Sukcesy !
I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

Julia Kotula z klasy VI a zajęła I-miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Wielkanocna pisanka". Konkurs organizowany był w Szkole Podstawowej im.Wincentego Woźniaka w Czyżowicach, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora RODN"WOM" w Katowicach.
W konkursie wzięło udział 352 prace.Nasza uczennica pracowała pod kierunkiem p. Sabiny Durczok

 
PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY do rankingu 2000

W kategorii junior Piotr Lubszczyk zajął III-miejsce.

PAWŁOWICKI NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W kategorii chłopców kl. I-III Mateusz Szuścik zajął VII-miejsce.

W kategorii chłopców kl. IV-VI Paweł Kotula zajął V-miejsce.

V BIBLIOTECZNY TURNIEJ SZACHOWY W RADLINIE

W kategorii do lat -12 Mateusz Szuścik zajął V-miejsce

Paweł Kotula zajął VI-miejsce

W kategorii do lat - 9 Filip Oskwarek zajął VI-miejsce

XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY W RACIBORZU

W kategorii do lat -14 Paweł Kotula zajął I-miejsce

W kategorii do lat -10 Mateusz Szuścik zajał III-miejsce

Wojciech Czarnota zajął XXIX-miejsce

TURNIEJ SZACHOWY BEZPIECZNE FERIE 2016 W MARKLOWICACH

W kategorii rocznik 2002 i młodsi Paweł Kotula zajął I-miejsce

Remigiusz Wróbel zajął VI-miejsce

W kategorii rocznik 2006 i młodsi Mateusz Szuścik zajął II-miejsce

Piotr Lubszczyk zajął VI-miejsce

Wojciech Czarnota zajął VII-miejsce

Kamil Skrobol zajął VIII-miejsce

Nikodem Rózga zajął IX-miejsce

 
VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW

W dniu 20.03.2016r. w Rybniku odbyła się VI MAŁA OLIMPIADA SZACHOWA JUNIORÓW. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub UMKS HETMAN Marklowice zajęli następujące miejsca:
W kategorii do lat 9
Filip Oskwarek VII - miejsce
W kategorii do lat 10
Mateusz Szuścik V - miejsce
W kategorii do lat 11
Paweł Kotula I - miejsce
Remigiusz Wróbel II - miejsce
Natomiast w kategorii drużynowej chłopcy zajęli
II miejsce.

 
MISTRZ RECYTACJI 2016
W dniu 18 marca 2016 r. na scenie  Rydułtowskiego Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w kategorii klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – zwycięzców gminnych eliminacji: Lilianna Nowak,  Tobiasz Konieczny i Kamil Czapla.  I miejsce zdobył Tobiasz Konieczny – uczeń klasy VI a. Tym samym przeszedł do następnego etapu i jako laureat powiatu wodzisławskiego wystąpi 1 kwietnia w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Bielsku – Białej. Gratulujemy młodemu artyście tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów! Smile 
 
II miejsce

10 marca 2016 roku nasza szkoła reprezentowana przez Pawła Kotulę i Mateusza Szuścika, zdobyła II miejsce 1/2 Finału Wojewódzkiego w zawodach szachowych - gratulujemy sukcesu !

 
Wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

Marta Widera z klasy III  A zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastyczno-językowym na terenie powiatu wodzisławskiego,  który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Rydułtowach.  Zadaniem uczniów było wykonanie kartki z życzeniami  w języku angielskim.  Celem  konkursu było rozwijanie uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowań plastycznych i poczucia estetyki.

 
Aktywność narciarzy

Tegoroczny sezon  narciarze rozpoczęli startami w 5 edycjach w ramach Śląsko-Beskidzkiej Ligii Regionalnej Grupy Azoty w biegach narciarskich i 24 naszych zawodników walczy o bieg w głównym ogólnopolskim finale Biegów Na Igrzyska. Dzieci startują dwoma stylami klasycznym i łyżwowym. Do tej pory najlepszymi punktującymi w regionalnej lidze są: Zuzanna Fujak 1 i 3 miejsce, Artur Baczyński 1 i 3 miejsce, Wojciech Chrószcz 5 i 6 miejsce, Kamil Winkler 7 miejsce, Hanna Szmit 9 miejsce, Kacper Dubiel 10 miejsce, Tobiasz Winkler 11 miejsce, Dawid Tolarz 12 miejsce, Marcin Warzecha 15 miejsce, Klaudia Dziuba 11 miejsce, Aneta Marszolik 13 miejsce, Zuzanna Dudek 14 miejsce. Bardzo dobrze spisali się Jakub Tomecki na 12 miejscu, Jakub Strzałkowski 18 miejsce, Marta Strzałkowska 22 miejsce, Miłosz Tomecki 17 miejsce, Kajetan Kufieta 19 miejsce, Jakub Kufieta 15 miejsce, Karolina Chrószcz 16 miejsce, Oliwia Przewdzing 20 miejsce, Aleksandra Chrószcz 23 miejsce, Paweł Olma13 miejsce. Obecnie organizatorzy i narciarze czekają na sprzyjającą aurę, która nas zaskakuje jak na sezon zimowy. Gratulacje za wytrwałości osiągnięcia.

 
I MIEJSCE W POWIATOWYCH ZAWODACH DRUŻYNOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

W dniu 4. 02. 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śl. odbyły się POWIATOWE ZAWODY DRUŻYNOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH. W zawodach w kategorii chłopców brało udział 7 drużyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Kotula i Mateusz Szuścik, która wywalczyła  I-MIEJSCE i tym samym awansowała do dalszych rozgrywek rejonowych. Gratulujemy szachistom i życzymy sukcesu w dalszym etapie!

 
PROJEKT POCZTÓWKI PT. ''POZRDOWIENIA Z MARKLOWIC”

Gmina Marklowice organizowała konkurs plastyczny na projekt pocztówki pt."Pozdrowienia z Marklowic". Celem konkursu była  promocja Gminy Marklowice, propagowanie jej walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych, a w szczególności podkreślenie przypadającej w 2015 roku XX rocznicy reaktywowania Gminy Marklowice. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach:  szkoły podstawowe i gimnazjum. W kategorii szkoły podstawowej I - miejsce zajęła Julia Kotula, II - miejsce zajęła Oliwia Woryna

 
Międzynarodowy Bieg Retro w Wiśle

Nasi narciarze w niedzielę 31 stycznia wzięli udział w Międzynarodowym Biegu Retro w Wiśle. Warunkiem startu był wymagany strój retro. Rozgrywane były biegi sztafetowe na dystansie 4 x 500 m. UMKS wystawił 4 sztafety, które reprezentowały również SP1 i w swojej kategorii zdobyły 1 miejsce. W sztafetach wzięli udział: Dawid Tolarz, Kacper Dubiel, Kamil Winkler, Wojciech Chrószcz, Zuzanna Dudek, Karolina Chrószcz, Marcin Warzecha, Paweł Olma, Aleksandra Chrószcz, Artur Baczyński, Kajetan Kufieta, Jakub Kufieta, Lilianna Nowak. Była to świetna impreza sportowo - rekreacyjna, na której dzieci rozsławiły dobre imię szkoły, gminy i klubu sportowego.

 

 
Nasi reprezentanci w biegach narciarskich

W ubiegły weekend uczniowie SP 1 oraz narciarze UMKS Marklowice reprezentowali Gminę Marklowice na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim. Najlepszymi okazali się: klubowiczka Zuzanna Fujak II i III miejsce oraz  Artur Baczyński X miejsce w kategorii i  najlepszy w roczniku, gdyż biegał ze starszymi od siebie. W pięknym stylu pobiegli również Zuzanna Dudek, Aneta Marszolik, Klaudia Dziuba, Hanna Szmit, Tobiasz Winkler, Dawid Tolarz, Wojciech Chrószcz, Kacper Dubiel. Ogromne gratulacje i życzenia wytrwałości.

 
"Bohaterowie naszych baśni" wyniki konkursu

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Bohaterowie naszych baśni”. Z tej również okazji gościliśmy uczniów Gimnazjum w Marklowicach, którzy czytali literaturę światową swoim młodszym kolegom. Do konkursu zgłoszono 45 prac, z których po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobyli Maja Cebo (I c) i Kacper Papciak (III a), drugie miejsce : Oliwia Barteczko (III a) i Mateusz Hibner(szkoła na chałupkach), trzecie miejsce: Anna Płaczek (III a), Kacper Władarz (III a).

Wyróżnienia przyznano następującym uczniom: Julia Węcławek (I c), Antonina Mika (III a), Magda Baczyńska (II a), Marta Kraszewska (II b), Filip Oskarek (II b), Patrycja Uchańska (II a).

Prace zostaną wystawione na korytarzu przy wejściu głównym naszej szkoły. W późniejszym czasie prace zostaną przekazane do Gminnej Biblioteki w Marklowicach w celu zaprezentowania ich szerszej publiczności. Zapraszamy do galerii!

 
Osiągniecia sportowe

25 września uczniowie z SP1 Marklowice wzięli  udział  w XXIII Biegu Gazety Wodzisławskiej – memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz pierwszy zawody zorganizowano w nowo otwartym Rodzinnym Parku Rozrywki „ Trzy Wzgórza”. Wielką niespodzianką jest zwycięstwo naszej uczennicy Lilianny Nowak z klasy V, na X miejscu przybiegła Zuzanna Urbaczka oraz Aneta Marszolik - obie z klasy VI. W biegu chłopców najlepiej pobiegli : Artur Baczyński (m-ce XIV), Marcin Warzecha (m-ce XVII), Wojciech Chrószcz ( był XXI). Pozostali uczniowie uplasowali się na dalszych miejscach. W klasyfikacji drużynowej SP1 Marklowice zajęła V miejsce.

 

 W październiku na Balatonie uczniowie rywalizowali w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.Sztafeta dziewcząt w składzie: Lilianna Nowak, Aneta Marszolik, Kaja Dzierżenga, Klaudia Celary, Oliwia Woryna, Zuzanna Urbaczka – zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Sztafeta chłopców w składzie: Wojciech Chrószcz, Szymon Rutkowski, Tobiasz Winkler, Filip Hlubek, Bartłomiej Głowacki, Szymon Zawadzki – zajęli IV miejsce. W ogólnym rankingu jako szkoła zajęliśmy II miejsce.

W następnym tygodniu odbył się kolejny etap zawodów, w których nasza sztafeta dziewcząt ostatecznie uplasowała się na II miejscu w 1/4  finału wojewódzkiego  w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 

 

 

 
VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW

W dniu 7.11.2015 r. w Rybniku odbył się VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PRZYSZŁYCH ARCYMISTRZÓW. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych do lat 8 i do lat 12.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Wojciech Czarnota, Filip Oskwarek oraz  Hanna Oskwarek. W klasyfikacji drużynowej w kategorii do lat 8 wywalczyli  IV - miejsce.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej  w kategorii do lat 8 Wojciech Czarnota zajął 4 miejsce, Filip Oskwarek zajął 8 miejsce. W kategorii do lat 7 Hanna Oskwarek zajęła 36 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów! Smile

 
V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotę 7.11.2015 r. w Wodzisławiu Śl. odbył się V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. W turnieju brało udział 80 zawodników. Zawodnicy grali w czterech grupach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły reprezentujący klubu UMKS HETMAN Marklowice także brali udział w tym turnieju zajmując wysokie lokaty.

 

W grupie młodzież szkolna roczniki 2006 – 2007

III - miejsce zajął  Piotr Lubszczyk

V - miejsce zajął  Mateusz Szuścik

W grupie młodzież szkolna roczniki 2003 – 2005

I - miejsce zajął  Paweł Kotula

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 11
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting