 m. UMKS wystawił 4 sztafety, które reprezentowały również SP1 i w swojej kategorii zdobyły 1 miejsce. W sztafetach wzięli udział: Dawid Tolarz, Kacper Dubiel, Kamil Winkler, Wojciech Chrószcz, Zuzanna Dudek, Karolina Chrószcz, Marcin Warzecha, Paweł Olma, Aleksandra Chrószcz, Artur Baczyński, Kajetan Kufieta, Jakub Kufieta, Lilianna Nowak. Była to świetna impreza sportowo - rekreacyjna, na której dzieci rozsławiły dobre imię szkoły, gminy i klubu sportowego.

 

 
Nasi reprezentanci w biegach narciarskich

W ubiegły weekend uczniowie SP 1 oraz narciarze UMKS Marklowice reprezentowali Gminę Marklowice na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim. Najlepszymi okazali się: klubowiczka Zuzanna Fujak II i III miejsce oraz  Artur Baczyński X miejsce w kategorii i  najlepszy w roczniku, gdyż biegał ze starszymi od siebie. W pięknym stylu pobiegli również Zuzanna Dudek, Aneta Marszolik, Klaudia Dziuba, Hanna Szmit, Tobiasz Winkler, Dawid Tolarz, Wojciech Chrószcz, Kacper Dubiel. Ogromne gratulacje i życzenia wytrwałości.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting