Sukcesy !
Sukces w piłce ręcznej


Drużyna w składzie: Patryk Sitko, Jakub Salwin, Bartek Strong, Adrian Burket, Łukasz Pustelnik, Szymon Zawadzki, Mateusz Ucherek, Kacper Macionczyk, Sebastian Frankowski zajęła I miejsce w zawodach mini piłki ręcznej chłopców na szczeblu finału powiatu i uzyskała awans do finału rejonowego.

 

  

 

 

 Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Marcina Sucheckiego. Gratulujemy Smile


 
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE TRADYCJE”

W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Tradycje”. Organizatorem konkursu była Gmina Marklowice. Celem konkursu było przedstawienie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w dowolnej technice plastycznej. Konkurs obejmował różne grupy wiekowe (uczniowie klas I – III oraz klas IV – VI szkoły podstawowej). Wszystkie prace konkursowe były wykonane na wysokim poziomie, jednak jury wyłoniło następujących laureatów:

Klasy I – III

I miejsce – Jakub Brachman (IIIc)

II miejsce – Patryk Cojk (IIIc)

III miejsce – Maja Cebo (Ic)

Wyróżnienie – Anna Szuścik (Ic)

Klasy IV – VI

I miejsce – Julia Kotula (VIa)

II miejsce – Paweł Kotula (IVb)

III miejsce – Roksana Lach (IVc)

Wyróżnienie – Kaia Oleś (IVb) i Julia Tomaszewska (IVa)

Młodym artystom gratulujemy. Koordynatorami konkursu była Pani mgr Joanna Szewczyk – nauczyciel religii oraz Pani mgr Karolina Kowol – wychowawca świetlicy.

 
MISTRZ ORTOGRAFII 2016

9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Marklowicach odbył się etap gminny konkursu ortograficznego dla klas III, którego celem było wykazanie się szczególnymi zdolnościami w zakresie poprawnego pisania w języku ojczystym. Spośród 12 uczniów, najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły i reprezentant klasy IIIa  Piotr Lubszczyk, który zajął zaszczytne I miejsce. Bardzo dobrze wypadł również uczeń  klasy IIIb  - Jakub Granieczny, który zdobył III miejsce.

 Obaj uczniowie zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatowym.  Gratulujemy sukcesu Smile

 

 
Kolejne sukcesy

SUKCES W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM                                                                                                                                                                                    

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w międzywojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Moja Wielkanoc”. Celem konkursu było przedstawienie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w dowolnej technice plastycznej. Konkurs obejmował różne grupy wiekowe (dzieci, młodzież, osoby dorosłe). Bardzo się cieszymy z I miejsca Julii Kotula z klasy VIa i Pawła Kotula z klasy IVb. Młodym artystom gratulujemy. Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem Pani Joanny Szewczyk – nauczyciela religii.   

SUKCES W XI KONKURSIE PLASTYCZNYM „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie Bożonarodzeniowym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Gminie Poczesna. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Prace konkursowe napływały z całej Polski, dlatego bardzo nas cieszy I miejsce Julii Kotula z klasy VIa oraz Pawła Kotula z klasy IVb. Laureatom gratulujemy. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem nauczyciela religii Pani Joanny szewczyk.

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKUMENICZNYM

W dniach 10 – 16 kwietnia odbędą się obchody V Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Jak kogo pociesza własna matka, tak Ja was pocieszać będę; w Jerozolimie doznacie pociechy” (Iz 66,13). Organizatorami tego konkursu byli Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Archidiecezjalna Komisja Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych, a prac konkursowych biorących udział było bardzo dużo.  W kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie otrzymała Roksana Lach z klasy IVc. Gratulujemy!!! Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem nauczyciela religii Pani Joanny Szewczyk. 

 

 
Laureat Rejonowego Konkursu Recytatorskiego
1 kwietnia 2016 r. odbył się XVIII Rejonowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI. Na deskach Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku – Białej  rywalizowało 20 wspaniałych recytatorów – zwycięzców powiatowych eliminacji. Powiat wodzisławski reprezentował uczeń naszej szkoły – Tobiasz Konieczny, który zajął III miejsce i został jednym z laureatów. Gratulujemy!!! Smile
 
GMINNY KONKURS Z MATEMATYCZNY

W Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach przeprowadzono Gminny Konkurs z Matematyki. Celem konkursu było rozwijanie w uczniach zainteresowań matematycznych, kształcenie pojęć matematycznych oraz wzbudzanie zdrowej rywalizacji sprzyjającej rozwijaniu wiedzy  i kompetencji. W przypadku klas szóstych wyłoniono dwóch

najlepszych uczniów, aby reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie z matematyki.                     
W konkursie wzięło  udział 73 uczniów z klas 4,5 i 6. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący – Jarosław Musiolik, Członkowie sprawdzający prace - Alicja Wyciszczok i Małgorzata Czapla. Po przeprowadzeniu konkursu uzyskano następujące wyniki:
- z klas czwartych I miejsce zajęła  Hanna Czapla, z klasy 4c
                             II miejsce Paweł Kotula z klasy 4b

III miejsce Nikola Waller z klasy 4b

- z klas piątych     I miejsce zajął Rugała Ksawery, z klasy 5c

II miejsce Musioł Mateusz, z klasy 5a
                            III miejsce Jabłońska Zuzanna, z klasy 5b

- z klas szóstych  I miejsce zajął Kamil Czapla z klasy 6c
                            II miejsce Julia Kotula, z klasy 6a
                           III miejsce  Jan Gasztold z 6c i Tobiasz Konieczny z 6a

Za I, II i III miejsce w konkursie uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
Konkurs   cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów i mamy nadzieję, że był wspaniałym początkiem przygody z matematyką dla każdego uczestnika .

 

 
II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE

W dniu 2.04.2016 w gimnazjum w Marklowicach odbył się II TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE. Turniej rozegrano w czterech grupach wiekowych do lat 8,10,14 i OPEN, systemem szwajcarskim 7 rund tempem 15 minut na każdego zawodnika. W tym turnieju brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentują klub szachowy UMKS HETMAN Marklowice i zajęli następujące lokaty:

W kategorii do lat 8
Nikodem Rózga zajął  VII-miejsce
Hanna Oskwarek zajęła  VIII-miejsce
Kamil Skrobol zajał  X-miejsce

W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik zajął  V-miejsce
Piotr Lubszczyk zajął  XI-miejsce
Filip Oskwarek zajął  XVI-miejsce
Wojciech Czarnota zajął XIX- miejsce

W kategorii do lat 14
Paweł Kotula zajął  I-miejsce
Remigiusz Wróbel zajął IX-miejsce

 
Sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

23 marca odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych drogą eliminacji szkolnych: Emilia Morgała z kl. 4a, Alicja Sterańczak z kl. 5c oraz Łukasz Pustelnik z kl. 6b. Jak co roku poziom konkursu był niezwykle wysoki, a konkurencja spora.  Mimo to naszym uczniom udało się osiągnąć sukces i zająć wysokie miejsca. W kategorii klas szóstych Łukasz Pustelnik zdobył pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy!!!  Smile

 
NAJLEPSI W POLSCE

Brzmi trochę nieskromnie, ale tak wyszło… To, co wydawało się nieprawdopodobne jeszcze pół roku temu, stało się faktem. Ogromny sukces uczniów klasy III b naszej szkoły tworzących Teatr Na Cztery Łapy. Ich spektakl pt. „Podwórkowe opowieści” został laureatem pierwszej nagrody w kategorii szkoły podstawowe Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2015/2016. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Nasza klasyka”. Składał się z trzech etapów. W I etapie wojewódzkie jury z TVP Katowice wyłoniło po jednej propozycji w każdej kategorii wiekowej. W II etapie ogólnopolskie jury w składzie: Dominika Ostałowska, Marta Guśniowska,  Zbigniew Dzięgiel, Wojciech Majcherek i Marek Mikos wyłoniło dwanaście finałowych propozycji teatralnych ( po trzy  w każdej kategorii).  W III etapie jury dokonało wyboru najlepszych przedstawień. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 marca w siedzibie TVP w Warszawie, zostały wręczone zwycięzcom nagrody. Aktorzy Teatru Na Cztery Łapy, którzy gościli w Warszawie ze swoją wychowawczynią - opiekunem artystycznym, z pewnym niedowierzaniem, ale zarazem szczęśliwi i dumni odbierali nagrodę z rąk pani Dominiki Ostałowskiej. Za zdobycie I miejsca nasza szkoła otrzymała na „ technologiczne wsparcie i wyposażenie” – 15.000,00 zł.

Więcej…
 
I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

Julia Kotula z klasy VI a zajęła I-miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Wielkanocna pisanka". Konkurs organizowany był w Szkole Podstawowej im.Wincentego Woźniaka w Czyżowicach, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora RODN"WOM" w Katowicach.
W konkursie wzięło udział 352 prace.Nasza uczennica pracowała pod kierunkiem p. Sabiny Durczok

 
PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY do rankingu 2000

W kategorii junior Piotr Lubszczyk zajął III-miejsce.

PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W kategorii chłopców kl. I-III Mateusz Szuścik zajął VII-miejsce.

W kategorii chłopców kl. IV-VI Paweł Kotula zajął V-miejsce.

V BIBLIOTECZNY TURNIEJ SZACHOWY W RADLINIE

W kategorii do lat -12 Mateusz Szuścik zajął V-miejsce

Paweł Kotula zajął VI-miejsce

W kategorii do lat - 9 Filip Oskwarek zajął VI-miejsce

XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY W RACIBORZU

W kategorii do lat -14 Paweł Kotula zajął I-miejsce

W kategorii do lat -10 Mateusz Szuścik zajał III-miejsce

Wojciech Czarnota zajął XXIX-miejsce

TURNIEJ SZACHOWY BEZPIECZNE FERIE 2016 W MARKLOWICACH

W kategorii rocznik 2002 i młodsi Paweł Kotula zajął I-miejsce

Remigiusz Wróbel zajął VI-miejsce

W kategorii rocznik 2006 i młodsi Mateusz Szuścik zajął II-miejsce

Piotr Lubszczyk zajął VI-miejsce

Wojciech Czarnota zajął VII-miejsce

Kamil Skrobol zajął VIII-miejsce

Nikodem Rózga zajął IX-miejsce

 
VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW

W dniu 20.03.2016r. w Rybniku odbyła się VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice zajęli następujące miejsca:
W kategorii do lat 9
Filip Oskwarek VII - miejsce
W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik V - miejsce
W kategorii do lat 11
Paweł Kotula I - miejsce
Remigiusz Wróbel II - miejsce
Natomiast w kategorii drużynowej chłopcy zajęli
II miejsce.

 
MISTRZ RECYTACJI 2016
W dniu 18 marca 2016 r. na scenie  Rydułtowskiego Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w kategorii klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – zwycięzców gminnych eliminacji: Lilianna Nowak,  Tobiasz Konieczny i Kamil Czapla.  I miejsce zdobył Tobiasz Konieczny – uczeń klasy VI a. Tym samym przeszedł do następnego etapu i jako laureat powiatu wodzisławskiego wystąpi 1 kwietnia w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Bielsku – Białej. Gratulujemy młodemu artyście tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów! Smile 
 
II miejsce

10 marca 2016 roku nasza szkoła reprezentowana przez Pawła Kotulę i Mateusza Szuścika, zdobyła II miejsce 1/2 Finału Wojewódzkiego w zawodach szachowych - gratulujemy sukcesu !

 
Wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

Marta Widera z klasy III  A zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastyczno-językowym na terenie powiatu wodzisławskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Rydułtowach.  Zadaniem uczniów było wykonanie kartki z życzeniami  w języku angielskim.  Celem  konkursu było rozwijanie uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowań plastycznych i poczucia estetyki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting