Sukcesy !
Sztafeta uliczna

XXIV Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka to kolejna impreza sportowa  - sztafeta uliczna, w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Zawody odbyły się 28.04.2016 w Rydułtowach . W skład sztafety dziewcząt wchodziły :  Nowak Lilianna , Urbaczka Zuzanna, Celary Klaudia, Niemiec Karolina, Marszolik Aneta, a w sztafecie chłopców byli: Chrószcz Wojciech, Marzecki Tomasz, Burket Adrian, Baczyński Artur, Warzecha Marcin. Obie sztafety uplasowały się na III miejscu. Gratulujemy ! Smile

 
Zawody sportowe w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W dniu 6.05.2016 w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Dziewczyny w składzie: Natalia Brachmańska, Ewa Harańczyk, Zuzanna Urbaczka, Capek Zofia, Dudek Zuzanna, Weis Weronika, Kotula Julia, Przybyła Natalia, Emilia Nawrat, Nowak Lilianna, Bierska Magdalena, Hofman Oliwia ostatecznie zajęły II miejsce.  Chłopcy w składzie: Patryk Sitko, Jakub Salwin, Bartek Strong, Adrian Burket, Łukasz Pustelnik, Szymon Zawadzki, Mateusz Ucherek, Kacper Macionczyk, Sebastian Frankowski zajęli I miejsce na szczeblu 1/4 finału wojewódzkiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Smile Opiekunami byli: p. Elżbieta Sacharuk i p. Marcin Suchecki

 
Sukcesy biegaczy UMKS

Trzeciego maja uczniowie SP wzięli udział w EKO BIEGU  w Radlinie. Wzorową postawą rozsławiali dobre imię Klubu UMKS Marklowice i SP 1 w Marklowicach. Bieg zwyciężył Artur Baczyński i Lilianna Nowak absolutnie deklasując swoich przeciwników. W rywalizacji, w swoich kategoriach wiekowych brali udział również:  Kacper Dubiel 6 miejsce, Miłosz Tomecki 28 miejsce,  Jakub Tomecki 13 miejsce,  Paweł Olma 27 miejsce,  Dawid Tolarz 13 miejsce. Uczniom a zarazem zawodnikom należą się ogromne gratulacje.

 
Sportowy sukces dziewcząt

W dniu 21.04.2016 uczennice naszej szkoły zwyciężyły w zawodach powiatowych w mini piłce ręcznej i zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu rejonowym. Na ów sukces zapracowały : Natalia Brachmańska, Ewa Harańczyk, Emilia Nawrat, Zuzanna Urbaczka, Capek Zofia, Dudek Zuzanna, Weis Weronika, Kotula Julia, Przybyła Natalia, Nowak Lilianna, Bierska Magdalena, Hofman Oliwia.GRATULUJEMY Smile

 
IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun”

W Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun”.

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa I – Hanna Oskwarek, Judyta Parzych, Karolina Bańczyk, Maria Konieczny, Maja Cebo oraz Miłosz Musiolik. Prezentowali oni piosenki i wierszyki w języku angielskim.  Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni.

Klasa II – Paulina Capłap, Jakub Chmiel oraz Dominika Zając. Jakub Chmiel zajął I miejsce, Paulina Capłap III miejsce.

Klasa III – Rafał Dudek, Piotr Lubszczyk, Marta Widera. Marta i Piotr uzyskali maksymalną ilość punktów i zajęli ex aequo I miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Smile

 
Sukces pierwszoklasistki

EMILIA GORYSZEWSKA - UCZENNICA KLASY 1 C
 
  W kwietniu br. została MISTRZYNIĄ POSLKI wraz z  ZESPOŁEM "MIRAŻ" w formacji SHOW DANCE w kategorii wiekowej do 11 lat na MISTRZOSTWACH KRAJOWYCH w    WAŁBRZYCHU. Ponadto 5 miejsce w POLSCE wraz z zespołem "MIRAŻ" w formacji JAZZ DANCE w kategorii do 11 lat.

W OBYDWU FORMACJACH BĘDZIE REPREZENTOWAĆ NASZ KRAJ NA MISTRZOSTWACH EUROPY I ŚWIATA. Gratulujemy Smile

 
Sukces w piłce ręcznej


Drużyna w składzie: Patryk Sitko, Jakub Salwin, Bartek Strong, Adrian Burket, Łukasz Pustelnik, Szymon Zawadzki, Mateusz Ucherek, Kacper Macionczyk, Sebastian Frankowski zajęła I miejsce w zawodach mini piłki ręcznej chłopców na szczeblu finału powiatu i uzyskała awans do finału rejonowego.

 

  

 

 

 Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Marcina Sucheckiego. Gratulujemy Smile


 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE TRADYCJE”

W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Tradycje”. Organizatorem konkursu była Gmina Marklowice. Celem konkursu było przedstawienie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w dowolnej technice plastycznej. Konkurs obejmował różne grupy wiekowe (uczniowie klas I – III oraz klas IV – VI szkoły podstawowej). Wszystkie prace konkursowe były wykonane na wysokim poziomie, jednak jury wyłoniło następujących laureatów:

Klasy I – III

I miejsce – Jakub Brachman (IIIc)

II miejsce – Patryk Cojk (IIIc)

III miejsce – Maja Cebo (Ic)

Wyróżnienie – Anna Szuścik (Ic)

Klasy IV – VI

I miejsce – Julia Kotula (VIa)

II miejsce – Paweł Kotula (IVb)

III miejsce – Roksana Lach (IVc)

Wyróżnienie – Kaia Oleś (IVb) i Julia Tomaszewska (IVa)

Młodym artystom gratulujemy. Koordynatorami konkursu była Pani mgr Joanna Szewczyk – nauczyciel religii oraz Pani mgr Karolina Kowol – wychowawca świetlicy.

 
MISTRZ ORTOGRAFII 2016

9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Marklowicach odbył się etap gminny konkursu ortograficznego dla klas III, którego celem było wykazanie się szczególnymi zdolnościami w zakresie poprawnego pisania w języku ojczystym. Spośród 12 uczniów, najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły i reprezentant klasy IIIa  Piotr Lubszczyk, który zajął zaszczytne I miejsce. Bardzo dobrze wypadł również uczeń  klasy IIIb  - Jakub Granieczny, który zdobył III miejsce.

 Obaj uczniowie zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatowym.  Gratulujemy sukcesu Smile

 

 
Kolejne sukcesy

SUKCES W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM                                                                                                                                                                                    

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w międzywojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Moja Wielkanoc”. Celem konkursu było przedstawienie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w dowolnej technice plastycznej. Konkurs obejmował różne grupy wiekowe (dzieci, młodzież, osoby dorosłe). Bardzo się cieszymy z I miejsca Julii Kotula z klasy VIa i Pawła Kotula z klasy IVb. Młodym artystom gratulujemy. Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem Pani Joanny Szewczyk – nauczyciela religii.   

SUKCES W XI KONKURSIE PLASTYCZNYM „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie Bożonarodzeniowym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Gminie Poczesna. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Prace konkursowe napływały z całej Polski, dlatego bardzo nas cieszy I miejsce Julii Kotula z klasy VIa oraz Pawła Kotula z klasy IVb. Laureatom gratulujemy. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem nauczyciela religii Pani Joanny szewczyk.

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKUMENICZNYM

W dniach 10 – 16 kwietnia odbędą się obchody V Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Jak kogo pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie pociechy” (Iz 66,13). Organizatorami tego konkursu byli Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Archidiecezjalna Komisja Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych, a prac konkursowych biorących udział było bardzo dużo.  W kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie otrzymała Roksana Lach z klasy IVc. Gratulujemy!!! Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem nauczyciela religii Pani Joanny Szewczyk. 

 

 
Laureat Rejonowego Konkursu Recytatorskiego
1 kwietnia 2016 r. odbył się XVIII Rejonowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI. Na deskach Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku – Białej  rywalizowało 20 wspaniałych recytatorów – zwycięzców powiatowych eliminacji. Powiat wodzisławski reprezentował uczeń naszej szkoły – Tobiasz Konieczny, który zajął III miejsce i został jednym z laureatów. Gratulujemy!!! Smile
 
GMINNY KONKURS Z MATEMATYCZNY

W Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach przeprowadzono Gminny Konkurs z Matematyki. Celem konkursu było rozwijanie w uczniach zainteresowań matematycznych, kształcenie pojęć matematycznych oraz wzbudzanie zdrowej rywalizacji sprzyjającej rozwijaniu wiedzy  i kompetencji. W przypadku klas szóstych wyłoniono dwóch

najlepszych uczniów, aby reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie z matematyki.                     
W konkursie wzięło  udział 73 uczniów z klas 4,5 i 6. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Jarosław Musiolik, Członkowie sprawdzający prace - Alicja Wyciszczok i Małgorzata Czapla. Po przeprowadzeniu konkursu uzyskano następujące wyniki:
- z klas czwartych I miejsce zajęła  Hanna Czapla, z klasy 4c
                             II miejsce Paweł Kotula z klasy 4b

III miejsce Nikola Waller z klasy 4b

- z klas piątych     I miejsce zajął Rugała Ksawery, z klasy 5c

II miejsce Musioł Mateusz, z klasy 5a
                            III miejsce Jabłońska Zuzanna, z klasy 5b

- z klas szóstych  I miejsce zajął Kamil Czapla z klasy 6c
                            II miejsce Julia Kotula, z klasy 6a
                           III miejsce  Jan Gasztold z 6c i Tobiasz Konieczny z 6a

Za I, II i III miejsce w konkursie uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
Konkurs   cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów i mamy nadzieję, że był wspaniałym początkiem przygody z matematyką dla każdego uczestnika .

 

 
II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE

W dniu 2.04.2016 w gimnazjum w Marklowicach odbył się II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE. Turniej rozegrano w czterech grupach wiekowych do lat 8,10,14 i OPEN, systemem szwajcarskim 7 rund tempem 15 minut na każdego zawodnika. W tym turnieju brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentują klub szachowy UMKS HETMAN Marklowice i zajęli następujące lokaty:

W kategorii do lat 8
Nikodem Rózga zajął  VII-miejsce
Hanna Oskwarek zajęła  VIII-miejsce
Kamil Skrobol zajał  X-miejsce

W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik zajął  V-miejsce
Piotr Lubszczyk zajął  XI-miejsce
Filip Oskwarek zajął  XVI-miejsce
Wojciech Czarnota zajął XIX- miejsce

W kategorii do lat 14
Paweł Kotula zajął  I-miejsce
Remigiusz Wróbel zajął IX-miejsce

 
Sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

23 marca odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych drogą eliminacji szkolnych: Emilia Morgała z kl. 4a, Alicja Sterańczak z kl. 5c oraz Łukasz Pustelnik z kl. 6b. Jak co roku poziom konkursu był niezwykle wysoki, a konkurencja spora.  Mimo to naszym uczniom udało się osiągnąć sukces i zająć wysokie miejsca. W kategorii klas szóstych Łukasz Pustelnik zdobył pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy!!!  Smile

 
NAJLEPSI W POLSCE

Brzmi trochę nieskromnie, ale tak wyszło… To, co wydawało się nieprawdopodobne jeszcze pół roku temu, stało się faktem. Ogromny sukces uczniów klasy III b naszej szkoły tworzących Teatr Na Cztery Łapy. Ich spektakl pt. „Podwórkowe opowieści” został laureatem pierwszej nagrody w kategorii szkoły podstawowe Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2015/2016. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Nasza klasyka”. Składał się z trzech etapów. W I etapie wojewódzkie jury z TVP Katowice wyłoniło po jednej propozycji w każdej kategorii wiekowej. W II etapie ogólnopolskie jury w składzie: Dominika Ostałowska, Marta Guśniowska,  Zbigniew Dzięgiel, Wojciech Majcherek i Marek Mikos wyłoniło dwanaście finałowych propozycji teatralnych ( po trzy  w każdej kategorii).  W III etapie jury dokonało wyboru najlepszych przedstawień. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 marca w siedzibie TVP w Warszawie, zostały wręczone zwycięzcom nagrody. Aktorzy Teatru Na Cztery Łapy, którzy gościli w Warszawie ze swoją wychowawczynią - opiekunem artystycznym, z pewnym niedowierzaniem, ale zarazem szczęśliwi i dumni odbierali nagrodę z rąk pani Dominiki Ostałowskiej. Za zdobycie I miejsca nasza szkoła otrzymała na „ technologiczne wsparcie i wyposażenie” – 15.000,00 zł.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting